مهاجرت به کشور آرژانتین

اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد

اخذ تابعیت کشور آرژانتین از طریق تولد

اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد یکی از راه هایی است که افراد به کمک آن قادر خواهند بود تا در کشور آرژانتین سکونت دائم داشته باشند. کشور آرژانتین به عنوان یکی از کشور مطرح آمریکای جنوبی شناخته می شود و بسیاری از افراد از شرایط کلی آن اطلاعات کافی دارند. به کمک گروه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعاتی در رابطه با شرایط کلی کشور آرژانتین و نحوه اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد را بررسی کرده و اطلاعاتی در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

قوانین اخذ تابعیت از طریق تولد

به منظور آنکه کودک تازه متولد شده بتواند تابعیت یک کشور را بدست آورد باید شرایط مربوط به دریافت تابعیت را داشته باشد. از همین رو دو قانون روشن برای دریافت تابعیت در کشورهای مختلف جهان حکم فرماست.

اصل خون

بر اساس اصل خون، تابعیت یک کشور به کودکانی داده خواهد شد که در هر کجای دنیا از والدینی متولد شود که اهل همان کشور بوده و پاسپورت آن را در اختیار دارند.

اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد

اصل خاک

بنا بر اصل خاک هرگاه کودکی در مرزهای تایید شده یک کشور متولد شود، می تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد به شرط آن که پیشتر تابعیت کشور دیگری را نداشته باشد. اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد از آن جهت امکان پذیر است که کشور آرژانتین یکی از معدود کشورهایی است که از قانون خاک تبعیت می کند.

تابعیت آرژانتین از طریق تولد

برای آنکه فردی بتواند اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد را برای فرزند خود فراهم آورد، باید قبل از تولد فرزندش راهی کشور آرژانتین شود. می توانید با مطالعه مقاله «مهاجرت به آرژانتین» از شرایط رسیدن به کشور آرژانتین آگاه شوید. پس از آنکه وارد کشور آرژانتین شدید، می توانید تا زمان تولد فرزندتان در این کشور بمانید.

ورود به کشور آرژانتین

برای اینکه بتوانید از وارد کشور آرژانتین شوید، باید حتما یکی از ویزا های معتبر این کشور را در اختیار داشته باشید. به منظور سهولت کار شما در این رابطه، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله «راهنمای ویزا و سفارت آرژانتین» را تنظیم کرده اند. مهم ترین ویزاهای موجود در کشور آرژانتین عبارتند از ویزای تحصیلی و ویزای توریستی.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای آرژانتین

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آرژانتین شرایط ویژه ای وجود دارد. شما می توانید در مقاله «تحصیل در آرژانتین» اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید. با این وجود مدارک عمومی دریافت ویزای آرژانتین عبارتند از؛

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس رنگی بیومتریک مربوط به سه ماه گذشته
 • بلیت رفت و برگشت کشور آرژانتین
 • گواهی رزرو هتل
 • گواهی محل اقامت در خانه اقوام یا دوستان
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه دریافت ویزا

توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید مسیر راحت تری برای دریافت ویزای توریستی داشته باشید، باید گواهی معتبری از طرف دانشگاه یا محل کار خود ارائه دهید. این خود یکی از مدارکی است که ثابت کننده تمکن مالی شما خواهد بود.

اعتبار پاسپورت کشور آرژانتین

یکی از مسائلی که قبل از اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد باید مورد توجه قرار گیرد، اعتبار پاسپورت کشور آرژانتین است. باید به این نکته اشاره کرد که پاسپورت کشور آرژانتین یکی از معتبرترین پاسپورت ها در جهان است و در رده بندی های بین المللی به عنوان دوازدهمین پاسپورت معتبر جهان در کنار پاسپورت کشور های کرواسی، برزیل و شیلی شناخته می شود.

به کمک پاسپورت کشور آرژانتین، امکان سفر به 117 کشور جهان بدون نیاز به ویزا وجود خواهد داشت. همچنین می توانید به سادگی به 49 کشور دیگر سفر کرده و در بدو ورود برای دریافت ویزای اقدام کنید و تنها 41 کشور اجازه ورود به کشور خود را بدون دریافت ویزا به آرژانتینی ها نخواهند داد.

مزایای تولد در کشور آرژانتین

پیش از آن که بخواهید اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد را برای فرزند خود فراهم آورید، باید یک سوال را از خود بپرسید؛ چرا آرژانتین؟

چنانچه پیش تر نیز اشاره کردیم، کشور آرژانتین یکی از کشور هایی است که از قانون خاک تبعیت می کند. این بدان معناست که زمانی که شما در کشور آرژانتین متولد شوید می توانید تابعیت رسمی این کشور را بدست آورده و از امکانات شهروندان این کشور استفاده کنید. با این وجود باید به این نکته نیز اشاره کرد که کشور های دیگر قاره آمریکا از جمله کانادا و ایالات متحده امریکا نیز از همین قانون تبعیت می کنند. به همین منظور برخی از مهم ترین مزایای دریافت پاسپورت کشور آرژانتین را در این بخش بررسی می کنیم؛

 • سهولت سفر به کشور آرژانتین
 • کم بودن هزینه های زندگی در کشور آرژانتین
 • قرار گرفتن در رده 37 برترین کشور جهان از نظر کیفیت زندگی
 • امکان سفر به 166 کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا
 • امکان تحصیل و کار بدون نیاز به عبور از محدودیت های قانونی
 • قرار گرفتن در جمع 100 کشور برتر جهان از نظر امنیت

کلام پایانی

کشور آرژانتین یکی از مشهورترین کشور های امریکای جنوبی است و از نظر جغرافیایی نیز یکی از جنوبی ترین کشور های جهان شناخته می شود. برای آن که بتوان از طریق تولد اقامت و تابعیت کشور آرژانتین را بدست آورید، باید در خاک کشور آرژانتین متولد شوید. در حقیقت شما می توانید شرایط تبدیل شدن فرزند خود به یکی از شهروندان کشور آرژانتین را فراهم آورید. بنا بر این تولد فرزند شما در کشور آرژانتین به معنای اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد است.

برای ورود به کشور آرژانتین، شما به ویزای معتبر این کشور نیاز خواهید داشت. ویزای توریستی کشور آرژانتین معمولا در یک بازه زمانی 10 الی 15 روزه صادر می شود و در برخی از موارد محدود این ویزا پس از 30 روز صادر خواهد شد. شما می توانید تا سقف 90 روز در خاک کشور آرژانتین اقامت داشته باشید. در بسیاری از موارد سفارت کشور آرژانتین اجازه سفر به زنان باردار را به این کشور نخواهد داد پس بنابراین باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که به راحتی امکان سفر به کشور آرژانتین را نخواهید داشت. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از آمادگی کامل برخوردار هستند تا در مسیر اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد شما را یاری نمایند.

2 دیدگاه برای “اخذ تابعیت آرژانتین از طریق تولد

 1. مصطفی گفت:

  سلام من همسرم ۵ماهه باردار است و قصد زایمان و اقامت در کشوری اروپایی و در غیر این صورت کانادا یا آرژانتین را داریم.لطفا راهنمایی بفرمایید.اولین فرزندماست.من لیسانس حسابداری و فوق لیسانس حقوق و همسرم مهندسی شیمی دارد.کشوری باشد که شرایط کاری هم داشته باشد.ممنون

  1. صادقی گفت:

   با سلام برای زایمان در کشورهای که از تبعه خاک پیروی می کنند شما باید زودتر اقدام می کردید. ولی برای ویزای کاری و تحصیلی در کشورهای انگلیسی زبان و اروپایی این امکان را دارید. لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *