مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

بورسیه تحصیلی در کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی از جمله کشورهای در حال توسعه است که از دانشگاههای معتبری برخوردار میباشد. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در این کشور هستند بدنبال بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی می­باشند. کشور آفریقای جنوبی از زیبائیهای بینظیری برخوردار است و هرساله توریستان زیادی با اخذ ویزای توریستی آفریقای جنوبی به این کشور سفر می­نمایند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمایی های لازم در زمینه مهاجرت های تحصیلی به دیگر کشورها را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند.

همانطور که بیان نمودیم آفریقای جنوبی کشور است که در حال توسعه می­باشد و هم اکنون به پیشرفت های قابل ملاحظه ای دست یافته است. این کشور در گذشته یکی از مستعمرات کشور انگلستان بود. به همین دلیل سیستم های آموزشی این کشور مطابق سیستم آموزشی کشور انگلستان است.

هم اکنون آفریقای جنوبی در زمینه اقتصادی پیشرفت های بسیاری نموده است و فرصت های کاری بسیاری در این کشور وجود دارد. بگونه ای که اکثر افراد این کشور را برای سرمایه گذاری و انجام کار انتخاب می­کنند. همچنین دانشجویان زیادی بدلیل کیفیت مطلوب آموزشی این کشور را جهت ادامه تحصیل انتحاب می­نمایند. ما در اینجا به بررسی بورسیه های تحصیلی در آفریقای جنوبی می­پردازیم. از عزیزانی که قصد تحصیل در دانشگاههای آفریقای جنوبی را دارند دعوت می­نمائیم تا مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایند.

بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در آفریقای جنوبی

سیستم آموزشی در مدارس آفریقای جنوبی بگونه ای است که دانش ­آموزان قبل از ورود به دانشگاه باید دو مقطع ابتدایی و دبیرستان را گذرانده باشند. طول دوره ابتدایی 5-6 سال و درره­ی دبیرستان در این کشور نیز به مدت 6 سال طول خواهد کشید. یکی از امتیازات تحصیل در دانشگاههای کشور آفریقای جنوبی تحصیل به زبان انگلیسی است. اکثر دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هستند و این کشور میتواند گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل برای این دسته از دانشجویان محسوب گردد.

از طرفی شرایط بازارهای کاری این کشور بسیار مساعد است و دانشجویان فرصت های شغلی بسیاری در اختیار دارند. همچنین دولت آفریقای جنوبی اجازه انجام کار ضمن تحصیل را به دانشجویان بین المللی داده است. دانشجویان بین المللی که جهت ادامه تحصیل به این کشور سفر نموده اند می­توانند با انجام کاردانشجویی بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور را تأمین نمایند.

دوره های زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی

دانشگاههای آفریقای جنوبی دوبار در سال دانشجویان خارجی را پذیرش می­نمایند. دانشجویان برای ورود به مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاههای این کشور باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشند. بطوریکه برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره6 و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداقل نمره6.5 و جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره7 باشند.

ناگفته نماند دانشجویانی که دارای مدارک زبان نمی­باشند و یا از مهارت زبان انگلیسی برخوردار نیستند می­توانند در دوره های زبان انگلیسی این کشور شرکت نموده وپس از بدست آوردن مهارت زبان برای ورود به دانشگاههای این کشور اقدام نمایند. بهترین دوره های آموزشی زبان انگلیسی در دانشگاههای کیپ تاون و پروتریا، که به دو صورت فشرده 21 ساعت در هفته و غیر فشرده 17 ساعت برگزار میگردد. شهریه های آموزش زبان انگلیسی در دانشگاههای مذکور 6000-1000 دلار در سال تخمین زده شده است.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در آفریقای جنوبی

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاههای آفریقای جنوبی 4 سال است که دانشجویان ملزم به گذراند دروس تئوری و عملی در این دوره میباشند. هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به دیگر کشورها بسیار مناسب تر است بطوریکه دانشجویان در مقطع کارشناسی بطور متوسط 3000-12000 دلار در سال برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود بپردازند.

بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

برای دانشجویان و کسانی که در کشور آفریقای جنوبی زندگی می­کنند بورسیه های تحصیلی بین المللی زیاد و کمک هزینه های بین المللی زیادی وجود دارد. این کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی برای دانشجویانی که تحصیلات تکمیلی خود را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاههای آفریقای جنوبی می­گذرانند تعلق می­گیرد.

همچنین مراکز و موسسات بین المللی زیادی وجود دارد که به دانشجویان آفریقای جنوبی در خارج و داخل این کشور کمک هزینه های ملی پرداخت می­نمایند. اکثر دانشجویانی که قصد ارتقای تحصیلی و وکسب مدارج علمی را در دانشگاههای برتر جهان دارند این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب می­کنند.

از دیگر بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی می­توان به برنامه تحصیلی دانشگاه کمبریج و برنامه ای ال دی اشاره نمود. برنامه آموزشی ای ال دی که از طرف دانشگاه کمبریج برای دانش آموزان 16-19 سال ایجاد گردیده و آموزشهایی رایگان در اختیار دانشجویانی که قصد اقامت و کارآفرینی در آفریقای جنوبی را دارند قرار می­دهد. دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات خود در این دوره آموزشی به دانشجویان کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی را جهت اقامت و ایجاد کسب و کار در آفریقای جنوبی اعطا می­نماید.دانشجویان عزیز جهت اطلاع از سایر بورسیه های تحصیلی در این کشور می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرا نمایند.

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس افریقای جنوبی چگونه است؟

دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 2 سال به تحصیل در دانشگاههای این کشور بپردازند. همچنین این دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید پایان نامه ارائه دهند. هزینه های تحصیل در این مقطع از 8000 دلار به بالا می­باشد. ناگفته نماند شهریه های تحصیلی بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو با یکدیگر متفاوت است.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در آفریقای جنوبی چگونه است؟

تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به مدت2 الی 3 سال میباشد و دانشجویان در این دوره نیز ملزم به ارائه پایان نامه می­باشند و در طول دوره تحصیل خود نیز باید بر روی پروژه پایان نامه خود کار کنند. در این دوره دانشجویان ملزم به اخذ استاد راهنما هستند تا آنها را در انجام پروژه پایان نامه راهنمایی نمایند. از امتیازات تحصیل در دوره دکترا در این کشور تحصیل رایگان است. تنها برخی از دانشگاههای این کشور از دانشجویان مقطع دکترا شهریه اخذ می­نماید که میانگین شهریه پرداختی در این مقطع 2000-8000 دلار در سال تخمین زده شده است.

مرکز پژوهشی تقویتی چگونه مرکزی است؟

دانشگاه وسترن کیپ تون یک دوره­ی آموزشی سه ساله در مقطع دکترا بعنوان بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی به دانشجویان این کشور قرار داده است. از جمله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی که این دانشگاه قرار داده است عبارتست ازدانشجویان آفریقای جنوبی برای ورود به این دوره باید 70 درصد از نمرات تحصیلات خود در دروه­ی کارشناسی یا کارشناسی ارشد را اخذ نموده باشند. علاوه بر آن باید دارای مهارت زبان انگلیسی بوده از مدرک زبان انگلیسی تافل برخوردار باشند.

دانشجویان برای تحصیل در این مرکز آموزشی باید بصورت تمام وقت حضور یابند و برای اخذ بورسیه تحصیلی این دوره ابتدا باید فرم درخواست بورسیه را بصورت آنلاین تکمیل و به مسئولین مربوطه در این مرکز ارسال نمایند. دانشجویان با سوالات مختلفی در زمینه بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا دانشگاه کیپ تاون به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا نمی­نماید؟
  • آیا به دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی در این کشور تعلق نخواهد گرفت؟
  • آیا با مقایسه هزینه تحصیل در کشورها آفریقای جنوبی پایین ترین هزینه ها را دارد؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو و راهنمای عزیزان در زمینه بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *