مهاجرت به کشور اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. به این دلیل در کشور اسپانیا موسسات آموزشی عالی و معتبر زیاد است دانشجویان زیادی را نیز برای تحصیل پذیرش می کنند. افرادی که قصد دارند در کشور اسپانیا به ادامه تحصیل خود بپردازند باید ویزای بلند مدت تحصیلی اسپانیا را دریافت کنند. دانشجویان اروپایی که برای تحصیل به کشور اسپانیا احتیاج به دریافت ویزا ندارند و بدون ویزا این امکان را دارند که بتوانند ادامه تحصیل بدهند. ولی اگر از کشور های غیر اروپایی تمایل به تحصیل داشته باشن باید حتما ویزای تحصیلی دریافت کنند که این نوع ویزای باید ویزای بیشتر از سه ماه باشد.

لازم به ذکر است است که پاسپورت شما 90 روز مهلت داشته باشد و کسانی که تمایل به تحصیل در اسپانیا را دارند به صورت تمام وقت این امکان را دارید که ویزای تحصیلی خود را اخذ کنید. از زمان درخواست ویزا حداکثر 15 روز مهلت دارید که ویزا خود را دریافت کنید البته در بعضی از موارد این امکان وجود دارد که تا 30 روز مهلت داشته باشید. هزینه سفارت برای ویزای دانشجویی 60 یورو می باشد و این هزینه غیر قابل بازگشت می باشد حتی وقتی که ویزای شما رد شود.

مدارک لازمه جهت پذیرش

 1. درخواست ویزای دانشجویی و فرم های تکمیل شده
 2. پاسپورت معتبر که حداقل یک صفحه خالی جا داشته باشد برای ثبت ویزا
 3. دو عدد عکس پاسپورتی
 4. پذیرش دانشگاه برای دوره تمام وقت
 5. بیمه درمانی
 6. حداقل 30.000 یورو
 7. ثابت کردن تمکن مالی برای اقامت یک سال

پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی 

برای پذیرش دانشجویان غیر اروپایی باید مدرک مورد تایید شده آموزش و پرورش و مدرک دوازه ساله دیپلم داشته باشید. باید حتما سفارت تایید کنند . در این کشور باید قبل از تحصیل آزمون ورودی دانشگاه را داده باشید. که این آزمون چهار قسمت دارد:

 1. تحلیل و تجزیه متن های اسپانیایی
 2. فلسفه و تاریخچه اسپانیایی
 3. این آزمون به زبان های فرانسوی، آلمانی، پرتغالی و پرتغالی می باشد که دانشجویان حق انتخاب دارند.
 4. مهارت های متقاضی در هنر، رقص، موسیقی و علم و فناوری این امکان را دارد که انتخاب کند.

پذیرش در دوره کارشناسی ارشد

در این دوره حتما مدرک کارشناسی را باید داشته باشید تا بتوانید در این دوره شرکت کنید. مدارک تحصیلی و ریز نمرات شما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شده باشد که این امکان را داشته باشید برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید. مدرک زبان انگلیسی و اسپانیا را باید داشته باشید. ورود به دوره کارشناسی ارشد بستگی به رشته و دانشگاه شما دارد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا با دانشگاه های کشور های اروپایی دیگر پایین تر است و این باعث شده که متقاضیان زیادی برای پذیرش در دانشگاه های اسپانیا اقدام کنند. هزینه های تحصیل در دانشگاه به رشته های تحصیلی و دانشگاه ها مربوط است که هزینه هر دانشگاه با دانشگاه دیگر فرق دارد و این که هزینه دانشگاه های دولتی هر سال بین 300 تا 500 یورو می باشد. که این هزینه هم برای هر رشته های تحصیلی فرق دارد. هر ترم باید دانشجو 60 واحد را پاس کنند. هزینه دوره کارشناسی بین 680 تا 12080 یورو در یک سال می باشد. هر واحد درسی در یک دوره کارشناسی ارشد و دوره دکترا بین 22 تا 36 یورو می باشد و هزینه تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های خصوصی بین 5.500 یورو تا 18000 یورو در یک سال می باشد. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان می توانند وام، بورس تحصیلی، کمک هزینه های تحصیلی شامل می شود.

تقویم آموزشی در دانشگاه

 • ماه جولای : آخرین مهلت درخواست پذیرش
 • ماه سپتامبر : آغاز ترم اول
 • ماه دسامبر : تمام شدن ترم اول
 • ماه ژانویه : امتحان نهایی ترم اول
 • ماه فوریه : آغاز ترم دوم
 • ماه می : پایان ترم دوم

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

مدرک  زبان برای پذیرش بعضی از دانشگاه های کشور های اروپایی واجب می باشد که بسیاری از دانشجویان فاقد این مدرک هستند و یکی از مشکلاتشان می دانند. اما یکی از مزیت های دانشگاه های اسپانیا این است که مدرک زبان لازم نیست دانشجو داشته باشد اما باید به زبان انگلیسی مسلط باشد.

دانشگاه های اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ آب و هوا و زیبایی می باشد. این امر باعث شده است که بسیاری از مردم علاقه دارند در این کشور زندگی کنند و به دنیال ویزا برای این کشور می باشند. یکی از معایب دانشگاه های اسپانیا این است که اقتصاد این کشور ضعیف می باشد و تعداد کمی از مردم توانستد به کار مشغول شوند ولی بسیاری از مردم به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل در این کشور به تحصیل خود ادامه دادند.

لازم به ذکر است که بعضی از رشته های تحصیلی مانند پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی صورت نمی گیرد و دانشجویان باید حتما برای این رشته ها مدرک زبان اسپانیایی داشته باشند همانطور که در مقاله توضیح داده شد تحصیل در اسپانیا با توجه به شرایط و پایین بودن هزینه و به مدرک زبان نیازی نیست پس تحصیل در اسپانیا کار سختی نیست و شما باید ابتدا پذیرش رشته مورد نظر خود را دریافت کنید و سپس پروسه ویزای خود را اقدام کنید.

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا، امروزه مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است و هر ساله بسیاری دانشجو پذیرش دانشگاه های اسپانیا را دریافت می کنند و برای پاسخ سوالات شما مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری در خدمت شما عزیزان هستند و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به تجربه درخشان در این زمینه افتخار می کنند.

Related Posts

یک دیدگاه برای “تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *