مهاجرت به کشور دانمارک

ازدواج در دانمارک

ازدواج در دانمارک

ازدواج در دانمارک یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد که امروزه شرایط ازدواج در این کشور بسیار پیچیده شده است. کشور دانمارک به لحاظ سطح زندگی بسیار مناسب می باشد. از این رو متقاضیان زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

در مقاله ازدواج در دانمارک به موارد زیر پرداخته می شود:

 • شرایط ازدواج در دانمارک
 • قوانین ازدواج در دانمارک
 • مدارک لازم برای ازدواج در دانمارک
 • چگونگی اقدام برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

مهاجرت به این کشور از طرق گوناگونی امکان پذیر می باشد. تعدادی از راه های مذکور مستقیما به اخذ اقامت دائم منتهی می گردد. اخذ گرین کارت این کشور یکی از نمونه های این راه ها می باشد. براساس قوانین ازدواج در این کشور هر 2 جنسیت زن و مرد قادر به ازدواج با افراد خارجی می باشند. همچنین هر 2 جنسیت قادر به اقدام برای اخذ اقامت برای همسر خود می باشند. از این رو برای اخذ اقامت باید مدارکی دال بر رسمی و واقعی بودن ازدواج خود ارائه نمایند. در مقاله ای که از سوی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تألیف شده است، مبحث مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج و ازدواج دراین کشور را بررسی خواهیم کرد.

شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

به طور خلاصه اگر بخواهیم شرایط اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج را جویا شویم، باید به موارد ذیل اشاره کنیم:

 • فراهم بودن الزامات زندگی از جمله مسکن
 • سن زوجین بالای 24 سال باشد.
 • آماده سازی مدارک لازم برای اخذ اقامت

شرایط و محدودیت سنی به منظور جلوگیری از سوء استفاده در این کشور وضع شده است. چنانچه فردی دارای فرزند زیر سن قانونی باشد قادر به اخذ اقامت برای فرزند خود نیز می باشد. برای این منظور باید از قوانین الحاق استفاده نمود. در این کشور ازدواج برای همه امکان پذیر می باشد. به جزء موارد استثنایی مثل پناهندگان. برای ازدواج در دانمارک متقاضی باید درخواست تابعیت این کشور را نماید. چنانچه اقدام لازم برای تقاضاء صورت نگیرد، پرونده اخذ تابعیت از طریق ازدواج در دانمارک باز می ماند. تابعیت نیز اعطاء نمی گردد. برای اقدام از این طریق شواهد و مدارکی از سوی زوجین باید ارائه گردد. بهتر است برای اقدام از این طریق از وکیل بین الملل راهنمایی بگیرید. اقدام از طریق وکیل فرآیند این راه را آسان و راحت تر می نماید.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

اخذ اقامت از راه ازدواج از بهترین راه ها می باشد که به سادگی امکان پذیر نمی باشد. با مدارک خاصی می توان ویزای این راه دریافت نمود. برای ازدواج در دانماک و سایر کشور های اروپایی باید مدارکی ارائه گردد. این مدارک مبنی بر اثبات پاسپورت مالی از طرف زوج تبعه دانمارک و سیتیزن می باشد. در صورتی که زوج تابعیت دانمارک نداشته باشد اوضاع قدری پیچیده تر می گردد. در این صورت باید مدارک دیگری نیز ارائه گردد. یکی از آنها ارائه مدرک مربوط به وجود ارتباط در چند سال گذشته و ملاقات زوجین می باشد. جهت تکمیل اطلاعات در این بخش مقاله اقامت دانمارک را مطالعه بفرمائید.

مراحل اخذ ویزای ازدواج در این کشور و سایر کشورهای اروپایی به شرح زیر می باشد:

 • ارائه درخواست با ارسال فرم اولیه تقاضاء مبنی بر تقاضاء ازدواج با فرد تبعه دانمارک
 • تکمیل مدارک لازم (در ادامه ذکر شده است.)

شرایط اخذ اقامت دائم ازدواج در دانمارک

در موارد زیر برای اخذ اقامت دائم دانمارک متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند. این موارد عبارتند از:

 • همسر تبعه دانمارک نباشد.
 • همسر تبعه کشورهای شمال اروپا نباشد.
 • همسر پناهنده دانمارک نباشد.

این زوجین با موارد ذکر شده با شرایط زیر می توانند اقامت دائم را اخذ نمایند. البته این زوجیه باید در این کشور درحال زندگی باشند. شرایط اقدام به شرح زیر می باشد:

 • زوجین نباید مرتکب جرمی شده باشند که برای آن بیش از 18 ماه حبس یا بازداشت شده باشند.
 • زوجین نباید جرم های علیه امنیت که بالاتر از 60 روز حبس دارند مرتکب شده باشند.
 • زوجین تنها با داشتن مجوز قادر به داشتن بدهی معوق دولتی می باشند. نباید بدون مجوز بدهی معوق داشته باشند.
 • زوجین نباید در 3 سال اخیر از طریق قوانین سیاسی اجتماعی فعال و یا قانون ادغام کمک اخذ نموده باشند.
 • زوجین باید در آزمون های زبان دانمارکی یا معادل آنها شرکت نموده و پذیرفته شده باشند.

چنانچه درخواست پس از 26 مارس 2010 ارائه گردد موارد بالا اعمال نمی شود. در صورتی که تقاضاء به قبل این تاریخ مربوط باشد موارد ذکر شده الزامی می باشد. جهت مهاجرت به این کشور ابتدا مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

شرایط اخذ اقامت دائم ازدواج در دانمارک

الحاق فرزندان به خانواده در دانمارک

امکان اقدام برای پیوستن به خانواده در این کشور وجود دارد. متقاضی باید 3 سال از 5 سال لازم برای اخذ اقامت دائم را به تحصیل یا کار مشغول باشد. این شرایط تنها برای بازنشستگان مستثنی می باشد. همچنین زوج دانمارکی در زمان اقدام به اخذ مجوز برای همسر باید در حال تحصیل یا کار باشد.

چنانچه وزارت مهاجرت با الزام ها امکان الحاق به خانواده را فراهم ننماید، مجوز زندگی فرد سلب می شود. این قانون دارای استثنائاتی نیز می باشد. استثنائات یاد شده به شرح زیر می باشند:

 • امکان سرپرستی فرزندان خردسالی که حس تعلق زیادی به دانمارک دارند.
 • اجازه ملاقات با فرزندان خردسال
 • بیماری صعب العلاج

مدارک لازم جهت اخذ اقامت از طریق ازدواج در دانمارک

قوانین خانواده در تمام کشورهای اتحادیه اروپا کم و بیش یکسان است، بنابراین گواهی ازدواج دانمارکی تقریباً در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. اگر شک دارید، با وزارت امور خارجه دانمارک تماس بگیرید، جایی که گواهی ازدواج می تواند به زبان های مورد نیاز ترجمه شود و آپوستیل قانونی شود. این برای تشخیص ازدواج در داخل و خارج از دیگر کشورهای اروپایی کافی است.

اساسا همه شهروندان کشورهای مختلف که می خواهند در دانمارک ازدواج کنند باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • گذرنامه، کپی پاسپورت
 • گواهی وضعیت تأهل (گواهی فوت یا طلاق)
 • گواهی ثبت نام
 • بیانیه ازدواج

علاوه بر این، شهروندان کشورهای غیر شنگن نیز به ویزای معتبر شنگن (یا اجازه اقامت معتبر از یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن) نیاز دارند. برای شهروندان اتحادیه اروپا تنها چیزی که لازم است کارت شناسایی است. گواهینامه ها و صلاحیت های ثبت نام در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارند و ممکن است توسط مراجع مختلفی صادر شوند. گواهینامه ها باید به یکی از 3 زبان دانمارکی، آلمانی، انگلیسی ترجمه شوند. آپوستیل بسته به کشور تقریباً همه اسناد مورد نیاز است. برخی از اسناد اعتبار محدودی دارند. علاوه بر مدارک مذکور، مدارک دیگری نیز لازم می باشد. از طریق وکیلان با توجه به آخرین شرایط روز می توانید از آنها مطلع شوید. جهت اطلاع از هزینه زندگی در این کشور پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در دانمارک را با توجه به لینک مذکور مطالعه بفرمائید.

بررسی ازدواج در دانمارک

با توجه به این که ازدواج سوری افزایش یافته شرایط اخذ اقامت از این طریق نیز پیچیده شده است. بنابراین اگر در وهله اول موفق به اخذ اقامت از این طریق نشدید از طرق دیگر اقدام نمایید. پس از اقدام از طرق دیگر، در حین اقامت برای اخذ اقامت از این طریق مجدد اقدام نمایید. ضمنا متقاضیانی که قصد کار در این کشور را دارند باید شرایط دستمزد کار در دانمارک را بدانند. همان طور که در متن ذکر شد برای اقدام از این طریق بهتر است با وکیل بین الملل اقدام نمایید. برای اقدام از این طریق یا هر راه دیگری به اطلاعات بیشتری نیاز خواهید داشت. جهت اطلاع بیشتر می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاورین حرفه ایی که در زمینه مهاجرت دارد، بهترین گزینه برای انتخاب می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.