مهاجرت به کشور نروژ

ازدواج در نروژ

ازدواج در نروژ

یکی از راههای مهاجرت به کشور نروژ از طریق ازدواج می­باشد. افرادی که با اتباع نروژی ازدواج می­نمایند براحتی می­توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. ازدواج در نروژ موضوعی است که هم اکنون ما به آن خواهیم پرداخت. افراد با ارتباط با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از راههای مهاجرتی به کشور نروژ مطلع شوند.

همانطور که می­دانید مردم نروژ یکی از مرفه ترین مردم دنیا معرفی شده اند. مردم این کشور از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند و دولت نروژ امکانات بسیار مناسبی را برای مردم این کشور ایجاد نموده است. افراد به طرق مختلف به کشور نروز مهاجرت می­نمایند. برخی از این راهها عبارتند از سرمایه گذاری در نروژ– تحصیل در نروژ- کار در نروژ و یا از طریق ازدواج در نروژ به این کشور مراجعت می­نمایند.

افراد برای ازدواج با اتباع نروژی احتیاجی به اقامت دائم این کشور ندارند اما برای ورود به خاک نروژ بایستی ایتدا اقامت موقت این کشور را کسب نمایند. هر کشوری قوانینی برای ازدواج اتباع خود با افراد خارجی وضع نموده است. این قوانین در مورد کشور نروژ نیز صادق است. ما در این مقاله سعی در بررسی قوانین ازدواج درکشور نروژ را داریم. از افرادی که قصد ازدواج با اتباع نروژی را دارند دعوت می­شود تا مقاله پیش رو را به دقت مطالعه فرمایند.

شرایط شکلی ازدواج در نروژ

همانطور که بیان نمودیم افراد خارجی برای ازدواج با اتباع نروژی نیازی به اقامت دائم نروژ ندارند و تنها بایستی اقامت قانونی خود را به مقامات این کشور اثبات نمایند. فرد برای ازدواج با تبعه­ی نروژی ابتدا بایستی مدارکی را ارائه نماید که مانعی از سوی کشور خود برای ازدواج با اتباع این کشور را ندارد. همچنین افراد بایستی بیان نمایند که مدت آشنایی آنها به بیش از دو سال می­رسد و نسبت به ازدواج با تبعه­ی نروژی مطمئن است.

قوانین و شرایط ماهوی ازدواج در نروژ

افراد برای ازدواج با اتباع نروژی ابتدا بایستی تمامی شرایط ازدواج در این کشور را بدست آورد. پس از آن اجازه دارد برای ازدواج با اتباع این کشور اقدام نماید. شرایط ازدواج افراد خارجی با اتباع نروژی عبارتند از:

 • حضور قانونی فرد در کشور نروژ که همان ارائه پاسپورت معتبر می­باشد.
 • ازدواج زوجین باید بصورت کاملاً قانونی و واقعی باشد و افراد نباید برای انجام برخی معاملات تصمیم به ازدواج صوری گرفته باشند.
 • ازدواج زوجین باید با رضایتمندی هر دو (زوج و زوجه) همراه باشد و به زور و اجبار نباشد.
 • فرد نباید ممنوعیت ورود به نروژ ویا کشورهای شینگن را داشته باشد. همچنین بایستی فرد برای ازدواج با تبعه­ی نروژی به این کشور سفر نموده و گواهی مربوط به عدم هرگونه مشکل با ازدواج اتباع شهروندی را به مقامات مربوط ارائه نماید.
 • کشور نروژ نیز مانند کشورهای اروپایی پیرو قانون تک همسری است و زوجین در حین ازدواج نباید متأهل باشند.
 • ارائه مدارکی که دال بر تمکن مالی فرد باشد و بتواند تمامی مخارج زندگی در نروز را تأمین نماید.
 • طرفین ازدواج باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشند. البته در برخی موارد در صورتیکه افراد اجازه والدین خود را بصورت قانونی برای ازدواج دریافت نموده باشند امکان ازدواج در سن 16 سالگی به آنها داده خواهد شد.
 • زوجین بایستی بیان نمایند که هر دو مسئولیت زندگی مشترک را بر عهده خواهند گرفت.

ازدواج در نروژ

دولت نروژ به افراد خارجی که قصد ازدواج با اتباع نروزی را دارند ویزای نامزدی صادر می­نماید. اعتبار این ویزا به مدت 6 ماه است که فرد بایستی پس از ورود به خاک نروژ مراحل اداری ازدواج خود را پیگیری نماید. فرد بایستی پس از ورود به نروژ مراحل زیرا را برای ازدواج با اتباع این کشور به انجام رساند:

 • دریافت گواهی معتبر از سوی اداره مالیات نروژ مبنی بر این که مشکلی برای ازدواج وجود ندارد.
 • ارسال مدارک فوق به اداره ازدواج کشور نروژ
 • دریافت گواهی تأیید برای ازدواج از سوی اداره ازدواج نروژ
 • ازدواج نمودن طرفین
 • پس از ازدواج، فرد بایستی برای دریافت اقامت خود و همسر یکماه قبل از پایان اعتبار ویزای ازدواج اقدام نماید.

توجه داشته باشید افراد با ویزای نامزدی اجازه تحصیل رایگان برای زبان نروژی را ندارند. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای عزیزان در زمینه ازدواج در نروژ می­باشد.

موانع و امتیازات ویزای نامزدی نروژ کدامند؟

افرادی که موفق به دریافت ویزای نامزدی کشور نروژ شده اند، اجازه انجام کار در مدت زمانی که ویزای آنها اعتبار دارد را دارند. از طرفی این افراد براحتی می­توانند به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر نمایند. ناگفته نماند افرادی که دارای ویزای نامزدی هستند از حقوق شهروندی این کشور برخوردار نخواهند بود و اعضای خانواده وی (فرزندان)  نمی­توانند از طریق این ویزا به فرد به این کشور مراجعت نمایند.همچنین فرد نمی­تواند زمان ویزای نامزدی خود را به هر بهانه ای عقب بیندازد.

در چه صورت ویزای نامزدی نروژ باطل می­گردد؟

دولت نروژ در صورت مشاهده موارد زیر ویزای نامزدی فرد مورد نظر را باطل اعلام خواهد نمود:

 • در صورتیکه پس از ازدواج طرفین از یکدیگر جدا شده و ادعا نمایند تنها برای شناخت با یکدیگر ازدواج نموده اند.
 • در صورتیکه ازدواج طرفین صوری باشد.
 • در صورتی که ازدواج طرفین از نظر اداره ثبت ویزا تأیید نگردد.
 • همچنین اگر یکی از طرفین متأهل بوده و کتمان نموده باشد و پس از ازدواج مشخص گردد و یا ازدواج طرفین بصورت وکالتی و تلفنی صورت گرفته باشد.

چگونه با ازدواج در نروژ می­توان اقامت گرفت؟

افرادی که به مدت 4 سال به تحصیل و یا کار در نروژ مشغول بوده اند و پس از این مدت تصمیم به ازدواج با یکی از اتباع نروژی را گرفته اند، پس از گذشت 3 سال زندگی در این کشور می­توانند تابعیت کشور نروژ را اخذ نمایند. بطور کلی فرد باید 7 سال اقامت مستمر در کشور نروژ را داشته باشد تا بتواند از طریق ازدواج تابعیت این کشور را دریافت نماید.

همچنین افرادی که در ازدواج قبل فرزندانی داشته باشند می­توانند پس از دوسال حضور فرزندان در خاک نروژ برای آنان نیز تابعیت این کشور را دریافت نمایند. ناگفته نماند افراد پس از ازدواج با اتباع نروژی بایستی درخواست اقامت همراه با خانواده در نروژ را به مقامات مربوطه در این کشور دهند تا بتوانند در این کشور زندگی نمایند. افراد در رابطه با ازدواج در کشور نروژ با سوالات متعددی روبرو خواهند شد. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالاتی همچون:

 • آیا با دریافت تابعیت نروژ از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهند بود؟
 • آیا با دریافت ویزای نامزدی امکان تبدیل آن به ویزای کار نروژ وجود دارد؟
 • آیا با دریافت تابعیت این کشور می­توان به همراه اعضای خانواده در دیگر کشورهای شینگن زندگی نمود؟

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *