مهاجرت کاری آذربایجان

کار صنعتی در آذربایجان

کار صنعتی در آذربایجان

هر ساله افراد زیادی تمایل به کار صنعتی در آذربایجان را دارند که در این نگارش تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما می باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند که می دانند کار صنعتی شامل چه مواردی است. با این حال، بیش از آنچه شما فکر می کنید در این بخش وجود دارد. به طور کلی، مهاجرت کاری به کشور آذربایجان برای کار در تمام زمینه ها و بخش ها ممکن است آسان نباشد و مهاجران باید قبل از مهاجرت به این کشور با لیست مشاغل مورد نیاز آذربایجان آشنا باشند. کار صنعتی در آذربایجان همیشه مورد تقاضا بوده است و کارشناسان، متخصصان، مهندسان و تمام افراد ماهر در این زمینه می توانند شغل مناسبی در آذربایجان پیدا کنند. در این مقاله نگارش شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان با شرایط کار صنعتی در آذربایجان آشنا خواهید شد.

مهمترین بخش های کار صنعتی در آذربایجان

جمهوری آذربایجان کشوری در منطقه قفقاز جنوبی است که همسایه دریای خزر، روسیه، گرجستان، ارمنستان و ایران به شمار می رود. آذربایجان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود. آذربایجان پس از استقلال در سال 1991 به عضویت بانک جهانی، صندوق بین المللی پول، بانک بازسازی و توسعه اروپا، بانک توسعه اسلامی و بانک توسعه آسیا درآمد. این موسسات مالی نقشی حیاتی در ارتقا اقتصاد آذربایجان داشته اند. از زمان استقلال، آذربایجان از طریق ارتقا صنایع حیاتی در این کشور در تلاش است تا یک اقتصاد پایدار داشته باشد.

برخی از صنایع عمده در آذربایجان که باعث تحریک اقتصاد این کشور شده اند شامل موارد زیر است:

 • صنعت نفت و گاز آذربایجان
 • صنعت انرژی آذربایجان
 • صنعت معدن در آذربایجان
 • صنعت کشاورزی آذربایجان
 • صنعت توریسم آذربایجان
 • صنعت علم و فناوری آذربایجان
 • صنعت بانکداری در آذربایجان
 • صنعت مخابرات در آذربایجان

آشنایی با صنایع آذربایجان

صنعت نفت و گاز به طور سنتی در اقتصاد آذربایجان مهم بوده است. در سال 1891 آذربایجان بیش از نیمی از کل تولید نفت جهان را تولید کرد. در راستای اهمیت تاریخی بخش نفت برای اقتصاد آذربایجان، ساخت تجهیزات مربوط به تولید نفت یکی از صنایع بزرگ این کشور بوده است. صنعت تولید تجهیزات نفتی آذربایجان دومین تمرکز بزرگ چنین صنایعی در جهان (بعد از ایالات متحده) است. آذربایجان با شرکت های مختلف نفتی 21 قرارداد تقسیم تولید منعقد کرده است. در سال 2010، آذربایجان با 9.46 میلیارد € (یورو) وارد لیست بزرگترین تامین کننده نفت کشورهای اتحادیه اروپا شد.

سایر بخش های مهم صنعتی در اقتصاد آذربایجان عبارتند از:

 • تولید برق (1%)
 • مواد شیمیایی (4%)
 • فرآوری مواد غذایی (2%)
 • اتومبیل و سایر تجهیزات حمل و نقل (9%)
 • محصولات دخانیات (6%)

یک تصور غلط عمده در مورد کار صنعتی در کشور آذربایجان این است که همه آنها شامل کار با ماشین آلات عظیم و نیاز به فضاهای تولیدی بزرگ دارند. با این حال همیشه اینگونه نیست. همانطور که از نامش پیدا است، مشاغل سبک صنعتی می توانند ویژگی های مشابه مشاغل سنگین صنعتی را داشته باشند، اما در مقیاس بسیار کمتر، امکان مزایای بیشتر برای کسانی که فضای کاری شخصی تری را ترجیح می دهند فراهم می کنند. اگر به یک کار تولیدی در مقیاس کوچکتر علاقه دارید، گزینه های خود را در صنعت سبک در نظر بگیرید.

شرایط کار صنعتی در آذربایجان

شرایط کار صنعتی در آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان و کار در بخش های مختلف می تواند شرایط خاصی داشته باشد. کار صنعتی در آذربایجان می تواند به صورت شیفتی باشد و کار به صورت شیفتی آسان نیست زیرا ممکن است هر لحظه مشغول به کار شوید. ممکن است در 1 هفته 40 ساعت کار کنید اما در هفته بعدی کمتر از 20 ساعت. ممکن است 1 هفته تمام شب ها کار کنی اما در هفته بعدی فقط صبح ها مشغول به کار شوید. همه کارهای صنعتی در آذربایجان مبتنی بر شیفت نیستند و یافتن نقش هایی که شیفت های ثابت تری داشته باشند کاملاً امکان پذیر است. اگر فیش ثابت پرداخت حقوق هفته ای 40 ساعته برای شما مهم است، مشاغل صنعتی زیادی وجود دارد که 1 برنامه تمام وقت را تضمین می کنند و فرصت هایی برای پرداخت حقوق اضافه دارند.

اگر مایل هستید یک شیفت غیر معمول کار کنید، ممکن است بتوانید درآمد خود را نیز افزایش دهید. شرکت ها اغلب برای شیفت های بعد از ظهر یا عصرها که شیفت های کاری سخت تری می باشند، حقوق بیشتری پرداخت می کنند. همچنین می توانید شغل هایی را انتخاب کنید که شیفت های متناسب با سبک زندگی شما را ارائه دهد. اگر برقراری تعادل بین زندگی و کار در لیست های ضروری شما است، شغل صنعتی ممکن است تنها راه دستیابی به آن باشد. شایان ذکر است که کار در بخش صنعتی در آذربایجان به راحتی می تواند موجب اقامت از طریق کار در آذربایجان شوند زیرا اکثر مشاغل در این بخش در آذربایجان مورد تقاضا هستند.

در جدول زیر به میزان درآمد کار صنعتی در آذربایجان اشاره شده است:

مشاغل متوسط درآمد به AZN (منات آذربایجان)
مهندسی کنترل 2.730
مهندس بزرگراه 2.500
مهندس نفت و گاز 3.200
مهندسی عمران 2.700
مهندسی انرژی 2.950
مهندسی معدن 2.600
مهندس مونتاژ 2.500

تولیدات صنعتی در آذربایجان

جمهوری آذربایجان به عنوان یک کشور صنعتی با صنعت کشاورزی نسبتاً بالا شناخته می شود. صنعت تولید در درجه اول از بخش نفت و گاز و همچنین 3 حوزه مهندسی، متالورژی و الکترو انرژی تشکیل شده است. در دوره اتحاد جماهیر شوروی، بیش از 70% تولیدات آذربایجان به روسیه ارسال می شد. از آنجا که آذربایجان اکنون شروع به ورود به بازار آزاد کرده است، طبیعتاً دامنه تولید تغییر کرده و فناوری جدیدی معرفی شده است. در این کشور تمایل زیادی وجود دارد که کیفیت تولید را با استانداردهای جهانی برابر شود. همچنین قرارداد نفت با شرکت های غربی انگیزه زیادی به کل صنعت داده است.

از سال 2005، آذربایجان طیف وسیعی از فلزات و مواد معدنی صنعتی از جمله آلومینیوم، سرب، آهن و روی تولید کرد. آذربایجان همچنین گازهای هیدروکربن تولید می کند. طی 50 سال گذشته، میادین میعانات گازی زیادی در این کشور ساخته و توسعه یافته است. به طور کلی، تولیدات صنعتی در آذربایجان در سال 2019 نسبت به سال قبل 1.80% افزایش یافت.

در نمودار زیر به طور دقیقتر به رشد تولیدات صنعتی در آذربایجان اشاره شده است:

رشد تولیدات صنعتی در آذربایجان

هموطنان عزیزی که به فکر مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا هستند می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران  سروش سعادت تماس بگیرند و اطلاعات کافی از شرایط، هزینه ها و روش های مهاجرت به کشورهای خارجی کسب کنند.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.