مهاجرت کاری لوکزامبورگ

کارآفرینی در لوکزامبورگ

کارآفرینی در لوکزامبورگ

طرق مختلفی برای مهاجرت به کشور لوکزامبورگ وجود دارد که کارآفرینی در لوکزامبورگ یکی از آنهاست. این روش به عنوان یک روش نوین برای مهاجرت به اروپا به شمار می رود. برای جویا شدن از راه های مختلف مهاجرت به این کشور می توانید به موسسه سفیران سروش سعادت رجوع نمایید. البته می توانید به “مقاله مقرون به صرفه ترین کشور برای خرید خانه رجوع نموده و اطلاعات بیشتری درخصوص کشورها به دست آورید.

مروری بر کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ

حمایت های کشور لوکزامبورگ از کارآفرینان همواره و همیشگی است. هدف اصلی این کشور ورود کمپانی ها و شرکت های بزرگ و بین المللی به خاک لوکزامبورگ است. از این رو درتصویب قوانین و مقررات جهت کارآفرینی و گسترش تجارت درکشور، راه را برای این شرکت‌ها هموار می‌گرداند.

فهرست شرکت های ثبتی در لوکزامبورگ

برخی از شرکت های ثبتی جهت کارآفرینی در لوکزامبورگ عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود  (SARL)
 • شرکت با مسئولیت عمومی  (SA)
 • همکاری با سهام (سکا یا SCA)

مزایای کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ

از نمونه مزایای کارآفرینی در لوکزامبورگ و مسیر آسان راهیابی به این کشور را می‌توان به صورت ذیل بیان نمود:

 • مساعد بودن موقعیت این کشور در بین کشورهای اروپایی جهت فعالیت های تجاری
 • قرار گرفتن این کشور در قلب اروپا و جهان
 • موقعیت و شرایط کاری دوستانه موجود در لوکزامبورگ
 • چند فرهنگه بودن کشور لوکزامبورگ و در نتیجه گسترش کارآفرینی در سطح بین الملل
 • تشویق و استقبال ویژه دولت لوکزامبورگ از کارآفرینان و سرمایه گذاران در طرح های کارآفرینی در زمینه های مختلف تجاری
 • میزان مالیات دریافتی از سوی دولت جهت شرکت های ثبتی و کارآفرینی در این کشور بسیار پایین است. به طوری که می توان گفت این کشور با کشورهای بلژیک و فرانسه در یک سطح قرار گرفته است.
 • لوکزامبورگ در حوزه شنگن قرار دارد. بنابراین فرد با اقامت در این کشور می‌تواند به سایر کشورهای اروپایی سفر کند.
 • فعالیت تجاری و سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ بدون پرداخت مالیات

کارآفرینی در لوکزامبورگ

امروزه استارت آپ به معنای کارآفرینی در لوکزامبورگ در عرصه بین المللی مطرح گردیده است. بسیاری کارآفرینان در مدت زمان مشخص و البته کوتاهی، به خاک این کشور ورود پیدا می کنند. بنابراین می توان گفت این روش “مهاجرت به اروپا، صرف نظر از پر مخاطره بودن آن، بسیار پرطرفدار نشان می‌دهد.

به عبارت دیگر روش کارآفرینی نوع روش ترکیبی از مالکیت و مدیریت است. روشی که بازار اقتصادی و کسب وکار را دگرگون ساخته و فرصت‌های طلایی در پیشرفت تکنولوژی ایجاد می نماید. پیش‌بینی بازار کسب و کار توسط سرمایه‌گذاران در کشورها می‌تواند به حفظ و نگهداری سود و منفعت آن کمک کند.

تعریف واژه کارآفرینی

کارآفرینی به معنای بهره گیری از ایده های نوین و کارآمد و همچنین استفاده از خلاقیت های ذهنی یک فرد است. شخصی که از این خلاقیت‌ها برخوردار است، به راحتی می‌تواند به آنها جامه عمل پوشانده و به واقعیت تبدیل نماید. بنابراین کارآفرینان از مهم ترین و اصلی ترین اهرم های پیشرفت کشورها در بازار تجارت و کسب و کار هستند.

به همین دلیل کشور لوکزامبورگ از کارآفرینان استقبال ویژه ای می نماید. در نتیجه شرایط و زمینه های کارآفرینی در لوکزامبورگ را برای آنها فراهم می آورد. اما نکته اینجاست که یک کارآفرین جهت عملی ساختن نظرات و ایده‌های خود می‌بایست به قوانین کشورمقصد آگاهی داشته باشد. در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. چرا که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین مشاور شما کارآفرینان عزیز است.

کارمندی و کارآفرینی به‌طور همزمان

کارآفرینی در لوکزامبورگ می تواند در شرایط خاصی نیز انجام گیرد. مثلا در شرایطی که فرد هم کارمند است و هم کارآفرین. به عبارت دیگر فردی که به فعالیت شغلی مشغول است، می تواند به طور همزمان به کارآفرینی هم بپردازد. بنابراین انصراف از شغل فعلی به عنوان کارمند الزامی نیست. این روش نوعی ترکیب مشاغل کارمندی و کارآفرینی است که توسط یک نفر انجام می گیرد.

موارد مهم در امر کارآفرینی

فردی که تصمیم به کارآفرینی در لوکزامبورگ را دارد، می بایست همه جوانب را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. از موارد مهمی که در این زمینه مورد اهمیت و توجه است، آگاهی از مالیات های حاصله است. مالیات در شهرهای مختلف این کشور متغیر می باشد. طبیعتا در شهر لوکزامبوگ این مبلغ افزایش می یابد. اما به‌طور کلی درصد مالیات حاصله برای ثبت شرکت و کارآفرینی به‌طور میانگین بین 22 تا 29درصد می‌باشد.

از دیگر موارد مهم می توان به ریسک پذیری بازار در زمینه های تجاری اشاره نمود. به عبارت دیگر فرد کارآفرین باید در نظر داشته باشد که در چه صنفی از تجارت می‌تواند به موفقیت برسد. پس سنجش امور جانبی برای کارآفرینی امری ضروری محسوب می گردد.

اهمیت کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ چیست؟

همان طور که اشاره شد کشور لوکزامبورگ به موضوع کارآفرینی اهمیت و ارزش خاصی قائل است. این میزان اهمیت به قدری است که دانشگاه‌های این کشور کارآفرینی را به‌عنوان یک واحد درسی برای دانشجویان ارائه می‌نمایند. اما نباید فراموش شود که درصد موفقیت در کارآفرینی به موقعیت و مکان مورد نظر بستگی دارد.

رنکینگ کشور لوکزامبورگ چگونه است؟

کشور لوکزامبورگ به راحتی توانسته است در زمینه کارآفرینی با کشورهای اروپایی به رقابت بنشیند. به طوری که طبق آمارهای به دست آمده، این کشور در فهرست 10 کشور اول، در زمینه کارآفرینی جای گرفته است.

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

 • ثبت شرکت، سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور لوکزامبورگ از جمله راه هایی است که می‌توان اقامت این کشور را گرفت.
 • کشور لوکزامبورگ در حوزه های اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارای شرایط مساعدی است.
 • بنابراین به راحتی می توان از طرق مختلف به این کشور مهاجرت نموده و اقامت دائم دریافت کرد.

ایالت های تشکیل دهنده کشور لوکزامبورگ عبارتند از:

 • ایالت گرونماخر
 • ایالت دیکریخ
 • ایالت لوکزامبورگ

فرد سرمایه گذار یا کارآفرین جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در لوکزامبورگ می بایست بیزینس پلان ارائه نماید. در واقع باید طرح اقتصادی و توجیهی شرکت را جهت مشخص نمودن اهداف شرکت بیان کند. چنانچه فرد تصمیم به دریافت اقامت دائم داشته باشد حداقل به مدت 3سال اقامت در این کشور را باید بگذراند. پس از گذشت به مدت 5 سال اقامت دائم، موفق به اخذ پاسپورت لوکزامبورگ می گردد. ثبت یک شرکت در کشور لوکزامبورگ بین 2 الی 4 هفته به طول می انجامد. پیشنهاد ما این است با وکلای کارآمد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید. ایشان در راستای کارآفرینی در لوکزامبورگ بهترین راهنمایی ها را در اختیار شما قرار می دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *