مهاجرت به کشور انگلستان

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

رویا و آرزوی هر فردی در دنیا می‌تواند زندگی در کشور انگلستان باشد. اما باید بدانیم راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. از جمله می‌توان به اقامت انگلستان از طریق ازدواج ، ادامه تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد فرزند و… اشاره نمود. اگر فرد مورد علاقه شما در انگلستان زندگی می‌کند و اقامت این کشور را دارد می‌توانید به او ملحق شوید. ملحق شدن شما به شریک‌تان از طریق ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج امکان‌پذیر است. بنابراین لازم است از کلیه جزئیات و شرایط لازم در این زمینه آگاه باشید. این مقاله برای همین هدف تنظیم گردیده است. در اینجا سعی بر آن داریم تا نکات لازم در زمینه اقامت در کشور انگلستان از طریق ازدواج را برای شما شرح دهیم.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

ازدواج با فردی از تبعه انگلیس از جمله راه‌های اخذ اقامت انگلستان است. اقدام و اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج از دو طریق امکان‌پذیر است:‌

 • ویزای ازدواج
 • ویزای نامزدی

باید توجه داشته باشید که در هر کدام می‌بایست مراحل قانونی و قانع نمودن سفارت انجام گردد.

شرایط اقامت انگلستان از طریق ازدواج

شرط مالی برای متقاضی تامین هزینه‌ای به مبلغ 18600 پوند در سال جهت یک زندگی دو نفره است. متقاضی می‌تواند از طریق منبع درآمد، وجه نقدی موجود در حساب بانکی و… تمکن مالی خود را به اثبات برساند. این که ازدواج زوجین با هدف تشکیل زندگی مشترک است، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. چراکه برخی افراد صرفا جهت اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج وارد عمل می‌شوند.

بنابراین اثبات ازدواج واقعی برای زوجین الزامی است. زوجی که در کشور انگلستان زندگی می‌کنند، اثبات این ادعا به سهولت انجام‌پذیر است. دولت انگلیس در ویزای نامزدی مدتی 6 ماهه را برای طرفین در نظر می‌گیرد تا به طور رسمی ازدواج کنند. مدت اعتبار ویزای ازدواج در ابتدای امر، 33 ماهه صادر می‌گردد. پس از 2 سال و 6 ماه در صورت تایید مجددا به مدت 33 ماه قابل تمدید از سوی متقاضی است.

در نهایت با گذشت 5 سال زندگی مشترک و بدون مشکل، متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان می‌گردد. و بعد از ۵ سال امکان کسب اقامت دائم وجود دارد. افراد دارای ویزای دانشجویی یا ویزای کار، امکان تبدیل ویزای خود به ویزای ازدواج را دارند.

مدارک لازم جهت ویزای نامزدی

 • ارائه پاسپورت قدیم و جدید فرد متقاضی
 • تعداد 1 قطعه عکس رنگی ۴٫۵*۳٫۵
 • اسناد و مدارکی که توانایی مالی و منبع درآمد متقاضی را جهت تامین زندگی ثابت نماید
 • اسناد و مدارک مربوط به ملکی که پس از ازدواج قصد سکونت در آن را دارید.
 • اسنادی که واقعی بودن ازدواج شما را ثابت نماید. مدارکی از قبیل عکس‌ها، فیلم‌ها، پرینت‌های تلفن بین دوطرف و رزرو هتل‌ می‌تواند گواه بر عدم صوری بودن ازدواج باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

زوجین هنگام درخواست ویزا می‌بایست هدف خود از ازدواج و اقامت درکشور انگلستان را به‌ سفارت این کشور اعلام نمایند. طبق مقررات و شرایط حاکم بر این کشور ابتدا متقاضی باید نسبت به ازدواج رسمی اقدام نماید. سپس با دردست داشتن مدارک لازم، درخواست خود را جهت اخذ ویزای ازدواج تسلیم کند.

زوجه یا زوجه می‌بایست دارای سن قانونی ازدواج یعنی 18سال به بالا باشند. درغیر این صورت ویزای ازدواج به آنها اعطا نمی‌گردد. یکی از طرفین می‌بایست اقامت انگلستان را دارا بوده و تمکن مالی وی جهت اداره زندگی به اثبات برسد. بدین معنا که نیازی به کمک‌های مالی از سوی دولت انگلستان ندارد. افراد سیاسی از این شرایط مستثنی هستند.

می‌بایست حداقل دستمزد جهت اداره یک زندگی دو نفره در طول سال به مبلغ 18600 پوند را داشته باشد. ارائه مدارکی از قبیل گردش حساب بانکی، و استخدام می‌تواند این موضوع را ثابت کند. وجه نقد درحساب بانکی متقاضی می‌بایست مبلغ 63000 پوند در طول 6 ماه باشد. آدرس محل سکونت ازجمله مدارکی است که می‌بایست ارائه گردد. زیرا دولت انگلستان باید به این موضوع مطلع باشد که مسکن زوجین فراهم است. این ویزا قابل تمدید است و پس از 5سال زندگی مشترک می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند.

مدارک لازمه اخذ اقامت انگلستان کدامند؟

مدارک ذیل جهت اخذ اقامت انگلستان می‌بایست توسط متقاضی تهیه و تسلیم سفارت گردد:

 • پاسپورت قدیم و جدید شخص متقاضی
 • شناسنامه و مدارک هویتی متقاضی
 • عقدنامه زوجین
 • فیلم‌ها و عکس‌های دوران آشنایی زوجین که واقعی بودن ازدواج آنان را به اثبات برساند.
 • تکمیل و ارائه فرم تقاضای ویزا
 • تکمیل و ارائه Sponsorship Form و امضا توسط همسر و اخذ وقت قبلی از سفارت
 • تعداد 2 قطعه عکس با زمینه سفید 4*6
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • رسید پرداختی حق بیمه از سوی شخص متقاضی

نحوه‌تمدید ویزای نامزدی و ازدواج چگونه است؟

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج با تمدید ویزای ازدواج امکان‌پذیر است. تمدید ویزای نامزدی برای زوجین قابل انجام است. مشروط بر این که به مدت 2 سال و 18 ماه دیگر در انگلستان زندگی کنید. این تمدید دوباره در شرایطی به شما اعطا می‌گردد که در شرایط استثنا و خاصی نداشته باشید.

هزینه مربوط به تمدید ویزای نامزدی و ازدواج به دو صورت متغیر می‌گردد. اگر به صورت آنلاین و عادی اقدام نمایید، مبلغ 993 پوند را می‌بایست بپردازید. اما چنانچه به صورت حضوری انجام گیرد، مبلغ 1583 پوند می‌باشد. پرداخت هزینه بیمه سلامت با احتساب مدت زمان اقامت شما در انگلستان الزامی است.

شرایط اخذ ویزای انگلستان چیست؟

 • متقاضی می‌بایست سن بالای 18 سال را دارا باشد.
 • کشور انگلستان قانون چند همسری را نمی‌پذیرد.
 • بنابراین شفاف‌سازی درخصوص وضعیت تاهل و یا ارائه مدارک دال بر طلاق یا بیوه بودن الزامی است.
 • تعهد متقاضی مبنی بر ترک انگلستان به محض پایان مدت 6 ماهه جهت ازدواج
 • اسناد تمکن مالی جهت پرداخت هزینه‌های اقامت در انگلستان”

مشاهده نمودید که اقامت انگلستان از طریق ازدواج برای زوجین امکان‌پذیر است. به شرطی که کلیه مدارک لازم جهت این امر فراهم گردیده و تسلیم سفارت انگلستان شود. سفارت نیز پس از بررسی و صحت درخواست شما، ویزای ازدواج به شما اعطا می‌کند. در نهایت پس از گذشت 5 سال زندگی مشترک، زوجین می‌تواند برای همیشه در این کشور زندگی کنند. این نوع اقامت فرآیند حقوقی پیچیده‌ای دارد که بهتر است از حضور یک وکیل یا یک راهنما در این مورد بهره بگیرید.

از طریق ارتباط با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌توانید اخذ مشاوره نمایید. این موسسه وکلای متخصص و زبده‌ای را در اختیاردارد که می‌توانند بهترین گزینه مهاجرت به انگلستان را به شما پیشنهاد نمایند. چنانچه نیازبه اطلاعات بیشتری این خصوص دارید می‌توانید ازطریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری اقدام کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *