مهاجرت تحصیلی اوکراین

تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین

تحصیل در رشته IT در اوکراین

اوکراین دارای دانشگاه های معتبر بسیاری است که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را از کشورهای مختلف پذیرش می­نماید. همه ساله دانشجویان زیادی جهت پذیرش تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین اقدام می­نمایند. زیرا دانشجویان با اتمام تحصیلاتشان در این رشته با فرصت های شغلی بسیار مناسبی در اوکراین روبرو خواهند بود. از همین رو دانشجویان زیادی علاقمند تحصیل در این رشته می­باشند. تحصیل در رشته IT در مقطع کارشناسی به مدت 4 سال طول خواهد کشید و دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته را در دانشگاه های مختلف اوکراین خواهند داشت. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همچنان درتلاشند تا گزینه های مناسب تحصیلی را به دانشجویان معرفی نمایند.

امروزه اکثر دستاوردهای علمی بر پایه اطلاعات وعلوم ریاضی می­باشد. دانشجویان با تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین می­توانند به رفع مشکلات IT در شبکه های کامپیوتری بپردازند. برنامه های تحصیلی در رشته های کامپیوتر و علوم و فناوری از جمله پر طرفدارترین رشته ها در دانشگاه های اوکراین بحساب می­آیند.

تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین

برنامه های تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین

دانشگاه های کشور اوکراین برنامه های متنوعی همچون اقتصاد تجاری- برنامه نویسی- علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات را در رشته آی تی به دانشجویان ارائه می­نمایند. دانشجویان جهت اخذ مدرک کارشناسی خود در این رشته می­بایست به مدت 4 سال به تحصیل در دانشگاه های اوکراین بپردازند. آموزش در دانشگاه های اوکراین در رشته IT بگونه ای است که دانشجویان بصورت حرفه ای به آموزش در زمینه های آنالیز الگوریتم ها- پاکسازی- بازساخت و مدیریت پایگاه های داده ای می­پردازند. دانشجویان می­توانند به زبان های روسی- انگلیسی و اوکراینی به تحصیل در این رشته بپردازند.

چگونگی پذیرش در رشته IT در اوکراین

امکان ادامه تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور فراهم است و دانشجویان جهت پذیرش ابتدا مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های اوکراین ارسال می­نمایند. دانشجویان جهت ادامه تحصیل در این رشته نیازی به ارائه مدارک زبان نخواهند داشت و تنها با ارائه مدارک زیر می­توانند درخواست پذیرش شان را به دانشگاه های این کشور بنمایند:

  • تکمیل فرم درخواست پذیرش
  • پاسپورت معتبر با حداقل یکسال اعتبار
  • مدارک تحصیلی دیپلم- پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها

ناگفته نماند تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین دارای شهریه های بسیار پائینی می­باشد و همین امر موجب شده است که تحصیل در این رشته مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار بگیرد.

تحصیل در رشته IT در اوکراین در دانشگاه های مختلف

اکثر دانشگاه های کشور اوکراین رشته IT را به دانشجویان ارائه می­نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته بمدت 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و در مقطع دکترا بمدت 3 سال طول خواهد کشید. هزینه تحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی برابر با 3000-4000 دلار در سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2600 یورو در سال برآورد شده است. دانشجویان امکان انجام کار ضمن تحصیل در اوکراین را خواهند داشت و از این طریق می­توانند برخی از مخارج خود در این کشور را کاهش دهند. همچنین  اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین با انجام کار و یا سرمایه گذاری و روشهای دیگر امکانپذیر است. دانشجویانی که به تحصیل در رشتهIT  در اوکراین مشغولند می­توانند با اخذ این بورسیه ها به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند.

تحصیل در رشته IT در دانشگاه تاراس شفچنگو

اینن دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های اوکراین است که دارای قدمتی چندین ساله می­باشد. دانشجویان در این دانشگاه می­توانند به تحصیل در رشته فناوری اطلاعات بپردازند. همچنین این دانشگاه موضوعات مرتبط دیگری را نیز در این زمینه به دانشجویان ارائه می­نماید. این موضوعات عبارتند از علوم کامپیوتر- مهندسی نرم افزار- مخابرات- امنیت سایبری و رادیو. بیشترین تمرکز برنامه های فناوری اطلاعات بر روی جمع آوری- ذخیره سازی و حفاظت اطلاعات می­باشد.

دانشگاه ملی اودوسا ماچینکو

یکی دیگر از دانشگاه های اوکراین که امکان تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین را برای دانشجویان فراهم نموده است دانشگاه ملی اودوسا ماچینکو می­باشد. این دانشگاه نیز از قدیمی ترین دانشگاه های اوکراین است که از اعتبار قابل توجهی در میان دانشگاه های جهان برخوردار است. این دانشگاه نیز در رشته IT برنامه ها و موضوعات متنوعی را ارائه می­نماید.

از دیگر دانشگاه های اوکراین که امکان تحصیل در رشته IT برای دانشجویان فراهم است، می­توان به دانشگاه ملی رادیو الکترونیک خارکف- دانشگاه ملی خملنیستکای- پولتاوا و دانشگاه فنی مهندسی ترنوپول ایوان بلوچ اشاره نمود.

رتبه ها و رنکینگ دانشگاه های اوکراین جهت تحصیل IT

اکثر دانشگاه های اوکراین از رنکینگ و رتبه های بالایی برخوردار می­باشند. دانشگاه تاراس شفنچگو اوکراین موفق به اخذ رتبه 3 در میان دانشگاه های اوکراین در زمینه تحصیل در رشته IT می­باشد. دانشجویان با تحصیل در رشته IT درکشور اوکراین در این دانشگاه موفق به اخذ دستاوردهای قابل توجهی گردیده اند. همچنین دانشگاه پلی تکنیک IGOR SIKOSKY از جمله دانشگاه هایی است که میزان رضایت دانشجویان از ارائه آموزش های IT را کسب نموده است. بگونه ای که  از هر 10 نفر 6 نفر این دانشگاه را پیشنهاد می­نمایند. علاقمندان تحصیل در رشته IT در کشور اوکراین می­توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند و از بهترین دانشگاه های این کشور جهت تحصیل در رشته آی تی آگاهی یابند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *