مهاجرت تحصیلی ترکیه

بورسیه پزشکی ترکیه

بورسیه پزشکی ترکیه

بورسیه پزشکی ترکیه چگونه است؟کشور ترکیه علیرغم  فراهم کردن فرصت هاو شانسها ی آموزشی در کیفیت وسطح  بین المللی دارای دانش، تجربه و تخصص فراوان است و درهاو موقعیتها ی بورسیه پزشکی کشور  ترکیه را برای دانشجویان و متقاضیان  موفق بین المللی از سراسر  دنیا باز می کند.

کشور ترکیه همه ساله پذیرش کمک هزینه تحصیلی برای دوره کارشناسی را در اول مارس باز میکند. برنامه های مقاطع تحصیلی ترکیه کمک هزینه تحصیلی برای پنج هزار دانش آموز بالغ بر یکصدو پنجاه  کشور دنیا را بین سالهای  2017-2018 را فراهم میکند. موسسه سفیران سروش سعادت در پی مقالات و نوشته های معتبر و قابل استناد خود با کوشش افراد متخصص دست به تهیه و نگارش این مقاله زده است. معمولا اخذ بورسیه دارای پارامترهایی و استانداردهایی و شاخصه هایی میباشد.مانند موارد زیر:

  • داشتن شرایط سنی خوب و یا اصطلاحا شرایط سنی مناسب.
  • داشتن معدل بالا و خوب
  • فارغ التحصیل از مراکز اموزشی معتبر
  • داشتن مدرک زبان قوی
  • ارائه توصیه نامه معتبر
  • و در برخی اوقات قبولی از دانشگاههای معتبر
  • و داشتن شرایط دیگر که برخی از دانشگاهها مشخصا آن را عنوان کرده اند.

شروط لازم برای بورسیه پزشکی در کشور  ترکیه

درخواست بورسیه تحصیلی جهت برنامه های کاربردی به طور انحصاری برای تمام نامزدها از همه کشورها که مایل به تحصیل در سطح کارشناسی هستند وجود دارد. آیا موسسات و افراد مجازی هستند که بتوانند  شرایط لازم برای اخذ بورسیه پزشکی ترکیه را  محیاکنند؟ جواب سوال منفی میباشد .

هیچ مؤسسه و فرد مجازی برای ارسال درخواست به بورس تحصیلی  به کشور ترکیه از طرف نامزدها وجود ندارد.همگی  داوطلبان باید به طور شخصی و مجزا  ​​درخواست کنند  نامزدها و کاندیداها به شدت توصیه می شود دستورالعمل ها،قوانین و هشدارهای داده شده به وسیله  فرایند برنامه را به دقت مطالعه کنند. آیا محدودیت سنی برای اعمال وجود دارد؟متقاضیان کارشناسی باید قبل از  سال نود وشش میلادی  متولد شده باشند.

در چند سال اخیر رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی به شدت مورد استقبال دانشجویان ایرانی که در ایران به سادگی قبولی این رشته ها رو کسب نمیکنند قرار گرفته. البته این به این مفهوم نیست که در ترکیه به سادگی میتوان قبول شد و در این سه رشته مشغول تحصیل شد. قطعا باید سعی و ممارست به خرج داد تا موفقیت حاصل شود. فقط با توجه به اینکه تعداد شرکت کننده ها کمتر هستند شانس قبولی در این سه رشته بیشتر است.

چگونگی پذیرش در دانشگاههای پزشکی کشور ترکیه

آیابرای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه ارسال مدارک مهم لازم است؟ متقاضیان مورد نیاز برای رسیدن به شرایط باید در آزمون ورودي پزشكي کشور  تركيه YOS و  یا در آزمون ورودی پزشکی کشور  ترکیه SAT  که توسط دانشگاه ها، موسسات ، و ادارات برگذار می شوند شرکت کنند،که در این روش  می توانند از طریق سیستم برنامه انتخاب شوند. متقاضیانی که اسناد لازم را به همراه ندارند برای کمک هزینه تحصیلی  مورد قبول واقع نمیشوند .

آیا  اتباع ترکیه ای که در خارج از کشور ترکیه  زندگی می کنند می توانند برای کمک هزینه تحصیلی پزشکی در ترکیه درخواست دهند؟ اتباع  ترکیه،  اشخاصی که کارت آبی در اختیار دارند  و کسانی که به هر دلیل تابعیت ترکیه را از دست داده اند نمی توانند برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنند. برای انتخاب وکیل و مشاور در این زمینه به شدت تحقیق کرده و کار را بهترین بسپارید.

شرایط تحصیل در ترکیه

حداقل احتیاج به نتیجه و  دستاورد بورسیه و تحصیل برای متقاضیان تحصیل در ترکیه چیست؟ متقاضیان و کاندیدها  حتما باید  صاحب حداقل دستاورد  نود درصد برای برنامه های ویژه تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور  ترکیه و همچنین رشته  داروسازی باشند و هفتاد درصد دیگر برنامه های با کیفیت و درجه بالا را در اختیار داشته باشند.آیا متقاضی باید در هنگام استفاده از برنامه فارغ التحصیل شد؟

متقاضیانی که برای اخذ  بورس تحصیلی  درکشور ترکیه درخواست خواهند داد باید از دوران  دبیرستان فارغ التحصیل شوند یا مشغول به تحصیل  باشند و در پایان سال تحصیلی بتوانند فارغ التحصیل شوند. علاقه مندان و متقاضیان  ادامه تحصیل که  در دانشگاه های معتبرکشور مشغول به تحصیل هستند  امکانش را دارند با مراجعه به  سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اسرع وقت و با مشاوره با وکلا و کارشناسان مجرب و زبده  موسسه ما برای کسب آگهی بیشتر در تماس باشند .

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *