مهاجرت کاری ژاپن

کار در ژاپن

کار در ژاپن

از جمله بهترین روش های مهاجرت و هم چنین روش های گرفتن حق اقامت کشور ژاپن روش موفقیت در پیدا کردن کار در ژاپن می باشد. شما هم برای کسب اطلاعات بیشتری در مورد این کشور صنعتی می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نماید. در صورتی که می خواهید به طور دائم در ژاپن زندگی کنید و از ایمنی، امنیت و ثبات لذت ببرید این کشور یک انتخاب مناسب برای کار می باشد. چرا که ژاپن به عنوان یک مکان عالی برای زندگی می تواند تعداد زیادی از خانه را برای افراد زیادی از مردم جهان را راه اندازی کند. این کشور که از لحاظ اقتصادی و فرهنگی دارای پیشرفت زیادی می باشد.

اقتصاد این کشور که بسیار پر رونق می باشد و نسبتا وضعیت اقتصادی در این کشور بسیار پایدار و قابل اطمینان است. در این کشور کارهای بزرگی انجام شده از جمله مهم ترین کارها و اقدامات انجام شده در این کشور میتوان فعالیت در زمینه آموزش و صنایع فناوری اشاره نمود. با این حال، روند گرفتن اقامت در این کشور می تواند یک موضوع مبهم و گیج کننده باشد. پس به این دلیل برای گرفتن اقامت این کشور حتما با مشاورین زبده در امور بین الملل مشاوره نماید.

شرایط ویزا کار در ژاپن

برای موفقیت در زمینه پیدا کردن کار در ژاپن شخص ملزم به گرفتن ویزا می باشد بنابراین لازم است که در اولین گام یک نوع ویزا را تعیین کنند. امکان انجام ویزا برای انجام برخی از فعالیت ها امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، شما نمی توانید ویزای کار را برای یک کار ساده مانند کارگر ساختمانی و یا پیش خدمت دریافت کنید.

شرط لازم برای موفقیت در پیدا کردن کار در ژاپن این می باشد که شخص از جانب یک سازمان میزبان (شرکت، سازمان، یا نوعی از سازمان مرتبط با کسب و کار) دارای یکه دعوت نامه رسمی باشد (که معمولا به عنوان یک نوع ویزا شناخته می شود) تا بتواند ویزا را در ژاپن دریافت کند مانند دریافت پیشنهاد از جانب یک کارفرما در مورد ویزای کاری.

انواع ویزا کار در ژاپن

حتی اگر متقاضیان کار در ژاپن موفق به پیدا کردن یک کارفرمای ژاپنی شوند ولی نتوانند الزامات مختص به فرایند کاریابی را رعایت نکنند در این صورت نمی توانند در ژاپن کار کنند. در ادامه این مقاله به انواع ویزای کاری در این کشور خواهیم پرداخت:

نوع ویزا شرح
ویزای کاری ویزایی که به این اشخاص اجازه کار می دهد.
ویزای غیر کار ویزایی که به این اشخاص اجازه کار نمی دهد.
ویزای خانوادگی ویزایی که براساس وضعیت خانوادگی این اشخاص اعطا می شود.

یک نفر می تواند تنها یک نوع ویزا را در یک زمان دریافت کند، بنابراین اگر متقاضیان کار در ژاپن برای بیش از یک نوع ویزا واجد شرایط باشند، باید فقط یک نوع ویزا را در میان گزینه های خود انتخاب کنند در ادامه این مقاله به تعریف هر نوع ویزا و الزامات آن خواهیم پرداخت که به متقاضیان کار در ژاپن اجازه می دهد که نوع ویزا مناسب با شرایط خود را انتخاب نمایند.

یک نفر می تواند تنها یک نوع ویزا را در یک زمان دریافت کند، بنابراین اگر شما برای بیش از یک (ویزای مهندس و ویزای همسر) واجد شرایط باشید، باید یک نوع ویزا را در میان گزینه های خود انتخاب کنید، ما می توانیم در مورد بهترین توصیه نوع ویزا برای شما اکنون، بیایید تعریف هر نوع ویزا و الزامات آن را بررسی کنیم که به شما اجازه می دهد نوع ویزا را که برای شما واجد شرایط است تعیین کنید.

انواع ویزا کار در ژاپن

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری این کشور تنها مشاغلی را پوشش می دهد که نیاز به متقاضیان کار با سطح بالایی از دانش و هم چنین مهارت های تخصصی و حرفه ای دارند. بنابراين خارجی ها نمی توانند در کارهایی که به صورت دستی یا کار ساده تحت ویزا کار مشغول به کار شوند، مگر اینکه ویزای مذکور داده شده باشد این نوع از ویزا با توجه به وضعیت خانوادگی شخص مانند همسر ، فرزند ژاپنی، اقامت دائم و غیره ویزای کارآموزی، یا کارگران نیمه وقت در ویزای دانشجویی یا وابسته هستند.

دو چیز مهم وجود دارد که باید قبل از شروع یک پروسه تقاضای کار قانونی، متقاضیان کار ژاپن باید از آن آگاهی داشته باشند که این موارد عبارتند از:

  • آگاهی از واجد شرایط بودن
  • تصمیم گیری در خصوص حق شهروندی یا حق اقامت دائم

در این صورت اگر شخص می خواهد که به تمامی حقوق کامل شهروندی این کشور بهره مند شود، باید اقدام به ترک نمودن حق شهروندی کشور قبلی خود کند که در این صورت نیازی به اقامت دائم این کشور دارد. لازم به ذکر می باشد که با موفقیت در کسب نمودن حق شهروندی این کشور این اشخاص می توانند که در اداره دولتی خود مشغول به کار شوند. برای نمونه یک قاضی یا دادستان، برای مدت طولانی بدون نیاز به مجوز ورود مجدد می توان برای سفر به خارج از کشور اقدام نماید.

شرایط لازم برای کار در ژاپن

مهم ترین شرایط مورد نیاز که متقاضیان کار در ژاپن باید داشته باشند عبارتند از:

شرط اول: در صورت شروع درخواست، متقاضیان کار در ژاپن باید حداقل به میزان 5 سال در ژاپن به کار قانونی بپردازند. در طول این مدت، این اشخاص باید ثابت نمایند که حداقل 80% از زمان مربوطه در آن هنگام در ژاپن اقامت داشته باشند. لازم به ذکر می باشد که اگر بخشی از زمان مذکور شامل داشتن ویزای دانشجویی و تحصیل در این کشور باشد، به عنوان بخشی از 5 سال پذیرفته نخواهد شد.

شرط دوم: این اشخاص باید در زمان انجام تقاضا بیش از 20 سال سن داشته باشند و در کشور خودشان به عنوان یک بزرگ سال محسوب شده باشند این اشخاص نباید هیچ گونه کاری بر خلاف قوانین مرتکب شوند یا اینکه از پرداخت مالیات یا هزینه های مربوط به خود در طول زمان بیمه خود در کشور ژاپن اجتناب کنند.

شرط سوم: متقاضیان کار ژاپن باید از لحاظ ذهنی دارای ثبات کامل باشند به صورتی این اشخاص بتوانند تضمین کننده امنیت ملی یا مطابقت با شیوه زندگی در این کشور باشند متقاضیان کار در ژاپن باید علاقه مند به ترک تابعیت و حق شهروندی سابق خود باشند. این اشخاص باید بتوانند ثابت کنند که می توانند از خود مراقبت نمایند. این به این معنی است که این اشخاص نیاز به یک منبع پایدار و معقول از میزان درآمد خود دارند که می توانند از خود و خانواده که در اینجا وجود دارد حمایت کنند.

شما هم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور ژاپن می توانید به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت به ژاپن یا مهاجرت به ژاپن از طریق تحصیل مراجعه نماید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *