شرایط استونی

تابعیت استونی از طریق تولد

تابعیت کشور استونی از طریق تولد

استونی یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی است که در نزدیکی روسیه موقعیت دارد. این کشور دارای شرایط زندگی بسیار مناسب همچون روسیه می­باشد. تابعیت استونی از طریق تولد از جمله راههای اخذ اقامت دائم این کشور بحساب می­آید. دانشگاه های برتری که در این کشور وجود دارد، هر دانشجویی را مجذوب و شیفته خود خواهد نمود. علاوه بر این هزینه های زندگی در استونی در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار به صرفه است و می­توان گفت نسبت به کشور روسیه نیز بسیار ارزان تر می­باشد. تا سال 1940 خاک کشور استونی جزئی از کشور روسیه محسوب می­شد، اما در سال 1991 توانست استقلال خود را بدست آورده و بصورت جداگانه حکمفرمایی نماید. این کشور از جمله کشورهای کوچک در شمال بالتیک می­باشد.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی را در اختیار علاقمندان اخذ تابعیت این کشور قرار می­دهند. مردم کشور استونی به زبان استونیایی صحبت می­کنند، این زبان به زبان مردم فنلاند بسیار نزدیک می­باشد. اکثر مردم کشور استونی از مهارت زبان انگلیسی برخوردارند. این کشور دارای شرایط اقتصادی مناسبی نیز می­باشد و اقتصاد این کشور بر پایه صنایع مهندسی و فرآوری غذایی این کشور می­باشد. استونی از شهرهای زیبایی همچون تالین- تارتو- ناروا تشکیل شده است. تالین بزرگترین و زیباترین شهر استونی است که بعنوان مرزک و پایتخت کشور استونی می­باشد. کشور استونی به صورت پارلمانی اداره می­گردد و رئیس جمهور در این کشور دارای اختیارات اجرائی محدودی می­باشد.

تولد در استونی

همانطور که می­دانید اعطای تابعیت به افراد از دو طریق امکان پذیر است: خاک و خون. اعطای تابعیت از طریق خاک بگونه ای است که هر نوزادی که که در خاک هر کشوری بدنیا بیاید می­باید تابعیت آن کشور را اخذ نماید. اما تابعیت از طریق خون بدین معناست که نوزادان پس از تولد بصورت ناخودآگاه تابعیت پدر و مادر خود را خواهند داشت. برخی از کشورها از قانون تابعیت از طریق خون پیروی می­کنند و تابعیت به نوزادان تنها از طریق تابعیت والدینشان به آنان خواهد رسید. کشور استونی نیز از قانون تابعیت از طریق خون پیروی می­نماید. البته بنابر قوانین تابعیت کشور استونی برخی از افراد با کسب شرایط این کشور می­توانند تابعیت استونی از طریق تولد را نیز را اخذ بنمایند.

تابعیت استونی از طریق تولد

تابعیت و اخذ اقامت دائم از طریق تولد در استونی

اخذ تابعیت هر کشوری دارای شرایطی می­باشد. کشور استونی نیز از این قاعده مستثنی نمی­باشد و افرادی که دارای هر یک از شرایط زیر باشند می­توانند تابعیت استونی از طریق تولد را اخذ بنمایند.

  • کودکانی که از والدین استونیایی در خاک استونی بدینا آمده اند.
  • کودکانی که از والدین استونیایی در خارج از خاک استونی بدنیا آمده اند.
  • نوزادانی که والدین آنها مشخص نیست و در خاک استونی بدنیا آمده اند.
  • نوزادانی که به فرزند خواندگی اتباع استونیایی درآمده اند نیز امکان دریافت تابعیت استونی را خواهند داشت. براساس قوانین تابعیت استونی کودکانی که کمتر از 18 سال سن دارند و به فرزند خواندگی خانواده ای که یکی از آنها تبعه­ی استونی است، در بیاید می­تواند تابعیت کشور استونی را اخذ نمایند. جهت آگاهی از دیگر شرایط اخذ تابعیت استونی می­توانید با کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

موارد تحصیل تابعیت استونی

از دیگر مواردی که منجر به اخذ تابعیت استونی از طریق تولد می­گردد عبارتند از:

  • کودکانی که در خاک استونی متولد شده اند، و دارای اقامت کشور استونی بوده اند، می­توانند برای اخذ تابعیت استونی نیز اقدام نمایند.
  • همچنین کودکانی که در کشور استونی بدنیا آمده اند و دارای اقامت موقت هستند، پس از 5 سال اقامت دائم در استونی می­توانند جهت اخذ تابعیت استونی اقدام نمایند.

تابعیت دوگانه در استونی

دولت استونی با تابعیت دوگانه افراد موافق نمی­باشد و به افرادی که دارای تابعیت کشور دیگر هستند، تابعیت اعطا نخواهد نمود. افرادی که دارای تابعیت دیگری هستند، برای اینکه بتوانند تابعیت استونی را اخذ نمایند، ابتدا باید تابعیت قبلی خود را ترک نمایند و پس از آن برای تابعیت این کشور درخواست نمایند.

اقامت استونی و اخذ تابعیت این کشور

افرادی که از راههای مختلف اقامت موقت استونی را دریافت نموده اند، می­توانند بمدت 5 سال به زندگی در این کشور بپردازند. پس از آن در صورت تمایل می­توانند اقامت خود را تمدید نموده و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. از جمله شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت استونی اینست که افراد می­باید دارای حداقل درآمدی معادل 260 یورو بوده و از مهارت زبان استونیایی برخوردار باشند. پس از 8 سال زندگی در استونی که 5 سال اول بعنوان اقامت دائم برای فرد در نظر گرفته می­شود، تابعیت استونی به وی اعطا خواهد گردید. برای دریافت پاسپورت استونی ابتدا افراد در آزمونی که مهارت زبان آنها را می­­سنجد شرکت نموده و در صورت موفقیت و اعلام وفاداری به دولت استونی پاسپورت این کشور به وی داده خواهد شد.

مهاجرت و اخذ تابعیت استونی از راههای مختلفی امکان پذیر است و اخذ تابعیت استونی از طریق تولد از جمله راههایی است که افراد براحتی می­توانند تابعیت این کشور را دریافت نمایند. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استونی-مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری نیز از دیگر راههایی است که منجر به دریافت اقامت این کشور می­گردد.

تحصیل و هزینه های زندگی در استونی

از آنجائیکه استونی یکی از کشورهای اروپایی و از اعضای اتحادیه اروپا می­باشد، افراد زیادی به این کشور مراجعت می­نمایند. هزینه های زندگی در استونی نسبت به دیگر کشورها از جمله هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش بسیار مناسب است و افراد می­توانند از امکانات بسیار مناسبی با هزینه های پایین برخوردار گردند. همچنین دانشگاه های این کشور از جمله با کیفیت ترین و برترین دانشگاه ها در جهان است و سالانه دانشجویان زیادی استونی را جهت ادامه تحصیل برمی­گزینند. ناگفته نماند تحصیل در استونی بصورت رایگان است و دانشجویان می­توانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل بپردازند. علاوه بر اخذ تابعیت استونی از طریق تولد دانشجویان نیز می­توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت استونی را اخذ بنمایند.

همچنین این دولت بورسیه های متعددی را به دانشجویان مقطع دکترا ارائه می­نماید. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان می­توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور جستجو نموده و به انجام کار بپردازند. اگرچه نرخ بیکاری در این کشور نسبتاً بالاست اما دولت استونی از دانشجویان خارجی که تحصیلاتشان را در این کشور به اتمام رسانیده اند، حمایت نموده و این دسته از افراد براحتی می­توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند. افراد می­توانند جهت انجام کار ویزای کار آلمان را نیز اخذ نموده و به این کشور مهاجرت نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *