مهاجرت کاری بلغارستان

کار علوم آزمایشگاهی در بلغارستان

کار علوم آزمایشگاهی در بلغارستان

متقاضیان کار علوم آزمایشگاهی در بلغارستان می توانند با دریافت ویزای کاری این کشور در بلغارستان کار کنند و درآمد کسب کنند. مشاغل علوم آزمایشگاهی شامل مسئول ارزیابی، مدیر آزمایشگاه، تکنسین آزمایشگاه و بسیاری مشاغل دیگر است. متقاضیان کار در بلغارستان باید به زبان بلغاری مسلط باشند. یکی از شرایط کار در کشور بلغارستان در رشته علوم آزمایشگاهی داشتن مدرک تحصیلی و تخصصی در رابطه با آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی است. در ادامه این مقاله متقاضیان کار علوم آزمایشگاهی در بلغارستان می توانند اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنند. جهت استفاده از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت می توانید با ما در ارتباط باشید.

بازار کار علوم آزمایشگاهی در بلغارستان

اقتصاد بلغارستان پس از یک رکود شدید شروع به بهبود یافت و انتظار می رود که به توسعه خود ادامه دهد. تقاضای داخلی و صادرات قرار است به رشد کمک کند. پس از افزایش اولیه، تا حدودی به دلیل اقدامات حفظ اشتغال با بودجه عمومی، بیکاری تثبیت شده است. تحولات اقتصادی در بلغارستان با تأثیر بیماری کرونا مواجه شده است. درآمد خانوارها ضربه بزرگی دید و محدودیت ها منجر به کاهش اشتغال شد. با این وجود، با کاهش مداوم افزایش دستمزد کاهش در هزینه های مصرف کننده مهار شد. همچنین فعالیت های سرمایه گذاری در نیمه اول سال 2020 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. کاهش فعالیت تجاری واقعی و مورد انتظار، همراه با عدم اطمینان، شرکت ها را وادار به تعویق برنامه های سرمایه گذاری کرد.

پیش بینی می شود بهبود اقتصادی تا پایان سال 2023 اقتصاد را به سطح قبل از بحران بازگرداند. قرار است هم در صادرات و هم در راستای تقاضای مثبت خارجی و تحولات بازار کار، صادرات و مصرف به طور مثبت به توسعه در 2 سال آینده کمک کنند. در حال حاضر با کار در علوم آزمایشگاهی در بلغارستان به صورت متوسط می توانید 2010BGN (لف بلغارستان) در ماه حقوق دریافت کنید. همچنین در کم ترین حالت حقوق ماهیانه 930BGN (لف بلغارستان) و در بیشترین حالت 3200BGN (لف بلغارستان) خواهد بود. در زمان نگارش این مقاله هر 1000BGN (لف بلغارستان) برابر با 620$ (دلار) است.

در نمودار زیر می توانید میزان حقوق برخی از مشاغل کار در بلغارستان در علوم آزمایشگاهی در بلغارستان را مشاهده کنید:

حقوق برخی از مشاغل کار در بلغارستانتحصیل علوم آزمایشگاهی پزشکی در بلغارستان

دانشگاه های پزشکی در بلغارستان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی و بلغاری را ارائه می دهند. تحصیل در بلغارستان به زبان انگلیسی به تسلط کامل به زبان انگلیسی و نمرات خوب در سطح بالا نیاز دارد لذا گواهینامه معتبر بین المللی انگلیسی نیاز است. دانشجویان موفق برنامه های 6 ساله و 5 ساله تحصیلات آکادمیک، دیپلم تحصیلات عالی پزشکی کامل را به دست می آورند. فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ارشد همراه با پزشک متخصص، دندانپزشک یا داروساز هستند. دارا بودن آن درجه دارنده را قادر می سازد تا در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا و فراتر از آن به پزشکی بپردازد. دانشگاه های پزشکی بلغارستان توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و توسط کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) ایالات متحده شناخته شده اند. فارغ التحصیلان می توانند پس از گذراندن مجوز پزشکی را دریافت کنند.

تنها زبان تحصیلات تکمیلی پزشکی در بلغارستان بلغاری است. همه دانشگاه های پزشکی دوره مقدماتی بلغارستان را برای مطالعات پزشکی برگزار می کنند. همچنین دانشجوی بدون تسلط کافی بر زبان انگلیسی که مایل به گذراندن دوره پزشکی در بلغارستان به زبان انگلیسی است، می تواند یک سال آمادگی انگلیسی پزشکی را دنبال کند و پس از آن می تواند به طور خودکار در دوره مورد نظر خود ثبت نام کند.

بلغارستان دارای 5 دانشگاه برگزار کننده مطالعات پزشکی و 4 دانشگاه دارای تحصیل پزشکی در بلغارستان به زبان انگلیسی است. نام دانشگاه های ارائه کننده علوم آزمایشگاهی پزشکی بلغارستان:

ردیف نام دانشگاه
1 دانشگاه پزشکی صوفیه
2 دانشگاه پزشکی پلون
3 دانشگاه پزشکی پلودیف
4 دانشگاه پزشکی وارنا
5 دانشکده پزشکی تراکیا استارا زاگورا

تحصیل و کار در علوم آزمایشگاهی کامپیوتری در بلغارستان

موسسه پردازش موازی (IPP) در آکادمی علوم بلغارستان در زمینه های علوم رایانه ای، شبکه ها و سیستم های توزیع شده، محاسبات علمی، ابر رایانه، مدل سازی زبانی و ارتباطات و کنترل دارای یک موقعیت پیشرو در میان موسسات علمی بلغارستان است. این تحقیق، مشاوره، پروژه و آموزش با کیفیت بالا در زمینه های مورد علاقه خود انجام می دهد. فعالیت های IPP عمدتا به ایجاد و استفاده از فن آوری های پیشرفته ریاضی و رایانه معطوف شده است. طی سال های گذشته، نتایج اساسی در زمینه های مختلف انفورماتیک نظری و محاسبات علمی به دست آمده است. انگیزه آنها توسط روش های توسعه یافته الگوریتم ها و نرم افزار کارکنان موسسه و همچنین معرفی فناوری اطلاعات پیشرفته و امکانات رایانه ای ایجاد شده است.

امروزه، استراتژی علمی IPP شامل توسعه الگوریتم های جدید با کارایی بالا برای رایانه های موازی با حافظه مشترک و توزیع شده، از جمله سیستم های توزیع شده، ابزارهایی برای نظارت و مدیریت امنیت شبکه و غیره است. این موسسه در زمینه های مختلفی از جمله بوم شناسی، مهندسی، فناوری رایانه، سیستم های اطلاعاتی و غیره استفاده شده است.. سالانه دانشمندان این موسسه حدود 140 مقاله منتشر می كنند و حدود 100 مقاله در مجلات معتبر بین المللی و مقالات كنفرانس های بین المللی با كیفیت بالا در زمینه های اصلی فعالیت های آزمایشگاهی هستند. موسسه پردازش موازی (IPP) در آکادمی علوم بلغارستان در زمینه های زیر پیشرو است:

 • علوم رایانه ای
 • شبکه ها و سیستم های توزیع شده
 • محاسبات علمی
 • ابر رایانه
 • مدل سازی زبانی و ارتباطات و کنترل

تحصیل و کار در علوم آزمایشگاهی کامپیوتری در بلغارستان

کار Laboratory Science میکروب شناسی در بلغارستان

بیش از 65000 نمونه هر ساله از نظر پارامترهای میکروبیولوژی در آزمایشگاه های میکروب شناسی بلغارستان مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. آزمایشگاه میکروبیولوژی در طیف وسیعی از نمونه ها از جمله مواد غذایی فرآوری شده، آب (آب آشامیدنی، دریا، سطح) و فضولات تجزیه و تحلیل می کند. تحلیل های اصلی انجام شده عبارتند از:

 • گونه سالمونلا
 • لیستریا مونوسیتوژنز
 • لژیونلا
 • کرونوباکتر
 • کمپیلوباکتر
 • انتروتوکسین استافیلوکوکی

اعتبار آزمایشگاه طبق استاندارد ISO 17025 شامل بیش از 45 روش میکروبیولوژیکی در مواد غذایی، خوراک، شیر و لبنیات، شیرخشک نوزاد، گوشت و محصولات گوشتی، آب آشامیدنی و آب دریا است. جهت اخذ ویزای کار در کشور بلغارستان می توانید از مقالات منتشر شده در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *