مهاجرت تحصیلی اسلوونی

اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

پذیرش تحصیلی در اسلوونی

اسلووانی از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در دانشگاههای این کشور بسیار ارزان و مقرون به صرفه می­باشد. اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی اولین قدم برای شروع ادامه تحصیل در این کشور محسوب می­شود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمندند تا تجربه های مفید خود را در زمینه چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در اختیار دانشجویان قرار دهند.

اسلوونی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو معاهده شینگن می­باشد. مردم این کشور به زبان اسلوانیایی صحبت می­کنند، اما اکثریت مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند. ارائه مدرک زبان انگلیسی از شروط پذیرش تحصیلی در دانشگاههای اسلوونی نمی­باشد، اما دانشجویان بایستی از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. زیرا تدریس در دانشگاههای این کشور به زبان انگلیسی صورت می­گیرد.

دانشجویانی که ویزای تحصیلی اسلوونی را اخذ می­نمایند به راحتی پس از ورود به این کشور می­توانند در تمامی کشورهای حوزه شینگن تردد نمایند. دانشگاههای اسلوونی سه مقطع تحصیلی کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­نماید. همچنین امکان ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی و علوم انسانی برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود دارد.

کشور اسلوونی دارای سه دانشگاه دولتی لوبلیانا- ماریبور و پری مورسکا می­باشد. دانشگاه لوبلیانا که از بهترین دانشگاههای اسلوونی است در پایتخت این کشور شهر لوبلیانا موقعیت دارد. دو دانشگاه دولتی دیگر را که پیش تر معرفی نمودیم در شهر کوپر واقع گردیده اند که این دانشگاهها نیز از کیفیت بسیار بالای آموزشی در جهان برخوردار هستند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در اسلوونی

 • ارائه اصل تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم- پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات آنها
 • ارائه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • ارائه پاسپورت معتبر

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

 • ارائه اصل ویا کپی پاسپورت
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه دو قطعه عکس
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را ثابت می­نماید.
 • ارائه گواهی پزشکی
 • ارائه مدارک شناسایی ( کارت ملی و شناسانامه)
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری

تحصیل در مقطع کارشناسی اسلوونی

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی اسلوونی را دارند، احتیاجی به مدرک زبان انگلیسی برای ورود به این دوره نخواهند داشت. زیرا تدریس در این مقطع تحصیلی به زبان اسلوانیایی ارائه می­گردد و دانشجویان قبل از ورود به این دوره می­بایست یک دوره در کالج های این کشور جهت یادگیری زبان اسلوانیایی به تحصیل بپردازند.

البته دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاههای اسلوونی را دارند، می­توانند بدون شرکت در دوره های کالج این کشور وارد این مقطع گردند. زیرا تدریس در این رشته تحصیلی به زبان انگلیسی می­باشد. طول دوره­ی تحصیلی کارشناسی در اسلوونی 3 الی 4 سال می­باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسلوونی

دانشجویان حهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلوونی در مقطع کارشناسی ارشد می­بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشند. نمره اخذ شده در مدرک زبان انگلیسی تأثیر مثبتی در پذیرش دانشجویان بین المللی خواهد داشت. دانشجویان در این دوره می­بایست 2 الی 3 سال به تحصیل بپردازند.

تحصیل در گروه پزشکی اسلوونی

از مهمترین دلایل انتخاب دانشجویان جهت تحصیل در رشته های پزشکی اسلوونی اینست که جهت اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در این دوره ها  نیازی به مدرک زبان نمی­باشد. زیرا دانشگاههای این کشور دوره های زبان انگلیسی را قبل از ورود دانشجویان به این دوره برگزار می­نماید. دانشجویان براحتی می­توانند در تمامی رشته های تحصیلی اسلوونی به تحصیل بپردازند. دانشجویان عزیزی که علاقمند به تحصیل در دانشگاههای اسلوونی هستند، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای عزیزان در این زمینه می­باشند.

اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی ابتدا بایستی مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند می­بایست مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند مدرک کارشناسی خود را بهمراه ریزنمرات آن به دانشگاه ارسال نماید. پس از اینکه سوبق تحصیلی دانشجو در دانشگاه مربوطه ارزیابی گردید برای وی نامع پذیرش دانشگاه ارسال می­گردد. پس از آن دانشجو می­تواند جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید.

مزایای تحصیل در کشور اسلوونی چیست؟

دانشجویانی که کشور اسلوونی را جهت ادامه تحصیل انتخاب نموده اند، از مزایای زیر بهره­مند خواهند بود:

 • دانشجویان براحتی بدون نیاز به یادگیری زبان اسلووانیایی می­توانند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.
 • پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد.
 • در معرفی دانشگاههای اسلوونی می­توان گفت که دانشگاههای این کشور از با کیفیت ترین دانشگاههای جهان شناخته شده اند.
 • اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در واقع اخذ گواهی شهروندی این کشور می­باشد.
 • اعضای خانواده دانشجو نیز می­توانند به وی ملحق شوند در صورتیکه شرایط لازم را دانشجو کسب نماید.
 • دانشجویان می­توانند از تمامی خدمات بهداشتی و درمانی در تمامی نقاط اتحادیه اروپا بهره­مند گردند.

خوابگاههای دانشجویی در اسلوونی چگونه هستند؟

از جمله مهمترین مسائلی که دانشجویان به هنگام مهاجرت تحصیلی به اسلوونی به آن توجه می­نمایند، خوابگاه و یا اسکان دانشجویی می­باشد. دانشگاههای اسلوونی دارای خوابگاههای دانشجویی می­باشد که بعد از پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه در اختیاز آنها قرار خواهد گرفت. تمامی خوابگاههای دانشجویان در این کشور از اتاق های 2 نفره تشکیل شده است که دانشجویان بصورت مشترک از امکاناتی همچون حمام و آشپزخانه برخورداند.

اجاره بهای خوابگاههای دانشجویی در دانشگاههای مختلف با یکدیگر متفاوت است. بطور مثال دانشگاه لوبلیانا به ازای خوابگاههایی که در اختیار دانشجویان قرار می­دهد ماهانه80-160 یورو دریافت می­نماید. ناگفته نماند هزینه زندگی در اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می­باشد و از طرفی چون دانشجویان اجازه انجام کار در این کشور را دارند می­توانند بخشی از این هزینه ها را براحتی تأمین نمایند.

اجاره آپارتمان های خصوصی در اسلوونی چگونه است؟

هزینه اجاره آپارتمان های خصوصی برای دانشجویان بسیار بالاست و گزینه مناسبی برای دانشجویان نمی­باشد. اما دانشجویان می­توانند از این طریق این آپارتمان ها را به صورت مشترک و جمعی با دانشجویان دیگر اجاره نمایند. هزینه اجاره بهای آپارتمان های خصوصی در اسلوونی بطور متوسط 300 الی 600 یورو در ماه تخمین زده شده است. البته این میزان اجاره بها بسته به متراژ آپارتمان ها با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان با سوالات متعددی در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در اسلوونی را دارند؟
 • آیا امکان یافتن شغل مناسب پس از اتمام تحصیلات در اسلوونی وجود دارد؟
 • آیا پس از تحصیل در رشته پزشکی اسلوونی می­توان در بیمارستان های کشورهای اروپایی کار انجام داد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی و راهنمایی دانشجویان عزیز در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *