مهاجرت کاری یونان

اقامت از طریق کار در یونان

اقامت از طریق کار در کشور یونان

جهت کسب اقامت از طریق کار در یونان متقاضیان و هموطنان عزیز و گرامی باید اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند موفق به کسب اقامت از طریق کار در یونان شوند و به یاد داشته باشید که کارشناسان و متخصصان با تجربه و درجه ی یک ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده ی انجام امور پرونده مهاجرتی شما عزیزان می باشند.

کشور یونان که یکی از کشور های اروپایی می باشد، در بخش جنوب شرقی این قاره واقع شده است و همسایه ی کشور های چون ترکیه، آلبانی، بلغارستان و مقدونیه شمالی می باشد و لازم به ذکر است که این کشور از سمت غرب به دریای یونان نزدیک می باشد.

کمپانی ها و اداره های مختلف کشور یونان به دلیل کمبود کارمند و نیروی کار، آماده ی جذب نیروی کار بین المللی و خارجی از کشور های مختلف جهان میباشند تا بتوانند به اقتصاد کشور یونان رونق بخشند و باعث توسعه آن شوند.

برای کسب اقامت و تابعیت در کشور یونان متقاضیان از سراسر دنیا می توانند با انتخاب روش های مختلف اقدام به مهاجرت به کشور یونان کنند.

این روش ها و راه های مهاجرتی به کشور یونان که موجب کسب اقامت و تابعیت میشوند به چند بخش تقسیم میشوند:

 • مهاجرت به کشور اروپایی یونان جهت سرمایه گذاری.
 • مهاجرت به کشور اروپایی یونان جهت اشتغال.
 • مهاجرت به کشور اروپایی یونان جهت تاسیس کمپانی.
 • مهاجرت به کشور اروپایی یونان از طریق پناهندگی.
 • مهاجرت به کشور اروپایی یونان جهت تحصیل.

اقامت از طریق کار در یونان

کار در یونان

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که متقاضیان کار در جهان در نظر دارند، تایم کاری می باشد و لازم به ذکر است که تایم کاری در کشور یونان در بالاترین سطح قرار دارد و افرادی که در این کشور می خواهند مشغول به کار شوند باید بیشتر از کارکنان سایر کشور های جهان مشغول به کار شوند.

شرایط کاری و اقتصادی کشور یونان مطلوب نمی باشد و کارکنان این کشور نیز از شرایط اقتصادی و کاری در کشور یونان ناراضی می باشند و در قاره اروپا از ناراضی ترین افراد در زمینه های کاری و اقتصادی باشند. افرادی که می خواهند در کشور یونان مشغول به کار شوند، باید در نظر داشته باشند که تایم کاری در این کشور از نه صبح تا هشت شب میباشد و افراد باید پنج روز هفته را مشغول به کار شوند و به یاد داشته باشید که مردم کشور یونان حداقل چهل و دو ساعت در هفته کار می کنند اما مردم سایر کشور های اروپایی حداکثر چهل ساعت در هفته کار می نند.

در کشور یونان علاوه بر مشاغل فول تایم، مشاغل پارت تایم نیز وجود دارند و اخیرا شغل های پارت تایم طرفدار زیادی دارند و افراد زیادی مایل به مشغول به کار شدن در یونان به صورت پارت تایم میباشند و لازم به ذکر است که تعدادی از کمپانی های کشور یونان جهت جذب نیروی کار، تایم کار کمپانی خود را کاهش دادند. برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به یونان می توانید با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

شرایط و ساعات کاری در یونان

به طور کلی تایم کاری در اداره ها، بانک ها، فروشگاه ها و مغازه ها در کشور یونان متفاوت می باشد؛ برای مثال ساعت کاری بانک های از روز دوشنبه الی پنج شنبه از ساعت هشت صبح الی دو و نیم بعد از ظهر می باشد. همچنین ساعت کاری در مغازه ها از نه صبح الی سه بعد از ظهر و سپس در شیف دوم از پنج بعد از ظهر الی نه شب مشغول به کار هستند و لازم به ذکر است که تنها مغازه ها و فروشگاه های که به توریسم و گردشگری بستگی دارند می توانند روز ها یک شنبه نیز فعالیت داشته باشند.

دولت کشور یونان اهمیت زیادی به سیستم بهداشت و درمان این کشور می دهد و افرادی که اقدام به کسب اقامت از طریق کار در یونان می کنند می توانند از بیمه های درمانی بسیار خوب بهره مند شوند و لازم به ذکر است که هزینه ی بیمه شدن در کشور یونان بسیار کم تر از هزینه ی بیمه شدن در سایر کشور های اروپایی و کشور های حوزه شنگن می باشد.

کسب روادید کاری

برای کسب روادید کاری و اقامت از طریق کار در یونان، متقاضیان نیاز به پیشنهاد اری از یک کمپانی، اداره و یا شرکت معتبر برای مشغول به کار شدن دارند. متقاضیان می توانند برای مهاجرت به کشور یونان و ورود به خاک این کشور از روادید کاری استفاده کنند و لازم به ذکر است که نیروی کار خارجی جهت مشغول به کار شدن در کشور یونان و کسب اقامت از طریق کار در یونان نیازی به دریافت مجوز کاری نخواهند داشت.

برای کسب روادید کاری، متقاضیان می توانند با روادید گردشگری به کشور یونان سفر کنند و پس از یافتن شغل مناسب و کارفرمای کمپانی معتبر، امور مهاجرتی خود جهت کسب اقامت از طریق کار در یونان را شروع کنند. بعد از یافتن شغل مناسب، متقاضیان باید قبل از اتمام اعتبار روادید گردشگری، به کشور خود بازگردند و برای کسب روادید کاری، امور مربوطه را انجام دهند.

بعد از اینکه متقاضی به کشور خود بازگشت، کارفرمای وی باید جهت کسب مجوز و تاییدیه برای درخواست نیروی کار خارجی، تمامی امور مربوطه را انجام دهد تا متقاضی بتواند برای کار به کشور یونان مهاجرت کند. متقاضیان می توانند جهت کاریابی در کشور یونان به شرکت ها، موسسه های معتبر ئ شناخته شده و تارنما هایی چون “اگون زندر”، “گرانت تورتن” و “هورتون اینتل” مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز (روادید)

برای کسب روادید کاری کشور یونان متقاضیان باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • ارائه پاسپورت معتبر.
 • داشتن قرارداد با کمپانی.
 • داشتن بیمه بهداشت و سلامت و درمان.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • ارائه کپی گذرنامه.
 • ارائه دو الی چهار عدد عکس.
 • کسب کد امنیت اجتماعی.
 • کسب کد مالی.
 • پرداخت مخارج و هزینه های مربوطه.

میزان حقوق در یونان

میزان حقوق تمامی مدیران، کارکنان و کارگران در کشور یونان و سایر کشور های جهان یکسان نمی باشد و در جدل زیر به حقوق برخی از مشاغل (به صورت سالیانه) ذکر شده است:

میزان حقوق شغل
47 هزار یورو مدیر آی تی
44 هزار یورو مدیر
36 هزار یورو مهندس
34 هزار یورو معمار
50 هزار یورو مدیریت مهندسی
15 هزار یورو برنامه نویس
48 هزار یورو مدیر پروژه های آی تی
22 هزار دلار مهندس برق
38 هزار دلار مدیر پروژه
32 هزار یورو وکیل

کلام پایانی

به طور کلی همانطور که گفته شد کسب اقامت در یونان از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند برای کسب اقامت از طریق کار در یونان نیز اقدام کنند و لازم به ذکر است که اگر قصد دارید برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا سایر موارد به کشور های خارجی مهاجرت کنید، می توانید انجام امور پرونده های مهاجرتی خود را به کارشناسان ما در موسسه سفیران سروش سعادت بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *