مهاجرت تحصیلی مالزی

کار ضمن تحصیل در مالزی

در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل و هم چنین کار کردن در زمان تحصیل در این کشور پهناور می باشید با مطالعه مقاله کار ضمن تحصیل در مالزی و مراجعه نمودن یه سایر مقالات تحصیلی کشور مالزی در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دررابطه با این موضوع دست یابید.
در کشور مالزی یک دانشجو مجاز است حداکثر به میزان 20 ساعت در طول هفته کار نماید و این میزان فقط در طول ترم و یا ایام تعطیلات بیش از هفت روز می باشد و متقاضیان کار ضمن تحصیل در مالزی می توانند در رستوران ها، کیوسک بنزین ، بازار های کوچک  و هتل ها مجاز به کار می باشند البته  تا زمانی که دانشجویان دارای مجوز معتبر باشند.

لازم به ذکر می باشد که دانشجویان  مجاز به کار در صندوق های پولی  نیستند. علاوه بر این، در بخش هتل، دانشجویان  مجاز به کار کردن به عنوان خواننده، ماساژور،  و نوازنده نمی باشد و به صورت کلی دانشجو مجاز به مشارکت در هیچ کاری و یا فعالیتی نیست که غیر منصفانه باشد.
درخواست کارضمن تحصیل در مالزی باید از طریق موسسه آموزشی که در آن دانشجو تحصیل می کند، انجام شود. در هنگام ارسال درخواست دانشجو ملزم می باشد که  با نماینده موسسه آموزشی در اداره مهاجرت ملاقات کند.

بررسی فرایند کار ضمن تحصیل در مالزی

متقاضیان کار ضمن تحصیل در مالزی با موفقیت در زمینه پس از گذراندن  کلیه مراحل ذکر شده در پاراگراف پائین می توانند برای این فرایند اقدام نمایند.

مراحل مربوط به دریافت ویزا و گذر نامه دانشجویی

مرحله اول:

ارایه یک فرم درخواست کار ضمن تحصیل در مالزی برای ثبت نام با این توضیح که اسناد در نظر گرفته شده موسسه آموزش عالی که دارای مجوز رسمی از سوی وزارت امور مهاجرت مالزی باشد به استخدام برای استخدام دانشجویان بین المللی.

مرحله  دوم:

در صورتی که درخواست  این اشخاص برای تحصیل توسط موسسه آموزشی پذیرفته شده باشد. سپس این موسسه متقاضیان را برای درخواست دانشجویان در اداره مهاجرت مالزی فرا می خواند.

مرحله سوم:

در این مرحله نامه ای برای تصویب یک پاسپورت دانشجویی توسط اداره مهاجرت مالزی به مؤسسه آموزشی ارائه خواهد شد که میزان آمادگی این اشخاص  را برای  کار کردن مورد تائید قرار می دهد.

مرحله چهارم:

متقاضیان کار ضمن تحصیل در مالزی قبل از ترک کشور خود  به مقصد این کشور باید از موسسه آموزشی بندر ورود (فرودگاه)، شماره پرواز، تاریخ ورود و زمان خود مطلع شوند.

مرحله پنجم:

در این مرحله متقاضیان پس از ورود به فرودگاه مالزی، توسط نماینده موسسه آموزش و پرورش  این کشور را در مرکز بازرسی مهاجرت در فرودگاه مالزی دریافت خواهند کرد. این نوع از ویزا در نقطه ورود به عنوان  به عنوان یک تاییدیه در گذرنامه معتبر ملی  این اشخاص محسوب می شود.

و به نوعی یک گذرگاه ویژه در ورودی این اشخاص خواهد  بود تا  بتوانند به نزدیک ترین اداره مهاجرت دولتی برای صدور گذر دانشجویی مراجعه کنند  لازم به ذکر می باشد که دانشجویان جمهوری خلق چین باید قبل از وارد شدن به مالزی برای دریافت ویزای ورودی خود اقدام نمایند.

مرحله ششم:

در عرض 2 هفته از زمان ورود متقاضیان کار ضمن تحصیل در مالزی موسسه آموزشی  این اشخاص اقدام به صدور گذرنامه خود  از اداره مهاجرت برای تأیید برچسب گذر دانشجو ارسال می کند. این روند ممکن است حدود 6 تا 8 هفته طول بکشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی

اسناد و مدارک مورد نیاز برای ارسال و دریافت ویزای دانشجویی یا تحصیلی به شرح زیر می­باشند:

  • یک نسخه کپی از گذرنامه یا پاسپورت معتبر
  • آدرس، شماره تماس و نامه کارفرمای آینده متقاضی
  • پرداخت هزینه ویزا در حدود ۱۲۰۰۰رینگیت که قابل بازگشت نمی­باشد.
  • درخواست برای کار پاره وقت می­بایست توسط نماینده دانشگاه به اداره مهاجرت کشور مالزی ارسال گردد و هم چنین دانشگاه می­بایست یک نامه پشتیبانی در باب مجوز دانشجوی خارجی برای کار ارائه دهد که شامل تاریخ وقفه ­های ترم تحصیلی باشد.
  • تأیید یا رد درخواست بعد از مصاحبه با دانشجویان انجام می­شود.
  • تأیید گذرنامه یا پاسپورت متقاضیانی که با تقاضای این افراد موافقت می­شود.

حقوق کار پاره وقت در مالزی

دانشگاه می­بایست یک گزارش 3 ماهه به اداره مهاجرت درباره پیشرفت تحصیلی متقاضیان دانشجو ارائه نماید و تمدید مجوز کار فقط به خاطر پیشرفت تحصیلی خوب دانشجو، امکان پذیر می­باشد.

قانون کار بعد از فارغ التحصیلی

همان طور که مطالب فوق در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی شرح داده شد، اکنون به شرایط کار بعد از تمام تحصیل خواهیم پرداخت.فرصت و شانس زیادی برای دانشجویان خارجی در یافتن شغل در کشور مالزی بعد از اتمام تحصیلات وجود ندارد و اولویت استخدام در گام نخست برای اتباع مالزیایی می­باشد در این صورت متقاضیان بهتر است در کشور خودشان به دنبال کار باشند و به دنبال کار در کشور مالزی نباشند، همچنین دانشجویان خارجی که با خوش شانسی بعد از فارغ التحصیلی در این کشور، شغلی پیدا می­نمایند، قبل از شروع به کار، احتیاج به کد اشتغال خواهند داشت.

بررسی نکات منفی کار ضمن تحصیل در مالزی

از دلایل منفی زندگی در کشور مالزی و  مکان هایی که هزینه زندگی کمتر می­باشد، می­توان به عواملی نظیر حقوق پیشنهادی کم این مکان­ها اشاره کرد، حقوق و دست مزد متقاضی کار تقریباً ۱۵۰ رینگیت برای یک هفته کاری می­باشد.این دست مزد را تنها می­توان جهت هزینه ­های جزئی استفاده کرد و مطمئناً برای تحصیل و زندگی در این کشور احتیاج به حمایت خوب مالی دارند و تنها با حقوق کار پاره وقت نمی­توان زندگی خوبی داشت.در مقاله کار ضمن تحصیل در مالزی، به راه­های دریافت پیشنهاد کاری، شرایط کار پاره قت و قوانین کار بعد از تحصیل پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می­توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید هم چنین این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت مقالات موجود در سایت این موسسه نظیر مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالزی و یا بورس تحصیلی کشور مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *