مهاجرت کاری قبرس

اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

قبرس جزیره ای بسیار زیبا همراه با جاذبه های تاریخی بسیار قوانین جدید را برای دریافت شهروندی قرار داده است. اخذ اقامت از طریق کار در قبرس یکی از راههای مهاجرت و دریافت تابعیت این کشور می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره یاری کننده افراد برای مهاجرت به کشورهای امن و استاندارد های بالای زندگی می­باشد. از آنجائیکه زندگی در کشورهای اروپایی دارای مزایای زیادی است، افراد بدنیال کشوری اروپایی همراه با هزینه های کم و مقرون به صرفه هستند.

قبرس از جمله کشورهایی است که هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. این کشور علاوه بر ارزان و به صرفه بودن هزینه های زندگی از امکانات و استانداردهای بالای زندگی برخوردار است. به همین دلیل افراد از راههای مختلفی برای مهاجرت  به این کشور استفاده نموده و برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام می­نمایند.

چندی پیش قبرس با رکو اقتصادی بسیاری روبرو گشته بود، اما هم اکنون توانسته است از این رکود اقتصادی تا حدودی خود را نجات دهد. در این کشور فرصت های شغلی بسیار مناسبی برای افراد وجود دارد. بیشترین مشاغل موجود در این کشور در بخش گردشگری است. همچنین افراد با مهارت خاص از جمله مهندسی برق و مخابرات- مهندسی کامپیوتر براحتی می­توانند در این کشور کار انجام دهند. افراد برای انجام کار در این کشور بایستی در تکلم به زبان انگلیسی یا یونانی مهارت داشته باشند. میزان ساعات کاری در این کشور به طور متوسط 38 -40 ساعت در هفته می­باشد.

اخذ ویزای کار در قبرس

افراد برای انجام کار در قبرس همانند سایر کشورهای اروپایی احتیاج به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در قبرس دارد. پس از دریافت پیشنهاد کاری فرد می­تواند برای اخذ اقامت کاری به این کشور اقدام نماید. در ابتدای امر پلیش مهاجرت قبرس قرارداد کاری فرد را بررسی می­نماید تا نیرویی برای انجام چنین شغلی در قبرس وجود نداشته باشد.

پس از آن در صورت عدم نیروی مورد نظر در این کشور سایر مدارک شخص ارزیابی می­گردد و آنگاه برای فرد ویزای کاری قبرس صادر خواهد گردید. از آنجائیکه کشور قبرس در نزدیکی ایران موقعیت دارد، ایرانیان زیادی علاقمند به مهاجرت کاری به این کشور هستند. مراحل درخواست ویزای کاری قبرس باید از کشور مبدأ فرد آغاز گردد و به همراه پیشنهاد کاری به اداره کار و تأمین اجتماعی قبرس تحویل داده شود.

شرایط کار برای هنرمندان و گروه های هنری در قبرس

دولت قبرس برای هنرمندان ونوازندگانی که قصد ورود به این کشور را دارند اقامت موقت کاری صادر می­نماید. برای اینگونه افراد کمک های مالی از سوی وزات کار به آنان ارسال می­گردد. همچنین هنرمندان به سینماها و محل های خاص این کشور معرفی می­گردند.

اخذ اقامت از طریق کار در قبرس

افراد از راههای زیادی برای دریافت اقامت قبرس استفاده می­کنند. اخذ اقامت از طریق کار در قبرس از جمله راههایی است که اکثر افراد برای بدست آورد ن تجربه کاری در یک کشور اروپایی استفاده می­کند. از دیگر راههای مهاجرتی به قبرس عبارتند از: مهاجرت تحصیلی- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری- مهاجرت از طریق ازدواج- مهاجرت از طریق خرید ملک و ….

افراد برای مهاجرت کاری به کشور قبرس بهتر است ابتدا مشاغل مورد نیاز این کشور را بررسی نموده و با توجه به حقوق و درآمد در این کشور اقدام به دریافت اقامت کاری قبرس نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بعنوان راهنما افراد را در جهت مهاجرت کاری یاری می­نماید.

اجازه کار برای شهروندان اتحادیه اروپا چگونه است؟

شهروندان اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت و کارت شهروندی خود می­توانند وارد قبرس شوند. اما برای آندسته از افراد اروپایی که برای انجام کار بیشتر از 3 ماه به این کشور سفر می­کنند باید ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. این افراد برای دریافت اقامت کاری قبرس باید دارای شرایط زیر باشند:

این دسته از افراد 8 روز پس از ورود به خاک قبرس باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نموده و با پرداخت 20 پوند نسبت به دریافت اقامت کاری اقدام نماید. فرد بایستی برای انجام کار در قبرس بیمه اشتغال این کشور را اخذ نماید. فرد باید درخواست اقامت کاری خود را به شعبه محلی پلیس تحویل نماید. همچنین باید تا زمان صدور اقامت کاری  اقامتی 6 ماه مبنی بر حضور قانونی وی در این کشور اخذ نماید. افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می­کنند همانطور که گفته شد بایستی با اخذ اقامت کاری از کشور خود وارد خاک قبرس شوند و بدون ویزای کاری این کشوراجازه ورود به قبرس را ندارد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت قبرس کدامند؟

افرادی که قصداخذ اقامت از طریق کار در قبرس را دارند باید به همراه مدارک زیر به سفارت این کشور مراجعه نمایند:

 1. ارائه پاسپورت معتبر به همراه مدارک شناسایی
 2. ارائه قرارداد کاری که توسط وزارت کار و امور اجتماعی مهر و امضا گردیده است.
 3. ارائه کد پیشنهاد کاری که کارفرما در قبرس برای فرد ارسال نموده است.
 4. افراد برای تمدید اقامت کاری خود در صورتیکه از شهروندان اروپایی باشد و یا یکی از اعضای خانواده فرد باید مبلغ 5 پوند پرداخت نماید.
 5. اعتبار اقامت کاری برای افراد در ابتدا به مدت 1 سال صادر می­گردد، اما در صورتیکه فرد در این مدت کاری بیکار شده و کاری نیافته باشد تمدید آن غیر ممکن خواهد بود.
 6. در برخی موارد اقامت کاری تا 5 سال نیز اعتبار خواهد داشت.
 7. در صورتیکه افراد در مدت زمان حضور در قبرس بنا به دلایلی از جمله بیماری نتوانسته کار انجام دهد با اخذ گواهی از سوی وزارت کار این کشور مشکلی برای تمدید آن بوجود نخواهد آمد.

اجازه اقامت موقت برای کار در زمان محدود چگونه است؟

دولت قبرس برای افرادی که قصد انجام کار بمدت محدود در خاک قبرس را دارند اقامت موقت صادر می­نماید. اقامت موقت این کشور برای موارد زیر صادر می­گردد:

 • افرادی که تنها برای یک دوره اشتغال وارد قبرس می­شوند و ممکن است این دوره بیشتر از سه ماه طول بکشد نیازی به مجوز اقامت ندارند.
 • افرادی که برای انجام خدمات به دولت قبرس برای یک دوره اشتغال وارد این خاک گردیده اند و ممکن است به مدت یکسال طول بکشد.
 • ورزشکاران و یا افرادی که برای ایجاد کارآفرینی وارد این کشور شده اند پس از مدت 2 سال اقامت آنان بررسی خواهد شد.
 • افرادی که دارای تخصص­های خاصی از جمله پزشکی- دامپزشکی- مهندسی برق- حسابداری می­باشند در بتدا صلاحیت این افراد با دریافت آزمونی ارزیابی می­گردد. پس از اینکه صلاحیت وی مورد قبول وقاع گردید فرد برای دریافت مجوز می­تواند اقدام نماید.

افراد برای اخذ اقامت از طریق کار در قبرس ممکن است با سوالات زیادی روبرو شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنما و پاسخگوی سوالاتی همچون :

 • آیا با دریافت ویزای کاری قبرس می­توان همزمان با اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمود؟
 • پس از چه مدتی در کشور قبرس می­توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟
 • آیا با دریافت اقامت قبرس می­توان به سایر کشورهای اروپایی سفر نمود؟

می­باشد. همچنین افراد می­تواند در زمینه اخذ اقامت از طریق کاردر قبرس با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *