مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی

اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی

کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی روشی سریع برای اقامت در این کشور و روش آسان برای تمدید اقامت در اسلواکی به شمار می رود. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر شرایط کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی قصد دارند به مقایسه شرایط کارآفرینی و ثبت شرکت در این کشور بپردازند. پیشرفت و رشد اقتصادی کشور اسلواکی در دو دهه اخیر موجب جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران بین المللی زیادی شده است و هر ساله به تعداد سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی در اسلواکی افزوده می شود. این کشور در مرکز اروپا واقع شده است و موقعیت استراتژیک آن اسلواکی را به یک مقصد عالی برای تاسیس کمپانی، شرکت، سرمایه گذاری و کارآفرینی تبدیل می کند. با ما همراه باشید تا با شرایط و قوانین اقامت در کشور اسلواکی از طریق کارآفرینی به طور کامل مطلع شوید.

دلایل کارآفرینی و سرمایه گذاری در اسلواکی

همانطور که در سایر مقالات ذکر شده است، جمهوری اسلواکی در اروپای مرکزی واقع شده و با پنج کشور هم مرز است.

این کشورهای عبارتند از:

 • مجارستان
 • اوکراین
 • لهستان
 • اتریش
 • جمهوری چک

شهرهای اسلواکی در نزدیکی سایر پایتخت های بین المللی شناخته شده مانند وین، بوداپست، پراگ یا کراکوف قرار دارند که بیشتر بر قابلیت های موقعیت مرکزی تأکید می کند و دسترسی به 350 میلیون مشتری را در شعاع 1.000 کیلومتری فراهم می کند. در کشور اسلواکی، شرکت های زیادی با درآمدهای بسیار بالا مستقر هستند. برخی از این شرکت ها عبارتند از:

نام شرکت درآمد به میلیون € (یورو)
فولکس واگن اسلواکی 7.549
کیا موتورز اسلواکی 5.184
Slovnaft 3.421
Všeobecná zdravotná poisťovňa 2.981
PCA اسلواکی 2.694
U. S. Steel Košice 2.619
سامسونگ اسلواکی 2.377

کشور اسلواکی که در مرکز اروپا واقع شده است، مزایای زیادی به سرمایه گذاران و کارآفرینانی که به فکر فعالیت تجاری در این کشور هستند ارائه می دهد. اقتصاد اسلواکی به سرعت در حال رشد است و دلایل زیادی وجود دارد که یک کارآفرین یا سرمایه گذاری کشور اسلواکی را برای انجام امور تجاری انتخاب کند.

برخی از این دلایل عبارتند از:

 • موقعیت جغرافیایی مطلوب اسلواکی
 • رشد سریع اقتصادی
 • ثبات در اقتصاد و سیاست
 • صنعت گسترده اسلواکی
 • حمایت دولت اسلواکی از کارآفرینان و سرمایه گذاران
 • زیرساخت های در حال توسعه سریع اسلواکی

کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی در سال 2021

محیط کارآفرینی پدیده ای است که به میزان قابل توجهی بر کمیت و کیفیت فعالیت کارآفرینی در یک اقتصاد تأثیر می گذارد. سوال اکثر افرادی که قصد دارند برای شروع کسب و کار و یا کارآفرینی اقدام به مهاجرت به اسلواکی کنند این است که کدام فرم قانونی برای انجام کار و کسب اقامت در اسلواکی مناسب است؟ برای کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی، در حساب شرکت کارآفرین باید حداقل 5000€ (یورو) پول وجود داشته باشد. اما در مقابل، برای کسب اقامت از طریق ثبت شرکت در کشور اسلواکی، در حساب شرکت مربوطه باید 22000€ (یورو) پول وجود داشته باشد. یک کارآفرین برای کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی باید در حساب بانکی خود حداقل 2600€ (یورو) پول داشته باشد. به یاد داشته باشید که حضور این مبلغ در حساب بانکی کارآفرین برای طولانی تر شدن اجازه اقامت وی در اسلواکی الزامی می باشد.

کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی در سال 2020

شرایط کارآفرینی و ثبت شرکت در اسلواکی

در حقیقت، اگر شخص در ابتدا بداند که در چه شغلی مشغول به کار خواهد بود، دارای سرمایه اولیه برای اجاره دفتر، حقوق کارمندان، خرید تجهیزات و سایر امور باشد، در این صورت منطقی تر است که اقدام به ثبت شرکت در اسلواکی کند. شایان ذکر است که مالیات تاسیس شرکت کمتر مالیات کارآفرینی با مشاغل مشابه با همان شاخص ها است. علاوه بر این، هنگام درخواست تجدید مجوز اقامت اسلواکی، شرایط یک شرکتی که فعالیت مثبت دارد، بهتر از کارآفرینی است. برای کسب آگاهی از روند توسعه کارآفرینی در این کشور می توان به مواردی توجه کرد. این موارد به غیر از صورت های مالی شامل رشد اقتصادی نیز می شود. میزان رشد اقتصادی این کشور عبارتست از:

میزان توسعه اقتصادی در اسلواکی

موارد مناسب برای تاسیس شرکت در اسلواکی عبارتند از:

 • افتتاح کافه یا رستوران
 • سالن زیبایی
 • فروشگاه
 • عمده فروشی
 • خدمات حمل و نقل جاده ای
 • خدمات مسافرتی
 • تولید
 • سایر فعالیت های مشابه

اگر شخصی قصد دارد با کسب و کارهای کوچک فعالیت تجاری خود را شروع کند یا به همراه یک کارفرما بر اساس یک قرارداد کاری رسمی فعالیت داشته باشد، پس بهتر است به عنوان کارآفرین وارد خاک اسلواکی شود. خرده فروشی، خدمات زیبایی، خدمات تاکسی و رفت و آمد شهری، خدمات اینترنتی و غیره مناسب ترین گزینه ها برای شروع کسب و کارهای کوچک در اسلواکی می باشند. اگر شخصی برای یک کارفرما کار کند، در وضعیت کارآفرین دارای چندین مزیت خواهد بود.

این مزایای عبارتند از:

 • دریافت کامل سود به حساب فرد بدون کسر مالیاتی که باید وی پرداخت کند.
 • متقاضی می تواند در هر زمان و بدون از دست دادن وضعیت اجازه اقامت اسلواکی، مشاغل خود را تغییر دهد.

شرایط اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی

مالیات بر درآمد افراد در مورد اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی اگر گردش مالی سال اخیر شرکت بیش از 6000€ (یورو) باشد، 19% خواهد بود. علاوه بر این، برای کمک های اجتماعی و بازنشستگی، کارآفرینان باید 150€ (یورو) در ماه پرداخت کنند و لازم به ذکر است که هزینه کسر اجباری بیمه نیز 69€ (یورو) می باشد. یک کارآفرین در کشور اسلواکی می تواند هر ساله 350€ (یورو) به عنوان پاداش بیمه به ازای هر فرزند دریافت کند. کارآفرین حق بیمه دولتی را دارد، طبق این شرایط، وی موظف است 69€ (یورو) در ماه برای بیمه بپردازد. کلیه فرزندان کارآفرین زیر 18 سال نیز حق بیمه دولتی دارند. در این حالت نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست، و هزینه بیمه 69€ (یورو) خواهد بود. میزان پرداخت بیمه فقط به گردش مالی سال اخیر کارآفرین بستگی دارد و نه به سلامت جسمی کارآفرین یا فرزندان وی.

در مورد سهولت دسترسی به بودجه نیز کارآفرینان باید در نظر داشته باشند که می توانند بدون محدودیت پول را برداشت یا واریز کنند. کارآفرین وظیفه دارد تمام امور کسب و کار خود را به عهده بگیرد و بدون محدودیت کارمند استخدام کند. در صورت کسب اقامت از طریق کارآفرینی در اسلواکی، متقاضی می تواند فعالیت نامحدود در اتحادیه اروپا داشته باشد. کارآفرینان برای تمدید مجوز اقامت اسلواکی برای خود و اعضای خانواده خود شرایط بسیار آسانی دارند و فقط باید هزینه اجباری را پرداخت کنند. هموطنان عزیز با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید جدیدترین اطلاعات را درباره هزینه ها و شرایط مهاجرت به بهترین کشورهای خارجی کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.