مهاجرت به کشور مجارستان

تحصیل در مجارستان رایگان

تحصیل در مجارستان رایگان

در صورتی که به دنبال تحصیل در مجارستان رایگان هستید، باید به دنبال برنامه بورس تحصیلی در این کشور باشید. تمام اطلاعات را در زمینه تحصیل در مجارستان و اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور از کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت کسب کنید. تعداد بیشماری دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیلات و ورود به تحصیلات عالی در مجارستان تقاضا میدهند. شمار متقاضیان تحصیلات عالی در مجارستان به طور مداوم افزایش مییابد. همچنین تعداد بیشماری از مکان های تحصیلی در دسترس است. طی سال های 2018/2019 بیش از 4100 بورس تحصیلی اعطا شده است. در حال حاضر بیش از 5000 دانشجو در مجارستان از طریقStipendium Hungaricum بورس تحصیلی دریافت کرده اند. این توافقات میان کشورهایفرستنده دانشجو و مجارستان یا میان موسسات آموزش عالی است. امروزهدست کم70 موسسه همکار در این برنامه در تمام قاره های دنیا شرکت دارند.

بورس تحصیلی دولتی

بورسیه های دولتی به دو صورت تک دولت و دوجانبه به دانشجویانی که شرایط کافی را داشته باشند تعلق می گیرد. بورسیه های دو سویه بر اساس موافقت نامه های منعقده در حوزه علمی و آموزشی امضا می شوند. این امضا توسط دولت هایی که قصد جذب دانشجو از کشور مقابل و تبادل دانش دارند صورت می گیرد. بدین ترتیب هر یک از دولتین موقعیتهایی برای انشجویان، محققان یااساتید دولت مقابل در زمینه های آموزش عالییا علمیو هنریموقعیت فراهم می کنند. هر طرف دارای یک دفتر ملی تحصیلی در خاک دیگری است که مسئولیت شناسایینخبگان بالقورا دارد. این دفترها همچنین تنظیم کننده درخواست و فرآیند درخواست های متقاضیان خارجی خود در این زمینههستند. دفتر ملی وابسته به وزارتآموزش و پرورش است بنابراین تحصیل در مجارستان رایگان از ناحیه این دفاتر دستیافتنی است. در مجارستان، دفتر ملی تحصیلی بنیادTempus،یک سازمان مبنایی از وزارت منابع ملی مجارستان مسئول این مسئله است.

روش های تخصیص بورس تحصیلی

تحصیل در مجارستان رایگان می تواند از طریق بورس تحصیلیو آن هم به دو روش اعمال شود:

1) توسط کشور فرستنده دانشجو

در این مورد، متقاضیان ابتدا درخواست های خود را به اداره تحصیلی ملی خود، مطابق با رشته های مورد نیاز ارائه می دهند. اداره ملیبا بررسی رزومه متقاضیان و معیارهای از پیش تعیین شده فهرستی از افراد پذیرفته شده تهیه می کند. محققان همچنین باید در سیستم آنلاینTempus Public Foundation درخواست خود را ارائه دهند. بنیادTempus دفتر فهرست موسسه خارجیپذیرنده را از محققان نامزد شده دریافت می کند.

2) ارسال یک درخواست فردی

متقاضیان، ملزم به ارائه برنامه های کاربردی خود به سیستم آنلاینTempus Public Foundation هستند. در هر دو مورد فوق، پس از ارسال، برنامه ها توسط طرف مجارستانی ارزیابی می شوند.سپس :

  1.  بررسی صحیح به صورت رسمی انجام می شود.
  2.  کارشناسان بیرونیبنیادTempus بر اساس چندین معیار حرفه ایاقدام به انتخاب می کنند.
  3.  متقاضیان در مورد تصمیم (پذیرش / رد) به طور مستقیم از طریق ایمیل مطلع می شوند.
  4. بنیاد عمومیTempus همچنین سایر اطلاعات لازم را برای کمک به سازماندهی و شروع اقامت در مجارستان می فرستد.

اراسموس+ یا Erasmus+

برنامهErasmus+ یک برنامه آموزشی، پرورشی و ورزشی برای جوانان محسوب می شود. شرکت در این برنامه نیز به عنوان راهی برای تحصیل در مجارستان رایگانمحسوب می شود. اطلاعات تکمیلی در زمینه اراسموس را می توانید از کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت کسب نمایید. هدف از غایی این برنامه رشد سطح آموزشی، مهارتی و خلاقیت در میان شهروندان اروپایی است. این امر کاملا دانش محور است. برنامه اراسموس فرصتیاست برای میلیون ها دانشجو که می توانند تحصیل، آموزش و کار را در خارج از کشور متبوعشان تجربه کنند. این برنامه کمک می کند تا مبادلات دانشجو و دکترای داوطلبی در کشورهایمختلف صورت گیرد. برنامه درسیErasmus+ کشورهای عضو و شریک را درگیر می کند. اراسموسدر تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا جایگاهی ویژه دارد.دانشجویان در تمام این کشورها فرصت تحصیل و کسب مهارت بدست می آورند. این برنامه همچنین در ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، مقدونیه، ترکیه و صربستانبرگزار می شود. دوره تحصیلیاراسموس در خارج از کشور می تواند از 3 تا12 ماه طول بکشد. اگر شما از طریق برنامه اراسموس بورس تحصیلی دریافت می کنید باید اطلاعاتی در خصوص اسناد کسب کنید. همیشه باید پس از پذیرش تحصیل در مجارستان رایگان سراغ اسناد مورد نیاز بروید.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت اطلاعات در مورد اسنادی که باید ارائه دهید، باید در طول دوره درخواست، به دفتر بین المللی محلی در موسسه خود مراجعه کنید. به طور کلی شما مدارک زیر را باید ارسال نمایید:

  • رزومه
  • یک نامه انگیزشی
  • یک توافق نامه

تمام این مدارک را باید امضا کنید و بدین طریق باید دوره هایی را که می خواهید در دانشگاه میزبان برگزار کنید را اعلام کنید. در سطوح مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری فرصت های بسیاری برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور وجود دارد. به منظور کسب تجربه و استفاده از تمام امکانات موجود شما می توانید تحصیلات خود را در خارج از کشور با یک دوره کارآموزی ترکیب کنید. دانشجویانی که شرایط جسمی، روحی یا بهداشتی خاصی دارند ممکن است پس از انتخاب، متحمل بودجه اضافی شوند. شما می توانیداز تبادل دانشجوی اراسموس+ چندین بار، به عنوان یک دانشجوی کارآموز بهره مند شوید.

بازه زمان آموزش

بازه زمانی آموزشی برای دوره های مختلف در خارج از کشور می تواند متفاوت باشد و این دوره ها گاها از ۱۲ ماه بیشتر طول می کشد. متقاضیان از برخی از کشورهای همسایه که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز می توانند در تعدادی از این دوره ها شرکت نمایند. چنین ابتکار عمل هایی که در قالب برنامه آموزشی ارائه می شود هدفمند هستند. هدف از برگزاری آنها افزایش کیفیت و کمیت فعالیت جوانان و ایجاد فرصت تحصیل در خارج از کشور می باشد.در نظر داشته باشید که باید با اداره محلی در دانشگاه خود تماس بگیرید تا اطلاعات مربوطه بیشتری را به دست آورید. زیراErasmus + تنها می تواند از طریق موسسه آموزش عالی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر اراسموس برنامه های مربوط به CEEPUS نیز برای تحصیل در مجارستان رایگان وجود دارد. چنانچه قصد ادامه تحصیل در کشور مجارستان و تحصیل در مجارستان رایگان را دارید به شما پیشنهاد می دهیم از تجربه کارشناسان بین المللی موسسه سفیران سروش سعادت کمک بگیرید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *