مهاجرت به کشور ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند

بر خلاف گذشته های نچندان دور اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند بر اساس قوانین به ثبت رسیده در این کشور و استفاده از اصل خون، امکان پذیر نیست. کشور ایتالیا با توجه به سیستم خون تابعیت می دهد. کسانی که برای دریافت تابعیت از راه تولد اقدام می کنند باید شرایط کشور ایتالیا را رعایت کنید.

تابعیت کشور ایتالیا

کشور ایتالیا جزء کشور های شنگن می باشد. افرادی که اقامت و تابعیت کشور ایتالیا را دریافت کنند برای مسافرت به کشور های عضوء اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزا ندارند.

سیستم دریافت تابعیت ایتالیا

  1. سیستم خون: در این سیستم فرزند در هنگام تولد تابعیت را از پدر و مادر خود دریافت می کنند و کشور متولد شده معیار نیست.
  2. سیستم خاک: در این سیستم با تولد فرزند در خاک یک کشور فرزند به صورت خودکار تابعیت کشور را دریافت می کنند بدون در نظر گرفتن از تابعیت پدر و مادر، کشور هایی که از طریق سیستم خاک تابعیت می دهند شامل : آمریکا، برزیل، کانادا و … می باشد.

بنابراین اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد فرزند تنها برای کودکانی ممکن است که پدر یا مادر آن ها اهل کشور ایتالیا باشند.

دریافت تابعیت از راه تولد در ایتالیا

در کشور ایتالیا دریافت تابعیت از سیستم خون یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سیستم خون یکی از اصلی ترین نوع تابعیت حساب می شود که تابعیت از سیستم خون، تابعیتی می باشد که با به دنیا آمدن فرزند به دست می آید و فرزند تابعیت پدر و مادر خود را دریافت می کنند.

در کشور ایتالیا باید تابعیت یکی از والدین، پدر یا مادر را داشته باشید و فرزند هم این امکان را پیدا می کند که تابعیت کشور را دریافت کنند. اگر فرزندی در خارج از ایتالیا به دنیا بیاید ولی پدر فرزند تابعیت کشور دیگری را داشته باشد اما مادر اقامت ایتالیا را داشته باشد فرزند با توجه به مادر تابعیت کشور ایتالیا را دریافت می کنند.

اخذ تابعیت در ایتالیا

اگر فرزند در خارج از کشور ایتالیا به دنیا بیاید اما پدر تابعیت ایتالیایی داشته باشد و مادر تابعیت کشور دیگری را داشته باشد فرزند با توجه به تابعیت کشور پدر تابعیت خود را دریافت می کند. لازم به ذکر است که اگر فرزند در کشور ایتالیا به دنیا بیاید و پدر و مادرش تابعیتش مشخص نباشد فرزند اقامت و تابعیت ایتالیا را دریافت می کنند. این به دلیل این است که در کشور ایتالیا به صورت سیستم خون تابعیت داده می شود. و سیستم خاک به صورت فرعی می باشد که افراد بدون تابعیت این امکان را دارند که تابعیت کشور ایتالیا را دریافت کنند.

تابعیت کشور ایتالیا

کسانی که بعد از سال 2000 میلادی در کشور ایتالیا از والدین خارجی خود به دنیا آمدند این امکان را دارند که اقامت و تابعیت ایتالیایی را دریافت کنند و پدر و مادر فرزند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنید و به مدت 6 تا 8 سال در ایتالیا اقامت دائم را می توانید دریافت کنید. اگر شخصی در ایتالیا به دنیا آمده باشد و تابعیت پدر و مادر شخص مشخص نباشد فرزند اقامت و تابعیت ایتالیا را اخذ می کند. اگر فرزندی در ایتالیا از پدر و مادر به دنیا آمده است که بدون تابعیت هستند کودک بعد از تولد این امکان را دارد که اقامت و تابعیت ایتالیا را دریافت می کنید.

راه های دریافت تابعیت از راه تولد در ایتالیا

  • دریافت تابعیت خودکار

اگر پدر و مادر شخصی تابعیت ایتالیا را داشته باشد کودک هم تابعیعت ایتالیا را دریافت می کنند و اگر فرزند در ایتالیا به دنیا نیامده باشد ولی نکته مهم اینجاست که اگر پدر و مادر فرزند خود را ترک کرده باشند فرزند تابعیت ایتالیا را دریافت نمی کند. در ارتباط با فرزند خواندگی بهتر است بدانید که اگرشخص ایتالیایی نباشد ولی به فرزند خواندگی یک خانواده ایتالیایی درآید این امکان را دارد بعد 5 سال تابعیت کشور ایتالیا را دریافت کند. لازم به ذکر می باشد که اگر محل سکونت کسانی که با دولت ایتالیا اهمیت نمی دهند و این اشخاص در در خارج از کشور ایتالیا به فرزند خواندگی قبول می شوند و باز این امکان را دارند که تابعیت ایتالیا را دریافت کنند.

  • دریافت تابعیت ایتالیا از راه طرح دعوی

کسانی که در خارج از ایتالیا و از پدر و مادر ایتالیایی خود به دنیا آمده اند و کسانی که بی تابعیت هستند این امکان را دارند که با طرح دعوی در ایتالیا تابعیت ایتالیا را دریافت کنید. کشور ایتالیا در بعضی از موارد به کسانی که تابعیت ایتالیا را اعطا می کنند که شامل :

  1. خدمات در نیروهای مسلح ایتالیا، استخدام کسانی که در شغل های دولتی از سمت دولت ایتالیا، شخص تا سن 18 سالگی باید 2 سال در ایتالیا اقامت داشته باشد.
  2. اهدا تابعیت کشور ایتالیا حتما از راه درخواست تابعیت صورت بگیرید.
  3. از بین بردن تابعیت ایتالیا به معنی از بین بردن همگی حق و حقوق شهروند ایتالیایی می باشد.

بهتر است در زمینه اخذ تابعیت ایتالیا از طریق تولد، فرد متقاضی مهاجرت به ایتالیا دریافت تابعیت از راه تولد در ایتالیا باید شرایط دریافت تابعیت از راه تولد داشته باشید تا این امکان را داشته باشید که برای دریافت تابعیت ایتالیا اقدام کنید. شخص متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق های گوناگونی این امکان را دارید که از راه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا یا مهاجرت کاری به ایتالیا استفاده کنید و در نهایت اقامت ایتالیا را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما بررسی می کنند و بهترین روش مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *