مهاجرت کاری نروژ

گرفتن ویزای کار نروژ

گرفتن ویزای کار نروژ از سایر دغدغه های این روزه مقاضیان در خصوص اشتغال و زندگی در این کشور برتر و رتبه دار اروپایی می باشد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط کسب ویزای کار کشور نروز، اشتغال در کشور نروژ، الزامات کسب ویزا، مدارک مورد نیاز، تغییر شغل در کشور نروژ و سایر موارد مربوطه به صورت کامل مطلع سازند.

متقاضیان و مهاجرانی که تحصیلات عالی را به پایان رسانده اند یا در دوره های آموزش حرفه ای شرکت کرده اند، می توانند به عنوان یک کارگر ماهر اقدام به کسب اجازه اقامت کاری و ویزای کشور نروژ کنند. متقاضیان و مهاجران خارجی برای مهاجرت کاری به کشور نروژ باید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای یک کمپانی معتبر در این کشور داشته باشند و یا ثابت کنند که می توانند کسب و کار و بیزینس خود را راه اندازی کنند.

الزامات گرفتن ویزای کار نروژ برای کارگران ماهر

الزامات گرفتن ویزای کار نروژ برای کارگران ماهر به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. کارگران ماهر یا کارمندان تحصیل کرده بین المللی برای گرفتن ویزای کار نروژ باید شرایط مورد نظر را داشته باشند و مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند. این افراد باید در نخستین گام هزینه های درخواست و گرفتن ویزای کار نروژ را پرداخت کنند. در بخش تحصیلات، متقاضیان و مهاجران خارجی باید یکی از صلاحیت های زیر را داشته باشند:

  • در یک برنامه آموزشی حرفه ای حداقل 3 ساله در سطح دبیرستان شرکت کرده باشند که از زمینه آن شامل مشاغل مورد نیاز در نروژ باشد. (مثلاً به عنوان نجار یا کارگر بهداشت)
  • تحصیلات دانشگاهی و آموزش عالی به پایان رسانده باشند. (برای مثال در یک دوره کارشناسی در زمینه مهندسی، پرستاری و یا غیره شرکت کرده باشند)
  • در شرایط خاص مانند افرادی که از طریق کار و تجربه کار مهارت های لازم برای مشغول به کار شدن رد یک زمینه مشخص را کسب کرده اند، امکان کسب مجوز اقامت کاری و گرفتن ویزای کار نروژ وجود دارد. (در صورت نیاز متقاضیان باید برای اثبات توانایی های خود در آزمون ها مربوطه شرکت کنند)

الزامات مربوط به اشتغال جهت گرفتن ویزای کار نروژ

متقاضیان و مهاجران برای مهاجرت به نروژ از طریق کار حتما باید الزامات مربوط به اشتغال جهت گرفتن ویزای کار نروژ را نیز در نظر داشته باشند. هر متقاضی خارجی که قصد مهاجرت کاری به کشور نروژ را دارند باید یک پیشنهاد شغلی خاص از یک کارفرمای معتبر در نروژ دریافت کرده باشد و این شغل به طور معمول باید تمام وقت باشد و لازم به ذکر است که اگر حداقل 80% موقعیت کاری به متقاضی پیشنهاد شده است، درخواست وی قابل پذیرش خواهد بود. شغلی که به متقاضی پیشنهاد می شود باید به عنوان یک کارگر ماهر دارای صلاحیت باشد و متقاضی باید صلاحیت های مورد نیاز شغلی را داشته باشید. به یاد داشته باشید که برای اشتغال در کشور نروژ دستمزد و شرایط کار نباید پایین تر از حد معمول در نروژ باشد.

الزامات ویژه و گرفتن ویزای کار نروژ

متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند در یک زمینه یا مرکز خاص مشغول به کار شوند، باید مجوز کار مرتبط را کسب کنند و یا در آزمون های ارزیابی شرکت کنند. به عنوان مثال، پرسنل بهداشتی باید مجوز یا مدرکی را از اداره بهداشت نروژ کسب کنند تا بتوانند در این زمینه در شهرهای مختلف نروژ مشغول به کار شوند. اگر قرار است متقاضی از طریق آژانس کارمندان مشغول به کار شود، باید لیستی از تکالیفی را که کارفرمای وی برای او برنامه ریزی کرده است، ارائه کند. تکالیف و مسئولیت های متقاضی باید توسط شغل مورد نظر تعیین شوند. برای متقاضی امکان پذیر است که برای مدت زمانی که مسئولیت های کاری خود را به عهده گرفته اند و مشغول به کار شده اند، اجازه اقامت نروژ را کسب کنند. به یاد داشته باشید که آژانس کارمندان و کارکنان باید در ثبت نام سازمان بازرسی کار نروژ ثبت شود.

الزامات ویژه و گرفتن ویزای کار نروژ

حقوق و تعهدات اشتغال و روادید کاری نروژ

به طور کلی، مدت زمان اعتبار ویزای کار و اقامت نروژ به قرارداد کاری و نوع شغل متقاضی بستگی دارد. در صورتی که شغل یا موقعیت کاری مورد نظر داشته باشد که متقاضی یک دوره آموزش حرفه ای را در سطح دبیرستان بالاتر گذرانده باشد، وی می تواند به طور همزمان اجازه اقامت را تا یک سال دریافت کند. در صورتی که شغل یا موقعیت کاری مورد نظر نیاز داشته باشد که متقاضی در یک دوره دانشگاهی شرکت باشد و مدرک دانشگاهی (حداقل لیسانس) ارائه دهد، وی می تواند یک مجوز اقامت سه ساله برای اقامت در کشور نروژ کسب کند. بعد از گذشت سه سال، افرادی که مجوز اقامت در کشور نروژ را دارا می باشند و شرایط مورد نیاز را برآورده می کنند می توانند اقدام به کسب اقامت دائمی کشور نروژ کنند.

به طور معمول خانواده متقاضیان می توانند به همراه آنها به نروژ مهاجرت کنند و در این کشور زندگی کنند. به یاد داشته باشید که اعضای خانواده متقاضیان نیز می بایست در در صورت نیاز اقدام به کسب ویزا و مجوز اقامت در نروژ کنند.

تغییر کافرما و اخذ روادید کاری نروژ

اگر متقاضی بعداً قصد تغییر محل کار یا کارفرمای خود را داشته باشد، اما در همان نوع کار مشغول به کار باشد، نیازی به درخواست اجازه اقامت جدید ندارد. اگر متقاضی بعداً قصد داشته باشد که در یک نوع جدید از موقعیت کاری یا شغل مشغول به کار شود، باید برای کسب مجوز اقامت جدید اقدام کند (مهم نیست که محل کار یا کارفرمای متقاضی تغییر کرده باشد یا خیر). در  این مورد متقاضیان می توانند بعد از کسب مجوز اقامت جدید مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که متقاضیانی که به طور موقت از موقعیت شغلی خود به صورت موقت اخراج شده باشند می توانند تا زمانی که مجوز اقامت آنها معتبر باشد، در کشور نروژ زندگی کنند. در این مورد اطلاع رسانی به اداره پلیس برای اقامت در کشور نروژ الزامی نمی باشد.

اگر متقضی شغل خود را از دست بدهد، باید طی هفت روز به پلیس محل زندگی خود اطلاع دهد. سپس می تواند شش ماه در نروژ بماند تا به دنبال شغل جدید باشد. مجوز اقامت متقاضی باید همچنان برای مدت این دوره معتبر باشد. اگر متقاضی شغل جدیدی بدست آورده باشد اما بخواهد در همان زمینه کاری مشغول به کار شود، نیازی به درخواست اجازه اقامت جدید نخواهد داشت، بلکه باید پس از آغاز کار جدید، به پلیس محل زندگی خود اطلاع دهد. اگر متقاضی شغل جدیدی پیدا کرده باشد و زمینه کاری وی نیز تغییر کرده باشد، باید برای اجازه اقامت جدید اقدام کند. تا زمانی که به متقاضی اجازه اقامت جدید داده نشود، وی نمی تواند کار کند. برای کسب اطلاعات کامل تر از شرایط کار در کشور نروژ و یا شرایط کار در سایر کشورهای دنیا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *