مهاجرت تحصیلی چین

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین

همواره موضوع تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین می تواند یکی از رویاهای افراد زیادی از مردم کشور های مختلف جهان و هم چنین هم وطنان عزیز ما می باشد. که قصد تحصیل نمودن در این رشته و در این کشور را دارند. در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین می باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. البته در صورتی که متمایل به کسب اطلاعات بیشتری در مورد این کشور می باشید می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید.

آشنایی بیشتر با تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین

آموزش پزشکی به آموزش و پرورش مرتبط با تمرین یک متخصص پزشکی مربوط می شود و افرادی که از آموزش پایه پزشکی پیروی می کنند، تبدیل به یک پزشک می شوند، هم چنین سایر آموزش های اضافی به دانش آموزان پزشکی این اجازه را می دهد تا در یک منطقه پزشکی موفق به گرفتن تخصص شوند.

دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی و کلیه دانشکده ها و مدارس که توسط شورای عالی آموزش عالی چین تأیید شده است، به میزان شش سال تحصیل در مقطع کارشناسی را ارائه می دهند. برای کنترل استانداردهای آموزش پزشکی در چین، وزارت آموزش و پرورش چین به تنظیم مقررات کنترل کیفیت در زمینه آموزش پزشکی را می پردازد و هم چنین به تصویب مقررات ویژه ای با توجه به ایجاد یک محیط انگلیسی زبان برای دانشجویان مقطع کارشناسی کرده اند. در حال حاضر حدود پنجاه دانشگاه پزشکی در سطح این کشور وجود دارد .هم چنین تعدادی از مدارس در این کشور وجود دارند که به ارائه برنامههای تحصیلی  MBBS و BDS به زبان انگلیسی می پردازد و دارا ی مجوز  این کار می باشند، که در  این دوره ها دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی می باشند  و دارای شرایط ورود به این کشور می باشند . می توانند برای ورود به این کشور اقدام نمایند.

توضیح برنامه های MBBS

آموزش پزشکی در چین به منظور رعایت استانداردهای بین المللی بهبود یافته است، امروزه اکثر مدارس پزشکی چینی MBBS، برنامه های BDS را در زبان انگلیسی به زبان انگلیسی تدریس می کنند. دانشجوی پزشکی که برنامه تحصیلی پزشکی MBBS را به پایان رساندمی تواند برای کسب مدرک MBBS  اقدام نماید، اما  دانشجویی که برنامه تحصیلی پزشکی BDS را دنبال کند، فقط می تواند مدرک تحصیلی BDS را دریافت نماید. در  بیشتر دانشگاه های پزشکی موجود در این کشور و کلیه مدارس  وکالج های این کشور اکثر دانشجویان به فعالیت در زمینه برنامه های ذکر شده خواهند پرداخت  زمینه های موضوع علمی  عبارتند از زمینه تحصیلی ریاضیات، زمینه تحصیلی زیست شناسی، زمینه تحصیلی شیمی و زمینه تحصیلی فیزیک به تحصیل  خواهند پرداخت.

لازم به ذکر می باشد که دانش آموزان باید ثابت کنند که می توانند دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی دنبال کنند. این افراد برای پذیرش در هر مدارس پزشکی چینی لازم است سایر نیازهای پزشکی متفاوت رایاد بگیرند. علاوه بر برنامه MBBS و BDS، سیستم آموزش پزشکی چین، دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی خود را در تمام رشته های پزشکی در رشته های کارشناسی ارشد و همچنین در مقطع دکتری، کارشناسی ارشد در هر زمینه بالینی در 3 سال گذشته در اکثر مدارس پزشکی چین و دکترا در 3-4 سال گذشته در بیشتر موسسات آموزشی پزشکی در این کشور را گذارنده باشند می توانند برای شرکت در این برنامه ها اقدام نمایند.

توضیح برنامه های BDS

از جمله دیگر برنامه های آموزشی در رابطه با پزشکی که  اغلب دانشگاه های موجود این کشور   به آن پرداخته اند برنامه تحصیلی  BDS می باشد این برنامه پزشکی  که نیاز به وجود متخصصان زیادی دارد که مختص متخصصانی می باشد که هدف اشتغال در رشته دندان پزشکی پزشکی  را دارند و به آموزش این اشخاص در این حرفه خواهد پرداخت .
این برنامه درسی  اخیرا مورد تجدنظر و بازبینی قرار گرفته است و به تازگی توانسته که موفق به اخذ استانداردهای بین المللی بشود  و به نوعی توانسته که زمینه دندان پزشکی را به صورت مدرن ارائه  کند. اصلی ترین  دوره های موجود در زمینه آموزش پزشکی این کشور عبارتند از رشته آسیب شناسی دهان، رشته دارو دهان، رشته آناتومی دهان انسان، رشته میکروبیولوژی دهان، رشته مواد مورد استفاده در دندانپزشکی، رشته بافت شناسی ،رشته مورفولوژی دندان، رشته جراحی فک و صورت. لازم به ذکر می باشد که همه این  رشته های موجود به زبان انگلیسی تدریس می شوند. آموزش پزشکی BDS در چین 5 سال طول می کشد از جمله کارآموزی. تکمیل موفقیت آمیز آموزش پزشکی BDS اجازه می دهد تا یک دانشجوی پزشکی به لیسانس دندانپزشکی و درجه جراحی دندان منتقل شود. شروع تمرین به عنوان یک دندانپزشک و عملیات جراحی دندان بستگی به قوانین و مقررات جایی که صاحب درجه BDS مایل به انجام کار خود می باشد.

رشته های تخصصی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین

در حا حاضر دانشگاه های پزشکی این کشور کدر بر گیرنده دوره های ابتدایی بر علوم پایه مانند دوره آناتومی، دوره فیزیولوژی، دوره بیوشیمی، دوره فارماکولوژی و دوره آسیب شناسی می باشد . که در سال های اخیر دارای پیشرفت چشم گیری بوده اند، کلیه دانشجویان پزشکی  که در زمینه بالینی  مشغول به درس خواندن می باشند ملزم به گذراندن این دروس می باشند که عبارتند از : درس کودکان، درس زنان و مامایی، درس پزشکی داخلی، درس روان پزشکی، در بهداشت عمومی و درس جراحی عمومی. با این توضیح که این دوره ها  مختص دانشجویانی می باشد که تحت برنامه MBBS قرار  خواهند گرفت که  بعد از گذراندن 5 سال از زمان تحصیلی در این کشور می توانند برای شروع کار درسی اقدام نمایند.

کلیه دانشجویان رشته پزشکی که قصد دارند به کارآموزی خود در میان یکی از بیمارستان وابسته به دانشگاه مدرسه پزشکی مختص به خود آغاز نمایند.  در صورت موفقیت دانشجویان در دوره کارآموزی به دانشجوی پزشکی این مجورز داده خواهد تا اجازه تا بتوانند مدرک  کارشناسی پزشکی جراحی را دریافت کنند. شروع دوره پزشکی حرفه ای پس از MBBS بستگی دارد به درجه قوانین و مقررات این کشور دارد که در آن یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی می خواهید به کار حرفه ای خود  بپردازد.

سطح تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین  هم چنان موفق بوده و در برگیرنده پزشکان آینده و متخصصان زبده به دلیل داشتن استادان و معلمان با تجربه و بوده است هم چنین زیرساخت های مدرن و استفاده از تکنولوژی مدرن در آموزش پزشکی باعث می شود آموزش پزشکی چین در میان بهترین دانشگاه های موجود در سراسر جهان باشد. اکثر دانشگاه های پزشکی  این کشور و هم چنین کلیه مدارس و کالج های موجو د در این کشور موفق به اخذ مجوز از جانب سازمان بهداشت جهانی شده اند .

با این توضیح که در طی چهار سال اخیر موضوع آموزش پزشکی این کشور به  وسیله سازمان بهداشت جهانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. درجه های پزشکی که توسط دانشگاه های پزشکی یا دانشکده های پزشکی چین و کالج پذیرفته شده و شناخته شده در سراسر جهان دارای اعتبار است. این مدارک اجازه می دهند تا فارغ التحصیلانی که می خواهند تخصص های پزشکی عمده یا جزئی را در هر دانشگاه پزشکی فرا بگیرند به این مراکز مراجعه نمایند.
در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین  دارای علاقه بیشتری به تحصیل نمودن در این رشته های پر متقاضی شدید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع به لینک هایی نظیر (تحصیل و اعزام دانشجو به چین) و (مهاجرت به چین از طریق کار ) مراجعه فرامایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *