مهاجرت به کشور آرژانتین

اقامت آرژانتین از طریق تولد

اقامت آرژانتین از طریق تولد یکی از عمده روش های مهاجرت و کسب اقامت این کشور زیبا و رو به پیشرفت می باشد.که می تواند زمینه ساز گرفتن اقامت والدینی که در این کشور اقدام به دنیا آوردن نوزادی می کنند باشد. هدف اصلی ما در نوشتن مقاله اقامت آرژانتین از طریق تولد آشنا ساختن شما با شرایط و فرایند این روش گرفتن اقامت دائم می باشد.

از آنجا که مطلع می باشیدو در سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در رابطه با موضوع تولد فرزند درکشور های مختلف می باشند مطالعه فرمودید کلیه قوانین پناهندگی دارای دو اصل مهم به نام سیستم خون و سیتم خاک می باشند. با این توضیح که بر اساس سیستم خون هر کشوری نوزادی که به تازگی متولد شده است از حق تابعیت والدین خود پیروی می نمایدودر صورتی که بر اساس سیستم خاک هر کشوری نوزادی که به تازگی متولد شده است از حق تابعیت کشور محل تولد خود پیروی می کنند.

برای نمونه کشور آرژانتین که مورد نظر ما می باشد به مانند سایر کشور های موجود قاره آمریکای جنوبی پیرو سیستم حقوقی اصل خاک می باشد. تا جایی که دولت این کشور به کلیه کودکانی که از والدینی که تابعیت این کشور را ندارند اما در خاک این کشور متولد شده اند به دنیا بیایند. اقدام به اعطا نمودن  حق شهروندی این کشور کرده است.

نحوه اعطای تابعیت در انواع روش های تولد فرزند در آرژانتین

به صورت کلی برای تابعیت آرژانتین از طریق تولد  می توان به چهار حالت کلی اشاره نمود.

 1. حالت اول : تولد فرزندی که والدینش دارای تابعیت آرژانتینی باشند و در خاک این کشور متولد شده. در این حالت و به مانند همه کشور های دنیا به این کودک حق تابعیت کشور آرژانتین خواهد رسید.
 2. حالت دوم: تولد فرزندی که پدر و مادرش دارای تابعیت این کشور نباشند و در خاک این کشور متولد نشده در این حالت هم به مانند اکثر کشور های دنیا به این کودک حق تابعیت کشور آرژانتن نخواهد رسید. ولی این کودک می تواند به محض رسیدن به سن قانونی به حق تابعیت این کشور دست یافته باشد.
 3. حالت سوم: تولد فرزندی که والدینش دارای تابعیت این کشور نباشند ولی در خاک این کشور متولد شده باشد. در این حالت که بیشتر مورد نظر ما می باشد و از آنجا که کشور آرژانتین تابع سیستم خاک می باشد این نوع کودکان می توانند به حق تابعیت این کشور برسند.
 4. حالت چهارم: تولد فرزندی که والدینش دارای تابعیت این کشور باشند و در خارج از خاک  این کشور متولد شده باشد. در این حالت که دارای روش های گوناگونی می باشد و از پیچیدگی و جزئیات زیادی بر خوردار هست می توان صورت های گوناگونی را متصور شد. درادامه این مقاله به صورت های مختلف حالت چهارم خواهیم پرداخت.

صورت های مختلف حالت چهارم

 1. صورت اول: در صورتی که هر دو پدر و مادر دارای تابعیت این کشور باشند و اقدام به ازدواج رسمی کرده باشند.
 2. صورت دوم: در صورتی که یکی از پدر و مادر دارای حق تابعیت این کشور باشد و اقدام به ازدواج رسمی کرده باشد.
 3. صورت سوم: در صورتی که پدر دارای تابعیت این کشور باشد و مادر دارای تابعیت این کشور نباشد و اقدام به ازدواج رسمی نکرده باشند.
 4. صورت چهارم: در صورتی که مادر دارای تابعیت این کشور باشد  و پدر دارای تابعیت این کشور نباشد و اقدام به ازدواج رسمی نکرده باشند.

نحوه کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد

کلیه کودکانی که موفق به کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد نمی شوند این فرصت را دارند که پس از رسیدن به سن قانونی و واجد شرایط شدن می توانند که برای کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد. با این توضیح که این اشخاص برای به دست آوردن حق شهر وندی این کشور به طور معمول می توانند با اقامت داشتن در این کشور البته به این شرط که مدت اقامتشان به میزان دو سال باد به حق اقامت دائم این کشور دست یابند.

شرایط لازم اشخاص متقاضی اقامت آرژانتین از طریق تولد

 • شخص متقاضی به سن قانونی بالای هجده سال رسیده باشد.
 • شخص متقاضی برای مدت دو سال در این کشور اقامت بدون وقفه داشته باشد.
 • شخص متقاضی موفق به گرفتن گواهی تولد قانونی شود البته با این شرط که این گواهی به وسیله کنسول گری مورد تائید قرار گرفته باشد.
 • شخص متقاضی موفق به گرفتن رونوشت DNI مختص به خود و و به انضمام گذرنامه مختص به خود شود.
 • شخص متقاضی موفق به گرفتن گواهی محل اقامت خود شود.
 • شخص متقاضی موفق به اثبات تمکن مالی کافی و اثبات قرار داد کاری دارای اعتبار خود گردد.

در صورتی که این شخص دارای فرزندانی که دارای تابعیت آرژانتینی باشند باشد ملزم به ارائه یک رونوشت دارای اعتبار از گواهینامه تولد و به انضمام یک گواهی صادر شده از جانب اداره مهاجرت این کشور می باشد.

نحوه اعطای تابعیت مضاعف در اقامت آرژانتین از طریق تولد

به صور کلی و اصولی دولت مردان این کشور موضوع تابعیت مضاعف را مورد پذیرش قرار نداده اند. ودر رابطه با این موضوع دارای سخت گیری های زیادی می باشند به صورتی که جدیدا با همکاری سایر کشور های منطقه  اقدام به شناسایی اشخاصی کرده که دارای تابعیت مضاعف باشند.اما این کشور فقط با کشور اسپانیا اقدام به امضا نمودن معاهده ای کرده که بعضی از اشخاص می توانند با وجود شرایطی تابعیت این کشور را به دست آورند.

با توجه به پایان رساندن مقاله اقامت آرژانتین از طریق تولد در صورتی که شما هم برای کسب تابعیت این کشور از طریق تولد علاقه مند شدید برای کسب نمودن اطلاعات بیشتر می توانید به لینک هایی نظیر (ویزای توریستی آرژانتین) یا (اقامت پس از تحصيل در آرژانتين) که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند می توانید به اطلاعات جامعی در با این موضوع به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *