مهاجرت به لوکزامبورگ

اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

شرایط کلی اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

یکی از روش های خاص مهاجرت به کشور لوکزامبورگ در سال 2021 اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج است که همانند سایر کشورها جهان از قوانین مختص به خود برخوردار است. چنانچه فردی خارج از اتحادیه اروپا قصد داشته باشد با یک تبعه لوکزامبورگی ازدواج کند. طبق قوانین ای اجازه را خواهد داشت تا در کشور لوکزامبورگ همراه با شریک زندگی خود زندگی کند. این کشور یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است. شهروندان این اتحادیه برای اقامت در هر کدام از کشورهای عضو نیازی به اجازه و ویزا برای اقامت در لوکزامبورگ ندارند. پس چنانچه شما دارای کارت اقامت دائم یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید. برای اقامت یا ازدواج در لوکزامبورگ نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. از آنجایی که مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج یک روش خاص مهاجرتی است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در غالب این مقاله به این موضوع پرداخته اند.

شرایط کلی اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

جهت اقامت در لوکزامبورگ از طریق ازدواج زوجین بایستی دارای شرایطی باشند تا مقامات لوکزامبورگی اجازه اقامت لوکزامبورگ را به متقاضی بدهد. در اینجا به طور خلاصه شرایط کلی برای تبعه لوکزامبورگی و متقاضی غیر لوکزامبورگی ارائه شده است.

شرایط فرد متقاضی شرایط فرد مقیم یا تبعه لوکزامبورگ
قصد ازدواج واقعی داشته باشد. مرد حداقل 18 سال و زن حداقل 16 سال داشته باشد.
دارای تمکن مالی برای زندگی در لوکزامبورگ باشد. فرد تبعه لوکزامبورگ باشد یا دارای اقامت دائم لوکزامبورگ باشد.
وضعیت تجرد خود را ثابت کند. قصد زندگی مشترک با فرد خارجی را داشته باشد.
ازدواج دلیل اقامت وی باشد نه اقامت دلیل ازدواج _

نگاهی به لوکزامبورگ و اقامت از طریق ازدواج

افرادی که خواهان اقامت در این کشور و زندگی با همسر مقیم یا تبعه لوکزامبورگی را دارند بایستی به خوبی با این کشور آشنا باشند. یکی از کشورهای متنوع از نظر فرهنگی است. ملیت های مختلفی در این کشور در حال زندگی هستند. این کشور دارای 3 زبان رسمی است. متقاضیان برای برقراری ارتباط و زندگی با همسر خود حداقل بایستی به یکی از این 3 زبان که شامل زبان فرانسوی، لوکزامبورگی و آلمانی است آشنا باشند.

این کشور همچنین دارای جمعیت بسیار کمی است. در حدود 0.6 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور یکی از کشورهای گران اروپا به شمار می رود. البته مردم این کشور از درآمد خوبی برخوردار هستند. میانگین حقوق در این کشور بسیار بالا است. این کشور با کشورهای آلمان، فرانسه و بلژیک همسایه است. شهروندان این کشور به کشورهای همسایه جهت تجارت، کار و غیره بسیار سفر می کنند. همچنین می توانید مقاله راه های مهاجرت به لوکزامبورگ را در مقاله مذکور مطالعه بفرمائید.

ازدواج در لوکزامبورگ در سال 2021

هر سال در این کشور تقریبا 2000 نفر ازدواج می کنند که حدود 10% از ازدواج ها با افراد غیر لوکزامبورگی می باشد. مونتاژ می کنند. ازدواج همجنسگرایان در این کشور به رسمیت شمرده می شود. در این کشور هر سال حدود 50 ازدواج انجام می گیرد. برای ازدواج در لوکزامبورگ ازدواج مذهبی کافی نیست. شما باید ازدواج مدنی داشته باشید، ازدواج شما ثبت شود. ممکن است 2 شخص با جنس متفاوت یا یکسان در این کشور ازدواج کنند. تشریفات یکسانی برای هر کسی که مایل به ازدواج در این کشور است صرف نظر از ملیت آنها اعمال می شود. ازدواج در این کشور می باید به رسمیت شناخته شود. ازدواج صوری قابل قبول نمی باشد. متقاضیان می باید مدت زمان معلومی با فرد مورد نظر خود در این کشور ارتباط داشته باشند.

با این حال برای ازدواج در این کشور باید:

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • یکی از زوجین باید مقیم رسمی لوکزامبورگ باشد.
 • در برخی موارد، ممکن است افراد زیر 18 سال با اجازه کتبی والدین بتوانند ازدواج کنند.

در اینجا میزان آمار ازدواج در کشور لوکزامبورگ را در سال های اخیر مشاهده می کنید:

طلاق در لوکزامبورگ

یکی از مواردی که افراد خارجی برای اخذ اقامت در لوکزامبورگ بایستی به آن توجه کنند ثبات ازدواج مطابق با قوانین این کشور می باشد. به طور کلی آمار طلاق در لوکزامبورگ بالا است. ازدواج ها آنچنان ثبات ندارند لذا متقاضیان بایستی در مورد شریک زندگی خود کاملا مطمئن شوند. سپس برای اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج اقدام نمایند. چنانچه پس از ازدواج فرد پس از مدت کوتاهی و قبل از دریافت اقامت دائم طلاق بگیرد مجوز اقامت متقاضی باطل خواهد شد.

شایان ذکر است که این کشور تنها در صورت تحقق 3 شرط اصلی اجازه طلاق را می دهد. این 3 شرط به صورت زیر هستند:

 • هر 2 طرف باید خواست خود را برای گرفتن طلاق ابراز کنند.
 • هر 2 باید بیشتر از 21 سال سن داشته باشند.
 • هر 2 حداقل 2 سال باشد که ازدواج کرده و با هم زندگی کرده باشند.

در این کشور زوج هایی که طلاق می گیرند اکثرا سن بالایی و در حدود 40 سال دارند. در جدول زیر نیز آمار طلاق در این کشور به ازای هر 1000 نفر را ملاحظه می کنید.

مدت زمان اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

توصیه می شود اگر تبعه این کشور نیستید برای اقامت این کشور از طریق ازدواج حداقل 3 ماه قبل از تاریخ ازدواج، خود را برای ازدواج و اخذ اقامت لوکزامبورگ آماده کنید. بدین ترتيب مدارک را آماده کنید. اگر تبعه لوکزامبورگ هستید، 2 ماه فرصت دارید تا مراسم ازدواج خود را انجام دهید. مراسم ازدواج فقط در کمونی صورت می گیرد که همسر آینده فرد به طور قانونی در آن اقامت دارد. لازم به ذکر است کل پروسه ازدواج و اقامت در لوکزامبورگ 3 تا 4 ماه زمان می برد و فرد در صورت ثبت ازدواج خود به صورت مدنی می تواند برای دریافت اقامت لوکزامبورگ اقدام کند.

مدارک لازم برای اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

متقاضی همراه با شریک خود باید با کارت های شناسایی یا گذرنامه به ثبت احوال کمون محل اقامت مراجعه کنند. به آنها فرم و اطلاعات لازم در مورد اسناد مورد نیاز داده می شود. کلیه اسناد و مدارک باید به زبانهای فرانسوی، انگلیسی یا آلمانی باشد. اگر مستندات موجود به یکی از این زبان ها نباشد بایست ترجمه شوند. کلیه اسناد و مدارک لازم باید حداکثر 1 ماه قبل از تاریخ ازدواج به دفتر ثبت احوال ارسال شود. این مدارک شامل:

 • مدرک هویتی گذرنامه یا کارت شناسایی
 • کپی کامل از شناسنامه که باید نام والدین در آن ذکر شده باشد و اعتبار داشته باشد.
 • گواهی اقامت موقت در لوکزامبورگ
 • اثبات وضعیت مجرد. این در شناسنامه های لوکزامبورگ گنجانده شده است، اما اتباع خارجی ممکن است نیاز به دریافت گواهی ظرفیت قانونی برای ازدواج یا گواهی وضعیت مجردی داشته باشند.
 • چنانچه همسر قبلی خود فوت شده باشد گواهی آن را ارائه کنید.
 • اگر از ازدواج قبلی فرزند دارید، قبل از ازدواج آنها باید پدر یا مادر آینده خود را بشناسند.
 • اگر طلاق گرفتید باید حكم طلاق را ارائه دهید. بسته به اینکه در کجا و چه زمانی طلاق گرفته اید، ممکن است لازم باشد این حکم توسط دادگاه لوکزامبورگ تایید شود.
 • تاریخ و محل تولد والدین و شغل آنها (در صورت فوت والدین، ​​تاریخ و مکان فوت باید ذکر شود.)
 • شاهدینی که در ازدواج مدنی شرکت می کنند. (حضور دو شاهد الزامی است.)
 • آدرس محل اقامت

مدت زمان اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

درباره اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

جهت ازدواج و اخذ اقامت در این کشور، متقاضیان با استفاده از ویزای کوتاه مدت لوکزامبورگ می توانند به این کشور بیایند. در مدت 3 ماه درخواست خود را برای ازدواج با تبعه لوکزامبورگی ارائه دهند و ازدواج خود را ثبت کنند. لازم به ذکر است که ازدواج بایستی به صورت رسمی (مدنی) ثبت شود. لزومی به ازدواج مذهبی نیست. پس از ارائه مدارک لازم برای ازدواج به دفتر شهرداری محل اقامت، مقامات کمون اعلام عروسی را از 10 روز قبل به متقاضی اعلام می کنند. عروسی پس از آن باید در طی یک سال از انتشار اعلامیه برگزار شود و می تواند در هر روز کاری هفته برگزار شود. ثبت احوال در کمون شما این مراسم را انجام می دهد. این ازدواج مدنی است که توسط قانون در لوکزامبورگ به رسمیت شناخته می شود.

برای برگزاری مراسم مذهبی می توانید پس از ازدواج مدنی این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است اگر در این کشور مشغول به کار هستید طبق قوانین لوکزامبورگ شما می توانید 3 روز مرخصی ویژه با حقوق از کارفرما خود دریافت کنید.

قوانین مالیات پس از ازدواج در لوکزامبورگ

در هنگام ازدواج زوجین کارتهای مالیاتی جدید دریافت می کنند. مالیات دهندگان متاهل می توانند با توزیع مجدد درآمد بین همسران، مالیات جمعی یا جداگانه را انتخاب كنند. در گذشته هنگامی که 2 فرد ازدواج می کردند، هر 2 به طور خودکار در طبقه 2 مالیاتی قرار می گرفتند که بر این اساس مالیات با استفاده از روش تقسیم محاسبه می شد. به موجب آن درآمد همسران جمع و سپس به 2 تقسیم می شد. زوجین متاهل به طور مشترک مسئولیت پرداخت مالیات را بر عهده دارند. از سال 2018، زوجین متاهل می توانند تصمیم بگیرند که به طور جداگانه مالیات بگیرند و در کلاس مالیاتی 1 باقی بمانند. زوجینی که بدون ازدواج مدنی زندگی می کنند به صورت جداگانه مالیات می دهند. افرادی که به صورت مدنی زوج شده اند می توانند به صورت تجمیعی مالیات بپردازند.

لازم به ذکر است برای دریافت اقامت دائم لوکزامبورگ متقاضیان پس از ازدواج خود باید 5 سال در لوکزامبورگ اقامت داشته باشند. همچنین برای دریافت تابعیت و پاسپورت لوکزامبورگ متقاضیان با شرکت در آزمون شهروندی و شرایط مورد نظر می توانند تابعیت لوکزامبورگ را بدست آورند. جهت دریافت به سوالات دیگر خود می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. از دانش متخصصین این مجموع بهره بگیرید.

Rate this post

2 دیدگاه برای “اقامت لوکزامبورگ از طریق ازدواج

 1. اناهیتا گفت:

  با سلام هزینه ویزای لیتوانی رو هم بفرمایید برای تحصیل زبان انگلیسی

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. هزینه تحصیل در لیتوانی در مقاطع مختلف متغیر و به میزان 5.000 الی 10.000 یورو است. برای بررسی شرایط بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.