مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

ثبت شرکت در لوکزامبورگ

ثبت شرکت در لوکزامبورگ

دلایل بسیاری وجود دارد که شمار زیادی از کارفرمایان در سطح دنیا تصمیم به ثبت شرکت در لوکزامبورگ در سال 2021 بگیرند. چراکه فاصله کوتاهی بین این کشور و بازارهای اقتصادی در اروپای مرکزی وجود دارد. همچنین ثروتمند بودن این کشور نیز می تواند مهم ترین دلیل سرمایه گذاران در لوکزامبورگ باشد. ناگفته نماند که این کشور با وجود گران بودن، مقرون به صرفه ترین کشور در خرید خانه یا سرمایه گذاری است. مهاجرت به لوکزامبورگ از راه های گوناگونی صورت می پذیرد. اما ما تصمیم داریم روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت را بررسی نماییم. نگارش این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر همین مبنا گذارده شده است. بنابراین شما را به مطالعه آن جهت دستیابی به اطلاعات بیشتر دعوت می نماییم.

رنکینگ و آمار سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ

این کشور از لحاظ ثبت شرکت های مختلف و سرمایه گذاری در رتبه دوم جهانی قرار گرفته است. به همین دلیل استقبال ویژه ای از کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی به عمل می آورد. تعداد 3500 شرکت در بازه زمانی 1959 الی 2011 در این کشور به تاسیس رسیده است. ارزش دارایی های این شرکت ها بالغ بر 2 ترلیون € (یورو) تخمین زده شده است.

این کشور یک کشور دوک نشین و اروپایی است. این کشور در حوزه شنگن قرار داشته و جمعیتی در حدود 550000 نفر را در خود جای داده است. از لحاظ رتبه بندی درسطح جهانی، پس از کشور قطر، دومین کشور ثروتمند است. کشورهای بلژیک، فرانسه و آلمان از کشورهای هم مرز لوکزامبورگ هستند. مردم این کشور به 3 زبان آلمانی، لوکزامبورگی و فرانسوی تکلم می کنند.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در لوکزامبورگ

تمدید اقامت کاری پس از 1 سال می باید در شرایط ذیل انجام گیرد:

 • صاحب اصلی شرکت می باید در این کشور حضور داشته و شرکت را به صورت مستمر و روزانه مدیریت نماید.
 • بنابراین اگر نماینده متقاضی به جای شخص مدیریت شرکت را داشته باشد، تمدید پس از 1 سال صورت نخواهد گرفت.
 • متقاضی می باید با شرکت خود تعامل داشته و آن را به حال خود رها نسازد.
 • می باید کلیه مالیات های شرکت ثبتی وی به صورت کامل پرداخت گردد.

به طور کلی پس از ثبت شرکت مورد نظر، متقاضی می تواند کلیه اقدامات لازم در خصوص اخذ اقامت این کشور را طی نماید. پس از 5 سال زندگی در این کشور نیز اقامت این کشور به دست خواهد آمد. رشد سرمایه گذاری در این کشور در نمودار زیر بیان شده است:

میانگین رشد سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ

سرمایه ‌گذاری در لوکزامبورگ بدون مالیات

شاید غیر قابل باور باشد اما سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لوکزامبورگ بدون پرداخت مالیات امکان پذیر است. از این رو، این نوع سرمایه گذاری ها به 3 قسمت تقسیم بندی می گردند. به عبارت دیگر سرمایه گذارانی که دارای یکی از انواع سرمایه گذاری های ذیل باشند، از پرداخت مالیات معاف می باشند. این شرایط به قرار ذیل است:

 • افرادی که به صورت دسته جمعی سرمایه گذاری می کنند.
 • کسانی که در بازار اوراق بهادار و بورس سرمایه گذاری نموده و قابل انتقال به صورت دسته جمعی هستند.
 • اشخاصی که سرمایه خود را در صندوق های سرمایه گذاری تخصصی قرار داده اند.

همچنین مقاله اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار شما قرار خواهد داد. در این نوع سرمایه گذاری متقاضی می تواند از اقامت این کشور نیز برخوردار گردد.

ثبت انواع شرکت در لوکزامبورگ

سرمایه گذاران خارجی می توانند شرکت های مختلفی را در این کشور به ثبت رسانده و تاسیس نمایند. زمینه فعالیت شرکت و بیزینس پلان آن در انتخاب نوع شرکت نقش مهم و اساسی را دارد. به طور مثال شرکت های کوچک مناسب بیزینس های در سطح کوچک هستند. اما برخی شرکت ها نیز وجود دارند که در زمینه های تجاری گسترده ای به فعالیت می پردازند. این شرکت ها، شرکت های سهامی عام می گویند. انواع شرکت ها توسط اداره ثبت شرکت های لوکزامبورگ (Luxembourg Companies Law) مشخص و تعیین گردیده اند:

 • شرکت مسولیت محدود شراکتی the public limited liability company (S.A)
 • شرکت مسولیت محدود فردی the private limited liability company (S.á.r.l)
 • شرکت شراکت کلی the general partnership (S.e.N.C)
 • شرکت شراکت محدود the limited partnership (S.e.C.S)
 • شرکت سهامی شراکت محدود the partnership limited by shares (S.e.C.A)
 • شرکت های تعاونی the co-operative company (S.C.)

در صورت هر گونه سوال برای هر نوع ثبت شرکت در این کشور، از راهنمایی های مشاورین ما بهره بگیرید. مقاله اقامت در لوکزامبورگ در خصوص این کشور شما را راهنمایی خواهد نمود.

شرایط لازم در مورد ثبت شرکت در لوکزامبورگ

شرکت های مسئولیت محدود شراکتی و فردی از جمله شرکت های ثبتی پرطرفدار سرمایه گذاران در لوکزامبورگ هستند. سرمایه و سهم اولیه برای تاسیس این نوع شرکت ها معین شده است. شرکت های مسئولیت محدود شراکتی به حداقل سرمایه معادل مبلغ 31000€ (یورو) نیاز دارند. این مبلغ می تواند از طریق چندین سهم تامین گردد.

سرمایه گذارانی که در کشور مبدا دارای بیزینس و شرکت هستند، می توانند در لوکزامبورگ شعبه تاسیس نمایند. این شعبه ها مجاز به فعالیت به صورت مستقل نیستند و به شرکت مادر در کشور مبدا کاملا وابسته اند. بنابراین می تواند مناسب ترین گزینه برای سرمایه گذارانی باشد که فعالیت تجاری آنها درسطح متوسط و یا گسترده است. شرکت های تابعه دقیقا برعکس شعبه هستند. از این نظر که می توانند جدا از شرکت مادر، به طور مستقل عمل نموده و به فعالیت بپردازند. در واقع این نوع شرکت ها برای افراد حقوقی خارجی ایده آل است.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در لوکزامبورگ

هر شرکتی برای اثبات ماهیت قانونی و وجودی خود می ‌باید مدارک لازم را دارا باشد. به‌ عبارت دیگر جهت ثبت شرکت در این کشور در سال 2021 نیازمند مدارکی است که به قرار ذیل هستند:

 • اساسنامه شرکت می‌ باید تنظیم گردیده و توسط کلیه سرمایه گذاران و شرکا امضاء گردد.
 • این اسناسنامه می ‌باید پس از سپری شدن مراحل قانونی، در یکی از روزنامه ‌های رسمی در این کشور منتشر گردد.
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار سرمایه ‌گذار (به صورت ترجمه شده و ثبت در دفتر اسناد رسمی)
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی فرد متقاضی (به صورت ترجمه شده و ثبت در دفتر اسناد رسمی)
 • افتتاح حساب در یکی از بانک‌ های کشور لوکزامبورگ بایستی توسط متقاضی انجام گیرد. حداقل سرمایه‌ ای که برای ثبت شرکت نیاز است، به این حساب واریز گردد.
 • انتخاب نام مناسب نیازهای کشور لوکزامبورگ برای شرکت ثبتی موردنظر و تایید آن از سوی اداره ثبت شرکت‌ ها
 • مشخص نمودن محل شرکت در لوکزامبورگ جهت فعالیت‌ های تجاری و اقتصادی
 • ارائه طرح توجیهی یا بیزینس پلان جهت مشخص نمودن اهداف شرکت
 • ارائه کلیه مدارک حقوقی متقاضی
 • ارائه رسید پرداختی های سفارت و تمکن مالی مناسب

سرمایه ‌گذار پس از ارائه مدارک، منتظر بررسی و تایید از سوی سفارت و اداره ثبت می ‌ماند. در نهایت پس از موافقت، ویزای اقامت یک ساله دریافت می‌ نماید. در صورتی که 3 سال تمدید انجام شود، مجاز به اخذ اقامت دائم در لوکزامبورگ خواهد بود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در لوکزامبورگ

مزایای ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ

ثبت شرکت در این کشور دارای مزیت های بسیار زیادی است. در ذیل به شرح این مزیت ها می پردازیم:

 • فردی که در این کشور سرمایه گذاری می نماید، مجاز است صاحب 100% سهام شرکت باشد.
 • پس از گذشت 3 سال اقامت در این کشور می تواند برای خود و خانواده اش اقامت دائم اخذ نماید.
 • در نهایت با سپری شدن 5 سال اقامت دائم در این کشور، امکان اخذ پاسپورت لوکزامبورگ را خواهد داشت.
 • سرمایه گذاری این امکان را دارد که اقدام به افتتاح حساب بانکی به نام خود و یا شرکت موردنظر کند.
 • شرکت ثبت شده قادر است با تکیه بر قانون تجارت آزاد اروپا، در این منطقه به فعالیت تجاری بپردازد.
 • چنانچه سرمایه گذار موفق به اخذ برند اروپایی برای شرکت شد، مجاز به اقدامات اقتصادی در سراسر دنیا می گردد.
 • سرمایه ‌گذار که از طریق ثبت شرکت در این کشور موفق به اخذ اقامت شده است، به ‌راحتی قادر به سفر در کشورهای اروپایی می ‌باشد.

شرایط کارآفرینی و ثبت شرکت در لوکزامبورگ

فردی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارد، ضروری است نسبت به دریافت مجوز کار اقدام نماید. صدور این مجوز کار از سوی وزارت کار و امور اجتماعی کشور لوکزامبورگ انجام می گردد. مهارت ها و تخصصی های فرد متقاضی در اخذ این نوع ویزا بسیار حائز اهمیت می باشد. اکنون که در زمینه ثبت شرکت در این کشور اطلاعات زیادی به دست آوردید، می باید حساس تر عمل کنید.

چرا که در این روش مهاجرت کاری مسائل حقوقی بسیار زیادی را شامل می گردد که حضور یک وکیل خبره الزامی است. اما جای هیچ گونه نگرانی نیست. می توانید از طریق مشاوره از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه یاری بخواهید. اگرچه می توانید از طریق تماس تلفنی و به صورت رایگان کسب مشاوره نمایید. اما پیشنهاد ما مراجعه حضوری است. زیرا توضیحات کامل تر با جزئیات بیشتری در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *