مهاجرت به کشور آمریکا

ارائه درخواست شهروندی آمریکا

ارائه درخواست شهروندی آمریکا

ارائه درخواست شهروندی آمریکا در سال 2019 و 2020 یکی از مهمترین موضوعاتی است که مهاجرین پس از ورود به این کشور در نظر دارند. آمریکا کشوری قدرتمند در همسایگی کانادا می باشد که از جایگاه ویژه ای در میان سایر کشورها برخوردار است. با توجه به سطح بالای زندگی، اعتبار دانشگاه ها و نرخ بیکاری بسیار پایین در آمریکا افراد زیادی هر ساله در صدد اخذ ویزاهای مهاجرتی این کشور بوده تا بدین طریق بتوانند به آمریکا مهاجرت نموده و سپس نسبت به ارائه درخواست شهروندی آمریکا اقدام نمایند. مشاورین و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی متقاضیان عزیز را در این مسیر یاری و رهنمائی خواهند نمود.

پاسپورت کشور آمریکا در لیست معتبرترین پاسپورت های جهان قرار دارد و به دو صورت کتابچه ای و کارتی صادر می گردد. پاسپورت های کتابچه ای بعنوان مجوزی برای سفرهای بین المللی می باشد و فرد با در دست داشتن این نوع پاسپورت مورد حمایت کنسولگری های این کشور قرار می گیرند. این پاسپورت ها در تمامی مسیرهای هوای، زمین و دریایی معتبر می باشد. اما پاسپورت های کارتی آمریکا برای سفر از طریق مرزهای دریایی کانادا، مکزیک، برمودا و کارائیب مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که به کشور آمریکا مهاجرت می نمایند در قدم نخست برای دریافت پاسپورت آمریکا می باید با تکمیل فرم شماره 400 نسبت به ارائه درخواست شهروندی آمریکا اقدامات لازم را انجام دهد. پس از آن ارائه مدارکی همچون پاسپورت معتبری که عکس متقاضی بر روی آن درج گردیده است الزامی است.

بررسی شرایط ارائه درخواست شهروندی آمریکا

متقاضیانی که بدنبال اخذ شهروندی آمریکا هستند می باید الزامات مربوط به شهروندی آمریکا را که در کنگره این کشور تعیین گردیده است، برآورده نموده باشند. علاوه بر این افراد باید با ارائه مدارک لازم اثبات نمایند که صلاحیت و شایستگی دریافت شهروندی آمریکا را خواهند داشت. درخواست شهروندی آمریکا و مهاجرت به این کشور به طرق مختلفی انجام می گیرد. یکی از معروفترین راه های درخواست شهروندی آمریکا از طریق ازدواج با اتباع آمریکایی است. دریافت شهروندی آمریکا از طریق کارمندان ارتش این کشور و شهروندی از طریق والدین از دیگر راه های دریافت تابعیت و شهروندی کشور آمریکا بشمار می رود.

مدارک لازم جهت ارائه درخواست شهروندی آمریکا عبارتند از:

  • تکمیل فرم های I-130 و I-485 و ارسال آن ها به اداره مربوطه
  • 2 قطعه عکس
  • ارائه مدارک هویتی متقاضی (شناسنامه و یا کارت ملی)
  • اسکن پاسپورت متقاضی بعلاوه یک نسخه کپی از آن
  • تکمیل و ارائه فرم I-94

چگونگی اعطای شهروندی آمریکا

براساس قوانین مهاجرتی آمریکا اعطای شهروندی این کشور طبق یک سیستم امتیاز دهی انجام می پذیرد. متقاضیانی که نسبت به ارائه درخواست شهروندی آمریکا اقدام نموده اند، ملزم به کسب امتیاز لازم هستند. پارامترهای کسب امتیاز در این سیستم سن، تحصیلات، پیشنهاد کاری، میزان سرمایه اولیه می باشد. یکی از ساده ترین راه های درخواست شهروندی آمریکا از طریق بستگان است. در این روش بستگان وی که دارای تابعیت آمریکایی هستند بعنوان اسپانسر معرفی می گردندو از این طرق فرد مورد نظر براحتی می تواند گرین کارت و یا اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

امتیاز بندی ارائه درخواست شهروندی آمریکا

امتیاز بندی ارائه درخواست شهروندی آمریکا

یکی از پارامترهای کسب امتیاز سن افراد است که در جدول زیر میزان امتیاز افراد  با توجه به رده سنی آنان نشان داده شده است:

رده سنی امتیاز
 18 تا 21 سال 6
22 تا 25 سال 8
26 تا 30 سال 10
31 تا 35 سال 8
36 تا 40 سال 6
41 تا 45 سال 4
46 تا 50 سال 2

افرادی که در رده سنی کمتر از 18 سال و یا بیشتر از 50 سال قرار دارند، هیچ امتیازی کسب نخواهند نمود. جدول زیر امتیازبندی بر اساس تحصیلات متقاضیان را نشان داده است:

مدرک تحصیلی امتیاز
مدرک دیپلم و معادل آن 1
مدرک کارشناسی اخذ شده از آمریکا 6
مدرک کارشناسی اخذ شده از دیگر کشورها 5
مدرک کارشناسی ارشد اخذ شده از آمریکا 5
مدرک کارشناسی ارشد اخذ شده از دیگر کشورها 7
مدرک تخصصی دکتری اخذ شده از آمریکا 13
مدرک تخصصی دکتری اخذ شده از دیگر کشورها 10

ارائه پیشنهاد کاری از دیگر معیارهای کسب امتیاز ارائه درخواست شهروندی آمریکا بشمار می رود که کسب امتیاز آن به شرح زیر است:

میزان درآمد شغلی افراد براساس میانگین درآمد در آمریکا امتیاز
درآمد معادل با 3 برابر درآمد میانگین 13
درآمد معادل با 2 برابر درآمد میانگین 8
درآمد معادل با 1.5 برابر درآمد میانگین 5

کسب امتیاز از طریق سرمایه اولیه بدین صورت است:

میزان سرمایه اولیه امتیاز
مبلغ 1800000$ (دلار) سرمایه اولیه برای 3 سال فعالیت تجاری 12
مبلغ 1350000$ (دلار) سرمایه اولیه برای 3 سال فعالیت تجاری 6

چگونگی اخذ پاسپورت آمریکا

افرادی که با ارائه درخواست شهروندی آمریکا قصد اخذ پاسپورت این کشور را دارند، باید ابتدا اقامت دائم آمریکا را دریافت نمایند.  اخذ پاسپورت کشور آمریکا به طرق مختلفی همچون تحصیل، کار، پناهندگی در آمریکا، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج امکان پذیر است. متقاضیان برای اخذ پاسپورت آمریکا می باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

  • متقاضی بیشتر از 18 سال سن داشته باشد.
  • فرد می باید حداقل بمدت 3 ماه در کشور آمریکا و یا در منطقه USCIS زندگی نموده باشد.
  • فرد در مدت زمان 5 سال که گرین کارت آمریکا را اخذ نموده است می باید حداقل 30 ماه در طول این مدت در آمریکا زندگی نموده باشد.
  • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی بطوریکه قادر به خواندن و نوشتن باشد.
  • متقاضی می باید به قانون اساسی این کشور پایبند باشد.

ناگفته نماند افرادی که در رده سنی 50 به بالا هستند و حداقل 15 سال در این کشور به انجام کار پرداخته اند بدون برخورداری از مهارت زبان انگلیسی امکان دریافت پاسپورت آمریکا را خواهند داشت. این قانون در مورد افرادی که از معلولیت ذهنی و یا جسمی برخوردار هستند نیز با ارائه مدارک پزشکی صادق است. دوستان عزیزی که علاقمند مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها هستند، بهتر از قبل از هر گونه تصمیم گیری از دیگر گزینه های مهاجرتی از طریق کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطلع گردند. این مجموعه با در نظر گرفتن شرایط متقاضیان پیشنهادات ویژه ای را ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *