مهاجرت تحصیلی آمریکا

پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

دوره های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا شامل برنامه های تحصیلی بی نظیر و سطح بالا هستند که موجب جذب دانشجویان بین المللی می شوند. برای به دست آوردن مدرک یا گواهینامه به عنوان یک دانشجوی بین المللی، متقاضی خارجی باید از بین تمام مراکز تحصیلی، کالج ها و دانشگاه های برتر ایالات متحده که در بهترین برنامه های پزشکی و دندانپزشکی آمریکا تخصص دارند، مناسب ترین مورد را انتخاب کند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی در زمینه شرایط تحصیل در آمریکا، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا و موارد مرتبط ارائه خواهند داد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

ایالات متحده آمریکا با داشتن 6 منطقه زمانی یکی از بهترین ارائه دهندگان آموزش در جهان به شمار می رود و سالانه تعداد فزاینده دانشجویان تحصیلات تکمیلی به دانشگاه های آن می رود. این کشور با بیش از 4500 موسسه یکی از بزرگترین سیستم های آموزش و پرورش در جهان است. در حالی که انگلیسی زبان اصلی در ایالات متحده است، شما باید به اصطلاحات مختلف دانشگاهی عادت کنید. همانند اکثر کشورهای دنیا، مراکز تحصیلی آمریکا نیز از دو نوع خصوصی و عمومی متشکل هستند. کالج های عمومی موسسات بزرگ و دارای بودجه دولتی هستند که شهریه کمتری به همراه دارند؛ اما دانشجویان بیشتری در این مراکز مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کالج های عمومی هزینه های بالاتری از سایر دانشجویان پرداخت میکنند.

شرایط کالج های خصوصی آمریکا

کالج های خصوصی دانشگاه های کوچکتر که با کمک های مالی شهریه تأمین می شوند. بر عکس کالج های عمومی، هزینه های بالاتری دارند اما دانشجویان کمتری دارند. هزینه تحصیل تمامی دانشجویان در این مراکز تحصیلی یکسان است. به طور کلی، تقویم دانشگاهی به 2 ترم تقسیم می شود. ترم پاییز که از اواسط ماه اوت تا دسامبر اجرا می شود و ترم بهار که از ژانویه شروع و تا ماه مه ادامه دارد. دوره های تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز تحصیلی کشور آمریكا به زبان انگلیسی تدریس میشود. اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، می بایn در آزمون تعیین سطح زبان و در صورت نیاز در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید.

مدارک زبان TOEFL و IELTS برای تحصیل در دانشگاه های کشور آمریکا قابل قبول هستند. برای تحصیل و شرکت در برنامه های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی آمریکا، دانشجویان و متقاضیان باید از شرایط مربوطه آگاه شوند. در بخش های بعدی به شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا اشاره خواهد شد.

جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

همانطور که می دانید، رشته های پزشکی و دندانپزشکی و سایر رشته های مرتبط با این زمینه های تحصیلی از مهم ترین شاخه های تحصیل و زمینه های کاری در دنیا شناخته می شوند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا ساده نیست و متقاضیان باید توانایی، دانش و علم کافی برای شرکت در برنامه های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی آمریکا را داشته باشند. در این بخش به صورت دقیق به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا پرداخته خواهد شد.

 

تحصیل پزشکی در آمریکا

برخلاف انگلستان، تحصیل پزشکی در ایالات متحده فقط به عنوان گزینه تحصیلات تکمیلی در دسترس است. بنابراین متقاضیان بعد از گذراندن دوره 4 ساله پیش پزشکی در یک زمینه مانند زیست شناسی، شیمی یا علوم اعصاب، یک برنامه پزشکی را شروع کنند. مدرک کسب شده از دوره 4 ساله پیش پزشکی (PRE-MED) متقاضی را برای آزمون پذیرش دانشکده پزشکی که برای ورود به دانشکده پزشکی مورد نظر در آمریکا لازم است، آماده میکند. 172 دانشکده پزشکی در ایالات متحده وجود دارد که یا مدرک دکترا پزشکی یا دکترای پزشکی استئوپاتی را ارائه می دهند. اگر به فکر تحصیل در رشته پزشکی در ایالات متحده هستید، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

این دانشگاه های آمریکا بالاترین رتبه ها را در بین دانشگاه های جهان دارند:

 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه جان هاپکینز
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه واشنگتن
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه دوک

شرایط مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در آمریکا بین دانشکده های مختلف پزشکی متفاوت است. با این وجود، تمام دانشکده های پزشکی ایالات متحده نیاز به اتمام دوره 4 ساله مقطع کارشناسی ارشد پیش دانشگاهی در یک موضوع مرتبط دارند و شما ملزم به اثبات دانش علمی خود در زمینه های زیست شناسی، شیمی عمومی و شیمی آلی هستید. به همین دلیل، بسیاری از دانشجویان تصمیم می گیرند که برنامه های زیست شناسی یا شیمی را در مقطع کارشناسی ارشد قبول کنند. برای مثال تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا مستلزم این است که داوطلبان در طی تحصیل پزشکی خود شیمی عمومی را به مدت یک سال همراه با فعالیت های آزمایشگاه، شیمی آلی، فیزیک برای 1 سال همراه با فعالیت های آزمایشگاه و زیست شناسی عمومی از جمله مطالعه جانورشناسی مهره ها را حداقل برای 1 سال همراه با فعالیت های آزمایشگاه مطالعه کنند.

جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

کسب نتیجه خوب در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی برای تحصیل در رشته پزشکی در ایالات متحده یک شرط بسیار مهم است زیرا پذیرش شما را در دانشگاه خوب تعیین می کند. آزمون پذیرش دانشکده پزشکی توانایی شما در تفکر انتقادی و دانش علمی شما را آزمایش می کند، بنابراین بسیار مهم است که برای کسب نتیجه خوب در این آزمون تلاش زیادی کنید.

شما باید یک سال قبل از شروع مطالعه پزشکی، در این آزمون را شرکت کنید. پس از آن، تصحیل در یک دانشکده پزشکی شامل 4 سال آموزش و تحصیل پزشکی است. 2 سال اول تحصیل در دانشکده پزشکی شامل مطالعه کتاب و کارهای آزمایشگاهی است تا دانشجویان را برای تشخیص و معالجه بیماری ها آماده کند. در طول سال دوم تحصیل پزشکی، دانشجویان بخش اول آزمون صدور مجوز پزشکی ایالات متحده را می گذرانند که توسط هیئت ملی امتحان کنندگان پزشکی اداره می شود.

در طی 2 سال آخر تحصیل در دانشکده پزشکی، دانشجویان فعالیت های بالینی خود را آغاز می کنند و در کلینیک ها و بیمارستان ها مشغول به کار می شوند. دانشجویان برای شروع آموزش های عملی خود در زمینه پزشکی، تحت حضور پزشکان فعالیت می کنند. سال 4 دانشکده پزشکی زمانی است که آزمون صدور مجوز دوم برگزار می شود و همچنین دانشجویان فعالیت های کارآموزی خود را آغاز می کنند.

به عنوان جایگزینی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی، برخی از موسسات به دانشجویان این امکان را می دهند که یک دوره آموزشی و تحصیلی که ترکیبی 6 ساله است را بگذرانند که این امر به دانشجویان امکان حضور در دوره های فشرده پزشکی و دانشگاهی را می دهد. میانگین هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی آمریکا 32000$ (دلار) و دانشگاه های خصوصی آمریکا 52000$ (دلار) می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در آمریکا

تحصیلات دندانپزشکی به طور معمول آناتومی دهان، بافت شناسی و آسیب شناسی را در بر می گیرد و در سال های آخر، دانشجویان دندانپزشکی در تمرینات بالینی شرکت می کنند. شرایط تبدیل شدن به یک دندانپزشک در آمریکا شامل کسب مدرک لیسانس، قبولی در آزمون پذیرش دندانپزشکی آمریکا و گذراندن 4 سال تحصیلی برای به دست آوردن دکترای جراحی دندانپزشکی یا دکترای دندانپزشکی است. شما باید مجوز خود را از هیئت دندانپزشکی ایالتی خود بگیرید تا در این حرفه فعالیت کنید. این مدارک معمولاً به صورت آنلاین در دسترس نیستند و تجربه گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهند. حقوق متوسط دندانپزشکان در کشور آمریکا 150.000$ (دلار) در سال می باشد و این شغل یکی از پردرآمد ترین مشاغل در تمامی نقاط جهان است.

طبق دفتر آمار کار آمریكا، بیشتر دانشجویانی كه وارد دانشكده های دندانپزشكی آمریکا می شوند، برنامه های دوره 4 ساله لیسانس را از قبل میگذرانند. از طرف دیگر، برخی از متقاضیان قبل از درخواست ورود به یک دانشکده دندانپزشکی، در دوره های 2 الی 3 ساله آموزشی شرکت می کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ممکن است از گذراندن دوره های علمی مانند زیست شناسی و بهداشت که اغلب برای ورود به دانشکده دندانپزشکی لازم است، بهره مند شوند. برخی دانشکده ها و دانشگاه ها برنامه های پیش دندانپزشکی ارائه می دهند که منجر به اعطای مدرک نمی شود بلکه به دانشجویان کمک می کند تا با داشتن شرایط بهتر برای ورود به دانشکده پزشکی مورد نظر در آمریکا برنامه ریزی کنند.

دانشکده ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

ورود به دانشکده دندانپزشکی در آمریکا بسیار رقابتی است. علاوه بر مدرک دوره کارشناسی، دانشجویان توسط نمرات آزمون پذیرش دندانپزشکی نیز ارزیابی می شوند. دانشجویان این فرصت را دارند که قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه این آزمون را بگذرانند. دانشجویان پس از پذیرش در دانشکده دندانپزشکی مورد نظر، می توانند 4 سال مطالعه تمام وقت را طی کنند تا بتوانند دکترای جراحی دندانپزشکی یا دکترای دندانپزشکی را به دست آورند. دانشجویان به طور معمول 2 سال اول را صرف یادگیری علوم عمومی و دندانپزشکی در محیط های کلاس و آزمایشگاه می کنند.

آن ها می توانند دوره های ذیل را طی کنند:

 • آناتومی دهان
 • بافت شناسی
 • آسیب شناسی

در سال های پایانی، دانشجویان دندانپزشکی در کلینیک های دندانپزشکی در تمرینات بالینی شرکت می کنند و تجربیات زیادی تحت نظارت اساتید مجرب کسب میکنند. دندانپزشکان ممکن است تخصص خود را در یک رشته خاص از دندانپزشکی، مانند ارتودنسی یا دندانپزشکی کودکان، انتخاب کنند. برای تبدیل شدن به متخصص، دندانپزشکان باید 2 تا 4 سال تحصیلات بعد از دکتری را به پایان برسانند و ممکن است لازم باشد یک برنامه کارآموزی 2 ساله را در زمینه انتخابی خود به اتمام برساند. این متخصصان همچنین باید مجوز تخصصی کسب کنند که این امر مستلزم قبولی در امتحان تخصصی دولتی است. مهاجرت به آمریکا روندی پیچیده ای دارد و متقاضیان حتما باید از هزینه زندگی در آمریکا به صورت کامل مطلع باشند. هموطنان عزیز برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به این کشور و هزینه های مربوطه میتوانند با کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

یک دیدگاه برای “پزشکی و دندانپزشکی آمریکا

 1. تینا توکلی گفت:

  پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا واقعا عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *