مهاجرت به کشور چین

اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج

اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج از جمله روش های مهاجرت و هم چنین گرفتن حق اقامت دائم این کشور می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به داشت اطلاعاتی در رابطه با موضوع اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج می باشید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جلامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

در این مقاله به شرایط ازدواج دو خارجی در چین، ازدواج یک خارجی با شخص چینی در این کشور و شرایط  به دست آوردن ویزای این کشور از طریق ازدواج خواهیم پرداخت. با ازدواج نمودن در این کشور می توان شرایط گرفتن اقامت دائم در این کشور را به دست آورد.

 نحوه ازدواج دو شخص خارجی در کشور چین

این امکان وجود دارد که دو شخص با تابعیت خارجی در چین ازدواج کنند؛ البته با این شرط که یکی از این زوج ها باید در چین اقامت داشته و اجازه اقامت چینی مختص به خود را ارائه دهند. در صورتی که هر دوی زن و شوهر  موفق به دریافت ویزای L  این کشور شوند ، در این صورت بعید است که آنها بتوانند ازدواج خود را ثبت کنند.

شرایط ازدواج خارجیان در کشور چین

اگر یک نفر  دارای ملیت چینی باشد،  هدف وی این باشد که در این کشور ازدواج نمایدلازم به ذکر می باشد که فرایند ازدواج در این کشور دارای مراحلی می باشد که عبارتند از:

مرحله اول

شخص متقاضی اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج ملزم به تحویل دادن مدارک مورد نیاز  خود می باشد. زن و شوهر خارجی باید شخصا به دفتر ثبت نام ازدواج مناسب مراجعه کنند و اقدام به ارسال فرم درخواست ثبت نام  خود نمایند که به صورت کامل در دفتر ثبت نام ازدواج موجود است .اداره ثبت نام ازدواج مناسب یکی از مراجع دارای صلاحیت می باشد که  از طریق این اداره  مشخصات همسر چینی آن شخص ثبت شده باشد در این صورت زن و شوهر باید تعدادی از مدارک دیگر را ارسال کنند: که درادامه این مقاله به ذکر این موارد خواهیم پرداخت.

مدارک مربوط به همسر چینی

مهم ترین مدارکی که همسر چینی متقاضیان اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج ملزم به ارائه آنها می باشند عبارتند از:

 • به همراه داشتن گواهی ازدواج همسر چین
 • به همراه داشتن گواهی تولد همسر چینی
 • به همراه داشتن گواهی ثبت نام خانوار همسر چینی
 • به همراه داشتن گواهی بهداشتی (قابل دریافت از یک بیمارستان محلی محلی)
 • به همراه داشتن نامه از والدین همسر چینی که بیان گر  مجوز دادن به فرزند خود برای ازدواج با یک شخص خارجی باشد (این نامه باید شامل اثر انگشت شاخص هر دو والدین زیر امضای آنها و تاریخ باشد).

  مدارک مربوط به متقاضیان اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج

مهم ترین مدارکی که متقاضیان اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج که دارای تابعیت خارجی باشند و ملزم به ارائه این مدارک باشند عبارتند از

 • به همراه داشتن گذرنامه فعلی شخص که دارای اعتبار باشد
 • به همراه داشتن مجوز اقامت چینی
 • به همراه داشتن یک گواهی بهداشتی از یک بیمارستان محلی که توسط اداره ثبت نام ازدواج تعیین شده است
 • به همراه داشتن سه عکس از زن و شوهر متقاضی ازدواج که با هم گرفته باشند.
 • پرداخت نمودن هزینه ثبت نام
 • به همراه داشتن گواهی ازدواج

وظایف دفتر ثبت نام ازدواج در کشور چین

بر اساس ماده 6 قانون ازدواج این کشور که نیازمند توضیحات  بیشتری است دفتر ثبت نام ازدواج در این کشور نیاز به یک فرم ارائه شده از جانب دولت  همسر خارجی شخص دارد که اعلام کرده است که در کشور خود اقدام به اقامت نکرده  باشند. در این صورت زوج ملزم می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه  به دست آوردن این نوع گواهینامه، از وب سایت سفارت خانه کشور همسر خارجی در چین دیدن کنند.

ترجمه های رسمی چینی باید همراه با مدارک زبان خارجی باشند. الزامات برنامه ممکن است از دفتر ازدواجی نصبت  به دفتر ازدواج دیگر متفاوت باشد. با این توضیح که مدت زمان لازم برای تکمیل نمودن دفتر به مدت زمانی که حدود یک ساعت طول می کشد تا بتواند اسناد ارائه شده را مرور و درخواست مورد نظر را تایید کند. هنگامی که دفتر ثبت نام ازدواج درخواست مورد نظر را تایید کند و ازدواج را ثبت  نماید در این صورت یک گواهی ازدواج که توسط زوج برداشت می شود صادر خواهد شد.

 نحوه اخذ تابعیت چین پس از ازدواج با همسر چینی

معمولا هنگامی که این اشخاص با یک شخص چینی ازدواج می کنند، حق دریافت یک ویزای سالیانه L را دارند که با ارائه گواهی ازدواج  مربوط به خود یا به همراه داشتن یک ترجمه مجاز ،کارت شناسایی همسر، ثبت نام گواهی اقامت گذرنامه می توان برای این کار اقدام کرد.

در ویزای L این اشخاص نمی توانند به طور قانونی به کار کردن بپردازند و یا به مطالعه نمودن یک دوره رسمی شناخته شده در چین بپردازند. بنابراین  در صورتی که این اشخاص می خواهند هر یک از این موارد را انجام دهند در این صورت ملزم می باشند که برای یک ویزای مناسب درخواست بدهند.

دلایل مهاجرت متقاضیان اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج

از جمله اصلی ترین دلایل مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج به مانند تعداد زیادی از کشور های دیگر عبارتست از: پیوند خانواده، یا مراقبت از فرزندان ناگفته نماند که مدت زمان لازم برای اقامت در این کشور به میزان بیش از 180 روز که مختص اشخاصی می باشد که دارای ویزای Q2 باشند و کمتر از 180 روز که مختص اشخاصی می باشد که این نوع از ویزا را ندارند.

با توجه به پایان رساندن مقاله اخذ تابعیت چین از طریق ازدواج چنان چه شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین اخذ اقامت این کشور شدید می توانید با مراجعه نمودن به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (مهاجرت به چین از طریق تحصیل) یا (بورسیه تحصیلی چین)  و هم چنین با اقدام به مشاوره نمودن با مشاورین و وکلا این موسسه در رابطه با کشور چین و سایر روش های مهاجرت به سایر کشور های دیگر به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *