مهاجرت به کشور آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان

آلمان به دلیل داشتن شرایط بازرگانی و صنعتی مطلوب از قدرت های اروپا به شمار می رود. این کشور جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی دارای شانزده ایالت گسترده می باشد که هر کدام مقررات مختص خود را دارند. کشور آلمان که از اعضای اصلی اتحادیه اروپا است، تقریبا هشتاد و سه میلیون نفر جمعیت دارد و از لحاظ توان مالی و اقتصادی بسیار قدرتمند و غنی می باشد. واحد پول این کشور همانند دیگر کشور های حوزه اتحادیه اروپا یورو است. زبان اصلی آلمان آلمانی می باشد؛ اما بعضی از مردمی که به آلمان سفر می کنند، به زبان های کردی و ترکی تسلط دارند.

شهرهای مهم  آلمان

 • برلین
 • مونیخ
 • هامبورگ
 • فرانکفورت

شهروندان آلمانی برای مقررات احترام خاصی قائل اند و بسیار با فرهنگ می باشند. این کشور امروزه پناهنده و مهاجرین زیادی نسبت به گذشته می پذیرد، این امر به دلیل بالا رفتن سن اکثر مردم آلمان می باشد. به همین دلیل، بسیاری از مسافران و مهاجران خارجی آلمان را به عنوان، مقصد خود برای زندگی کردن، درس خواندن، کار و غیره انتخاب کرده اند.

روش های اصلی گرفتن گواهی برای سکونت در آلمان

 • گرفتن گواهی سکونت ازدواج در آلمان
 • گرفتن گواهی سکونت تولد فرزند در آلمان
 • گرفتن گواهی سکونت تحصیل در آلمان
 • گرفتن گواهی سکونت سرمایه گذاری در آلمان
 • تاسیس کمپانی در آلمان
 • گرفتن گواهی سکونت در آلمان
 • گرفتن گواهی سکونت پناهندگی در آلمان

کشور آلمان در عرصه های علمی، تدریس، آموزش و پرورش و دانشگاه ها بسیار توسعه یافته می باشد. از بهترین کشور های قاره اروپا برای درس خواندن و ادامه ی تحصیل به شمار می رود. درس خواندن در این کشور بدون هزینه می باشد و این امر باعث جذب دانشجویان بسیاری از سراسر جهان شده است. شما می توانید پس از تحصیل در کشور آلمان، به راحتی گواهی سکونت در این کشور را بدست بیاورید. به طوری که پس از اتمام دوره های آموزشی، در این کشور با فرد آلمانی تبار ازدواج کنید، یا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید یا در این کشور کمپانی تاسیس کنید.

سکونت دائمی بعد از تحصیل در آلمان

در این زمینه دانشجو های مختلف از سراسر جهان می توانند بعد از تمام شدن دوره های درسی خود در آلمان، در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند که این موضوع شرط های مختلفی دارد. مهم ترین آن این است که طی دو سال بتواند از نظر مالی به حداکثر توان خود برای ادامه ی زندگی در آلمان برسد. فرد درخواست کننده باید در این دو سال به زبان آلمانی مسلط باشد تا بتواند شغل خوبی پیدا کند اما نیاز به گرفتن گواهی زبان آلمانی نخواهد داشت.

بخت دانشجویانی که در آلمان درس می خوانند به دلیل وجود شرایط خوب برای پیدا کردن کار از کشور ها بیشتر است. دانشجویانی که بعد از پایان دوره تحصیل به کشور خود بازگشته اند، قادر اند از راه ویزای جستجوی کار ۶ ماهه درخواست ویزا دهند. همچنین دانشجویانی که بعد از پایان دوره تحصیل پیشنهاد از کمپانی های مختلف درخواست کاری داشته باشند، لازم به گرفتن گواهی سکونت هجده ماهه نیستند. اگر شما در آلمان بر اساس توانایی های خود شغل مورد نظرتان را پیدا کنید، قادر هستید برای گرفتن گواهی سکونت در آلمان ( اقامت ) و کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

شرایط کار در آلمان

تمام کارمند هایی که در کمپانی های مختلف در کشور آلمان مشغول به کار هستند، بیمه می شوند. اگر رئیس یک کمپانی کارمند خود را بیمه نکند، باید جریمه های بسیار بزرگی پرداخت کند. در آلمان، شهروندان این کشور هفته ای چهل ساعت کار می کنند. شغل هایی که زیر شاخه رشته های پزشکی می باشند درآمد خوبی دارند. رشته های فنی به طور سالانه حداقل سی هزار یورو درآمد دارند.

کشورآلمان برای برخی رشته ها نظیر برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی  صنایع و ماشین آلات و همچنین مکانیک، مهندسی شیمی، در شاخه ی فیزیک، و همچنین در رشته های پیراپزشکی و پزشکی، داروسازی و پرستاری و اتاق عمل نیروی متخصص کاری نیاز دارد. دانشجو های مختلف می توانند پس از اتمام دوره های درسی خود در این رشته ها، مشغول به کار شوند و گواهی سکونت دائمی خود را بگیرند.

اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان اصلی ترین هدف دانشجو های مختلف می باشد.  دانشجویان زیادی برای تحصیل در آلمان به این کشور سفر می کنند، اما هدف آن ها کار بعد از اتمام تحصیل در آلمان می باشد. با یافتن شغل دلخواه می توانید مقیم آلمان شوید و از مزایایی که این کشور برای شما خواهد داشت بهره ببرید.

مدارک اقامت پس از تحصیل در آلمان 

 • بیمه سلامت
 • پاسپورت معتبر
 • ضمانت مالی
 • شغل های پزشکی،مهندسی و مرتبط با فناوری آلمان بازار کار و درآمد خوبی دارند

اقامت پس از تحصیل در آلمان 

با توجه به داشتن توانایی خاص در رشته ی مورد نظر، شما قادر هستید یک شغل پیدا کنید در مدت هجده ماه با کار کردن در این شغل خود را از لحاظ مالی برای سکونت در آلمان کامل کنید.

موارد لازم برای گرفتن ویزای کاری هجده ماهه

 1. پاسپورت
 2. آخرین مدرک تحصیلی
 3. گواهی بیمه
 4. مدرک ضمانت مالی

در صورت نداشتن گواهی برای اثبات توانایی خود، می توانید از طریق یک ضامن معتبر و دارای قدرت مالی درخواست کمک کنید. این شخص باید از شما پشتیبانی کامل انجام دهد. پس از یافتن شغل مورد نظر، شما باید انتخاب کنید که گواهی سکونت در آلمان را می خوهید و یا به بلو کارت نیاز دارید. این امر با توجه به شرایط و نیاز شما باید انجام شود؛ بدین معنا که اگر می خواهید در آینده به کشور دیگری در اروپا بروید باید متقاضی کارت آبی باشید. اگر قرار است ساکن آلمان باشید، گواهی سکونت این کشور را به طور رسمی دریافت کنید.

گواهی سکونت آلمان

گواهی سکونت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا که به شما مجوز کار می دهد نخست با اعتبار زمانی محدودی ارائه می شود. در صورت مستمر بودن کار، شما قادر به تمدید آن هستید. پس از سپری شدن دو سال می توانید، برای دائمی شدن این مجوز اقدام کنید و لازم به ذکر است که این کار نیاز به داشتن شغل دارد. کارت آبی به شما اجازه ی خروج دوازده ماهه از آلمان را می دهد، اما با داشتن مجوز سکونت در آلمان فقط شش ماه می توانید خارج از آلمان باشید.

گواهی سکونت برای  کار در آلمان

مقیم شدن در آلمان از راه کار نیز ممکن است. در کل دانشجویان بسیاری بعد از اتمام دوره ی درسی علاقه به ماندن در آلمان و پیدا کردن شغل مناسب برای کار دارند. می توانند گواهی اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت کنند. کاری که درخواست کننده پیدا می کند بستگی به رشته و توانایی او دارد. این افراد می توانند در کمپانی های کاریابی معتبری مثل کمپانی های آئودی، پورشه، مرسدس بنز، ولکس واگن و بقیه کمپانی ها مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که درخواست کنندگان پس از پیدا کردن کار مورد نظر می توانند اعضای خانواده ی خود را به آلمان ببرند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای دانشجویان ایرانی بهترین شرایط را جهت برنامه ریزی مهاجرت و اخذ مدارک مورد نیاز پیش بینی نموده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *