مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کره جنوبی » اخذ اقامت کره جنوبی

اخذ اقامت کره جنوبی 

اخذ اقامت کره جنوبی :کره جنوبی از کشورهایی است که در شرق آسیا واقع است. کره جنوبی کشوری بسیار پیشرفته و مدرن است و البته پرجمعیت می باشد این کشور هم از لحاظ دانشگاهی و هم از لحاظ کاری بستر مناسبی را جهت مهاجرت افراد فراهم آورده است. داشتن دانشگاه های معتبر بین الملی و اهمیت آموزش و پرورش در کره جنوبی  تحصیل در کره جنوبی را نیز رقابتی تر کرده است. از طرفی دیگر این شور از کشورهای پیشرو در بحث اقتصادی و نیز تکنولوژی می باشد.

 

امروزه کره از بزرگترین تولیدکنندگان اتومبیل و نیز ابزار تکنولوژی و صادر کننده آن به اکثر کشورهای دنیاست. بنابراین افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات تحصیل و یا کار می کنند ، می توانند این کشور را به عنوان گزینه مناسبی جهت کار و مهاجرت انتخاب کنند. زیرا که امروزه این کشور دیجیتالی ترین کشور صنعتی جهان می باشد. واین کشور نیز نیاز عمده ای به این گروه از افراد که در بحث تکنولوژی و فناوری فعالیت می کنند را دارد.

پایتخت و بزرگترین شهرستان در کره جنوبی، شهر سئول می باشد که مرکز اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امور کاری بین المللی می باشد.

این شهر دارای بزرگترین شرکت های خارجی و پرکار است و افراد می توانند برای ادامه کار و تحصیل به این شهر و شهرهای بزرگ و اقتصادی دیگری من جمله گوآنجو و اینچئون مهاجرت کنند.

 

مهاجرت تحصیلی به کره و اقامت پس از آن

همانطور که گفته شد یکی از راه های مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل می باشد و پس از تحصیل شخص می تواند برای اقدامات در این کشور و سپس تابعیت در صورت امکان اقدام کند. در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان، تحصیل و زندگی در کره جنوبی بسیار ارزان است که شامل کمک هزینه های تحصیلی نیز می‏شود بنابراین دانشجویان می توانند با شرایط اقتصادی قابل قبولی در این کشور تحصیل کنند.

دروس در این کشور به دو زبان انگلیسی و کره ای ارائه می شود که قاعدتا بسیاری از افراد تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند. در دوره های لایسنس که 4 ساله می باشد افراد معمولاً برای ورود احتیاج به آزمون دارند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های این کشور گردند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس عموماً 2 تا 3 سال طول می کشد و پس از پایان تحصیل می توانند از پایان نامه خود دفاع کنند و این مقطع را به پایان برسانند و شرایط دکتری نیز به همین منوال می باشد البته دانشجویان تعداد واحدهای درسی بیشتری را در این مقطع می گذرانند.

در رابطه با هزینه های تحصیل در کره باید گفت که ترقی 2000 تا 6000 دلار هزینه تحصیل در این دانشگاه ها می باشد. دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند که بین 300 تا 1000 دلار در هر ترم می باشد. دانشجویان می توانند از جاره منزل استفاده کنند که اجاره ای معادل 150 دلار تا 18000 دلار در ماه را می توان داشه باشد.

یک دانشجو می تواند بین 250 تا 300 دلار در کره را به هزینه زندگی اش اختصاص می دهد.

دانشجویان می توانند با توجه به سوابق تحصلی خود از بورسیه های تحصیلی در این کشور نیز استفاده کنند. این بورسیه ها هم برای لیسانس و هم برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد. که سنگی به شرایط دانشجو بودجه دانشگاه مورد نظر دارد.

 

در رابطه با کار دانشجویی می توان به 20 ساعت در هفته اشاره کرد که دانشجویان می توانند این بازده زمانی را به کار در هفته اختصاص می دهند. از دانشگاه های معتبر کره می توان به دانشگاه کره، دانشگاه ملی شهر سئول، دانشگاه یونسی و همچنین بزرگترین دانشگاه جهان به نام دانشگاه زنان سئول اشاره کرد.

 

شرایط اقامت پس از تحصیل در کره

به صورت معمول افرادی که در رشته مهندسی و علوم انسانی در کره تحصیل می کنند ، می توانند پس از اتمام تحصیل در این کشور به جستجوی کار بپردازند و پس از یافتن شغل مناسب در این کشور اقامت داشته باشند ولی تابعیت این کشور کار ساده ای نیست.

یکی از ساده ترین راه ها ازدواج با یک فرد کره ای و تولد از پدری و مادری که حداقل یکی از آنها کره ای باشد در غیر اینصورت اخذ تابعیت این کشور ساده نیست که البته تحت شرایط ویژه ای ماننداقامت 5 ساله در کره، دانست زبان و فرهنگ این کشور بصورت کامل و اثبات خود اتکایی برای زندگی در این کشور که می توانند بابت این کشور دریافت کنند.

 

اقامت از طریق کار در کره جنوبی

یکی از راه های دیگر برای اخذ اقامت کره جنوبی، کار در این کشور می باشد که افراد می توانند با جستجوی کار و نیز دنبال کردن موسسات کاریابی و پیدا کردن یک کارفرما و فرستادن دعوت نامه توسط این کارفرما می توانند در کره جنوبی کار کنند و یا افراد می توانند از انواع دیگر ویزاهای کاری استفاده کنند که از جمله می توان به ویزاهای اشتغال کوتاه مدت، ویزاهای سرمایه گذاری در این کشور، ویزا انتقال شرکت به این کشور، ویزا کار حرفه ای و انواعی دیگر از ویزاهای کار اشره کرد که افراد می توانند با استفاده از این ویزاها و تأیید آن توسط سفارت برای اقامت کره جنوبی اقدام کنند. شخص پس از پیدا کردن کار و انجام کار باید مالیات آن را بین 8 تا 35% می باشد نیز بپردازد.

 

در پایان باید توجه کرد که اقامت از طریق تحصیل و کار در کره جنوبی می تواند منجر به اقامت شود. گرچه اخذ تابعیت کشورهای آسیایی از جمله کره کار راحتی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *