مهاجرت تحصیلی آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در کشور آذربایجان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب می باشد و هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان به این کشور مهاجرت می کنند. بر خلاف اکثر کشور های اروپایی و آمریکایی، تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان همراه با هزینه های مقرون به صرفه و بسیار کم می باشد و این موضوع شرایط خوبی را برای تحصیل دانشجویان و متقاضیان خارجی در کشور آذربایجان ایجاد کرده است. در دو دهه اخیر سیستم آموزشی و پرورشی جمهوری آذربایجان رشد و پیشرفت چشمگیری داشته است و سطح آموزش و تدریس در دانشگاه های این کشور نیز به طور باور نکردنی بالا رفته است.

جمهوری آذربایجان یکی از کشور های اروپایی می باشد که در بخش شرقی این قاره قرار گرفته است و بیش از نه میلیون نفر جمعیت دارد. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا با ارائه این نوشتار شما را از شرایط تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان مطلع سازند.

دوره های تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

همانطور که گفته شد، سیستم آموزشی آذربایجان در سال های اخیر به طور چشمگیری پیشرفت کرده است و این امر باعث شده است تا تعداد دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان را دارند افزایش یابد. همچنین لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیان ایرانی زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مرکز های تحصیلی آذربایجان به این کشور مهاجرت میکنند؛ زیرا دانشگاه های این کشور نسبت به قیمت، هزینه های تحصیلی و شهریه های تعیین شده، کیفیت و سطح بسیار بالایی دارند. شرایط زندگی مطلوب و مخارج دانشجویی ناچیز باعث شده است تا هر ساله تعداد بی شماری از دانشجویانی که موفق به کسب قبولی در دانشگاه های ایران نمیشوند، به آذربایجان مهاجرت کنند و وارد دانشگاه های این کشور شوند.

متقاضیانی که تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های آذربایجان را دارند باید در نظر داشته باشند که اتمام دوره های تحصیلی این رشته حداقل پنج سال طول می کشد. دوره ها و برنامه های تحصیلی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آذربایجان شامل جراحی دهان، دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان، ارتودنسی میشود. لازم به ذکر است که تحصیلات دندانپزشکی در کشور آذربایجان در سه بخش اصلی زیر صورت میگیرد:

  • علوم سلامت عمومی (بخش اول)
  • آموزش و روش های استفاده از علوم سلامت برای مراقبت از بیمار (بخش دوم)
  • مدیریت یک جراحی از طریق ارتباط مستقیم با بیمار و سلامت جامعه (بخش سوم)

دوره های تحصیلی در این رشته با بالاترین کیفیت ارائه می شوند و در ادامه با تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان بیشتر آشنا خواهید شد.

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

دانشجویان می توانند برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور آذربایجان یکی از زبان های روسی و آذری را انتخاب کنند و لازم به ذکر است که در برخی از موارد دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به زبان انگلیسی نیز ادامه دهند. جهت اثبات توانایی های زبان، دانشجویان باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند و یا مدرک معتبر زبان ارائه دهند. دانشجویان متقاضیانی که توانایی کافی در زبان ندارند، می توانند قبل از ورود به دانشگاه، در دوره زبان یک ساله شرکت کنند و به صورت کامل زبان مورد نظر خود را یاد بگیرند. شایان ذکر است که مدرک زبان انگلیسی متقاضیان و دانشجویان تافل با نمره 500 و یا آیلتس با نمره 6 و یا بالاتر باید باشد.

دانشجویان می توانند جهت شرکت در دوره های دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آذربایجان از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند و هزینه های خود را به طور چشمگیری کاهش دهند. همچنین دانشجویانی که به فکر کاهش هزینه های تحصیل و اقامت خود هستند می توانند به صورت پارت تایم (10 ساعت در هفته) مشغول به کار شوند و درآمد زایی کنند. دانشجویان می توانند در خوابگاه های دانشجویی که هزینه های بسیار کمی دارند ساکن شوند. لازم به ذکر است که دانشگاه های کشور آذربایجان و مدرک کسب شده از دانشگاه های این کشور در سطح جهان معتبر می باشد. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به نوشتار کارت آبی اتحادیه اروپا از شرایط کسب این کارت به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

مخارج و هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشور آذربایجان

هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان به طور کلی مقرون به صرفه می باشد اما به طور کلی هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های کشور آذربایجان به صورت زیر می باشد:

هزینه مورد
$5300 هزینه کامل دندانپزشکی (سال اول)
$4300 هزینه کامل دندانپزشکی (از سال دوم به بعد)
$2500 دوره آمادگی زبان (نه ماهه)
$200 در ماه سکونت در خوابگاه
$500-$200 در ماه سکونت در خانه شخصی

شرایط تحصیل در کشور آذربایجان

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور آذربایجان را دارند و می خواهند اقدام به کسب قبولی در این دانشگاه ها کنند، حتما باید به یکی از دو زبان روسی و یا آذری مسلط باشند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که نیاز به یادگیری زبان های روسی و آذری دارند، می توانند قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر، در دوره های یادگیری زبان شرکت کنند و هزینه شرکت در این دوره 500$ در یک سال می باشد که متقاضیان می توانند در دو بخش آن را پرداخت کنند. تحصیلات عالی در دانشگاه های کشور آذربایجان در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. در برخی از رشته های دانشگاه های کشور آذربایجان دانشجویان و متقاضیان می توانند به زبان انگلیسی نیز مشغول به تحصیل شوند. هزینه خوابگاه در دانشگاه های کشور آذربایجان به طور متوسط 150$ در ماه می باشد. میانگین هزینه ها و شهریه های تحصیل در دانشگاه های کشور آذربایجان به صورت زیر می باشد:

شهریه (یک ترم) مقطع تحصیلی
$900-$400 کارشناسی
$1200-$900 کارشناسی ارشد
1200-$2300 دکترا

دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در کشور آذربایجان را دارند باید در نظر داشته باشند که تمامی دانشگاه های این کشور توسط وزارت علوم کشور ایران مورد تایید قرار نگرفته اند و همچنین دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور آذربایجان مشغول به تحصیل شوند باید در نظر داشته باشند که دانشگاه مورد نظر توسط وزارت بهداشت کشور ایران نیز مورد تایید قرار گرفته باشد.

مهاجرت به کشور آذربایجان

علاوه بر مهاجرت تحصیلی، هموطنان و متقاضیان عزیز می توانند از سایر راه های مهاجرت به کشور آذربایجان نیز بهره مند شوند. هر ساله متقاضیان و مهاجران زیادی برای مشغول به کار شدن در کمپانی های کشور آذربایجان، سرمایه گذاری و کارآفرینی در زمینه های مختلف در کشور آذربایجان، تاسیس کمپانی در کشور آذربایجان، ازدواج در کشور آذربایجان و همچنین تولد فرزند در کشور آذربایجان اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. همچنین شما عزیزان میتوانید برای مطلع شدن از شرایط پذیرش در ترکیه به مقاله “مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در ترکیه” مراجعه کنید.

متخصصان ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با کمال میل آماده خدمت به هموطنان عزیز در زمینه های مختلف حقوقی و مهاجرتی می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *