مهاجرت تحصیلی اسلوونی

اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

در کشور اسلوونی هزینه تحصیل در دانشگاه ها بسیار مقرون به صرفه می ­باشد، از این رو اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی اولین قدم می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمندند تا تجربه های مفید خود را در زمینه چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در اختیار دانشجویان قرار دهند. اسلوونی از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو معاهده شنگن می­ باشد. مردم این کشور به زبان اسلوانیایی صحبت می ­کنند. اما اکثریت مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند.

ارائه مدرک زبان انگلیسی از شروط پذیرش تحصیلی در دانشگاه های اسلوونی نمی ­باشد. اما دانشجویان بایستی از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند. زیرا تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی صورت می­ گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی

مدارک لازم جهت تحصیل طبق ملیت متقاضی متفاوت خواهد بود. از این رو مدارک لازم جهت تحصیل در این کشور طبق لیست زیر خواهد بود:

 • ارائه اصل و یا کپی پاسپورت
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه 2 قطعه عکس
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را ثابت می ­نماید.
 • ارائه گواهی پزشکی
 • ارائه مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسانامه)
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری

تحصیل در مقطع کارشناسی در اسلوونی

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی اسلوونی را دارند، احتیاجی به مدرک زبان انگلیسی برای ورود به این دوره نخواهند داشت. زیرا تدریس در این مقطع تحصیلی به زبان اسلوانیایی ارائه می­ گردد. دانشجویان قبل از ورود به این دوره بایستی یک دوره در کالج های این کشور جهت یادگیری زبان اسلوانیایی به تحصیل بپردازند. البته دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاههای اسلوونی را دارند، می­ توانند بدون شرکت در دوره های کالج این کشور وارد این مقطع گردند. زیرا تدریس در این رشته تحصیلی به زبان انگلیسی می­ باشد. طول دوره­ تحصیلی کارشناسی در اسلوونی 3 الی 4 سال می­ باشد. جهت مهاجرت به اسلوونی ابتدا مقاله مذکور را از طریق مرجعه به سایت مرجع ما مطالعه بفرمائید.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

دانشجویان جهت اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی ابتدا بایستی مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند بایستی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند مدرک کارشناسی خود را به همراه ریزنمرات آن به دانشگاه ارسال نماید. پس از اینکه سوبق تحصیلی دانشجو در دانشگاه مربوطه ارزیابی گردید برای متقاضی نامه پذیرش دانشگاه ارسال می­ گردد. پس از آن دانشجو می ­تواند جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نماید. اخذ پذیرش قانونی در این کشور ابتدا از طریق اخذ نامه معتبر از دانشگاه این کشور میسر خواهد بود.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی

مزایای تحصیل در کشور اسلوونی

دانشجویانی که کشور اسلوونی را جهت ادامه تحصیل انتخاب نموده اند، از مزایای زیر بهره­ مند خواهند بود:

 • دانشجویان به راحتی بدون نیاز به یادگیری زبان اسلووانیایی می­ توانند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.
 • پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد.
 • اعضاء خانواده دانشجو نیز می­ توانند به متقاضی اصلی ملحق شوند در صورتیکه شرایط لازم را دانشجو کسب نماید.
 • دانشجویان می ­توانند از تمامی خدمات بهداشتی و درمانی در تمامی نقاط اتحادیه اروپا بهره ­مند گردند.
 • دانشگاه های این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

خوابگاه های دانشجویی در اسلوونی

از جمله مهمترین مسائلی که دانشجویان به هنگام مهاجرت تحصیلی به اسلوونی به آن توجه می ­نمایند، خوابگاه و یا اسکان دانشجویی می ­باشد. دانشگاه های اسلوونی دارای خوابگاه های دانشجویی می­ باشد که بعد از پذیرش و ثبت نام دانشجویان در دانشگاه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. تمامی خوابگاه های دانشجویان در این کشور از اتاق های 2 نفره تشکیل شده است. دانشجویان به صورت مشترک از امکاناتی همچون حمام و آشپزخانه برخورداند.

اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال دانشگاه لوبلیانا به ازای خوابگاه هایی که در اختیار دانشجویان قرار می ­دهد ماهانه 80€ الی 160€ (یورو) دریافت می ­نماید. هزینه زندگی در اسلوونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می ­باشد. از طرفی چون دانشجویان اجازه انجام کار در این کشور را دارند می­ توانند بخشی از این هزینه ها را به راحتی تامین نمایند.

اجاره آپارتمان های خصوصی در اسلوونی

هزینه اجاره آپارتمان های خصوصی برای دانشجویان بسیار بالاست و گزینه مناسبی برای دانشجویان نمی ­باشد. دانشجویان می ­توانند از این طریق این آپارتمان ها را به صورت مشترک و جمعی با دانشجویان دیگر اجاره نمایند. هزینه اجاره بهای آپارتمان های خصوصی در اسلوونی به طور متوسط 300€ الی 600€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. البته این میزان اجاره بها بسته به متراژ آپارتمان ها با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان با سوالات متعددی در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی روبرو می ­شوند از جمله:

 • آیا دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در اسلوونی را دارند؟
 • آیا امکان یافتن شغل مناسب پس از اتمام تحصیلات در اسلوونی وجود دارد؟
 • آیا پس از تحصیل در رشته پزشکی اسلوونی می­ توان در بیمارستان های کشورهای اروپایی کار انجام داد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی و راهنمایی دانشجویان عزیز در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی می­ باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.