مهاجرت تحصیلی بلاروس

اقامت پس از تحصیل در بلاروس

کاریابی در انگلستان

اقامت پس از تحصیل در بلاروس

اقامت پس از تحصیل در بلاروس، یکی از دغدغه های مهم دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در این کشور است. امروزه افراد زیادی، خواهان ادامه تحصیل در دیگر کشورها هستند. از مهمترین عوامل موثر بر تصمیم ایشان، شرایط اقامت آن کشور در پایان تحصیلات است. آگاهی از شرایط اقامت پس از تحصیل در بلاروس، می­تواند بر تصمیم متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور، اثرگذار باشد.

علیرغم تلاش برای جامعیت مطالب، ممکن است برخی سوالات علاقمندان، بدون پاسخ باقی بماند. در اینصورت، متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می­توانند از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، بهره مند شوند.

انواع اقامت بلاروس:

حضور مستمر در بلاروس برای مدت زمان بیش از 90 روز، صرفاً با مجوز اقامت این کشور امکانپذیر است. در بلاروس، دو نوع اقامت موقت و دائمی به متقاضیان اعطا می­شود. اقامت موقت برای مدت کمتر از یک سال و اقامت دائم برای بیش از این مدت است. توجه شود که لزوماً برای ماندن بیش از یک سال، مجوز اقامت دائم نیاز نیست. گاهی تا چندین سال اقامت موقت شخص، تجدید یا تمدید خواهد شد.

اخذ اقامت بلاروس به بهانه های متعددی امکانپذیر است. چند نمونه از شایع ترین دلایل اخذ اقامت بلاروس عبارتند از :

علاقمند می­توانند با مطالعه مقاله اقامت بلاروس از سایر روش های اخذ اقامت این کشور و جزئیات مربوطه، آگاه شوند.

اقامت پس از تحصیل در بلاروس:

تحصیل در بلاروس به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نخواهد شد. دانشجویان طی مدت تحصیل می­توانند مجوز اقامت موقت در بلاروس را کسب کنند. اما برای ماندن در این کشور، بعد از فارغ التحصیلی، لازم است از طریقی دیگر اقامت آن را کسب کرد. در ادامه محتمل ترین روش های اخذ اقامت بلاروس برای فارغ التحصیلان خارجی در این کشور، تشریح شده است.

شایان ذکر است، حضور چند ساله در بلاروس، فرصت مغتنمی است برای حضور در این کشور در آینده. دانشجویان طی مدت تحصیل، می­توانند زمینه انتخاب هر یک از روش های اخذ اقامت را فراهم نمایند.

اشتغال بعد از تحصیل در بلاروس:

اشتغال در بلاروس و اخذ اقامت از این طریق، کار چندان آسانی نیست. اما دانشجویان شاغل به تحصیل در این کشور، از شانس بیشتری برای یافتن کار، نسبت به سایرین برخوردارند. برای اشتغال در بلاروس، نیاز به قراردادکاری با یک کارفرما در این کشور است. همچنین بلد بودن زبان روسی از ضروریات اشتغال در بلاروس است.

افرادی که برای تحصیل در بلاروس حضور دارند، می­توانند راحت تر به جستجوی شغل در این کشور بپردازند. انتخاب رشته های تحصیلی متناسب با نیازهای جامعه بلاروس، شانس یافتن شغل مناسب را افزایش می­دهد. نرخ پایین بیکاری در این کشور و وجود صنایع متعدد از نکات مثبت اشتغال در بلاروس است.

ازدواج، راهی برای اخذ اقامت بلاروس:

ازدواج با یک شهروند بلاروس، روشی است که علاوه بر اقامت، منجر به اخذ تابعیت در بلاروس می­شود. دانشجویانی که با شهروندان این کشور ازدواج کنند فرصت تابعیت و ادامه حضور در بلاروس را خواهند داشت.

در بلاروس امکان داشتن دو تابعیت وجود ندارد. بنابراین شخصی که خواهان تابعیت این کشور پس از ازدواج باشد، باید تابعیت قبلی خود را ترک نماید. برخورداری از تمکن مالی جهت هزینه های یک سال خود و همسر، از شرایط کسب اقامت بلاروس از این راه است.

اخذ اقامت به واسطه سرمایه گذاری:

یکی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری در بلاروس، ثبت شرکت است. این روش نیازمند آگاهی از مسائل حقوقی مربوطه در بلاروس است. دانشجویانی که از تمکن مالی برخوردارند، با انتخاب این روش می­توانند شانس بالایی در کسب اقامت این کشور داشته باشند.

ثبت شرکت در بلاروس این مزیت را دارد که افراد می­توانند خانواده خود را نیز همراه ببرند. البته منظور از خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال است. اگر فرد تمایل به حضور افراد دیگری نیز داشته باشد، می­تواند ایشان را به عنوان شریک تجاری خود معرفی نماید.

ثبت شرکت، اگرچه راهی نسبتا، مطمئن برای اخذ اقامت است اما محدودیت هایی نیز دارد. از جمله محدودیت ها، برخورداری از سرمایه اولیه یا تجربه است. این امر  برای افراد تازه فارغ التحصیل شده چندان راحت نیست. همچنین پرداخت مالیات، یکی دیگر از مسائل گریبانگیر ثبت شرکت در بلاروس است. البته برای مشکل دوم، ثبت شرکت در مناطق آزاد بلاروس، پیشنهاد می­شود. در این مناطق، شرکت ها از تخفیف یا دوره های معاف از مالیات بهره مند می­شوند.

چنانچه شرکت تأسییس شده، طی 5 سال، تراکنش بالای 150هزار یورو داشته باشد، می­توان برای اقامت دائم بلاروس درخواست داد.

اخذ اقامت با خرید ملک:

خرید ملک راه ساده تری برای کسب اقامت بلاروس است. هرچند انتخاب این روش هم نیازمند سرمایه است اما دیگر از پیچیدگی های حقوقی ثبت شرکت، در اینجا خبری نیست. دولت بلاروس اجازه بهره برداری تجاری از املاک را به مالکان آنها می­دهد. این مزیت، در کنار امکان اجاره ملک، فرصت ایجاد درآمد را برای مالکان فراهم می­کند.

خرید املاک در بلاروس تنها با ثبت دولتی، امکانپذیر است. روند اخذ اقامت موقت در بلاروس با خرید ملک ممکن است 3 تا 4 ماه طول بکشد. با گذشت 5 سال از زمان خرید ملک، امکان درخواست برای دریافت اقامت دائم بلاروس فراهم می­شود. طی بازه زمانی 5 ساله، مالک باید حداقل 6 ماه از هر سال را در بلاروس ساکن باشد.

توجه شود که خرید ملک برای خارجی ها، محدود به اعیان ملک است و زمین به آنها واگذار نمی­شود. متقاضیان اقامت دائم بلاروس، باید حداقل 150 هزار یورو برای خرید ملک هزینه کنند.

نتیجه گیری:

سعی بر آن بود تا علاقمندان آشنایی نسبی با مقوله مورد نظر پیدا کنند. افزون بر این، کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می­توانند پاسخگوی علاقمندان در این زمینه باشند. متقاضیان می­توانند قبل از عزیمت به بلاروس و بعد از فارغ التحصیلی، از خدمات این موسسه استفاده نمایند.

اخذ مشاوره های حقوقی، به ویژه در مسائلی همچون ثبت شرکت یا خرید ملک در بلاروس، بسیار مفید خواهد بود. وکلا و کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این زمینه تجارب ارزنده ای دارند. ارائه راهنمایی و مشاوره به علاقمندان، از افتخارات این موسسه است. پاسخگویی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به علاقمندان و متقاضیان، از جمله خدمات قابل ارائه این موسسه است.

8 دیدگاه برای “اقامت پس از تحصیل در بلاروس

 1. mani گفت:

  از سایت خوبتون ممنونم

 2. همایون باقرنیا گفت:

  کشورهای بلوک شرق اصلا مناسب زندگی نیستند

 3. ارسلان رکنی گفت:

  واقعا تو اقامت پس از تحصیل بلاروس با نرخ بیکاری بالا میشه کار پیدا کرد؟

 4. عرفان صباغ زاده گفت:

  بلاروس تحصیلش چیه که اقامت پس از تحصیلش چی باشه
  کشورای اروپایی و کانادا خوبن

 5. پدرِ پسرشجاع گفت:

  نگاه مردمان اون ها به ما چطوره؟

 6. amir abbas گفت:

  بابت مطالب خوبتون تشکر میکنم می خواستم بدونم شرایط اقامت پس از تحصیل کشور روسیه هم مثل شرایط اقامت پس از تحصیل در بلاروس هست یا فرق میکنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *