مهاجرت تحصیلی انگلستان

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

کودکان در سن پنج سالگی مشغول به تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان می باشند،  که تا ۱۱ سالگی در مدارس ابتدایی ادامه تحصیل می‌دهند،  ولی در بعضی از مقامات مدارس را در مقطع دبستان برای دانش آموزان بین ۵ تا ۸ ساله و حتی ۹ یا ۱۰ ساله و نیز مدارس متوسطه با شرایط سنی ۸ تا ۱۴ سال را احداث کردند.

شرایط تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان به این صورت می‌باشد، که برای آموزش و تحصیل دانش آموزان در این کشور  در مرتبه اول به نحوه سنتی در مقطع دبستان  به دانش آموزان که در شروع در رده سنی ۵ تا ۷ سال هستنند آموزش داده میشود شایان ذکر است گفته ‌های فوق تا سن ۱۱ تا ۱۳ سالگی ادامه دارد. در برخی از کشورها و همچنین انگلستان به جای مقطع ابتدایی اصطلاح اولیه را به کار می‌برند،  که در ایالات متحده معمولا اصطلاح اولیه همان سه سال اول تحصیلات ابتدایی می باشد. موارد ذکر شده،  به این معنی است که آموزش  اولیه که همان پیش دبستانی میباشد،  برای کودکان ۳ الی ۵ ساله است.

آموزش مقطع دبستان در انگلستان

علاوه بر اختلافاتی که میان ملت ها از نظر سیاست و فرهنگ می باشد،  اما حداقل از نظر تحصیلات و اهداف درسی در مقطع دبستان مانند هم هستند. از نظر تحصیلات معمولا تمامی، ملت‌ها متحد به آموزش و تحصیلات جمعی می باشند.که سرانجام دارای تدریس ابتدایی برای همگان می شود.

 بدین گونه می توان اتحادی رو به افزایش میان کشورها ایجاد کرد،  تا از مقاصد اصلی آموزش دوره ابتدایی که ایجاد آمادگی افراد برای او شهروندی می باشد،  اجرا می‌شود. هدف ذکر شده از جنبه های موضوعات درسی مثل،  مهارت خواندن و نوشتن،  مهارت هایی مثل ریاضی و اطلاعات اساسی و نیز علم و علوم اجتماعی می‌باشد. در مجموع  تحصیل در مقطع کودکستان وتحصیل در مقطع دبستان  در انگلستان را با هم یکپارچه کرده‌اند.

تواتر مقطع دبستان دوم در مجموع ۱۲ سال طول می کشد،  البته بدون در نظر گرفتن مقطع کودکستان، که به مدت یک سال یا دو سال طول می کشد. اما توضیع این سالها مغایر می باشد،  چهار یا شش یا هشت  ماهه (مقطع دبستان و دبیرستان) شش و سه ماهه( مقطع دبستان و دبیرستان) ۴ به ۴  ماهه(مقطع ابتدایی به دبیرستان)

تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

پذیرش تخصیل در مقطع دبستان در انگلستان  یکی از انتخاب‌های ایده‌آل برای اشخاص که با اطفال خود به کشور انگلیس سفر می‌کنند تحصیل در مدارس و کالج های  انگلستان  یکی از اولویت ها می باشد. ثبت نام در مدرسه ایده آل نقش بسزایی در موفقیت و ضمانت یادگیری در آینده کودکان دارد. اقدامات و تاثیراتی که برای انتخاب مدرسه برای کودکانی که به انگلستان مهاجرت کرده اند شامل توانایی در زبان انگلیسی و توانایی در تحصیل، تجربیاتی که کودک قبلاً در تحصیل به دست آورده است می شود‌.

والدین Expat باید به این موضوع که اغلب تامین مالی در کشور انگلیس برای مدرسه های دولتی و همچنین برخی مدرسه های خصوصی تنها در مناطق نزدیک به خود دانش آموز می پردازد. به همین جهت اول مدرسه را قبل از اینکه تصمیم بگیرید که در کدام منطقه از شهر زندگی کنید انتخاب نمایید. همچنین انعطاف‌پذیری و امکانات مدارس خصوصی و مدرسه های بین المللی از نظر دستیابی به دانشجویان بهتر از مدارس دولتی میباشد. سیستم آموزشی در انگلستان به ابن صورت می‌باشد که در کشور انگلیس برای کودکان ۵ تا ۱۷ سال آموزش و تحصیل الزامی می باشد. اغلب کودکان در آغاز پنج سالگی شان شروع به تحصیل می کنند. دانش آموزانی که در سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی می باشند می توانند مدرسه را بعد از به پایان رساندن GCSEs خود تکمیل و تمام کنند.

شروع ترم های تحصیلی

 • آغاز سال تحصیلی در ماه سپتامبر میباشد و پایان آن در ماه ژوئیه است.
 • و همچنین با فرجه هایی در ماه‌های دسامبر، مارس ،آوریل، ژوئیه و اوت

نظام آموزش پرورش این کشور  دارای۴ سطح  علمی می باشد، که در زیر شرح داده شده است و عبارتند از:

 • سالهای اولیه تحصیل در انگلستان:سن 3 تا 4 سالگی می‌باشد.
 •  تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان: سن ۴ تا ۱۱ سالگی میباشد.
 • تحصیل در مقطع متوسطه در انگلستان: سن ۱۱ تا ۱۸ سالگی می باشد..

 تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان: سن ۱۸ سالگی می باشد.

مدارس دولتی State school، مدارس خانگی و همچنین مدرسه‌های خصوصی Private Schools جزء انواع مدرسه‌ها در کشور انگلیس می‌‌باشند.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توضیحاتی برای شما عزیزان در ادامه ارائه می‌گردد.

مدارس دولتی یا State Schools

کودکان دارای سن 5 تا 16 سال این امکان را دارند که به تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان به صورت رایگان در مدارس دولتی تحصیل کنند. پشتیبانی این مدارس توسط مراجع آموزشی و دولت می‌باشد .شایان ذکر است دانش آموزان بین‌ا‌لمللی نمی‌وانند در این مدارس دولتی به تحصیل بپرداززند، در صورتی این امکان وجود دارد که به همراه مادر و پدر خود که در انگلستان به تحصیل مشغول می‎باشند، در انگلیس اقامت داشته باشد.

تحصیل خانگی یا Home school

معدود افرادی هستتند که به وسیله ی والدین و یا معلم خصوصی در خانه به تحصیل می‌پردازنند، که دارای سن 4 تا 16 سال می‌باشد.

مدارس مستقل و یا خصوصی

در کشور انگلستان تقریبا تعداد 2600 مدرسه خصوصی وجود دارد تا مین مالی بیشتر این مدارس خصوصی به وسیله ی شهریه‌‌‌‌‌های پرداخت شده از جانب والدین دانش آموزان می‌باشد.

مدارک و دوره های تحصیلی

 • یکی از دوره ‌های زیر در دو سال پایانی تحصیلات متوسطه توسط دانش آموزان گذرانده میشود.
 • یکی از مدرک ‌های مرسوم بین دانش آموزانی که  در سن چهارده تا شانزده سال می‌باشند، Educataon  است.
 • رقم مدرسه‌هایی که در کشور انگلیس مدرک Progran را عرضه می‌کنند در حال افزایش است.

اگر مایل هستید در حیطه تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان اطلاعات بیشتری کسب کنید،  می‌توانید به مقاله ی (مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل) مراجعه کنید، همچنین با وکلا و کارشناسان ارشد مادر موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. آیا تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی در کشور انگلیس دارید؟ به این منظور شما عزیزان می‌توانید،  جهت افزایش دانش خود در زمینه‌ی ویزای تحصیلی انگلستان به مقاله ی (مدارس شبا نه روزی درانگلستان)   مراجعه کنید .

15 دیدگاه برای “تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان

 1. nirvan گفت:

  سلام و تشکر
  از مقاله بسیار خوبتون ممنونم

 2. عرشیا گفت:

  آیا با تحصیل فرزندان در انگلستان میشه اقامت والدین هم تضمین بشه

 3. امید گفت:

  آیا تحصیل در مقطع دبستان برای کودکان داشتن زبان الزامیست؟

 4. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.

 5. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد مدارس شبانه روزی انگلستان هم مطلب بذارید

 6. هزاره گفت:

  آیا در کشور انگلستان هم تحصیل کودکان بصورت اجباری است؟

 7. هزاره گفت:

  تشکر از مطالب خوبتون.

 8. فرامرز گفت:

  انگلستان هزینه هاش بالاست کانادا بهتره

 9. ارشاد گفت:

  دبستان های این کشور از چه سنی شروع میشه ؟ چون ظاهرا اونا یکسال از ما زودتر شروع به تحصیل می کنن

 10. احسان حق نشناس گفت:

  معمولا تحصیل در مقطع دبستان در انگلستان سالی چقدر هزنیه در بر داره؟

 11. لیدا بهرامی گفت:

  برای مقطع دکترا هم اقدام دارید شما

 12. هانا گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

 13. قراری گفت:

  لطفا در مورد تحصیل لیسانس در انگلستان و مدارک و پیش نیازهای لازمه توضیح بدین.

 14. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوبتون

 15. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از سایت به روزتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *