مهاجرت سرمایه گذاری در آرژانتین

اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

شرایط اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری نسبت به سایر کشورهای منطقه کمی متفاوت است. آرژانتین گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری میباشد. شایان ذکر است که افرادی که به فکر اخذ اقامت آرژانتین هستند می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند، اما اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری یک روش سریع برای انجام این کار می باشد. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا با شرایط، آداب و رسوم، فرصت ها و سایر موارد مرتبط با کسب اقامت در آرژانتین از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید.

شرایط اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

همانطور که می دانید، سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به طور معمول موجب کسب اقامت و سپس تابعیت می شود. اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری نیز در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان تاثیر مثبت اقتصادی در این کشور داشته باشند. اما برای انجام این کار، سرمایه گذاران باید با آداب و رسوم، شرایط، مهمترین بخش ها و فرصت ها، دلایل و همچنین سایر موضوعات مرتبط آشنا باشند تا با موفقیت اقدام به اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری کنند. نخستین گام برای مهاجرت به آرژانتین و سرمایه گذاری در این کشور دریافت ویزای این کشور است. اخذ ویزای آرژانتین با ارائه مدارک مورد نیاز و پرداخت هزینه مربوطه در سفارت این کشور امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که شرایط اخذ ویزای آرژانتین با توجه به ملیت متقاضیان متفاوت است.

اکثر افراد با دریافت ویزای کوتاه مدت وارد خاک آرژانتین می شوند و سپس با ثبت هویت خود، اقامت این کشور را بدست می آورند. اقامت آرژانتین برای افرادی که با هدف کار یا سرمایه گذاری در این کشور به آرژانتین مهاجرت می کنند معمولا با مدت زمان 1 ساله صدور می شود که قابل تمدید است. به یاد داشته باشید که اثبات توان مالی، داشتن محل زندگی مناسب و همچنین تاثیر مثبت اقتصادی در آرژانتین از مهمترین موضوعات برای اخذ و تمدید اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری می باشند. با ما همراه باشید تا به طور کامل با شرایط سرمایه گذاری در آرژانتین جهت کسب اقامت این کشور آشنا شوید.

مهمترین بخش های اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

آرژانتین کشوری است که به طور کلی باز، استقبال کننده و خواهان سرمایه گذاری خارجی است. بسیاری از فرصت های مهم و سودآور برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد، به ویژه در زمینه های کشاورزی و املاک و مستغلات فرصت هایی دارند.

مهمترین بخش ها برای سرمایه گذاری در آرژانتین و اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

  • نفت و گاز
  • معدن
  • خدمات بین المللی
  • ارتباطات از راه دور، رسانه و فناوری
  • جهانگردی و توریسم
  • صنعت کشاورزی

این یک اتفاق غیرمعمول نیست که سرمایه گذاران خارجی از فرصت های مختلفی برای سرمایه گذاری در آرژانتین بهره مند شوند. علی رغم و حتی به دلیل واقعیت های اقتصادی آرژانتین، فرصتی برای کسب درآمد قابل توجه در این کشور وجود دارد، اما باید برای استفاده از آن عاقلانه برخورد کرد، مانند استفاده از اوراق قرضه. هنگامی که سرمایه گذاری به درستی انجام شود، می توان از پرداخت مالیات مضاعف جلوگیری کرد. کارشناسان ما همچنین شاهد فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در مناطقی در جنوب شهر بوئنوس آیرس، مانند سن تلمو و باراکاس هستند. در این مناطق تقاضا در حال تقویت است و به دلیل همجواری زیاد آن با تمام مناطق بهتر، جایگزین مناسبی را ارائه می دهند.

جذابیت دیگری که این مناطق جنوبی دارند این است که تعداد زیادی ساختمان ها در حال بازسازی هستند و هزینه های آنها بسیار سودآور است. به همین دلیل، در این مناطق می شود به راحتی با خرید ملک در آرژانتین سرمایه گذاری کرد.

مهمترین بخش های اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

آداب و رسوم و ملاحظات لازم برای سرمایه گذاری در آرژانتین

اگر شما علاقه مند به اخذ اقامت و تابعیت در آرژانتین از طریق سرمایه گذاری هستید، نکاتی وجود دارند که باید از آن مطلع شوید. آرژانتین کشوری است که از بسیاری جهات غنی است، اما نسبتاً غیرقابل پیش بینی است. مردم می توانند در آرژانتین به خوبی موفق شوند، اما واقعیت این است که برای تحقق این امر داشتن تلاش و اراده خاص نیاز است. برای اینکه سرمایه گذاران در آرژانتین موفق شوند و از کار در این کشور لذت ببرند، باید انعطاف پذیر باشند. در نظر داشته باشید که قوانین در این کشور می توانند به سرعت تغییر کنند و هر روز چالش های جدیدی بوجود می آیند. در حالی که در زمان های گذشته، حدود 1 قرن پیش، آرژانتین یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی جهان بود، امروز هنوز 1 کشور جهان سوم است و این واقعیت همچنان پابرجاست.

رابطه گرایی در آرژانتین نیز ضروری است. خانواده هسته قدرتمند زندگی در آرژانتین است و دوستی ها با اهمیت مشابهی در نظر گرفته و حفظ می شوند. تجارت به شکلی انجام می شود که بسیاری از اینها را نیز منعکس می کند. افراد همیشه متمرکز بر شناختن شخصی افرادی هستند که ممکن است با آنها کار کنند و تجارت می کنند و هنگامی که این روابط برقرار شد، این روابط نزدیکی است که در آن افراد بسیاری از جنبه ها و جزئیات زندگی خود را به اشتراک می گذارند و بسیاری از وعده های غذایی طولانی را به اشتراک می گذارند. مفهوم زندگی عمومی در مقابل زندگی خصوصی همانطور که بسیاری در کشوری مانند ایالات متحده به آن عادت کرده اند، در آرژانتین متفاوت است و حتی وجود ندارد.

دلایل اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری

دلایل مختلفی برای اخذ اقامت آرژانتین از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. به طور کلی، آرژانتین دارای یکی از سریعترین رشدهای اقتصادی در جهان است. نرخ رشد سالیانه مرکب برای سال های 2003 تا 2007 در این کشور 8.8% بود که دقیقاً در کنار کشورهایی مانند چین (10.7%) و هند (8.9%) قرار داشت و بسیار بالاتر از سایر اقتصادهای آمریکای لاتین بود. پیش بینی های رسمی این روند رشد پایدار را تأیید می کند. این عملکرد قوی اقتصادی منجر به ایجاد 3.1 میلیون فرصت شغلی خالص از سال 2003 تاکنون شده است. در نتیجه، نرخ بیکاری در این کشور در حال کاهش هست. علاوه بر این، صادرات آرژانتین در 20 سال گذشته دو برابر شده است. افزایش قیمت های بین المللی، گسترش ظرفیت صادرات و نرخ ارز واقعی رقابتی از عوامل اصلی چنین عملکردی بودند.

در جدول زیر به شرکای اصلی صادرات آرژانتین اشاره شده است:

نام کشور میزان مشارکت در صادرات آرژانتین به % درصد
برزیل 16
چین 10
آمریکا 6
شیلی 5

همچنین اصلی ترین بخش های تولید ناخالص داخلی در آرژانتین عبارتند از:

آرژانتین در طیف وسیعی از بخش ها به سرمایه گذاران سودآوری جذابی ارائه می دهد. درآمد به عنوان درصدی از سهام سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حال حاضر در بالاترین سطح 15 سال گذشته است. علاوه بر این، کشور آرژانتین به دلیل داشتن منابع انسانی بسیار آموزش دیده و با تحصیلات بالا در سطح بین المللی شناخته شده است. این کشور از نظر پیشرفت تحصیلی و سواد بزرگسالان در منطقه رتبه 1 را دارد و دارای سطوح تحصیلی مشابه کشورهای پیشرفته مانند ایتالیا و اسرائیل است (طبق بانک اطلاعات جهانی آموزش یونسکو). برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط سرمایه گذاری در کشورهای خارجی با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *