مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ

مهاجرت و اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ برای افرادی که خواهان ایجاد کسب و کار در این کشور هستند از طرف دولت این کشور میسر می باشد. البته این افراد بایستی پلن تجاری خود را به صورت واضح و شفاف بیان کنند و در ظرف 3 سال پروژه آنها به ثمر برسد و درآمد مناسبی بدست آید. در صورت این اتفاق فرد به صورت یک کارآفرین قلمداد شده و می تواند در ظرف 5 سال اقامت دائم لوکزامبورگ را بدست بیاورد. لوکزامبورگ واقع در قاره اروپا است و در بسیاری از اتحادیه ها و سازمان ها از جمله صندوق پول اروپا و اتحادیه اروپا عضویت دارد. لذا کارآفرینان و شرکت های مختلف چند ملیتی در این کشور حضور دارند و مشغول به فعالیت هستند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره به متقاضیان برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در اروپا می باشند.

مهاجرت و اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یک مکان تجاری جذاب است. این کشور دارای یک سیاست اقتصادی فعال است که مشاغل بین المللی را ترغیب می کند. موقعیت جغرافیایی خوب، ثبات سیاسی و اجتماعی و مشوق های تجاری فقط برخی از دلایلی است که باعث می شود کار آفرینان و سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری برای افتتاح یک تجارت و یا کسب و کار، لوکزامبورگ را انتخاب کنند.

همچنین جزئیات کلی این کشور بدین شرح می باشد:

فرآیند ایجاد یک کسب و کار و همچنین ثبت شرکت در لوکزامبورگ ساده است. کارآفرینان متوجه خواهند شد که ایجاد یک تجارت در این کشور آسان است و کل روند حدودا 2 هفته تا 1 ماه طول می کشد. لوکزامبورگ واقع در بین بازارهای بسیار پیشرفته و مرفه اروپا، یک مرکز ایده آل برای ایجاد کسب و کار است. لوکزامبورگ به لطف موقعیت مرکزی و دسترسی سریع به بازارهای همسایه، خود را با موفقیت به عنوان یک مرکز استراتژیک برای تجارت هایی که به دنبال گسترش در اروپا هستند معرفی کرده است.

کارآفرینی در بخش های محبوب در لوکزامبورگ

سیاست های اقتصادی لوکزامبورگ سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار خصوصی را تشویق می کند. دولت لوکزامبورگ برنامه های تشویقی را برای فعالیت هایی در بخش های زیر را ارائه می کند:

 • رسانه ها
 • قطعات خودرو
 • امور مالی
 • فن آوری های زیست محیطی و بهداشتی

حمایت مالی در لوکزامبورگ، می تواند برای پروژه های ویژه و به شرکت های متوسط ​​و کوچک اعطاء شود. دولت لوکزامبورگ همچنین کمک های بلاعوض سرمایه ای را ارائه می دهد و سایر وام های بلند مدت در لوکزامبورگ در دسترس کارآفرینان شایسته است. رشد سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

رشد سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

نیروی کار در لوکزامبورگ بسیار تحصیل کرده و ماهر و همچنین چند زبانه است. بهره وری بالای این کشور تا حد زیادی به دلیل مردم این کشور است. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و EEA، از جمله سوئیس، دسترسی آزاد به بازار کار دارند. میزان مالیات در لوکزامبورگ نیز در مقایسه با مالیات در سایر کشورهای اروپایی رقابتی است. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 15% است، که درمورد کالاها و خدمات تعیین می شود. نرخ متوسط ​​12% برای برخی کالاها اعمال می شود و نرخ کاهش 6% نیز در دسترس است. مالیات بر درآمد شرکت در لوکزامبورگ برای درآمد بیش از 15000€ (یورو) 21% و در غیر این صورت 20% است.

بررسی درباره کارآفرینی و ثبت شرکت در لوکزامبورگ

مزایای اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ

در اینجا از جمله مزایای ایجاد کسب و کار در لوکزامبورگ و کارآفرینی در این کشور را شرح داده ایم.

 • کشوری امن و با ثبات در اروپا
 • عضو بنیانگذار اتحادیه اروپا، OECD و سازمان ملل
 • لوکزامبورگ سومین پاسپورت قدرتمند در جهان را دارد.
 • کشوری چند فرهنگی با فرهنگ ها متنوع است
 • عضو منطقه شنگن می باشد.
 • دارای زیرساخت و اتصالات عالی (فرودگاه، راه آهن و غیره)
 • لوکزامبورگ دارای نیروی انسانی بسیار تحصیل کرده و یک محیط حرفه ای کار است.

مراحل کارآفرینی در لوکزامبورگ

برای راه اندازی یک تجارت، کارآفرینی در لوکزامبورگ دو مورد بایستی انجام گیرد که شامل انجام مراحل اداری که باید به اتمام برسند و دسترسی به وام ها و کمک های مالی می باشد. بسته به بخش، ایجاد یک تجارت می تواند به تعداد مشخصی از مراحل اداری نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، مشاغل مالی و برخی از شرکت های خدمات حرفه ای نیاز به تایید قبلی دارند. برای برخی از تجارت های تخصصی، کارآفرینان باید بتوانند صلاحیت حرفه ای خود را اثبات کنند. یک شرکت با مسئولیت محدود با سرمایه اولیه بسیار کم می تواند تاسیس شود. با این حال، برای بسیاری از فعالیت های تجاری و اقتصادی، شما فقط باید به اداره ثبت معاملات و شرکتها اطلاع دهید و از شماره ثبت مالیات بر ارزش افزوده استفاده کنید.

در هر حال برای ایجاد کسب و کار در لوکزامبورگ و کارآفرینی در این کشور داشتن موارد زیر می تواند بسیار کمک کننده باشد:

 • کسب مهارت به یک زبان رایج لوکزامبورگ (فرانسوی، لوکزامبورگ، آلمانی یا انگلیسی)
 • شرکت در حداقل یک برنامه آموزشی مربوط به پروژه شما
 • داشتن مدرک معتبر تحصیلی مورد تایید وزارت آموزش لوکزامبورگ
 • طرح یک برنامه تجاری و به اصطلاح بیزینس پلن

برنامه تجاری برای کارآفرینی در لوکزامبورگ

یک برنامه تجاری به شما کمک می کند تا در تمام جنبه های پروژه فکر کنید، ایده خود را بر روی کاغذ آزمایش کنید، جزئیات کسب و کار خود را در کشور لوکزامبورگ برنامه ریزی کنید و همچنین میزان بودجه را در صورت لزوم برای پروژه خود بدست آورید. لازم نیست در ابتدا پیچیده باشد، اما باید بتوانید به سؤالات اساسی در مورد پروژه خود از جمله سوالات زیر پاسخ دهید:

 • محصول یا خدمات شما چیست؟
 • چه کسی آن را خریداری می کند و چرا؟
 • چگونه می خواهید محصول یا خدمات خود را توزیع کنید؟
 • رقبای شما چه کسانی هستند و چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟

برنامه کسب و کار شامل حساب های مشخصی مانند هزینه های مورد انتظار، درآمد و سود است. کسب و کار، تنها در حالتی می توانند موفق باشند که درآمد بالاتر از هزینه باشد. برای به دست آوردن منابع مالی (اعتبار، سرمایه گذاری یا کمک هزینه)، طرح تجاری مهم می باشد. برنامه تجاری همچنین شامل ارزیابی واقع بینانه از هزینه های راه اندازی است. هنگام درخواست وام یا سرمایه گذاری، دسترسی به سرمایه گذاران بالقوه نیز مهم است.

ثبت شرکت و اقامت از طریق کارآفرینی در لوکزامبورگ

مطمئنا کارآفرینان برای ایجاد کسب و کار خود در این کشور نیازمند ثبت شرکت در لوکزامبورگ خواهند بود تا کسب و کار خود را به پیش ببرند. نوع شرکت متناسب با اهداف فرد می تواند در لوکزامبورگ افتتاح شود. در اینجا انواع شرکت در لوکزامبورگ را مشاده می کنید.

 • مالکیت شخصی که ساده ترین شکل تجارت در لوکزامبورگ است.
 • شرکت با مسئولیت محدود که به حداقل سرمایه سهم 12000€ (یورو) نیاز دارد.
 • شرکت سهامی عام یا دولتی که به حداقل سرمایه سهم 30000€ (یورو) نیاز دارد.
 • مشارکت محدود شده توسط سهام که به حداقل سرمایه سهم €30000 (یورو) نیاز دارد.
 • شرکت اروپایی که به حداقل سرمایه سهم 12000€ (یورو) نیاز دارد.

همچنین شرکت های خارجی می توانند در این کشور در شرکت های تابع، شعبه و دفاتر نمایندگی را تاسیس کنند. در کشور لوکزامبورگ همانطور که در نمودار زیر می بینید بیشترین شرکت ها در بخش خدمات کار می کنند و نیروی کار استخدام کنند.

درباره کارآفرینی و ثبت شرکت در لوکزامبورگ

سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی که می خواهند تجارت خود را در این کشور افتتاح کنند باید جنبه های زیر را در نظر بگیرند:

 • آنها باید مطابق با الزامات قانون تجارت، نام تجاری را برای شرکت خود انتخاب کنند.
 • آنها باید مجموعه ای از اسناد را تهیه كنند كه دلالت بر تهیه و محرمانه كردن تفاهم نامه و اساسنامه می كند.
 • این شرکت باید دارای یک آدرس قانونی در لوکزامبورگ و یک حساب بانکی با یک بانک محلی باشد.
 • سرمایه گذار باید نیازهای سرمایه سهم را برای هر نوع شرکت در نظر بگیرد.
 • این شرکت باید در ثبت تجارت و مقامات مالیاتی در لوکزامبورگ ثبت شود.
 • این شرکت باید در زمینه صنعتی که در آن فعالیت خواهد کرد، مجوزهای خاص تجاری را به مقامات ارائه دهد.

لازم به ذکر است پس از اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق کارآفرینی، کارآفرینان می توانند با اقامت 5 ساله در این کشور و رعایت قوانین این کشور درخواست اقامت دائم این کشور را دهند و همچنین برای دریافت پاسپورت لوکزامبورگ که یکی از ارزشمند ترین پاسپورت ها در جهان است اقدام نمایند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی درباره کارآفرینی و ثبت شرکت در کشورهای مختلف اروپا از جمله آلمان، مجارستان، اتریش و دیگر کشورها می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.