مهاجرت به کشور آرژانتین

اقامت آرژانتین از طریق تولد

اقامت آرژانتین از طریق تولد

اقامت آرژانتین از طریق تولد یکی از عمده روش های مهاجرت و کسب اقامت این کشور زیبا و رو به پیشرفت به ویژه برای متقاضیان خارجی می باشد. در سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با موضوع تولد فرزند در کشورهای مختلف می باشند. کلیه قوانین پناهندگی دارای 2 اصل مهم به نام سیستم خون و سیتم خاک می باشند. با این توضیح که براساس سیستم خون هر کشوری نوزادی که به تازگی متولد شده است از حق تابعیت والدین خود پیروی می نماید. در صورتی که براساس سیستم خاک نوزادی که به تازگی متولد شده است از حق تابعیت کشور پیروی می کنند.

نحوه کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد

کلیه کودکان موفق به کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد نمی شوند. این فرصت را دارند که پس از رسیدن به سن قانونی و واجد شرایط شدن اقدام نمایند. با این توضیح که این اشخاص برای به دست آوردن حق شهروندی این کشور به طور معمول می توانند با اقامت آرژانتین، البته به این شرط که مدت اقامت متقاضی به میزان 2 سال باشد.

شرایط اخذ اقامت این کشور در لیست زیر بیان شده است:

  • شخص متقاضی موفق به گرفتن گواهی تولد قانونی شود.
  • شخص متقاضی موفق به گرفتن رونوشت DNI مختص به خود و و به انضمام گذرنامه مختص به خود شود.
  • شخص متقاضی برای مدت 2 سال در این کشور اقامت بدون وقفه داشته باشد.شخص متقاضی موفق به گرفتن گواهی محل اقامت خود شود.
  • شخص متقاضی موفق به اثبات تمکن مالی کافی و اثبات قرارداد کاری دارای اعتبار خود گردد.
  • شخص متقاضی به سن قانونی بالای 18 سال رسیده باشد.

نحوه کسب اقامت آرژانتین از طریق تولد

اعطاء تابعیت در انواع روش های تولد در آرژانتین

به صورت کلی برای تابعیت آرژانتین از طریق تولد می توان به 3 حالت کلی اشاره نمود.

  1. حالت اول : تولد فرزندی که والدین دارای تابعیت آرژانتینی باشند. در این حالت و مانند همه کشورهای دنیا به این کودک حق تابعیت کشور آرژانتین خواهد رسید.
  2. حالت دوم: تولد فرزندی که پدر و مادرش دارای تابعیت این کشور نباشند.
  3. حالت سوم: تولد فرزندی که والدین دارای تابعیت این کشور نباشند ولی در خاک این کشور متولد شده باشد.

شرایط تابعیت مضاعف در اقامت آرژانتین از طریق تولد

به طور کلی و اصولی دولت مردان این کشور موضوع تابعیت مضاعف را مورد پذیرش قرار نداده اند. در رابطه با این موضوع دارای سخت گیری های زیادی می باشند به صورتی که جدیدا با همکاری سایر کشورهای منطقه اقدام به شناسایی اشخاصی کرده که دارای تابعیت مضاعف باشند. شرایط و بررسی هزینه زندگی در آرژانتین در مقاله مذکور شرح داده شده است.

با توجه به پایان رساندن مقاله اقامت آرژانتین از طریق تولد در صورتی که شما هم برای کسب تابعیت این کشور از طریق تولد علاقه مند شدید برای کسب نمودن اطلاعات بیشتر می توانید به لینک هایی نظیر (ویزای توریستی آرژانتین) یا (اقامت پس از تحصيل در آرژانتين) که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند می توانید به اطلاعات جامعی در با این موضوع به دست آورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *