مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا یکی از راه های مهاجرت محسوب می گردد که با استقبال زیادی از جانب سرمایه گذاران مواجه شده است. کشور مالتا به عنوان کشوری جزیره ای سالانه میزبان بسیاری از توریست ها می باشد. سرمایه گذاری در بخش های مربوط به هتل داری و خدمات می تواند یکی از گزینه های خوب باشد. روش سرمایه گذاری به عنوان یکی از روش های پر ریسک شناخته می شود به همین علت بهتر است افراد پیش از هرگونه اقدام تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهند. سوالات بسیاری ممکن است برای متقاضیان در زمینه اخذ اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری وجود داشته باشد.

در این نوشتار تلاش شده است به سوالاتی چون سوالات زیر پاسخ داده شود:

 • شرایط اخذ گلدن ویزای مالتا چیست؟
 • چه راه هایی برای اقدام از طریق سرمایه گذاری در کشور مالتا وجود دارد؟
 • سرمایه گذاری در مالتا دارای چه شرایطی ست؟

اگر به دنبال سرمایه گذاری و اقامت در خارج از کشور هستید، جزیره کوچک مالتا می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به همین مسئله، تشریح چگونگی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا را در دستور کار قرار داده ایم.

مزایای دریافت شهروندی مالتا

در صورتی که قصد دارید در اولین فرصت ممکن شهروندی کشور مالتا را به دست آورید، می توانید از سرمایه گذاری در این کشور استفاده کنید. پس از 12 ماه از شروع سرمایه گذاری شما در کشور مالتا، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا برای شما امکان پذیر می شود. البته شما مختار خواهید بود که پس از این مدت، مشخص شده، تابعیت این کشور را بدست آورید و به یک شهروند اروپایی تبدیل شوید.

در صورتی که شهروندی کشور مالتا را بدست آورید، امکانات و فرصت های فراوانی برای شما ایجاد می شود. مهم ترین این فرصت ها عبارتند از:

 • امکان سفر به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • امکان سفر به 160 کشور جهان بدون نیاز به ویزا
 • امکان تجارت در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • امکان تحصیل در تمامی کشور های اروپایی با شرایط ویژه
 • امکان دریافت اجازه کار و اقامت در سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا
 • امکان دریافت پاسپورت اروپایی برای فرزندان

گلدن ویزا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

از سال 2015، کشور مالتا با ارائه ویزای طلائی به همه شهروندان غیر اروپایی این اجازه را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن اجازه اقامت در این کشور را به دست آورند. به کمک این ویزا شما می توانید در تمام نقاطی که عضو اتحادیه اروپا هستند بدون نیاز به ویزای دیگری سفر کنید. به کمک این ویزای طلائی حتی سفر به کشور سوئیس نیز برای شما بدون نیاز به ویزای تفریحی یا هر ویزای دیگر امکان پذیر خواهد بود.

علاوه بر این شما با هیچ گونه محدودیت زمانی نیز روبرو نخواهید شد. چرا که ویزای شنگن تنها 90 روز اعتبار دارد اما به کمک ویزای طلائی شما می توانید نامحدود در این کشور ها سفر کنید. در صورتی که کشور شما امکان دریافت تابعیت کشور دیگری را به صورت قانونی نمی پذیرد، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا می تواند به معنای دریافت تابعیت این کشور بدون نیاز به تغییر ملیت یا پذیرش تابعیت کشور دیگر بعنوان تابعیت دوم باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا با خرید ملک

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا با خرید ملک

یکی از راه هایی که به کمک آن می توانید به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور امید داشته باشید، خرید ملک در این کشور است. برای خرید ملک شما باید حداقل 320000€ (یورو) هزینه کنید. البته می توانید با سرمایه ای 270000€ (یورو) در شهر خودش یا جنوب این کشور، نیز موفق به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور شوید.

در صورتی که نمی توانید یک ملک در کشور مالتا خریداری کنید، می توانید یک ملک را به مدت 5 سال کرایه کنید. حداقل میزان اجاره سالیانه این ملک باید 12000€ (یورو) باشد. مقاله خرید ملک در مالتا توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است و در همین رابطه اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا از طریق دولتی

یکی دیگر از روش هایی که به کمک آن می توانید به اخذ اقامت در این کشور امید داشته باشید سرمایه گذاری دولتی در این کشور است. در این صورت باید دارای شرایط خاصی باشید. این شرایط عبارتند از:

 • حداقل 18 ساله باشید.
 • البته اثبات کنید که سالیانه 100000€ (یورو) درآمد در خارج از خاک مالتا خواهید داشت.
 • در این حالت سرمایه اولیه شما باید 30000€ (یورو) باشد.
 • €5500 (یورو) را نیز باید بعنوان طی کردن پروسه اداری به دولت این کشور پرداخت کنید.

مهم ترین عاملی که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از این طریق راهی این کشور شوید، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه قضایی است.

سایر طرق اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور، نوعی از سرمایه گذاری است که به کمک آن افراد می توانند اقامت مالتا را در یک بازه زمانی 4 ماهه بدست آورند. این روش از سرمایه گذاری در کشور هایی نظیر پرتغال، اسپانیا، ایتالیا و یونان نیز امکان پذیر است. افراد می توانند با پرداخت 500000€ (یورو) به صورت یکجا و سرمایه گذاری در یکی از بخش های اقتصادی در کشور مالتا، به سرعت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالتا را بدست آورند. توصیه می شود تا سرمایه گذاران، پیش از سرمایه گذاری در این کشور اقدام به بررسی توسعه اقتصادی مالتا کنند.

تولید ناخالصی داخلی در مالتا

در کشور مالتا روش های مختلفی به عنوان روش های سرمایه گذاری پذیرفته شده است. این روش ها همگی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند امنیت سرمایه گذاری شما را تضمین کنند. تنها مسئله ای که در این زمینه می تواند برای شما مهم باشد، زمینه ای ست که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید. که البته همانطور که ذکر شد بهتر است در زمینه هتل داری و توریسم باشد. چرا که یکی از پربازده ترین صنایع در این کشور به عنوان جزیره ای توریستی صنعت توریسم است.

سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در مالتا

برای اینکه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور برای شما ممکن شود یا به زبان ساده تر بتوانید گلدن ویزای این کشور را بدست آورید، باید مقدار مشخصی پول را وارد این کشور کنید. حداقل سرمایه ای که توسط شما باید به این کشور وارد شود، 650000€ (یورو) است. به ازای هر یک نفر اضافه شما همسر و فرزندان کمتر از 18 سال باید 25000€ (یورو) دیگر سرمایه داشته باشید. سرمایه مورد نیاز برای ورود فرزندان 18 تا 26 ساله در این کشور، 50000€ (یورو) است.

سرمایه مورد نیاز برای هر فرد در جدول زیر مرتب شده است:

شخص سرمایه مورد نیاز به یورو
نفر اصلی €650000
همسر €25000
فرزندان زیر 18 سال €25000
فرزندان 18 الی 26 سال €50000

یکی از مسائلی که باید با جدیت نسبت به آن توجه داشت سرمایه گذاری ایمن در این کشور است. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربه خود در پرونده های قبلی می توانیم در کنار شما، آنچه که می تواند شما را به اخذ اقامت در این کشور برساند را فراهم آوریم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.