مهاجرت به کشور دانمارک

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

کشور دانمارک از جمله کشورهای اروپایی است که مردم این کشور از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند. اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج یکی از راههایی است که اکثر افراد برای مهاجرت به این کشور انتخاب می­کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی در کشور دانمارک بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. مردم این کشور در مقابل هزینه های اندکی که پرداخت می­کنند از بالاترین سطح آموزشی و امکانات رفاهی در این کشور برخوردار می­گردند. همانطور که می­دانید افراد از راههای مختلفی به دانمارک مهاجرت می­کنند. مهاجرت تحصیلی– مهاجرت از طریق کارآفرینی- مهاجرت کاری و یا دریافت ویزای توریستی دانمارک.

اما ما در این مقاله به اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج خواهیم پرداخت. از عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج به کشوردانمارک را دارند دعوت می­شود تا این مقاله را تا پایان مطالعه نمایند. طبق قوانین ازدواج در کشور دانمارک چنانچه یکی از اتباع این کشور با افراد خارجی ازدواج نمایند، می­توانند برای همسرانشان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. اما ازدواج این افراد بایستی بصورت قانونی باشد و زوجین برای دریافت تابعیت این کشور باید مدارکی را دال بر قانونی بودن ازدواجشان به دولت دانمارک ارائه نمایند.

شرایط ازدواج در دانمارک

افرادی که قصد ازدواج با اتباع دانمارکی را دارند باید دو هفته قبل از مراسم ازدواج در این کشور حاضر شوند. زوجین برای ثبت ازدواج خود باید به مرکز خدمات شهروندی این کشور مراجعه نموده و مدارک زیر را به این اداره ارائه نمایند:

 • تکمیل فرم ازدواج
 • گذرنامه معتبر
 • مجوز اقامت کشور دانمارک( برای تبعه­ی خارجی)
 • ارائه وضعیت ازدواج و ترجمه آن به زبان دانمارکی ویا آلمانی
 • ارائه رضایت نامه والدین
 • در صورتی که یکی از زوجین ازدواج قبلی داشته باشد باید مدارک طلاق را ارائه دهند.
 • در صورتیکه که همسر یکی از زوجین در گذشته فوت نموده باشد ارائه مدارک فوت الزامی است.

قوانین ازدواج در کشور دانمارک

کشور دانمارک قوانینی را برای ازدواج اتباع دانمارکی وضع نموده است از جمله قوانین ازدواج در دانمارک عبارتند از:

 • افراد در سنین کمتر از 24 سال اجازه ازدواج در این کشور را ندارند.
 • افرادی که درخواست پناهندگی در کشور دانمارک را دارند و هنوز با پناهندگی اینگونه افراد موافقت نشده است اجازه ازدواج در این کشور را نخواهند داشت.
 • همچنین افرادی که قصد دارند تنها مراسم ازدواجشان در کشور دانمارک برگزار گردد و اقامت این کشور را ندارند بایستی مبلغ 500 دونر کرون بپردازند.
 • همچنین اتباع دانمارکی در صورتیکه با افراد خارجی ازدواج می­کنند بایستی مدارکی به دولت دانمارک ارائه نمایند که از توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی خود برخوردارند.

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

اخذ ویزای ازدواج کشور دانمارک متقاضیان بسیار زیادی دارد. از همین رو کشور دانمارک قوانین سختگیرانه ای را برای اعطای این این نوع ویزا قرار داده است تا  از ورود افرادی که بصورت صوری ازدواج می­نمایند جلوگیری گردد. افرادی که قصد ازدواج در کشور دانمارک را دارند بایستی 160 روز زودتر از موعد ازدواج خود در این کشور حضور یابند. به همین دلیل اکثر افراد با دریافت ویزای توریستی به این کشور سفر نموده و پس از ازدواج در کشور دانمارک اقامت خود را به اقامت ازدواج تغییر می­دهند.

افراد پس از اینکه موفق به اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج شوند، براحتی می­توانند به تمامی کشورهای اروپایی سفر نمایند . همچنین این افراد می­توانند در این کشور افتتاح حساب- انتقال وجه نیز انجام دهند. افراد برای اینکه بتوانند ویزای ازدواج دانمارک را اخذ نمایند بایستی مدارکی که ثابت نماید ازدواج آنها صوری نیست ارائه دهند همانند عکس و فیلم و…

دریافت گواهی ازدواج در دانمارک چگونه است؟

افرادی که خارج از کشور دانمارک برای ازدواج با اتباع دانمارکی به این کشور سفر می­نمایند، هنگامی که برای اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج اقدام می­نمایند نیاز به گواهی ازدواج دارند. اینگونه افراد برای دریافت گواهی ازدواج بایستی به اداره شهرداری همان شهری که ازدواج نموده اند مراجعه نمایند. همچنین افرادی که مراسم ازدواجشان در کلیساهای کشور دانمارک برگزار گردیده است برای اخذ گواهی ازدواج باید به کلیساهای همان شهر مراجعه نماید.

بطور کلی برای دریافت گواهی ازدواج باید فرد مدارک زیر را به اداره مورد نظر ارائه نماید:

 • مشخصات فرد( اعم از نام- نام خانوادگی- تاریخ تولد)
 • ارائه مدارکی که بیانگر تاریخ ازدواج است.
 • آدرس محل زندگی و یا کار که فرد می­خواهد گواهی ازدواج به آنجا ارسال گردد.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک چگونه است؟

دریافت تابعیت کشور دانمارک بلافاصله پس از ازدواج محقق نمی­گردد بلکه افراد بایستی پس از گذشت چند سال زندگی کردن در این کشور برای دریافت تابعیت اقدام نمایند. افراد خارجی که با اتباع دانمارکی ازدواج می­کنند در ابتدا دولت دانمارک به آنها اقامت دو ساله این کشور را اعطا می­نماید. پس از پایان اقامت اولیه دولت دانمارک این اقامت را به مدت 4 سال دیگر تمدید خواهد نمود.

همانطور که می­دانید افراد می­توانند از راههای دیگری همچون ثبت شرکت – سرمایه گذاری و یا خرید ملک جهت دریافت تابعیت کشور دانمارک اقدام نمایند که این نیازمند اقامت طولانی در این کشور می­باشد. اما افرادی که از طریق ازدواج اقدام به دریافت تابعیت این کشور را می­نمایند، تعداد سالهای لازم برای اخذ تابعیت این کشور کم خواهد شد. افراد برای اخذ تابعیت دانمارک از طریق ازدواج بایستی در مدت زمان زندگی در این کشور به زبان دانمارکی تسلط ویژه ای پیدا نموده باشند.

شرایط دریافت تابعیت دانمارک پس از ازدواج کدامند؟

افراد پس از ازدواج در کشور دانمارک برای اینکه بتوانند تابعیت این کشور را دریافت کنند بایستی دارای شرایط زیر باشند:

 • زوجین در کشور دانمارک نباید مرتکب جرم در این کشور شده باشند.
 • زوجین نبایستی دارای بدهی در این کشور باشد. اما چنانچه بدهی آنها به تعویق افتاده باشد مشکلی ندارد.
 • زوجی که در کشور دانمارک ازدواج نموده اند نباید تا زمان دریافت تابعیت از کمکهای دولتی این کشور استفاده نموده باشند.
 • زوجی که درخواست تابعیت دانمارک را دارد باید در آزمون های زبان دانمارکی شرکت نموده و این زبان را بعنوان زبان دوم خود قبول نماید.
 • زوجی که در دانمارک زندگی می­کند باید 3 سال از 5 سال در این کشور را به انجام کار و یا خوداشتغالی در این کشور مشغول بوده باشد.

افراد با سوالات زیادی در زمینه اقامت دانمارک از طریق ازدواج روبرو می­شوند از جمله:

آیا پناهجویانی که پناهندگی آنها در کشور دانمارک پذیرفته شده است می­توانند با اتباع خارجی ازدواج کنند؟

اخذ ویزای ازدواج دانمارک چه مدت طول خواهد کشید؟

آیا افراد با ویزای ازدواج دانمارک می­توانند به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات این عزیزان می­باشد. افراد می­توانند جهت مشاوره و راهنمایی در رابطه با اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *