مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری موضوعی می باشد که در سال های متوالی مورد توجه افراد زیادی نیز قرار گرفته است. آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی است که از اقتصاد بسیار مناسب و رو به رشدی برخوردار می ­باشد. علاوه بر این آلمان یکی از کشورهای پیشرو صنعتی است. سرمایه گذاری در این کشور یکی از جذاب ترین راه های ایجاد کسب و کار می ­باشد. مردم این کشور از سطح زندگی بسیار مناسب و مرفه برخوردار هستند. برلین پایتخت این کشور و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور به شمار می ­رود.

 مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می ­نمایند و برخورداری از مهارت زبان آلمانی برای انجام کار و سرمایه گذاری در این کشور از ملزومات محسوب می­ شود. ارائه طرح اقتصادی سودمند برای اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان اولین گام می­ باشد. متقاضیان طرح های اقتصادی خود را به اداره بازرگانی کشور آلمان ارائه می­ نمایند. این اداره پس از بررسی طرح های افراد نتیجه را اعلام و در صورت تأیید افراد می­ توانند جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور اقدام نمایند. طرح های تجاری افراد می­ باید حداقل به مدت 3 سال چگونگی انجام سرمایه گذاری و سودهی در این کشور را بیان نماید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیمی مجرب از افراد خبره مفتخر به سال های تجربه مفید در زمینه های مهاجرتی می باشد.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از طرق مهاجرت به آلمان است که منجر به دریافت اقامت و تابعیت این کشور می­ گردد. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پس از ارائه طرح های اقتصادی خود و دریافت تأییدیه از سوی اداره تجارت و بازرگانی آلمان بایستی ویزای سرمایه گذاری آلمان را دریافت و به این کشور سفر نمایند. افرادی که بتوانند حداقل به مدت 5 سال با سرمایه گذاری در این کشور موفق عمل نمایند. مالیات به دولت آلمان پرداخت نموده باشند. جهت دریافت اقامت دائم آلمان می­ توانند درخواست نمایند. دولت آلمان با ایجاد فضایی بسیار امن و سیاست های حمایتگرانه خود موجب جذب سرمایه گذران خارجی شده است که سرمایه گذران بدور از هرگونه ریسک امکان سرمایه گذاری در این کشور را خواهند داشت. سرمایه گذاری در آلمان به روش های مختلفی انجام می­ پذیرد. هر کدام دارای شرایط جداگانه ای می­ باشند.

روش های سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 • سرمایه گذاری با خرید ملک
 • سرمایه گذاری با خرید سهام

جدول زیر میزان سرمایه اولیه در هر یک از روش های فوق را بیان می ­نماید:

سرمایه گذاری سرمایه اولیه یورو
ثبت شرکت با مسئولیت محدود 25000€
خرید سهام شرکت های عام 50000€
خرید ملک برخورداری از حداقل 10% هزینه کل

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان

یکی از پر طرفدارترین روش های سرمایه گذاری که منجر به اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری می گردد. ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. از آنجائیکه فرآیند ثبت این نوع شرکت ها بسادگی انجام پذیر است. اکثر افراد نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام می­ نمایند. سرمایه گذاران بایستی حداقل دارای 25000€ (یورو) سرمایه اولیه باشند که به هنگام ثبت شرکت با حداقل نیمی از این سرمایه امکان پذیر است. این شرکت ها توسط چندین نفر نیز به ثبت می­ رسد. حداکثر شرکا 3 نفر تعیین شده است. از این رو بایستی به هنگام ثبت تمامی شرکا در محضر حاضر گردیده و فردی به عنوان مدیر معرفی و دیگران شرکای تجاری محسوب می گردند.

پروسه ثبت شرکت با مسئولیت محدود معمولا 2 الی 3 هفته طول خواهد کشید. در برخی از مراحل سرمایه گذاران موظف به پرداخت برخی از هزینه های می باشند. این هزینه ها 700€ الی 800€ (یورو) تخمین زده شده است. در صورتیکه پروسه توسط وکیل رسمی در آلمان انجام گیرد. این هزینه های افزایش خواهد یافت.

مدارک اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران جهت ثبت شرکت خود در کشور آلمان بایستی مدارک زیر را به اداره مربوطه در این کشور ارائه نمایند:

 • تمامی مدارک حقوقی مربوط به شرکت (قراردادها و غیره)
 • در صورتیکه سرمایه گذار دارای شرکتی با هدفی مشابه در کشور دیگر می­ باشد. از این رو می­ باید مدارک شرکت مادر را نیز ارائه نماید.
 • تمامی مدارک شعبه در آلمان اعم از اسناد، فعالیت های صنفی، رسید پرداخت هزینه ها و سایر
 • مشخص نمودن نام شرکا و مهر و امضاء آنان در قرارداد
 • این شرکت ها موظف به پرداخت مالیات به دولت هستند. آلمان گذاران ملزم به تنظیم ترازنامه مالیاتی می­ باشند.

سرمایه گذاران پس از اتمام مراحل اداری ثبت شرکت خود امکان انجام فعالیت های تجاری در این کشور را خواهند داشت. پس از 5 سال فعالیت مداوم در این کشور می­ توانند برای اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایند.

مدارک اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان به گونه ای است که سرمایه گذار بایستی ابتدا پیش قراردادی تنظیم نماید که در این قرارداد باید ارزش ملک روش های پرداخت و میزان سرمایه فرد درج گردد. علاوه این فرد باید دارای حداقل 10% از کل قیمت ملک باشد. این میزان سرمایه در حساب بانکی معتبر فرد در کشور آلمان نگهداری می شود. خریدار ملزم به پرداخت مالیات های لازم است. پس از آن قرارداد میان خریدار و فروشنده عقد می ­گردد. از این رو امکان انعقاد این قرارداد در دفاتر رسمی این کشور وجود دارد. به طور کلی پروسه خرید ملک در آلمان به مدت 41 روز و پرداخت مالیات ها نیز به مدت 4 هفته طول خواهد کشید. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به آلمان ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید سهام عام

افراد با حداقل سرمایه ای برابر با 50000€ (یورو) امکان خرید سهام شرکت ها در آلمان را دارند. این نوع سرمایه گذاری برای افرادی که آشنایی با بازارهای جهانی را ندارند، نسبتا دشوار است. سرمایه گذاری با ثبت شرکت با مسئولیت محدود پیشنهاد می ­گردد. تمامی مراحل خرید سهام این شرکت ها و ثبت آن در کشور آلمان همانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. شرکت های شراکت کلی، شراکت محدود و شرکت های تابعه در این کشور هستند که امکان خرید سهام را برای سرمایه گذاران بوجود آورده اند.

در شراکت های کلی تمامی شرکا دارای توانایی های برابری هستند. فرد خاصی تصمیم گیرنده نهایی نیست. اما در شراکت های محدود اگر چه تمامی شرکا از توانایی های برابری برخوردارند. اما شرکا با توجه به محدودیت ها اجازه تصمیم گیری در برخی از مسائل شرکت را خواهند داشت. سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق لینک مذکور امکان مطالعه را برای متقاضیان فراهم نموده است.

مزایای اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر چه افراد از راه های دیگری نیز امکان دریافت اقامت و تابعیت آلمان را دارند. اما با توجه به مزایای زیر افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری برای دریافتبا توجه به اینکه آلمان کشوری است که بسیاری از مردم مایل به زندگی، کار و تحصیل در آن هستند، تقاضا برای شهروندی آلمان بالاست. آلمان کشوری پر از رویه های بوروکراتیک و تشریفات اداری است. بنابراین به طور طبیعی، حتی وزارت خارجه فدرال آلمان نیز می گوید که قانون شهروندی بسیار پیچیده است. اقامت و تابعیت این کشور اقدام می ­نمایند:

 • اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری در کمترین زمان ممکن انجام می­ پذیرد.
 • ایجاد کسب و کار در محیطی فعال و امن با کمترین میزان ریسک
 • امکان مهاجرت به همراه اعضاء خانواده
 • امکان زندگی در کشور آلمان و سایر کشورهای عضو شنگن
 • برخورداری از حقوقی برابر با شهروندان آلمانی

در نمودار زیر شاهد افزایش مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر هستید:

افزایش مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال های اخیر

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه های فوق از تجارب ارزشمندی برخوردارند که در اختیاز متقاضیان عزیز قرار می ­دهند. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و اخذ ویزای کار آلمان یکی از برترین طرق اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد. این وضوع نباید به سادگی از شرایط آن در سال های متوالی به خصوص در سال 2022 نباید چشم پوشی کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *