مهاجرت به کشور ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

آیا شما در مورد اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج دارای اطلاعاتی می باشید ؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که با به کار گیری وکلا و مشاورین مجرب و متخصص در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و همچنین امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند.  این فرصت را دارید که از اطلاعات جامعی در زمینه این امور بهره مند شوید.

بررسی نحوه اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

به این روش میباشد که به وسیله اقدام به  ازدواج نمودن  با یکی از شهروندانی که دارای تابعیت این  کشور  می باشند , ودر مدت زمانی به میزان  سه الی پنج سال میتوان برای دریافت نمودن  قامت از نوع  دائمی این کشور اقدام نمود.

 بررسی نکات مهم که برای گرفتن اقامت کشور ترکیه از طریق ازدواج مورد نیاز می باشد

 

نکته اول :

ازدواج می بایست به صورت صوری نباشد و  واقعی باشد.  با این توضیح که اشخاص ملزم به تحویل دادن مدارکی می باشند که  بتوانند صوری بودن ازدواج را اثبات نمایند.

لازم به ذکر است که این امر  به میزانی حیاتی و حائز اهمیت  می باشد که که   در صورتی که بعد از ازدواج نمودن و گرفتن  شهروندی این کشور  ثابت شود شود که ازدواج انجام شده  فقط  با قصد کسب نمودن اخذ  اقامت و گرفتن حق شهروندی انجام شده ، دولت این  کشور این حق را برای خود قائل می باشد  که حق  شهروندی  گرفته شده از روش ازدواج نمودن  در  این کشور را  باطل نماید.

 

 نکته دوم :

شخصی که اشخاص متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج  با قصد دریافت نمودن  اقامت این کشور با او ازدواج می  نمایند ، نباید در این کشور  به صورت پناه جو باشد.

 

 نکته سوم :

این امکان وجود دارد که برای فرایند اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج  چیزی  حدود و مابین  سه الی پنج سال زمان نیاز دارد . با این توضیح که  در این مدت  اشخاص  متقاضی  ملزم به این می باشند که خارج از این  کشور اقامت نمایند . وی فقط قادر به این هست که از  روش توریستی به این کشور  سفر نماید .  در ضمن بیان این نکته حائز اهمیت است که مدت زمان لازم برای  اقامت نمودن آنهم از   طریق توریستی در  این کشور به هیچ  وجه نباید  بیشتر از مدت  هشتادو نه روز باشد.

 

 نکته چهارم :

در صورتی که  اشخاص متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج مورد نظر برای ازدواج نمودن  در  این کشور ، یک دختر با تابعیت تر کیه ای باشد و همچنین حق شهر وندی این کشور را داشته باشد و در صورتی که سابقه  ازدواج  قبلی هم داشته باشد ،  ملزم به این می باشد که از تاریخ طلاق  این دختر  به مدت سیصد روز گذشته باشد تا فرصت  ازدواج نمودن  مجدد برای وی ایجاد شده باشد.

 

 نکته پنجم :

همه دختران و پسران در این  کشور ملزم به این می باشند که به  سن  هیجده سال تمام برسند تا قادر باشند   که  مجوز این را داشته باشند  که بدون داشتن  رضایت پدر و مادر اقدام به ازدواج نمایند . در موارد استثنا که از  جانب دادگاه مجوز  ازدواج اشخاص  زیر ۱۸ سال داده میشود تحویل دادن   نامه ای که حاکی بر   رضایت والدین و یاشخصی که حق سرپرستی و هزانت شخص را بر عهده دارد اجباری میباشد.

 

 نکته ششم :

اشخاصی که دارای رابطه فامیلی نزدیک بهم میباشند   قادر به این نیستند که با یکدیگر ازدواج نمایند.

 

 بررسی مدارک و شرایطی که یرای اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج مورد نیاز می باشد

 

یک شخص که دارای تابعیت این کشور باشد قادر به این هست که  با یک تبعه خارجی و یا  با دو نفر  تبعه خارجی که  دارای تابعیت یک کشور نباشند ، که به وسله ماموران ازدواج در این کشور  ازدواج نمایند.

اما در صورتی که این دو  فرد خارجی  دارای تابعیت یک کشور باشند ، عقد ازدواج یا  به وسیله ماموران  این کشور و یا  به وسیله کنسولگری در سفارن خانه  کشور مربوطه میتواند که  صورت بگیرد.

لازمه  جاری شدن عقد به وسیله  مامور ازدواج در این  کشور  می بایست مراحلی  سپری شود.و سپس  مدارک  مور نیاز مربوطه را به اداره ذر ربط تحویل داده  و اقدام به گرفتن نوبت می شود و در نهایت درروز نوبت داشنن ملزم به این میباشد که  در مکانی که  از قبل  مشخص شده حاضر شوند تا  مراحل نهایی  عقد  وسیله مامور مربوطه انجام گردد..

نام و شرح مدارکی که برای هر کدام از زوجین  مورد نیاز می باشد :

 

1-به همراه داشتن پاسپورت

۲-  به همراه داشتن تعدار چهار الی شش عکس که دارای شرایط مورد نظر باشند

۳-  به همراه داشتن مدرکی که دال بر اثبات تولد شخص در این کشور باشد

لازم به ذکر است که در رابطه با اشخاصی که دارای تابعیت ایرانی می باشند   به همراه داشتن شناسنامه که دال برگواهی نمودن  تولد شخص می باشد  کفایت می کند.

۴-  به همراه داشتن گواهی که بیانگر  مجرد بودن اشخاص متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج باشد

با این توضیح که  گواهی دلالت کننده بر اثبات  مجرد بودن شخص که از جانب  کنسولگری سفارت خانه  کشورخود شخص قابل دریافت  می باشد و این گواهی  بیان گر این  موضوع می باشد که  شخصی که صاحب شناسنامه است به هیچ وجه  قبلا اقدام به ازدواج ننموده  و یا  این که در صورتی که اقدام به ازدواج نموده در نهایت  ازدواج واقع شده منجر به جدایی  از روش های طلاق گرفتن ، فسخ نکاح، یا انقضاء مدت ازدواج در صورتی که ازدواج موقت باشد یا حتی  به دلیل فوت نمودن  همسر شده باشد.  لازم به ذکر است که تنها شخصی که  صاحب شناسنامه میباشد قادر به این هست که برای گرفتن گواهی مجرد بودن در خواست گواهی دهد.

بیان این نکتهخ ضروری میباشد که تحویل دادن هرچهار مدرک به  همراه ترجمه این مدارک به زبان  ترکی برای هر شخص یعنی  طرفین ازدواج  مورد نیاز می باشد.

 

۵- زوجهایی که دارای تابعیت خارجی می باشند ملزم به این می باشند که برگه بیانگر  محل زندگی  خو د را  به انضمام تاریخ ورود و خروج  تحویل دهند.

 

۶- تحویل دادن گواهی سلامت که بیانگر میزان توانایی شخص برای زندگی کردن در کشور تر کیه می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *