مهاجرت کاری کلمبیا

بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

با توجه به توسعه و رشد لوازم الکترونیکی در جهان و همچنین کلمبیا، بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا نیز دستخوش رشد و تغییرات شده است. امروزه مهندسان الکترونیک در کلمبیا با داشتن تخصص و تجربه کاری حقوق مناسبی در بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا بدست می آورند. دولت کلمبیا همچنین در تلاش است تا بخش دیجیتال و الکترونیک را در این کشور گسترش دهد. همچنین با شیوع ویروس کرونا دیجیتالیزه شدن در این کشور نیز بسیار اهمیت پیدا کرده است. در حال حاضر کلمبیا دارای دانشگاه های معتبری در این قاره است که دوره های الکترونیک را برای ورود به بازار کار این کشور ارائه می کنند. در ادامه جهت بررسی رشته الکترونیک و بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا به نوشته مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در توجه کنید.

بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا در سال 2021

کلمبیا در سال 2019 از رشد تولید ناخالص داخلی 3.3% برخوردار بود. دولت کلمبیا اقدامات مختلفی را برای افزایش رشد اقتصاد این کشور انجام داده است. لوازم الکترونیکی مصرفی یک بازار کاملا رقابتی است، با پیشرفت های جدید فن آوری که توسعه محصول را هدایت می کند زیرا تولیدکنندگان به شدت رقابت می کنند تا محصولات پیشرفته تر، با کیفیت بالاتر را به مشتریان خود ارائه دهند. با توجه به کاهش شدید فروش در سال 2020، تولیدکنندگان از هیچ تلاشی برای تمایز محصولات خود فروگذار نخواهند کرد. شیوع کرونا به شدت بر عرضه و تقاضای اقتصاد تأثیر گذاشته است.

فاصله فیزیکی و اجتماعی در حال توزیع سناریوی جدیدی است که بسیاری از شرکت ها مستقیما به مصرف کننده توزیع می کنند، از جمله محصولات برتر از طریق:

 • سیستم عامل های وب
 • بازارهای تجارت الکترونیکی
 • و حتی شبکه های اجتماعی

با وجود این مصرف کنندگان هنوز در حال سرمایه گذاری در محصولاتی هستند که به نظر آنها مهم هستند و دستگاه ها و مارک هایی را ارائه می دهند که راحتی و ارزش پول را ارائه دهند. با توجه به افزایش نیاز به سرگرمی و ارتباطات خانگی، تلویزیون ها و تلفن های هوشمند علی رغم کاهش فروش در سال 2020، از آنجا که بسیاری از مصرف کنندگان با توجه به اهمیت روز افزون هاب خانگی، دستگاه های خود را به روز می کنند، همچنان بازار کار رشته الکترونیک از فروش چند میلیونی بهره مند است.

رشد بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

اندازه بازار الکترونیک مصرفی کلمبیا به دلیل افزایش پذیرش اتصال بی سیم چندین دستگاه الکترونیکی به سرعت در حال افزایش است. افزایش سرمایه گذاری در کلمبیا در زمینه تحقیق و توسعه در لوازم الکترونیکی مصرفی و پیشرفتهای فن آوری، همراه با محبوبیت روزافزون دستگاههای الکترونیکی، بازار کلمبیا را هدایت می کند. پیشرفت هایی مانند ظهور اینترنت اشیا در گروه های مختلف و محبوبیت روزافزون دستگاه های هوشمند فرصتی برای رشد بازار در این کشور فراهم می کند. بازار جهانی لوازم الکترونیکی مصرفی آماده است تا در دوره پیش بینی شده رشد 2.91% را ثبت کند.

از عوامل اصلی افزایش رشد بازار جهانی الکترونیک مصرفی شامل:

 •  تغییر در ترجیحات سبک زندگی
 •  افزایش در طبقه متوسط ​
 • گرایش روزافزون به استفاده از دستگاه های الکترونیکی هوشمند
 • افزایش توان خرید مردم

علاوه بر این، درآمد قابل استفاده بالای مصرف کنندگان، همراه با افزایش کاربران اینترنت به احتمال زیاد رشد دستگاه های الکترونیکی را در آینده گسترش می دهد. دولت های سراسر جهان از دیجیتالی سازی حمایت می کنند و سرمایه گذاری در تولید انواع دستگاه های الکترونیکی را ارتقا می دهند. مصرف کنندگان انتظار طیف گسترده ای از محصولات جدید با قابلیت های بیشتر و خدمات و نصب های گسترده را دارند. پیش بینی می شود این بازار الکترونیک مصرفی را در سراسر جهان و کلمبیا هدایت کند.

چشم انداز بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

بازار الکترونیک در کلمبیا، اندازه، سهم، چشم انداز و فرصت های رشد 2020-2026 تحلیل جامعی از تجارت الکترونیک مصرفی کشور ارائه می دهد. تحقیقات بازار جهانی لوازم الکترونیکی مصرف کننده نشان می دهد که رقابت با برنامه های در حال ظهور و گسترش سبد محصولات همچنان در حال تشدید است. این گزارش چشم انداز رشد بازار کالاهای الکترونیکی مصرفی کلمبیا را برای 2016-2026 پوشش می دهد. لب تاپ، کامپیوتر، نوت بوک، تبلت، برنامه های صوتی، برنامه های ویدئویی، تلویزیون تخت، دوربین دیجیتال، گوشی تلفن همراه، بازارهای تلفن های هوشمند در کلمبیا همگی افزایش تقاضا را همراه بوده اند. بازار کالاهای الکترونیکی کلمبیا در مقایسه با پنج بازار رقابتی خود در منطقه در سال های اخیر رشد داشته و پیش بینی می شود در بین 5 بازار برتر باقی بماند.

در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری در کشور کلمبیا در سال های اخیر قابل مشاهده است:

نرخ بیکاری در کلمبیا

حقوق مهندسین الکترونیک در کلمبیا

یک مهندس الکترونیک به طراحی و توسعه قطعات و سیستم های الکتریکی کمک می کند. این کار شامل ساخت و نگهداری این سیستم ها است. طیف گسترده ای از بخشها به این نوع مهندسین نیاز دارند، از جمله:

 • مخابرات
 • شركت های برق
 • تولید
 • خدمات ساختمانی

بسته به بخش انتخاب شده، این شغل معمولاً شامل انجام مطالعات و استفاده از CAD برای تهیه برنامه ها است. ایجاد بودجه و بازه های زمانی و تهیه گزارش و برقراری ارتباط با مشتریان و مدیران نیز احتمالاً در این امر دخیل است. همچنین ممکن است مهندس الکترونیک مجبور باشد با سایر تکنسین ها هماهنگ باشد، داده ها را تجزیه و تحلیل کند و بر برنامه های نگهداری و بازرسی نظارت کند. لذا سطح بالایی از مهارت های فنی، علمی و ریاضی ضروری است. همچنین توانایی برقراری ارتباط خوب و کار در تیم نیز پیش نیاز است.

تحصیلات بیشتر از طریق یک دوره فنی مهندسی یا دوره مهندسی الکترونیک نیز معمولا مورد نیاز است. پس از استخدام، آموزش های اضافی در مورد شغل داده می شود. علاوه بر طیف گسترده ای از مناطق تخصصی، فرصت کار در خارج از کشور نیز وجود دارد. دستمزدها از COP3.000.000 تا COP3.000.000 (پزو کلمبیا) متغیر هستند. علاوه بر این نیز شهروندان خارجی نیاز به ویزای کار کلمبیا برای مهاجرت کاری به این کشور دارند.

وظایف در بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

کار بر روی تجهیزات الکترونیکی در طول مراحل طراحی، توسعه، مونتاژ و نصب وظیفه یک مهندس الکترونیک برای کار در کلمبیا است. این مهندسین روی رادیوها، سیستم های کنترل، سیستم های حمل و نقل و تجهیزات تشخیصی بیمارستان، پزشکی و علمی کار می کنند. آنها در مورد اطلاعات فنی مربوط به پروژه های خود تحقیق می کنند. مشاغل آنها اغلب شامل کار آنها به عنوان بخشی از تیم، تکمیل وظایفی است که در جهت تخصص یا نقاط قوت آنها باشد. مهندسان الکترونیک حقوق خوبی دریافت می کنند و ساعات کار و مزایای آنها به کارفرما، شغل، محل شرکت یا تقاضای کار بستگی دارد.

یک مهندس الکترونیک در کلمبیا معمولاً بسیاری از کارهای زیر را انجام می دهد:

 • تهیه و بررسی گزارش ها
 • شرکت در جلسات
 • شبکه با پیمانکاران فرعی
 • انجام وظایف پروژه
 • بهبود طراحی قطعات الکترونیکی
 • تحقیق در مورد تجهیزات و نمونه های آزمایشی
 • نصب تجهیزات الکترونیکی

وظایف در بازار کار رشته الکترونیک در کلمبیا

تحصیل الکترونیک در دانشگاه ملی کلمبیا

مدرک مهندسی الکترونیک در پردیس بوگوتا یک برنامه کارشناسی در دانشکده مهندسی دانشگاه ملی کلمبیا است که در کل طول 10 ترم است. این درجه مهندس الکترونیک را به خود اختصاص می دهد. مهندس الکترونیک فارغ التحصیل قادر به ایده پردازی، طراحی و پیاده سازی سیستم های الکترونیکی با کیفیت بالا برای برنامه های کاربردی در زمینه های مختلف صنعت ملی است، بنابراین به نیازهای کشور پاسخ می دهد. علاوه بر این، آنها با ارزشهای اخلاقی و احساس مسئولیت اجتماعی، رهبری و استعداد کار تیمی آشنا می شوند.

مهندس الکترونیک دانشگاه ملی کلمبیا به عنوان یک تخصص در مطالعه، طراحی و توسعه سیستم های مخابراتی، اتوماسیون صنعتی، رباتیک، الکترونیک قدرت و دیجیتال و سایر کاربردهای فن آوری که از اصول الکترونیک برای عملکرد آن استفاده می کنند، عمل کند. این سیستم ها در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، آموزش، کشاورزی، معدن، خودرو، صنایع هوافضا و نظامی، ارتباطات، هوش مصنوعی و چندرسانه ای و موارد دیگر قابل استفاده هستند. از فارغ التحصیلان انتظار می رود اهداف آموزشی زیر را طی چند سال فارغ التحصیلی تحقق بخشند:

 • دانش، فناوری و دانش مدیریت را در ایده پردازی، طراحی و اجرای راه حل برای مشکلات مهندسی الکترونیک با توجه به معیارهای پایداری اجتماعی و محیطی به کار گیرند.
 • به لطف رهبری و ارتباط موثر با تیم های چند رشته ای به راه حل های جامع برای مشکلات مهندسی کمک کنند.
 • مهارت های یادگیری طولانی مدت را بر خلاف چالش های اجتماعی، اقتصادی و فن آوری به رسمیت شناسند و مسئولیت های اخلاقی در عمل حرفه ای خود اعمال می کند.

جهت تحصیل در کلمبیا و مهاجرت تحصیلی در این کشور می توانید به سایر مطالب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *