مهاجرت به کشور دانمارک

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

شهروندان خارجی می توانند جهت اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج اقدام نمایند، این ازدواج می تواند چه با زن یا مرد دانمارکی حاصل اقامت دائم نیز گردد. ازدواج یکی از راه هایی است که برای مهاجرت به هر کشوری می تواند از بهترین ویزاها باشد. این کشور از جمله کشورهای اسکاندیناوی است که در حال حاضر از جمله بهترین کشورهای دنیا برای زندگی نیز شناخته می شود. مردم این کشور در مقابل هزینه هایی که پرداخت می ­کنند از بالاترین سطح آموزشی و امکانات رفاهی در این کشور برخوردار می گردند.

 • شرایط اخذ ویزای ازدواج برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چیست؟
 • ویزای ازدواج بعد از چه مدتی به اقامت دائم و پاسپورت تبدیل می شود؟

همانطور که می­ دانید افراد از راه های مختلفی به دانمارک مهاجرت می­ کنند. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق کارآفرینی، مهاجرت کاری. اما ما در این مقاله به اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج خواهیم پرداخت. از عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارند، دعوت می­ شود تا این مقاله را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده تا پایان مطالعه نمایند. طبق قوانین ازدواج در این کشور چنانچه یکی از اتباع این کشور با افراد خارجی ازدواج نمایند، می ­توانند برای همسران خود اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. اما ازدواج این افراد بایستی بصورت قانونی باشد. زوجین برای دریافت تابعیت این کشور باید مدارکی را دال بر قانونی بودن ازدواج به دولت دانمارک ارائه نمایند.

شرایط ازدواج در دانمارک

افرادی که قصد ازدواج با اتباع دانمارکی را دارند باید 2 هفته قبل از مراسم ازدواج در این کشور حاضر شوند. زوجین برای ثبت ازدواج خود باید به مرکز خدمات شهروندی این کشور مراجعه نموده و مدارک زیر را به این اداره ارائه نمایند:

 • تکمیل فرم ازدواج
 • گذرنامه معتبر
 • مجوز اقامت کشور دانمارک (برای تبعه­ی خارجی)
 • ارائه وضعیت ازدواج و ترجمه آن به زبان دانمارکی و یا آلمانی
 • ارائه رضایت نامه والدین
 • در صورتی که یکی از زوجین ازدواج قبلی داشته باشد باید مدارک طلاق را ارائه دهند.
 • در صورتیکه که همسر یکی از زوجین در گذشته فوت نموده باشد ارائه مدارک فوت الزامی است.

در این خصوص تعداد مهاجرین به این کشور که در نمودار زیر بیان گردیده است:

تعداد مهاجرین به کشور دانمارک

قوانین ازدواج در کشور دانمارک

این کشورقوانینی را برای ازدواج اتباع دانمارکی وضع نموده است. از جمله قوانین ازدواج در این کشور عبارتند از:

 • افراد در سنین کمتر از 24 سال اجازه ازدواج در این کشور را ندارند.
 • افرادی که هنوز با پناهندگی اینگونه افراد موافقت نشده است. اجازه ازدواج در این کشور را نخواهند داشت.
 • همچنین افرادی که قصد دارند تنها مراسم ازدواج آنها در این کشور برگزار گردد. اقامت این کشور را ندارند بایستی مبلغ 500DKK (کرون دانمارک) بپردازند.
 • همچنین اتباع دانمارکی در صورتیکه با افراد خارجی ازدواج می­ کنند بایستی مدارکی به دولت دانمارک ارائه نمایند. از توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی خود برخوردارند.

همچنین جهت ازدواج و زندگی در این کشور پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

بررسی اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

اخذ ویزای ازدواج متقاضیان بسیار زیادی دارد. قوانین سختگیرانه ای را برای اعطاء این نوع ویزا قرار داده است. تا از ورود افرادی که به صورت صوری ازدواج ­نموده جلوگیری گردد. افرادی که قصد ازدواج دراین کشور را دارند بایستی 160 روز زودتر از موعد ازدواج خود در این کشور حضور یابند. به همین دلیل اکثر افراد با دریافت ویزای توریستی به این کشور سفر نمایند. پس از ازدواج در این کشور اقامت خود را به اقامت ازدواج تغییر می­ دهند. افراد پس از اینکه موفق به اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج شوند، براحتی می­ توانند به تمامی کشورهای اروپایی سفر نمایند. همچنین این افراد می توانند در این کشور افتتاح حساب، انتقال وجه نیز انجام دهند. افراد برای اینکه بتوانند ویزای ازدواج را اخذ نمایند بایستی مدارکی که ثابت نماید ازدواج آنها صوری نیست همانند عکس و فیلم و را ارائه دهند.

بررسی اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

دریافت گواهی ازدواج در دانمارک

افرادی که خارج ازاین کشور برای ازدواج با اتباع دانمارکی به این کشور سفر می­ نمایند، هنگامی که برای اخذ اقامت از طریق ازدواج اقدام می­ نمایند نیاز به گواهی ازدواج دارند. اینگونه افراد برای دریافت گواهی ازدواج بایستی به اداره شهرداری همان شهری که ازدواج نموده اند مراجعه نمایند. همچنین افرادی که مراسم ازدواج در کلیساها برگزار گردیده است برای اخذ گواهی ازدواج باید به کلیساهای همان شهر مراجعه نماید.

بطور کلی برای دریافت گواهی ازدواج باید فرد مدارک زیر را به اداره مورد نظر ارائه نماید:

 • مشخصات فرد (اعم از نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد)
 • ارائه مدارکی که بیانگر تاریخ ازدواج است.
 • آدرس محل زندگی و یا کار که فرد می­ خواهد گواهی ازدواج به آنجا ارسال گردد.

تابعیت و اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

دریافت تابعیت بلافاصله پس از ازدواج محقق نمی­ گردد. بایستی پس از گذشت چند سال زندگی در این کشور برای دریافت تابعیت اقدام نمایند. افراد خارجی که با اتباع دانمارکی ازدواج می ­کنند، در ابتدا دولت دانمارک اقامت 2 ساله این کشور را اعطاء می­ نماید. پس از پایان اقامت اولیه دولت دانمارک این اقامت را به مدت 4 سال دیگر تمدید خواهد نمود. همانطور که می ­دانید افراد می ­توانند از راه های دیگری همچون ثبت شرکت در دانمارک، سرمایه گذاری و یا خرید ملک جهت دریافت تابعیت کشور دانمارک اقدام نمایند که این نیازمند اقامت طولانی در این کشور می­ باشد.

افرادی که از طریق ازدواج اقدام به دریافت تابعیت می ­نمایند. تعداد سال های لازم برای اخذ تابعیت این کشور کم خواهد شد. افراد برای اخذ تابعیت  از طریق ازدواج بایستی در مدت زمان زندگی در این کشور به زبان دانمارکی تسلط ویژه ای پیدا نموده باشند.

اخذ تابعیت دانمارک پس از ازدواج

افراد پس از ازدواج در این کشور برای اینکه بتوانند تابعیت این کشور را دریافت کنند بایستی دارای شرایط زیر باشند:

 • زوجین در کشور دانمارک نباید مرتکب جرم در این کشور شده باشند.
 • زوجین نبایستی دارای بدهی در این کشور باشد. اما چنانچه بدهی آنها به تعویق افتاده باشد مشکلی ندارد.
 • نباید تا زمان دریافت تابعیت از کمک های دولتی این کشور استفاده نموده باشند.
 • زوجی که درخواست تابعیت دانمارک را دارند باید آزمون زبان دانمارکی دهند.
 • زوجین باید 3 سال از 5 سال به انجام کار و یا خوداشتغالی در این کشور مشغول بوده باشد.

افراد با سوالات زیادی در زمینه اقامت از طریق ازدواج روبرو می ­شوند از جمله:

 • آیا پناهجویانی که پناهندگی آنها در کشور دانمارک پذیرفته شده است می­ توانند با اتباع خارجی ازدواج کنند؟
 • اخذ ویزای ازدواج دانمارک چه مدت طول خواهد کشید؟
 • آیا افراد با ویزای ازدواج دانمارک می ­توانند به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند؟

جهت راهنمایی شما عزیزان مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات در مورد راه های مهاجرت به دانمارک می ­باشند. افراد می­ توانند جهت مشاوره و راهنمایی در رابطه با اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج با همراهی یک وکیل دانمارکی همکاری نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *