مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » کمک هزینه های تحصیلی استرالیا

کمک هزینه های تحصیلی استرالیااگر مشتاق به تحصیل در کشور استرالیا هستید اما به دلیل هزینه های بالای تحصیل و زندگی در این کشور تمایل به دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را دارید توجه شما را به مقاله پیش رو که در حوزه کمک هزینه های تحصیلی استرالیا می باشد جلب می نماییم.

 

کمک هزینه تحصیل در کشور استرالیا

 1. کمک هزینه های اهدایی توسط کشور استرالیا یا AAS ( مخفف عبارت Australia Awards Scholarships) کمک هزینه های تحصیلی به دانش جویان تمامی مقاطع یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. ابته لازم به ذکر است که فقط دانش جویانی که از کشورهای آسیایی، آفریقا و خاورمیانه به کشور استرالیا می روند مشمول این نوع بورس می شوند.

 

 1. کمک هزینه تحصیلی برای دانش جویان کوشا در مقطع کارشناسی ارشد یک طیف امتیاز محوری از کمک هزینه های تحصیلی و بورس ها درکشور استرالیا وجود دارند. این بورس ها و کمک هزینه ها توسط دولت استرالیا تامین می شود و به دانش جویان بین المللی که از کشور های آسیایی، خاورمیانه، اروپا و آمریکا به استرالیا می روند، اعطا می شود.

 

 1. کمک هزینه های مربوط به تحقیقات یا RTP ( که مخفف عبارت Research Training Program می باشد ) کمک هزینه های این نوع بورس به دانش جویان استرالیایی و دانش جویان خارجی که جهت گذراندن دوره های تحقیقاتی برای دانشگاه های استرالیا اپلای می کنند تعلق می گیرد.

 

بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه محور برای دانش آموزان بین المللی

بورسیه برای دانش جویان بین المللی برای دانشگاه کاتولیک استرالیا – این سیستم برای عزیزانی می باشد که رزومه تحصیلی قوی ای دارند چرا که کاملا امتیاز محور می باشد. از جمله دانشگاه هایی که این نوع بورس را اهدا می کنند می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

دانشگاه ملی استرالیا بورسیه های متنوعی برای دانش جویان بین المللی که به کشور استرالیا می روند وجود دارد و نحوه یافتن این بورس ها نیز بسیار ساده می باشد و با یک جستجو در سایت خود دانشگاه به راحتی امکان پذیر است.

بورسیه های بین المللی برای دانشگاه Adelaide استرالیا یا ASI ( که مخفف  Adelaide scholarships international می باشد. ) بورسیه هایی که در واقع به شهریه دانشگاه دانش جویان تعلق می گیرد مختص به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد در این دانشگاه موجود است و برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه فرمایید.

بورسیه هایی که برای پروسه تحقیقات بین المللی دانشگاه Cutrin به دانش جویان داده می شود– این نوع بورسیه به عزیزانی که در حیطه ارشد و دکتری قصد تحصیل دارند داده می شود. برای کسب اطلاعات دقیق تر و جزییات نیز می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه فرمایید.

 

علاوه بر بورس هایی که دانشگاه ها به دانش جویان می دهند یک نوع بورس دیگر نیز وجود دارد به نام بورس Endeavour به معنای کوشش. این نوع بورس یکی از مهم ترین و معتبرترین بورس های تحصیلی دنیا می باشد که توسط دولت استرالیا به متقاضیان واجد شرایط از کشورهای مختلف و منتخب در سرتاسر جهان تعلق می گیرد. این بورس، مجموعه متنوعی از کمک هزینه های تحصیلی و پژوهشی را شامل می شود که بنا بر اعلام وزارت آموزش و پرورش استرالیا، هدف از اهدای آن ها، پر آوازه تر کردن نام این کشور در تدارک تحصیل و پژوهش، حمایت از جهانی سازی سیستم تحصیلات تکمیلی و موسسات پژوهشی آن و اعطای فرصت به افراد با استعدادی از سر تاسر دنیا است تا از این طریق توانایی و مهارت های خود را افزایش دهند.

موارد زیر به طور ویژه توسط وزارت آموزش و پرورش استرالیا به عنوان اهداف اصلی برنامه های ارائه شده، ذیل عنوان بورس endeavor بیان گردیده است :

-توسعه آوزش مداوم، پژوهش و ارتباطات حرفه ای و شغلی بین افراد و سازمان های استرالیایی و کشورهای منتخب

-فراهم نمودن فرصت های مناسب برای افراد بااستعداد و موفق به منظور افزایش مهارت و بهبود درک جهانی

-مشارکت در بهبود وضعیت استرالیابه عنوان یک کشور فراهم کننده آموزش و پرورش و هم چنین یک کشور پیش رو در پژوهش و نوآوری

همان گونه که پیش تر اشاره شد، بورس Endeavour شامل برنامه های مختلف و متنوعی برای پشتیبانی مالی و فرهنگی از متقاضیان تحصیل و کسب مهارت در کشور استرالیا است.

بورس تحصیلات تکمیلی  endeavour

این بورس حمایت مالی مناسبی را برای متقاضیانی از قاره ها و کشورهای مختلف که قصد دارند دوره فوق لیسانس یا دکترای خود را چه به صورت کلاس محور و چه به صورت پژوهش محور در یکی از دانشگاه ها یا موسسات تحصیلی استرالیا بگذرانند، فراهم می نماید. اهم موارد مرتبط با این بورس به شرح ذیل هستند :

موارد پوشش بورس

-کمک هزینه سفر: مبلغ 3000 دلار استرالیا ( قابل افزایش تا 4500 دلار تحت شرایط خاص )

-بیمه سفر

-کمک هزینه استقرار اولیه : 4000 دلار استرالیا

-کمک هزینه زندگی : ماهانه 3000 دلار استرالیا

-بیمه درمانی OSHC برای کل طول دوره تحصیل ( برای متقاضی و خانواده او )

-کمک هزینه شهریه تحصیلی : هر ترم 15000 دلار استرالیا

 

مدت زمان پوشش بورس

-فوق لیسانس : 2 سال

-دکتری : 4 سال

 

شرایط متقاضیان

-دارای سن 18 سال یا بیشتر در زمان شروع دوره تحصیلی

-دارای تابعیت یا اقامت دائم کشور مبدا واجد شرایط برای بورس و باقی ماندن در آن تابعیت تا انتهای دوره بورس

-نداشتن تابعیت دوگانه یا اقامت دائم کشورهای استرالیا و نیوزلند

-داشتن پذیرش و تحصیلی بدون قید و شرط از یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی استرالیا

-شروع دوره تحصیلی مورد نظر در بازه زمانی اشاره شده برای هر سال ( برای متقاضیان سال 2017 این مدت از اول ژانویه تا 30 نوامبر یا به تاریخ شمسی ا ز12 دی لغایت 9 آذر 1396 تعریف شده بود. )

-تهیه و ارائه کلیه مدارک مورد نیاز

-متقاضی نمی بایست در حال حاضر یا بعد از تاریخ 1 ژانویه 2015 از هیچ گونه بورس دولتی کشور استرالیا استفاده کرده باشد.

-متقاضیانی که قبلا و در هر زمانی از این بورس بهره مند شده و دوره استفاده خود را کامل کرده باشند حق استفاده مجدد نخواهند داشت.

-متقاضی باید تمامی طول دوره تحصیل خود را در استرالیا بگذراند ( به جز مواردی که به تحقیقات میدانی پذیرفته شده، مربوط می گردد. )

 

این مقاله ای که مطالعه فرمودید توضیحاتی را در خصوص کمک هزینه های تحصیلی استرالیا دریافت نمودید. پیشنهاد ما این است که در صورتی که قصد تحصیل در استرالیا یا سایر کشورها را دارید قبل از انجام هر اقدامی ابتدائا با کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل مشاوره داشته باشید.

  1. diana گفت:

  ba salam besiar az maqale khoobetoon mamoonam.

 2. تبسم گفت:

  سلام خدمت شما آیا در دوره های کوتاه مدت هم شانس ویزا وجود دارد؟

 3. حسین گفت:

  ممنون از اطلاعات

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  استرالیا هم گرونه
  کانادا بهتره

 5. عادل گفت:

  هزینه ها تو اینگلیس خیلی بالاس کمک هزینه ها هم خوب نیس خیلی کمه شرایط کمک هزینه هاشون

 6. غزال معتمدی گفت:

  سلام، با معدل بالای ۱۸ میشود بورس گرفت؟

 7. سعید گفت:

  اگر حین تحصیل دکترا تو استرالیا برای فرصت مطالعاتی به کشور دیگه سفر کنیم، آیا بورس رو از دست میدیم؟

 8. amir abbas گفت:

  خیلی مطلب خوبی بود اگه میشه در مورد کشورهایی مطلب بزارید که به سن 22 سال شرایطشون بخوره

 9. کیارش گفت:

  مرسی از شما

 10. sohrab گفت:

  من دنبال تحصیل رایگانم که تو کشورهای اروپایی میشه ظاهرا

 11. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun. Babate eteleat mofideton

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *