مهاجرت کاری مالزی

10 شغل پر درآمد در مالزی

10 شغل پر درآمد در مالزی

کشور مالزی کشوری است که بر کسب و کار، بانکداری، پزشکی و بیولوژی تمرکز دارد. در این مقاله نیز قصد داریم 10 شغل پر درآمد در مالزی توضیح دهیم. قبل از اشاره به مشاغل پر درآمد در این کشور، بد نیست کمی درمورد اقتصاد این کشور صحبت کنیم. در سال های اخیر اقتصاد این کشور به صورت فرآینده ای رو به رشد بوده و بنابراین در حال حاضر این کشور، یکی از تولید کنندگان برتر مواد خام است که در صنایع مختلف نیز در حال پیشرفت است. البته لازم به ذکر است با وجود همه موارد فوق، این کشور در مورد استخدام افراد خارجی محدودیت هایی قائل می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در این باب است.

بررسی 10 شغل پر درآمد در مالزی

در بازار کار رقابتی امروز که ده ها هزار فارغ التحصیل هر ساله وارد بازار کار می شوند، می دانند کدام شغل داغ است و کدام یک نمی تواند برای شروع روند برنامه ریزی شما نقش اساسی داشته باشد. در اینجا لیستی از بیشترین مشاغل مورد درخواست مالزی در سال 2020 بر اساس لیست مشاغل بحرانی سالانه 2019/2020 توسط TalentCorp مالزی و موسسه اطلاعات و تجزیه و تحلیل بازار کار (ILMIA) آورده شده است.

  • مهندسی
  • علوم کامپیوتر
  • کسب و کار
  • کشاورزی
  • علم پایه
  • شیمی
  • ایمنی و بهداشت
  • گرافیک
  • دارو
  • تدارکات و زنجیره تامین

در ادامه به توضیح برخی از این رشته ها خواهیم پرداخت.

مهندسی در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

داده های TalentCorp نشان می دهد که مهندسان از همه زمینه ها بخصوص در بخش های تولیدی، ساختمانی و علمی و فنی مورد تقاضا هستند. برخی از مشاغل برتر که به سختی پر می شوند شامل مهندسان پروژه، مهندسان مکانی، مهندسان عمران و مهندسان صنایع و تولید هستند. مهندسی همچنین شما را در موقعیت خوبی قرار خواهد داد زیرا این کشور به سمت انقلاب صنعتی پیش می رود. با پیشرفت در هوش مصنوعی (AI)، رباتیک و اتوماسیون می توانید با ظهور مشاغل جدید مهندسی مانند مهندس اتوماسیون، مهندس رباتیک و مهندس هوش مصنوعی در صف مقدم باشید.

علوم کامپیوتری در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

شما می توانید برای افزایش تقاضای برنامه نویسان بسیار ماهر برای حل مشکلات محاسبات، روی این عصر دیجیتال حساب کنید. با پیچیدگی داده های بزرگ، نگرانی در مورد محافظت از آنها وجود دارد. انجمن بانک های مالزی (ABM) گزارش داده است که متخصصان امنیت سایبری برای مقابله با جرایم مالی جنگ طلب فوراً نیاز دارند. برای راه اندازی، صنایع مختلفی مانند بیمه، دارایی، داروسازی و تولید نیز به متخصصان IT نیاز دارند تا قابلیت های دیجیتالی خود را تقویت کنند. در حالی که اکثر شرکت ها فقط به داوطلبان نیاز به داشتن مدرک علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات یا مهندسی نرم افزار دارند، برخی از آنها گواهینامه های حرفه ای در زمینه های خاص را می خواهند.

رشته کسب و کار در کشور مالزی

با وجود این که فارغ التحصیلان زیادی که در این کشور وجود دارد، مطالعه کسب و کار هنوز به دلیل گستردگی رشته ای که شامل امور مالی، حسابداری، منابع انسانی و بازاریابی است، مهم است. گفته می شود برای مبتدیان، شرکت ها با استخدام مدیران فروش و بازاریابی، به ویژه کسانی که دانش بالایی در صنعت دارند، مانند هواپیمایی، دارویی و مهندسی، با مشکلاتی روبرو هستند. در عین حال، مدیران مالی با گواهینامه های حرفه ای مناسب نیز تقاضا می کنند. مشاغل برتر در تجارت فقط به این مشاغل سنتی محدود نمی شود. انجمن صاحبان هتل مالزی (MAHO) می گوید که مشاوران تجارت الکترونیکی به دلیل روند رزرو آنلاین در صنعت مسافرت، به طور فزاینده ای حیاتی می شوند.

رشته کشاورزی در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

کشاورزی همچنان یک بخش مهم در اقتصاد مالزی است. با این حال، گزارش شده است که به دلیل شرایط سخت کار و برنامه های طولانی مدت آموزش برای پست های مدیریتی، تعداد کمتری از داوطلبان متقاضی پست در این صنعت هستند، به ویژه جوانان. برای پرداختن به این موضوع، انجمن تولیدکنندگان کشاورزی مالزی یک برنامه آموزشی ساخت یافته برای تجهیز کارمندان خردسال به مهارت های لازم در مدت زمان کوتاه تر ارائه کرده است. این نامزدها را قادر می سازد خیلی سریعتر از نردبان شغلی بالا روند.

رشته کشاورزی در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

علوم پایه در کشور مالزی

آیا شما یک خبره ریاضی هستید؟ گزارش شده است که فارغ التحصیلان علوم پایه به دلیل مهارت های خود در آمار و تجزیه و تحلیل داده ها، در صنایع بزرگ به شدت مورد نیاز هستن. شرکت های بیمه در حالی که بانک ها به دنبال استعدادهای مسلط به مهارت های تخصصی مانند مدل سازی داده ها و طراحیOLAP (پردازش تحلیلی آنلاین) هستند، با کمبود مجری قانونی برخورد می کنند. صنعت نفت و گاز همچنین متقاضیانی با تجربه کافی در داده های بزرگ و هوش مصنوعی کم دارد.

مهندسی شیمی در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

در صنایع مختلف، به ویژه در زمینه تحقیق و توسعه، کمبود گسترده شیمی دان وجود دارد. انجمن تولیدکنندگان پارچه مالزی تأکید می کند که شیمی دانان متخصص کافی در زمینه نساجی کافی نیستند. در همین حال، اسکن زیست محیطی ساخت داروسازی گزارش می کند که داروهای دارویی متقاضی فرمولاسیون دارو هستند. علاوه بر این، زیر مجموعه های شیمیایی، پتروشیمی و اولئو شیمی نیز با تأییدیه مربوطه کمبود شیمی دانان واجد شرایط را تجربه می کنند.

رشته ایمنی و بهداشت در کشور مالزی

این شغل خاص یکی از مهمترین بخشها در هر زمینه ای به حساب می آید. حتی اگر این کار ساده به نظر برسد، در واقع به دانش تخصصی و پایبندی دقیق به موارد فنی نیاز دارد. بخش های برتر که در حال حاضر به مأموران ایمنی و بهداشت شغلی نیاز دارند، تولید، ساخت و ساز و معدن و معدن است. یکی از مهمترین دلایل دشوار بودن پر کردن این شغل به دلیل عدم اعتبار داوطلبان است که به طور معمول گواهینامه های کتاب سبز یا کتاب زرد است. بنابراین، اگر قصد دارید این حرفه را دنبال کنید ، این را بخاطر بسپارید که از نظر عملی هم بایستی تجربه داشته باشید.

رشته گرافیک در کشور مالزی

بخش هایی مانند اطلاعات و ارتباطات، تبلیغات و خرده فروشی از کمبود طراحان گرافیک، معماران طراحی، هنرمندان سه بعدی و مدل سازهای سه بعدی خبر می دهند. بعلاوه، برخی از کارفرمایان به سختی می توانند استعدادهایی را که در نرم افزارهای خاصی مانند Autodesk Maya ، Substance Painter ، Adobe Photoshop و Blender تبحر دارند، کسب کنند. علاوه بر این، با رشد قابل توجهی در صنعت محتوای خلاق دیجیتال، تقاضای هنرمندان طرح، انیماتورها، هنرمندان بازی های ویدیویی و جلوه های بصری نیز وجود دارد.

داروسازی در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

گزارش ها نشان می دهد که متخصصان پزشکی، به ویژه متخصصان اطفال و پزشکان متخصص در خون شناسی (خون)، نفرولوژی (کلیه) و داروهای تنفسی، بسیار مورد توجه هستند. طبق انجمن بیمارستان های خصوصی مالزی، متخصصان واجد شرایط جراحی مغز و اعصاب، مغز و اعصاب و اورولوژی نیز به طور دائمی مورد تقاضا هستند. در همان زمان، انجمن ملی قلب مالزی از کمبود متخصص قلب به دلیل افزایش موارد بیماری های قلبی یاد می کند. اما قبل از اینکه در یک دوره پزشکی ثبت نام کنید، به یاد داشته باشید که قبل از متخصص شدن به یک مدرک تحصیلات تکمیلی و تجربه عملی گسترده نیاز خواهید داشت. برای کسب اطلاعات در خصوص تحصیل در مالزی مقاله ما را مطالعه بفرمایید.

تدارکات و زنجیره تامین در لیست 10 شغل پر درآمد در مالزی

صنعت تدارکات و زنجیره تأمین به طور مداوم در حال رونق است اما به دلیل ساعات طولانی صنعت و فضای کاری طاقت فرسا، گزارش ها کمبود استعدادهای واجد شرایط با تجربه مربوط را نشان می دهد. برای حل این مسئله، شرکت ها مزایای جذابی را به استعدادهایی که آماده سرمایه گذاری در پیشرفت شغلی خود هستند، ارائه می دهند.

فدراسیون تولیدکنندگان مالزی اظهار داشت که شرکت ها به شدت منتظر نامزدهای بالقوه برای پر کردن پست های مدیریتی در تدارکات و انبار هستند. طبق اسکن زیست محیطی شیمیایی و پتروشیمی، صنعت فرعی محصولات پلاستیکی به ویژه نیاز به استعدادهای واجد شرایط برای جای دادن به عنوان مدیر تأمین و انبارها بسیار ضروری است. در این مقاله سعی شد در مورد 10 شغل پر درآمد کشور مالزی صحبت شود. در صورت وجود هرگونه ابهام در خصوص مهاجرت از طریق کار در مالزی یا اقصی نقاط دنیا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.