مهاجرت تحصیلی دانمارک

بورسیه دانمارک

یکی از مزیت های دانشگاه های دانمارک این است که به دانشجویان بورسیه تحصیلی دانمارک می دهد. افرادی که بورسیه تحصیلی دریافت نمی کنند باید شهریه دانشگاه هر ترمی تقریبا 6000 تا 16000 یورو می باشد. کشور دانمارک برای حمایت و کمک هزینه به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می شود.

اصول و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک

اغلب بورسیه تحصیلی در دوره دکترا و دریافت بورسیه دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) کشور دانمارک آسان تر از بورسیه های تحصیلی دوره کارشناسی (لیسانس) می باشد. بورسیه تحصیل رایگان دانمارک اغلب به کسانی که رزومه بالایی دارند تعلق می گیرد. بورسیه های تحصیلی دولتی دانمارک بر طیق توافق نامه ای که بین دانشجویان و پژوهشگران جوان که تمایل به تحصیلات به زبان دانمارکی در رشته های طراحی، معماری، زیست شناسیو … دارند ارائه می شود. لازم به ذکر است که دانشجویانی که رزومه تحصیلی قوی ای دارند دست یابی به بورسیه تحصیلی برای این دانشجویان راحت تر است.

بورسیه تحصیلی دانمارک اراسموس موندوس

برنامه اراسموس موندس، هر دو نوع دانشجویان کشور اروپایی می باشد که هم در کشور اروپایی و هم در کشور های غیر اروپایی دانشجویان EAA این امکان را دارند که برای اخذ کمک هزینه تحصیلی برای دوره های کارشناسی ارشد که به وسیله موسسه دانمارکی و دانشگاه دیگر اروپایی نشان داده می شود درخواست خود را بفرستند.

بورسیه های دولتی دانمارکی برای دانشجویان خارج از کشورهای اروپایی

دانشگاه های آموزشی برتر در کشور دانمارک مقدار محدودی بورسیه دولتی به صندوق دانشگاه ها برای دانشجویان هر ساله پرداخت می کنند. این بورسیه برای همه رشته و همه دانشجویان قابل استفاده می باشد. لازم به ذکر می باشد که زبان تدریس در دانشگاه های دانمارکی، به زبان رسمی دانمارکی و انگلیسی می باشد. در این کشور برای دریافت بورسیه تحصیلی نیازی به مدرک زبان دانمارکی نمی باشد. بورسیه تحصیلی دولتی دو قسمت می باشد که این امکان را می دهد به طور کامل یا بیشتر شهریه دانشجویی را پرداخت کند، و این امکان وجود دارد که این کمک برای هزینه زندگی دانشجویی هم کمک زیادی می کند.

بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک برای تحصیل در دانشگاه Roskilde

تعداد بورسیه دولتی بابت کم کردن هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در مقطع فوق لیسانس چه در کشور های اروپایی و چه در کشور غیر اروپایی انجام می شود .بورسیه تحصیلی این امکان را دارد که تقریبا 7800 برای مدت زمان یک ماه تامین کنند.

بورسیه تحصیلی دانمارک دانشگاه IT کپنهاگ

این دانشگاه IT کپنهاگ بورسیه تحصیلی را فقط به سه یا چهار نفر که دارای شرایط و رزومه تحصیلی بالایی هستند اعطا می کنند که بورسیه تحصیلی شامل تحصیل رایگان می شود که تقریبا هزینه های زندگی شخص را تامین می کنند.

بورسیه های دولتی در دانشگاه و کالج دانمارک

در هر سال کالج دانشگاه شمال دانمارک تعدادی کمک هزینه تحصیلی برای افراد غیر از کشور های اروپایی که در یک برنامه تحصیلی در UCN ثبت نام کرده اند تشکیل می شود. برنامه بورس تحصیلی بین 30 تا 50 درصد از هزینه های تحصیلی را تامین می کند به عبارت دیگر مابقی هزینه ها را باید دانشجو تامین کند. کسانی که یک بورس تحصیلی UCN زیر نظر شرایط ویژه به این افراد داده می شود و در هر ماه هزینه کمی به منظور هزینه ای برای تامین هزینه زندگی اخذ می نمایند.

بورسیه دولتی دانمارک بابت تحصیل در دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس چند تا کمک هزینه تحصیلی را با کمک دولت دانمارک برای پوشش مالی هزینه های تحصیل دانشجویان هم دانشجویان کشور اروپایی و هم دانشجویان غیر کشور اروپایی سوئیس برای کسانی که برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد به مدت دو سال می باشد داده می شود. بورس های تحصیلی به صورت رایگان می باشد.

بورسیه های دولتی دانمارک بابت دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا

چند تا از بورس های تحصیلی که هر ساله به وسیله وزارت آموزش و پروش دانمارک به صندوق دانشجویان هم کشور اروپایی و هم کشور غیر اروپایی داده می شود. هزینه بورسیه و فاند تحصیلی دانمارک به دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد که هزینه تحصیلی شهریه دانشجویان به صورت رایگان یا بیشتر از نیمی از شهریه کسر می شود.

رشته های تحصیلی بابت بورسیه تحصیلی دانمارک، در دانشگاه های دانمارک تمامی رشته ها شامل بورسیه تحصیلی می باشند. ارزش بورسیه تحصیلی دانمارک، بورسیه تحصیلی به دو صورت است یا بورسیه تحصیلی کامل به صورت رایگان می باشد یا بورسیه تحصیلی نیمی بیشتر از شهریه را پرداخت می کنند.

شرایط اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک 

  • شهروند یک غیر از کشور اروپایی و مناطق اقتصادی اروپا یا سوئیس
  • ثبت نام در دانشگاه بابت دریافت مدرک تحصیلی
  • اخذ مجوز اقامت برای دوره تحصیلی

دستور العمل درخواست و پذیرش

بورسیه ای تحصیلی در موسسات آموزشی عالی تصمیم دارند که به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده شود. آخرین فرصت ارسال درخواست به دانشگاه دوره تحصیلی متغییر است اما به صورت کلی، آخرین فرصت درخواست در ماه مارس و آوریل می باشد که برای وارد شدن به دانشگاه و شروع ترم در ماه فوریه می باشد. لازم به ذکر است که دانش آموزان هم از بورسیه تحصیلی برای مدارس شبانه روزی در دانمارک هم می توانند دریافت کند.

بورسیه تحصیلی دانمارک، همان طور که در این مقاله گفته شد به دو صورت انجام می شود یا به صورت کامل شهریه رایگان می باشد یا به صورت نیمی بیشتر شهریه دانشگاه پرداخت می شود. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و مشاوران ارشد ما با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می کنند.

یک دیدگاه برای “بورسیه دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *