مهاجرت کاری ژاپن

بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی

بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی

بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی در سال 2021 با توجه به شرکت های معروف مانند سامسونگ و ال جی بسیار عالی بوده و همیشه پرطرفدار است. اطلاعات مهم درباره بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جمع آوری شده و در این مقاله به نگارش درآمده است.

مدت ها اعتقاد بر این بود که مردم این کشور در اصل ممکن است با مردم آسیای میانه، منطقه دریاچه بایکال سیبری، مغولستان و مناطق ساحلی دریای زرد ارتباط داشته باشند. ابزارهایی از نوع پارینه سنگی و سایر مصنوعات یافت شده در سوکچانگ، نزدیک کنگو، کاملا مشابه با ابزارهای مناطق دریاچه بایکال و مغولستان است. در سال 2017، تجزیه و تحلیل ژنتیکی استخوان های یافت شده در قلمروی Primorye در شرق دور روسیه نشان داد که کره ای ها مربوط به جمعیتی هستند که حداقل 7،700 سال در آن منطقه سکونت داشته اند. ژن های این انسان های نوسنگی در کنار ژن کشاورزان بومی جنوب شرقی آسیا بیان شده و ساختار ژنتیکی کره های مدرن را تولید می کنند.

درباره بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی

مهندسان برق بر روی تولید تجهیزات الکتریکی شمال موارد زیر نظارت دارند:

 • موتورهای الکتریکی
 • سیستم های راداری و ناوبری
 • سیستم های ارتباطی یا تجهیزات تولید برق
 • طراحی و توسعه
 • آزمایش و نظارت

مهندسان برق همچنین سیستم های الکتریکی خودروها و هواپیماها را طراحی می کنند. مهندسان الکترونیک تجهیزات الکترونیکی، از جمله سیستم های پخش و ارتباطات، مانند پخش کننده های موسیقی قابل حمل و دستگاه های سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) را طراحی و توسعه می دهند. بسیاری نیز در مناطقی که با سخت افزار رایانه ارتباط دارند کار می کنند.

با استفاده از اصول و فنون روش ها و شرایط مهندسی برق، اجزای الکتریکی، تجهیزات و سیستم ها را تحقیق، توسعه، طراحی، آزمایش و ارزیابی می کند. تجهیزات، تأسیسات، اجزا، محصولات و سیستم های الکتریکی را برای اهداف تجاری، صنعتی و خانگی طراحی می کند. طراحی، ممکن است پرسنل مهندسی را در ساخت دستگاه ها و تجهیزات کنترل آزمون هدایت کند و روش ها، روش ها و شرایط آزمایش محصولات را تعیین کند. متخصصان حرفه ای را شامل نمی شود.

علاوه بر آن یک مهندس برق موظف است که کارهای زیر را انجام دهد:

 • روش های جدیدی را برای استفاده از نیروی الکتریکی برای تولید یا بهبود محصولات طراحی کند.
 • برای توسعه استانداردها و مشخصات ساخت، ساخت و نصب، محاسبات دقیق را انجام دهد.
 • جهت اطمینان از مطابقت محصولات با مشخصات و کدها، تولید، نصب و آزمایش تجهیزات الکتریکی را هدایت کند.
 • شکایات مشتریان یا مردم را بررسی کنید، مشکلات را ارزیابی کنید و راه حل هایی را پیشنهاد دهد.
 • برای اطمینان از اینکه پروژه ها به طور مطلوب، به موقع و در حد بودجه به اتمام رسیده اند، با مدیران پروژه همکاری کند.

درباره بازار کار مهندسی برق در کره جنوبیوظایف مهندسین برق در کره جنوبی

یک مهندس برق در محیط کاری خود برای تحقیق، تولید و طراحی موظف است کارهای زیر را انجام دهد:

 • برای کاربردهای تجاری، صنعتی، پزشکی، نظامی یا علمی، اجزای الکترونیکی، نرم افزار، محصولات یا سیستم هایی را طراحی کند.
 • تجزیه و تحلیل نیازهای مشتری و تعیین الزامات، ظرفیت و هزینه برای تهیه یک طرح سیستم الکتریکی
 • روش های نگهداری و آزمایش قطعات و تجهیزات الکترونیکی را توسعه دهد.
 • سیستم ها را ارزیابی کرده و اصلاحات طراحی یا تعمیر تجهیزات را توصیه کند.
 • تجهیزات، ابزارها و سیستم های الکترونیکی را بررسی کند تا مطمئن شود از استانداردهای ایمنی و مقررات قابل استفاده برخوردار هستند.
 • برنامه ها و برنامه های کاربردی و اصلاحاتی را برای خصوصیات الکترونیکی مورد استفاده در قطعات و سیستم ها به منظور بهبود عملکرد فنی برنامه ریزی و توسعه دهد.

کار مهندسان برق و مهندسان الکترونیک غالبا مشابه است. هر دو از نرم افزار و تجهیزات مهندسی و طراحی برای انجام کارهای مهندسی استفاده می کنند. هر دو نوع مهندس همچنین باید با مهندسان دیگر همکاری کنند تا درباره محصولات موجود و امکانات پروژه های مهندسی بحث کنند. مهندساني كه كار آن ها منحصرا مربوط به سخت افزار کامپیوتر باشد مهندسان سخت افزار کامپیوتر محسوب مي شوند.

حقوق و بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی

متوسط حقوق ناخالص مهندس برق در کره جنوبی 60.986.532₩ (ون) و معادل ساعتی 29.320₩ (ون) است. علاوه بر این، آن ها به طور متوسط 2.250.403₩ (ون) پاداش می گیرند. یک مهندس برقی که بین 1 تا 3 سال سابقه کاری دارد، متوسط حقوق او 42.843.932₩ (ون) دریافت می کند.

از طرفی دیگر، مهندس برق در سطح ارشد که بیش از 8 سال سلبقه کاری دارد، حقوقش به طور متوسط 76.146.202₩ (ون) حقوق می گیرد. این میانگین دستمزد به روز شده و حتی شامل داده های تأثیر ویروس کرونا نیز می باشد. در نمودار زیر متوسط حقوق در بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی را براساس سابقه کار و سال های تجربه مشاهده می کنید:

متوسط حقوق مهندس برق در کره جنوبی

متوسط حقوقی که در نمودار بالا مشاهده می کنید، خدماتی از جمله مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا را نیز شامل می شود. توجه داشته باشید که حقوق مهندس برق براساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است. برای یافتن کار در این کشور می توانید از موسسات کاریابی در کره جنوبی کمک بگیرید.

مهارت مهندسین برق در کره جنوبی

هنگامی که تصمیم می گیرید مهندس برق شوید، خود را متعهد به حرفه ای می کنید که شامل توسعه، طراحی، آزمایش و نظارت بر ساخت دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی می باشد. که از جمله می توان به سیستم های ناوبری، موتورهای الکتریکی و تجهیزات تولید برق اشاره کرد. بنابراین، برای اینکه بتوانید از عهده مفاهیم و نظریه های پیچیده ای برآیید، و بفهمید که چگونه آن ها را در پروژه های زندگی واقعی به کار بگیرید، توجه داشته باشید که باید مهارت های بسیار منحصر به فرد و متناسب داشته باشید.

در واقع، هیچ رازی نیست که تعداد زیادی از دانشجویان مهندسی تحصیل را ترک می کنند یا دوره خود را تغییر می دهند، زیرا عدم آمادگی اغلب بزرگترین دلیل این میزان فرسایش غیر معمول است. در جدول زیر مهم ترین مهارت هایی که در بازار کار مهندسی برق در کره جنوبی مورد نیاز است آمده است:

نام مهارت نرخ
طراحی آزمایش ها 85%
توسعه مشخصات 13%
نرم افزار MATLAB 9%
زبان برنامه نویسی C++ 5%
مطالعات 5%

یکی از موسسات برجسته در زمینه مهاجرت، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد که توانسته است رضایت مشتریان را جلب نماید. اگر قصد مهاجرت به کره جنوبی و دیگر نقاط جهان دارید یا سوالاتی در این زمینه دارید می توانید با این موسسه تماس گرفته و از مشاوران خبره ما راهنمایی بخواهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *