مهاجرت به کشور دانمارک

بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

برای مهاجرت به تمام کشورها راه های مختلفی وجود دارد. کشور دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. به همین منظور در این مقاله بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک معرفی می گردند. برای آشنایی با بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک این مطلب را انتها دنبال نمایید. در مقاله بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک به موارد زیر پرداخته می شود:

 • معرفی بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک
 • شرایط بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

انواع راه های اخذ افامت ومهاجرت به این کشور به شرح زیر می باشد:

 • اخذ اقامت دانمارک از طریق کار
 • اخد اقامت دانمارک از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت دانمارک از طریق کار

کشور دانمارک از کشورهای اروپایی است که نیروهای کار متخصص و کمیاب را از تمام نقاط جذب می نماید. برای اخذ اقامت از این طریق قوانین زیادی وضع شده است. این قوانین در واقع یک فهرست کاری مشخص است؛ که باید از سوی کارفرما رعایت و اعمال گردد.

شرایط ویزای کار برای اخذ اقامت دانمارک

در کشور دانمارک در زمینه های شغلی که نیروی کار ماهر در آن وجود ندارد؛ متخصصین جذب می گردند. در این صورت فرد متخصص از این طریق می تواند مجوز کار و اقامت موقت دانمارک را اخذ نماید. در صورتی که قصد اقدام از این طریق را دارید باید در زمینه این مشاغل آگاهی داشته باشید. در صورتی که از سوی کارفرمای دانمارکی پیشنهاد کار دریافت نمایید راحت می توانید برای اقامت دانمارک اقدام نمایید. به منطور آگاهی از مدارک لازم به مقاله «مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری در دانمارک» مراجعه نمایید.

مدت اقامت از طریق ویزای کار

اعتبار اقامت با توجه به زمان قراداد منعقد شده تعیین می گردد. در صورتی که کاری دائمی و بدون زمان پایان همکاری باشد؛ مجوز با اعتبار 4 سال صادر می گردد. بعد از این مدت فرد قادر به تمدید این اقامت می باشد. تمدید مجدد این اقامت مشروط به کار در همان کار می باشد.

چنانچه متقاضی تمایل به عقد قرارداد موقت کاری داشته باشد؛ اقامتی با اعتبار 6 ماه برایش صادر می گردد. اگر متقاضی در این مدت کار دیگری پیدا نماید؛ مجدد باید برای اخذ اقامت این کار اقدام نماید. این کار مستلزم ارائه مجدد مدارک به سفارت دانمارک می باشد.

اخد اقامت دانمارک از طریق تحصیل

متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند از این طریق اقدام به اخذ اقامت دانمارک نمایند. این راه بسیار پر طرفدار و مناسب می باشد. نکته قابل توجه در این روش این است که متقاضی خود باید محل تحصلش را انتخاب نماید. به عبارت دیگر متقاضیان با مطالعه قوانین و شرایط دانشگاه های دانمارک دانشگاه خود را انتخاب می نماید. بعد از آن برای اخذ پذیرش آن دانشگاه اقدام می نماید. به جهت آشنایی با دانشگاه های دانمارک به مقاله «معرفی دانشگاه های دانمارک» مراجعه نمایید.

متقاضیان در سه مقطع زیر قادر به تحصیل می باشند:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • PHD

به منظور آشنایی بیشتر با مهاجرت از این طریق مقاله «مهاجرت تحصیلی در دانمارک» را مطالعه نمایید.

تحصیل در دوره های آموزش عالی

افراد با شرایط خاصی قادر به اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی می باشند. این شرایط به شرح زیر می باشند:

 • الزام به داشتن سن بیشتر از 18 سال.
 • ارائه مدرک معتبر زبان برای تحصیلات عالی: کارشناسی ارشد و دکترا.
 • داشتن پذیرش قطعی از دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی
 • داشتن استطاعت مالی برای 1 سال زندگی در دانمارک.
 • پرداخت هزینه شهریه ترم در ابتدا برای اخذ پذیرش الزامی می باشد.

به منطور اثبات استطاعت مالی متقاضی باید دارای مبلغ 72,180 کرئم دانمارک در حساب بانکی خود باشد. این مبل هزینه 1 سال زندگی در کشور دانمارک می باشد. در واقع هزینه زندگی در این کشور ماهانه 6,015 کرون می باشد.

شرایط الحاق به خانواده در دانمارک

برای افرادی در کشور دانمارک نزدیکانی دارند؛ اقدام از این طریق امکان پذیر می باشد. در این صورت افراد براساس قوانین، تقاضای الحاق به خانواده خود را می نمایند. به منظور الحاق به خانواده باید قوانین موجود در این باره رعایت گردند. موارد زیر از نمونه ها الحاق به خانواده می باشند:

 • فرزندان
 • همسران و شرکای هم خانه
 • سایر اعضای خانواده

این افراد با رعایت قوانین قادر به تمدید این اقامت می باشند. با تمدید مجدد حتی می توانند برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. برای اخذ اقامت دائم باید شرایط لازم برای اخذ اقامت اصلی را داشته باشند. افراد با اخذ اقامت دائم در مرحله اول قادر به اشتغال در این کشور می باشند.

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

برای الحاق همسر در دانمارک امکان مهاجرت از طریق ازدواج به وجود آمده است. براسا قوانین فردی که با یک تبعه دانمارکی ازدواج نماید تحت شرایطی قادر به اخذ اقامت این کشور می باشد. طبق قوانین باید ازدواج صورت گرفته باشد و قوانین آن نقض نگردد. این ازدواج حتما باید به تائی اداره مهاجرت دانمارک رسیدهه و به رسمیت شناخته شود. جهت اطلاع از این فرآیند می توانید به مقاله «ازدواج در دانمارک» مراجعه نمایید.

اخذ اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

از مشهور ترین و پر طرفدار ترین راه های اخذ اقامت دانمارک سرمایه گذاری می باشد. دانمارک از نظر اقتصادی بسیار با ثبات بوده و دارای زیر ساخت های محکمی در این زمینه می باشد. علت پرطرفدار بودن این راه برای مهاجرت بالا بودن استانداردهای زندگی در این کشور می باشد. همچنین از لحاظ آموزشی نیز این کشور سطح بالایی دارد.

متقاضیان سرمایه گذاری با اقدام در این جهت قادر به اخذ کارت سبز دانمارک می گردند. این افراد با اخذ این کارت قادر به اخذ اقامت دائم دانمارک نیز می باشند. برای سرمایه گذاری در این کشور باید ثابت شود که سرمایه گذاری مذکور به نفع دانمارک می باشد. به منظور آشنایی با سرمایه گذاری در دانمارک به مقاله «سرمایه گذاری در کشور دانمارک» مراجعه نمیید.

در کشور دانمارک سرمایه گذاری از طرق گوناگون امکان پذیر می باشد. انواع سرمایه گذاری در دانمارک به شرح زیر می باشد:

به منطور آگای از شرایط سرمایه گذاری از راه های ذکر شده به مقالات زیر مراجعه نمایید:

بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

در این مقاله تلاش شد بطور مختصر درباره بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک توضیحاتی ارائه گردد. در صورتی که مایل به مهاجرت از هر راهی می باشید نیاز به فردی ماهر در این زمینه دارید. مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت با تجربه بسیار خود گزینه مناسبی برای همراهی شما در این مسیر می باشد.

Related Posts

یک دیدگاه برای “بهترین راههای اقامت و مهاجرت به دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *