مهاجرت به کشور سنگاپور

تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور

تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور

اخذ شهروندی مجارستان امتیازات بسیاری به همراه دارد، شما می توانید با تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور به این امتیازات دست پیدا کنید. این کشور با مساحتی کوچک و جمعیتی کم دارای اقتصادی قوی و پویا می باشد به شکلی که ارز این کشور یکی از ارزشمند ترین ارزهای دنیا به حساب می آید. گرفتن تابعیت و شهروندی این کشور به این معنا می باشد که شما دومین پاسپورت معتبر دنیا را در اختیار دارید و بدون ویزا و یا روادید می توانید به بیش از 160 کشور جهان سفر کنید. این کشور تعداد زیادی توریست یعنی جمعیتی بالغ بر 16 میلیون نفر را هر ساله به خود جذب می کرد، در سال 2020 این مقدار به دلیل ظهور بیماری کرونا شدیدا کاهش یافت. قوانین خشک و سخت این کشور از جمله نکات برجسته این کشور محسوب می شود.

معرفی سنگاپور

سنگاپور کشوری کوچک با مساحتی برابر با 772 کیلومتر مربع است که جزو کوچکترین کشورهای آسیا محسوب می شود. با وجود کوچک بودن این کشور، جذابیت های بسیار زیادی را می توان در این کشور یافت، ازجمله این جذابیت ها می توان به طبیعت بکر و بینظیر، سواحل تمیز و جاذبه هایی تاریخی در این کشور اشاره کرد. این کشور در سال 2020 با جمعیت حدودی 5 میلیون نفر جزو کم جمعیت ترین کشورهای آسیایی نیز محسوب می شود. بدلیل موقعیت جغرافیایی این کشور بنادری با شهرتی جهانی در آن وجود دارد، همین موضوع باعث شده است که سرمایه گذاران خارجی بسیاری به این کشور جذب شوند. این سرمایه گذاری ها سنگاپور را به یکی از قطب های اقتصاد نه تنها در آسیا بلکه در جهان تبدیل کرده است. می توان به جرات گفت که این کشور از جمله گران ترین کشورهای دنیا به حساب می آید.

این کشور زیبا با داشتن جزیره های بسیار و پارک های جنگلی زیبا بسیاری از توریستان را هر ساله به خود جذب می کند و با توجه به اینکه اکثریت مردمان این کشور به زبان انگلیسی آشنایی و تسلط دارند گرفتن ارتباط با آنها کار بسیار آسانی می باشد. بر خلاف تصورات شما پر جمعیت ترین دینی که در این کشور پرستش می شود دین اسلام نیست بلکه دین بودایی می باشد.

در نمودار زیر می توانید پراکندگی دین های مختلف در این کشور در سال 2020 را ببینید:

پراکندگی دین در سنگاپور

بررسی تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور

به دلیل اقتصاد پویای سنگاپور بسیاری از کسانی که به شکل های مختلف از جمله کاری، دانشجویی و سرمایه گذاری در سنگاپور هستند به دنبال این هستند که بتوانند اقامت خود را به تابعیت در سنگاپور تغییر دهند. ولیکن دقت کنید گرفتن تابعیت این کشور شدیدا سخت می باشد و بعد از گرفتن تابعیت کشور سنگاپور باید تابعیت قبلی خود را ترک کنید. گرفتن تابعیت در کشورهای مختلف به شکل های متفاوتی می باشد و به چندین قسمت تبدیل می شود:

  • کسب تابعیت از طریق تولد
  • کسب تابعیت پس از تحصیل و سپس کار در این کشور
  • کسب تابعیت پس از چندین سال کار در این کشور
  • کسب تابعیت از طریق سرمایه گذاری
  • کسب تابعیت از طریق ازدواج با شهروند سنگاپوری

تابعیت سنگاپور از طریق تولد

در کشورهایی که گرفتن تابعیت وابسته به سیستم خونی است باید پدر و یا مادر تابعیت آن کشور را داشته باشند در نتیجه پدر یا مادر فرد باید در کشور مورد نظر به دنیا آمده باشند یا اینکه با شرایط دیگری شهروندی آن کشور را قبلا گرفته باشند. باید دقت داشت که اگر فرد از پدر و یا مادری سنگاپوری به دنیا آمده باشد و در زمان تولد در سنگاپور نباشد می تواند تا بیست و دو سالگی تابعیت و شهروندی این کشور را کسب کند. کشورهایی نیز وجود دارند که از طریق خاک تابعیت را به شخص متولد شده می دهند مانند کانادا، بدین معنا که اگر فردی در خاک کانادا به دنیا بیاید تابعیت آن کشور را به دست می آورند ولیکن مجارستان تنها به کسانی تابعیت را می دهد که از پدر یا مادری با تابعیت سنگاپوری به دنیا بیایند.

تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور از طریق تحصیل و کار

با توجه به پیشرفت های اقتصادی و فرهنگی که سنگاپور در سال های اخیر داشته است، این کشور توانسته دانشگاه های قوی ای را دایر کند و بسیاری از دانشجویان به دلیل امکانات و دانشگاه های پیشرفته، سنگاپور را به عنوان مقصد خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. پس از اتمام تحصیل و پیدا کردن کار در سنگاپور برای گرفتن تابعیت باید 5 سال کار کنید تا بتوانید امتیاز شهروندی این کشور را بدست آورید.

در جدول زیر می توانید رتبه بندی جهانی چند دانشگاه معروف سنگاپور را ببینید:

نام دانشگاه رتبه کشوری دانشگاه رتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه ملی سنگاپور 1 67
دانشگاه فنی نان یانگ 2 73
دانشگاه طراحی و فناوری سنگاپور 3 900-801

می توان با یافتن یک کارفرما از شرکت های معتبر سنگاپور یک پیشنهاد کاری دریافت کرد و پس از آن با این روش ویزای کاری این کشور را دریافت کرد. افراد پس از 5 سال کار کردن در این کشور و حضور 2 سال پیاپی در سنگاپور می توانند برای دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور اقدام کنند. لازم به ذکر است که یافتن پیشنهاد شغلی از این کشور برای ایرانیان مقیم ایران کار آسانی نیست.

تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

تبدیل اقامت به تابعیت در سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت تابعیت از این طریق باید به صورت مستقیم در رونق اقتصادی این کشور تاثیر داشته باشید و بوسیله خرید ملک یا بیزنسی آماده نمی توانید اقدام به کسب اقامت در این کشور کنید. برای کسب اینگونه تابعیت ها حتما باید کارآفرینی یا تاسیس شرکتی فعال را انجام دهید. برای شروع تاسیس یک شرکت به حداقل 2 میلیون $ (دلار) احتیاج هست. سرمایه گذاران پس از سرمایه گذاری و کار کردن به مدت حداقل 5 سال در این کشور می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند و اگر دو سال آخر به صورت کامل در این کشور بوده باشند شرایط این را دارند که بتوانند پاسپورت سنگاپور را نیز دریافت کنند.

تابعیت سنگاپور از طریق ازدواج

در صورتی که بتوانید با زوجی سنگاپوری ازدواج کنید می توانید پس از 5 سال زندگی مشترک در این کشور اقامت این کشور را دریافت کنید و در صورتی که 2 سال بعد از کسب اقامت دائم را به صورت کامل در این کشور بگذرانید می توانید برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاورینی مجرب می تواند شما را در مهاجرت یاری کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.