مهاجرت به کشور کره جنوبی

تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی

تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی

برای تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی لازم است که حداقل به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده و تابعیت فعلی خود را از دست بدهید. شمنیسم، بودیسم و کنفوسیوس گرایی زمینه فرهنگ مدرن کره را تشکیل می دهند. از زمان جنگ جهانی دوم و به ویژه پس از جنگ کره، جهانی شدن و توسعه سریع سیاسی و اقتصادی تأثیر چشمگیری بر فرهنگ این کشور داشته است. با این حال، تفکر سنتی هنوز نقش مهمی در زیر سطح بازی می کند.

کره از لحاظ تاریخی به قلمرو فرهنگی چین تعلق دارد. به ویژه بعد از 3 دوره پادشاهی، فرهنگ کره به شدت تحت تأثیر چینی ها قرار گرفت، اگرچه به این تأثیر مهر کره ای متمایز داده شد. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش شرایط و قوانین تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی را برای شما عزیزان توضیح داده است.

بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی

اولین قدیمی که باید برای تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی انجام دهید این است که صلاحیت خود را تأیید کنید. اگر شما یک فرد بزرگسال بالای 20 سال هستید و به مدت 5 سال متوالی به عنوان اقامت قانونی در این کشور زندگی کرده اید، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشید. شما باید بتوانید ثابت کنید:

  • که توانایی حمایت مالی خود را دارید.
  • سابقه کیفری ندارید.
  • درک خوبی از فرهنگ، زبان و سنت کره ای دارید.

اگر سرمایه گذار باشید که حداقل 500000$ (دلار آمریکا) در تجارت کره ای سرمایه گذاری کرده و حداقل برای 5 شهروند کره ای فرصت شغلی فراهم کرده باشید، می توانید پس از 3 سال اقامت، درخواست اقامت دائم کنید. همچنین وزیر دادگستری می تواند واجد شرایط بودن برای اقامت دائم در قبال کمک های ویژه به کره اعطاء کند.

بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی 

مدارک لازم جهت تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی

قبل از شروع روند، توجه داشته باشید که روش تابعیت عمومی فقط برای کسانی قابل استفاده است که قصد دارند تابعیت اصلی خود را لغو کنند. اگر تمایل به ترک تابعیت اصلی خود را ندارید، پس از این طریق نمی توانید تابعیت کره را دریافت کنید. برای تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی چند روش برای انجام این کار وجود دارد. اما در اینجا روشی وجود دارد که اداره مهاجرت معمول ترین روش انجام آن را در نظر می گیرد. برای این روش باید شرایط زیر را داشته باشید:

شرایط توضیحات
سن قانونی سن قانونی در کره 19 سالگی است.
اخذ اقامت کره جنوبی به طور متوالی و حداقل 5 سال
اثبات عدم سوء پیشینه در کشور کره
اثبات تمکن مالی و ثبات مالی درآمد سالانه بالاتر از سرانه تولید ناخالصی باشد (تقریبا 30 میلیون₩ وون).
اثبات درک در مورد فرهنگ شامل زبان، آداب و رسوم و فرهنگ کره

برای اینکه درک فرهنگ کره را نشان دهید، باید در شرکت در یک آزمون کتبی و مصاحبه با دفتر مهاجرت کره اثبات کنید. متناوبا، با گذراندن برنامه مهاجرت و ادغام کره (KIIP) می توانید از شرکت در آزمون کتبی و مصاحبه خودداری کنید. اگر همه این شرایط را داشته باشید، می توانید مراحل درخواست را شروع کنید. تکمیل آن احتمالا از یک و نیم تا 2 سال به طول خواهد انجامید. درخواست خود را تکمیل و ارسال کنید. درخواست اقامت دائم به اطلاعات مربوط به ملیت فعلی، سابقه کیفری و سوابق تحصیلی و شغلی شما نیاز دارد. هزینه درخواست در نمودار زیر آمده است:

هزینه درخواست تابعیت کره جنوبی (وون)

هنگامی که درخواست خود را ارسال می کنید، بسته به کشور خود و نوع ویزای اقامت دائم که درخواست می کنید، باید هزینه های درخواست را در بازه زمانی 30000₩ تا 80000₩ (وون) بپردازید.

قوانین اخذ شهروندی کره جنوبی

قانون تابعیت کره در درجه اول «حق خون» را به رسمیت می شناسد. به این معنی که هر کس از یک تبعه کره متولد شود، بدون در نظر گرفتن محل تولدش، بلافاصله شهروند کره می شود. از طرف دیگر، تابعیت کره فقط براساس اصل «حق خون» زمانی که والدین کودک متولد کره ناشناخته باشند یا ملیت نداشته باشند و در صورت پیدا شدن کودک رها شده در کره اعطاء می شود.

تابعیت کره غیر از تولد، ممکن است با تأیید (توسط والدین کره ای)، تابعیت (عمومی، تسهیل شده، خاص) و بازیابی تابعیت نیز بدست آید. به طور معمول، تابعیت مضاعف در کره مجاز نیست. در این قانون صریحا گفته شده است كه فردی كه تابعیت كره را اخذ كرده باید ظرف مدت 1 سال از تابعیت كشور دیگری انصراف دهد. در حالی كه اتباع كره به محض اخذ تابعیت خارجی تابعیت كره خود را از دست می دهند.

با این حال، استثناهایی در این قاعده وجود دارد. تابعیت دوگانه ممکن است مجاز باشد. اگر شخصی تابعیت کره را به عنوان همسر یک تبعه کره بدست آورد. یک شخص کمک زیادی به جمهوری کره کرده است. شخص در زمینه های خاص مانند علم، اقتصاد، فرهنگ و ورزش توانایی های برجسته ای دارد. یا شخصی به دلیل قوانین و رویه های کشورش، ترک تابعیت خود را دشوار می کند. در مورد برخی از اتباع سابق کره نیز که می خواهند تابعیت کره خود را بازگردانند استثنائاتی وجود دارد.

تابعیت دوگانه کره جنوبی

(24 آگوست 2010) در 4 می 2010، وزارت دادگستری کره قانون اصلاح شده ملیت را اعلام کرد که از 1 ژانویه 2011 به مرحله اجرا در می آید. با تصویب این اصلاحیه، کره برای اولین بار از تاسیس آن، تابعیت مضاعف 2 تابعیتی از اتباع خود را که شرایط واجد شرایط بودن در این قانون را دارند، به رسمیت می شناسد. قانون اصلاح شده به شخصی اجازه می دهد که تابعیت دوگانه داشته باشد (به عنوان مثال کودکی که از پدر و مادر کره در ایالات متحده متولد شده باشد) با ارائه تعهد به وزیر دادگستری مبنی بر عدم استفاده از تابعیت غیر کره ای، هر 2 تابعیت را حفظ کند.

مواردی که قبل از اقدام برای تابعیت دوگانه باید در نظر بگیرید:

  • روند درخواست طولانی است (نزدیک به 12 ماه).
  • روند درخواست شما را ملزم به گذراندن چندین ماه در کره می کند.
  • شما باید یک شماره تلفن کره و آدرس پستی در کره داشته باشید، حتی اگر در دوره درخواست در کره زندگی نکنید.
  • شهروندان 2 تابعیتی مرد در صورت اقامت در کره سالانه باید 4 ساعت وظیفه خدمات ملکی را انجام دهند.

چنانچه تمایل به دریافت تابعیت این کشور را دارید یا خواهان مهاجرت به کره جنوبی می باشید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره تبدیل اقامت به تابعیت در کره جنوبی می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران خبره ما در این مورد مشورت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *