مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا از جمله برترین نوع راه مهاجرتی درخصوص پذیرش در دانشگاه های اسپانیا و اخد روادید در این کشورمی باشد. یکی از اصلی ترین سوالاتی که در همین باب در ذهن متقاضیان ایجاد می گردد شرایط تحصیل در اسپانیا می باشد.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با همکاری وکیل مهاجرت توانسته است در سال های متوالی این امکان را برای اشخاص در خصوص اخذ پذیرش و روادید فراهم سازد. انتخاب مسیر مهاجرت از جمله مهم ترین پارامترها محسوب می شود که ما این امکان را برای متقاضیان در خصوص دریافت مشاوره و انعقاد قرارداد برای واجدین شرایط فراهم ساخته ایم.

اسپانیا کشوری به پایتختی مادرید میباشد که در جنوب غربی اروپا واقع شده است. یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت اسپاینا شرایط آب و هوایی مناسب می باشد. این کشور توانسته است با شرایط اب و هوایی مناسب مدنظر درصد بالایی متقاضی در خصوص مهاجرت قرار گیرد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

اسپانیا ازجمله کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است که با وجود دانشگاه های ایده آلی نظیر مادرید و بارسلون توانسته است مورد جذابیت درصد از دانشجویان درخصوص ادامه تحصیل قرار گیرد. معتبر بودن دانشگاه های اسپانیا از دیگر دلایل انتخاب این کشور در خصوص تحصیلات است. این جذابیت تنها شامل شهروندان اتحادیه اروپا نمی باشد بلکه شهروندان خارجی نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. ادامه تحصیلات در اسپانیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری انجام پذیر میباشد. تحصیل در اسپانیا در طیف گسترده ای از رشته ها نظیر موارد زیر انجام پذیر میباشد.:

 • علوم پایه
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • مدیریت

فنی و مهندسی  سپری کردن تحصیلات عالی در اسپانیا، اکثرا به زبان انگلیسی است. که همین مورد باعث شده است که مورد استقبال درصد بالایی از اشخاص در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا قرار گیرد. متقاضیان تحصیل واعزام دانشجو به اسپانیا می توانند با حداقل هزینه های ایده آل در بهترین دانشگاه های معتبر جهانی که از اعبتار بالای علمی برخودار می باشند، تحصیل کنند.

ارزان بودن هزینه های تحصیل و زندگی از دیگر جذابیت های کشور اسپانیا در خصوص مهاجرت تحصیلی می باشد که همین مورد بنا شده است مورد توجه افراد خارجی قرارگیرد. نظام اموزشی این کشور مانند کشورهای نظیر اتریش، المان، نزوژ وفرانسه رایگان نمی باشد. بلکه میزان هزینه های تحصیل در قیاس با دیگرکشورهای اروپایی از شرایط مساعدتری برخوردار است.

هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس به مقدار 750 الی 2100 یورو در سال و هزینه های تحصیل در مقطع فوق لیسانس ودکتری به مقدار 900 الی 3300 یورو در سال می باشد. این میزان هزینه های در دانشگاه های دولتی است که ناگفته نماند که در دانشگاه های خصوصی میزان هزینه های تحصیل متغیر می باشد. هزینه های تحصیل در مراکز آموزش عالی حداکثر 22000 یورو که در دانشگاه های خصوص به میزان 18000 یورو است.

 

شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا

تحصیل و اعزام دانشجو در اسپانیا در تمامی رشته های تحصیلی امکان پذیر است. اما متقاضیان می بایست بدانند که تحصیل در هر رشته از شرایط خاص به خود برخودار می باشد که واجدین شرایط می بایست تمامی موارد را در نظر بگیرند. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های نظیر Business را دارند می توانند با حداقل هزینه های تحصیلی کمتر این اقدام را در دانشگاه های خصوصی برای خود رقم زنند.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری از جمله موارد حائز اهمیت برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد است. یکی از اصلی ترین مواردی که در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری الزامی است یافتن استاد راهنما یا همان Supervisor است که پروسه ای سخت و زمان بر است.

تحصیل دکتری در اسپانیا از با توجه به برتری دانشگاه های این کشور امری آسان تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.متقاضیانی که موفق به یافتن استاد راهنما از اسپانیا می شوند این امکان را برای خود فراهم می سازند که بتوانند بورسیه ای از این کشور در خصوص هزینه های تحصیل و یا هزینه های زندگی یا هر دو مورد دریافت داشته باشند. نوع بورس تحصیلی کاملا وابسته به نظر استاد راهنما است.

به دلیل زمان طولانی اخذ پذیرش در مقطع دکتری متقاضیان واجد شرایط این اقدام را برای خود در خصوص اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس می نمایند. که با سپری کردن واحد های درسی در سطح مثبت و رزومه سازی در کارهای گروهی و افزایش سطح تحقیق بتوانند براحتی وارد پروسه های بورسیه در مقطع دکتری شوند.

هزینه های زندگی در اسپانیا

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در خصوص تحصیل در اسپانیا که می بایست مورد توجه متقاضیان  خارجی قرار گیرد هزینه های زندگی می باشد. میانگین هزینه های زندگی در اسپانیا به از حدود 800 یورو در ماه آغاز می گردد. که وابسته به سبک زندگی هر فرد میانگین هزینه های زندگی متغیر است. شهرهای مادرید و بارسلون از جمله 50 شهر گران در خصوص زندگی در اسپانیا است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های اسپانیا

تعدادی از دانشگاه های معتبر کشور اسپانیا در ادامه به صورت لیست شده در اختیار شما متقاضیان مهاجرت قرار می گیرد :

 •  Universitat Autonoma de Barcelone
 • Universidad Complutense de Madrid
 • Universitat de Barcelona
 • Universidad de Cantabria
 • Universidad de Extremadura
 • Universidad de Granada
 • Universidad de Las Palmas de Gran Canaria
 • Universidad de Murcia
 • Universidad de Salamanca
 • Universidad de Santiago de Compostela
 • Universidad de sevilla
 • Universitat de Valencia
 • Universidad de Valladolid
 • Universitat Pompeu Fabra (University of Pompeu Fabra)
 • Universitat Internacional de Catalunya
 • Universidad de Gerona
 • Universidad Antonio de Nebrija

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

متقاضانی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارند می بایست با در نظر زمان اخذ پذیرش این پروسه را برای خود آغاز نمایند. زمان پذیرش در اسپانیا در ماه های فوریه و سپتامبر انجام می گردد.

ارائه پذیرش نهایی یکی دیگر از مدارک لازم در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسپانیا است که ارائه پذیرش نهایی با پرداخت هزینه های دانشگاه در خصوص یک سال هزینه به دانشجو ارائه می گردد. ناگفته نماد که مواردی نظیر نامه سوءپیشینه و نامه تمکن مالی و پرینت حساب از دیگر موراد مورد توجه در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برتر معتبر حقوقی در باب حقوق بین الملل و اخذ اقامت و تابعیت است که با رزومه ای درخشان در باب اخذ رواید تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری توانسته است شرایط را به طور قانونی برای متقاضیان فراهم سازد

Related Posts

17 دیدگاه برای “تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا

 1. h!va گفت:

  سلام و تشکر از مقاله ها و مطالب خوبتون
  تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا، برای من که 28 سال دارم و چندین سال هست فارغ التحصیل شدم،ایا امکان پذیر است؟

 2. سحر گفت:

  سلام

  ممنون بابت مطالب و سایت به روزتون
  اگر امکانش هست در مورد ویزای کاری توضیح دهید.

 3. سحر گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای کاری اسپانیا توضیح میدید؟
  ممنون از مطالب به روزتون

 4. ترنم گفت:

  هزینه های پزشکی در اسپانیا چقدر می باشد؟

 5. leilakk گفت:

  سلام. آسون ترین راه برای گرفتن اقامت در این کشور چیه؟ ممنون میشم بهم اطلاعات بدین.

 6. قراری گفت:

  لطفا درباره شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا توضیح دهید؟

 7. لیدا بهرامی گفت:

  سلام لطفا بفرمائین بعد از اتمام تحصیل میشه تو این کشور موند و کار کرد؟

 8. Erfan گفت:

  سلام- تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا در هر مقطع چه مقدار زمان میبرد؟؟؟

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  خیلی خوب بود

 10. کیوان صبوری گفت:

  اسپانیا دانشگاه های خوبی داره حیف که فرصت شغلی در این کشور کمه

 11. نظریان گفت:

  سلام شرایط اخد ویزای کاری چیست؟

 12. زهرا مشایخی گفت:

  برای تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا در مقاطع بالاتر، آیا شرط معدل تحصیلات قبلی تاثیرگذارمی باشد؟!

 13. امید گفت:

  چجوری میشه در رابطه با اعزام دانشجو به اسپانیا اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

 14. Arezoo گفت:

  سلام.بابت مطالب خوبتون تشکر می کنم.
  با توجه به اینوه امکان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز وجود دارد می خواستم بپرسم تحصیل به این زبان باعث افزایش هزینه احصیا در این کشور می شود یا نه؟
  سپاس مجدد.

 15. امیر گفت:

  مطالب اموزنده و خیلی خوبی بود .

 16. خدیجه هزاره گفت:

  با سلام.هزینه های زندگی در اسپانیا چگونه است؟

 17. طلایی پور گفت:

  سلام.میشه در مورد تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا بیشتر مقاله بزارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *