مهاجرت تحصیلی ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در کشور ایسلند

ایسلند یکی از مرفه ترین کشورهای اروپایی و جهان است که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را در دانشگاه های خود پذیرش می­نماید. اقامت پس از تحصیل در ایسلند با انجام کسب و کار در این کشور میسر می­باشد. دانشگاه های کشور ایسلند دارای امکانات و کیفیت آموزشی بسیار مناسبی است و هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بصورت رایگان می­باشد. از همین رو دانشجویان تنها با کسب مهارت زبان ایسلندی می­توانند به تحصیل در کشوری مرفه و با امکانات بسیار مناسب بپردازند. دانشجویان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورها را دارند، می­توانند از تجارب و مشاوره های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

دانشجویانی که از اتحادیه اروپا تحصیل در دانشگاه های ایسلند را انتخاب نموده اند، بدون اخذ روادید تحصیلی می­توانند به این کشور مراجعت نمایند. اما دانشجویان سایر کشورها برای ادامه تحصیل در این کشور می­بایست ویزای تحصیلی ایسلند را اخذ بنمایند. این دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان و یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور می­توانند جهت اقامت پس از تحصیل در ایسلند اقدام نموده و اقامت دائم و پس از مدتی انجام کار در این کشور تابعیت ایسلند را دریافت نمایند. ناگفته نماند اخذ اقامت پس از تحصیل در ایسلند از روشهای مختلفی امکان پذیر است که ما قصد داریم در این مقاله به تشریح آن بپردازیم.

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اقامت پس از تحصیل در ایسلند از طریق کار

انجام کار در ایسلند از راههایی است که دانشجویان می­توانند پس از اتمام تحصیلاتشان نسبت به اخذ اقامت پس از تحصیل در ایسلند اقدام نمایند. بدین منظور دانشجویان می­باید مدارک تحصیلی و شغلی خود را به اداره مهاجرت ایسلند ارائه داده و تقاضای تبدیل نمودن ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری خود را نماید. افرادی که از کشور مبدأ خود قصد دریافت ویزای کاری ایسلند را دارند، می­بایست دعوتنامه ای از سوی کارفرمایان ایسلندی اخذ نمایند. انتشار آگهی استخدام از سوی کارفرمایان در ایسلند تنها در صورتی امکان پذیر است که کارفرمایان در این کشور نتوانند در مدت 3 ماه نیروی مورد نظر خود را در کشور ایسلند و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بیابند. با توجه به شرایط کار در ایسلند دانشجویان خارجی می­توانند با مراجعه به موسسات معتبر کاریابی در ایسلند ابتدا شغل مورد نظر خود را بیابند و پس از آن اقامت پس از تحصیل در ایسلند را از طریق انجام کار در این کشور اخذ بنمایند.

اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

از دیگر راههای دریافت اقامت پس از تحصیل در ایسلند ازدواج است. دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلاتشان با تبعه­ای ایسلندی ازدواج نموده اند، براحتی می­توانند در کمترین زمان ممکن اقامت دائم و پس از آن تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت نمایند. البته ازدواج در ایسلند خود دارای قوانینی می­باشد که اتباع خارجی ملزم به رعایت آنها می­باشند. همچنین این دسته از افراد می­بایست ابتدا واقعی بودن ازدواج خود را به دولت ایسلند ثابت نموده و پس از ثبت ازدواج شان در این کشور می­توانند نسبت به اخذ تابعیت پس از تحصیل در ایسلند اقدام نمایند.

اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راههای مهاجرتی به کشور ایسلند سرمایه گذاری است. اتباع خارجی می­توانند با اخذ ویزای سرمایه گذاری ایسلند به این کشور سفر نموده و به انجام کسب و کار در این کشور بپردازند. دانشجویان نیز امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور را پس از اتمام تحصیلاتشان خواهند داشت و از این طریق نیز می­توانند اقامت پس از تحصیل در ایسلند را دریافت نمایند. کارآفرینی در ایسلند نیز از دیگر روشهای سرمایه گذاری در این کشور است که منجر به اخذ اقامت اتباع خارجی می­گردد. سرمایه گذاری در ایسلند بگونه ای است که دانشجویان ابتدا باید دارای طرح و یا پروژه ای برای سرمایه گذاری خود در این کشور باشند. با ارائه طرح سرمایه گذاری خود به اداره تجارت و بازرگانی ایسلند می­توانند اجازه سرمایه گذاری در این کشور را اخذ نمایند. بطور کلی سرمایه گذاری در ایسلند دارای پروسه ای است که سرمایه گذاران در این کشور ملزم به طی کردن آن می­باشند. پس از کسب اجازه برای سرمایه گذاری در ایسلند، می­توان به انجام کسب و کار در ایسلند پرداخت. در صورتیکه کسب و کار این دسته افراد باعث بهبود و رشد اقتصادی کشور ایسلند گردد، آنها می­توانند برای اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام نمایند.

اقامت تحصیلی ایسلند

همه ساله دانشجویان زیادی از نقاط مختلف جهان تصمیم به تحصیل در دانشگاه های ایسلند را می­نمایند. تحصیل در ایسلند بگونه ای است که دانشجویان اتحادیه اروپا تنها با اخذ ویزای توریستی این کشور اجازه ادامه تحصیل در ایسلند را خواهند داشت. اما دانشجویان سایر کشورها ملزم به اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند. تحصیل به زبان ایسلندی در این کشور بصورت رایگان است و امکان ادامه تحصیل در برخی از رشته ها در دانشگاه های ایسلند به زبان انگلیسی وجود دارد، که در این صورت دانشجویان جهت تحصیل به زبان انگلیسی می­باید شهریه هایی پرداخت نمایند. همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایسلند با شهریه هایی برابر با 4500-8000 کرونای ایسلند همراه است. البته این میزان شهریه در رشته ها و مقاطع مختلف متفاوت است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین دانشگاه ها به دانشجویان سعی در راهنمائی و یاری رساندن به این عزیزان را در تمامی مراحل تحصیلی دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *