مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

کاریابی در افریقای جنوبی

کاریابی در افریقای جنوبی

کاریابی در آفریقای جنوبی به تازگی مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. کسانی که برای آینده و کسب و کار و زندگی خود برنامه ریزی دارند، قبل از این که وارد کشوری شوید بهتر است که اصول و شرایط آن کشور را بدانید. و شرایط کشور را با شرایط خودتان بسنجید و اگر واجد شرایط بودین اقدام به مهاجرت کنید.

یکی شرایط کاریابی در آفریقای جنوبی باید به مدت پنج سال سابقه کار مرتبط با کار خود را داشته باشید، در آفریقای جنوبی نرخ بیکاری وجود دارد و کسانی که مهارت و تجربه بالاتری دارند می توانند به راحتری کار پیدا کنند.

شرایط و اصول کسب و کار در آفریقای جنوبی

یکی از راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کاریابی می باشد. بعد از دریافت اقامت از طریق کار نسبت به دریافت تابعیت یا شهروندی این امکان وجود دارد که اقدام کنید، لازم به ذکر می باشد که روش های مهاجرت مانند ویزای تحصیلی برای مهاجرت به این کشور راحت تر و آسان تر می باشد. یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. نکته مهم این است که این کشور از طریق تولد اقامت نمی دهد.

قانون یافتن کار و شغل در آفریقای جنوبی مهارتی در این کشور دارد که قبل از شروع اجازه کار در آفریقای جنوبی حتی امکان این را دارید که از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید و هم به تحصیل خود ادامه دهید و هم به دنبال کار نیمه وقت باشید و این اجازه را دارید که در حین تحصیل کار کنید.

بازار کار ، کاریابی در آفریقای جنوبی

در کشور آفریقای جنوبی نرخ بیکاری تقریبا 25 درصد می باشد که این نرخ نسبتا بالا است. به دلیل یک گپ شغلی بزرگ بین کارگران ماهر و حرفه ای و کارگران نیمه حرفه ای و ماهر می باشد. بیشتر کارفرمایان این را ترجیح می دهند که نیرو های خارجی را در شرکت های خود استخدام کنند. کسانی که برای اولین بار استخدام می شوند باید کار کردن در خارج از کشور برای اولین بار ثابت کنند و لازم به ذکر است که برای شهروندان این کشور موقیعت های شغلی زیادی وجود دارد.

لازم به توضیح است که دولت اشخاص خارجی را به وارد شدن به بازار شغل در این کشور تشویق می کنند. استخدام کارگران خارجی حرفه ای و با مهارت های خاص و ویژه انجام می شود. هنگامی که مدارک رسمی خود را نشان دادند تا پنج سال باید تجربه مرتبط با رشته خاص خود را نسبت به شغل مورد نظر داشته باشند.

شغل های موجود کاریابی در آفریقای جنوبی

دولت آفریقای جنوبی قصد دارد که افراد خارجی بسیار ماهر و حرفه ای را استخدام کند. چرا که بسیاری از شغل ها با کمبود نیرو کار ماهر و حرفه ای مواجه خواهند شد. طبق گفته وزارت کار آفریقای جنوبی تقریبا 35000 شغل که در 53 رشته مختلف وجود دارد با کمبود نیروی ماهر و حرفه ای مواجه شدند. بنابراین شما این امکان را دارید که مهارت شغل های مهم مانند: کشاورزی، معماری، کسب وکار، اقتصاد و مدیریت، مهندسی، بهداشت و علوم پزشکی، اطلاعات، ارتباطات، فن آوری، زیست و زمین صادر کنید.

محیط کار در آفریقای جنوبی

در بسیاری از شرکت ها ساعات کاری کارکنان از ساعت 9 صبح تا 17 عصر در روز های دوشنبه تا جمعه می باشد. این فرآیند به دلیل شرایط عمومی و قانون استخدام می باشد. کارکنان این امکان را دارند که تا 45 ساعت در هر یک هفته به کار مشغول باشند. و به اضافه این وقت، میتوانند 10 ساعت بیشتر به عنوان اضافه کاری در یک هفته کار کند. لازم به ذکر است که 21 روز از یک سال را تعطیل هستند. کنگره اتحادیه های کارگری آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین کنگره ها می باشد. و حقوق افراد این اتحادیه بیشتر از کارکنان عادی می باشد.

اقامت کاریابی آفریقای جنوبی

اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید از طریق ویزای کاریابی به این کشور وارد شوید. این ویزا به عنوان ویزای اقامت موقت می باشد که شما قادر به آمدن به این کشور با ویزای گردشگری می باشد و بعد از آن برای ویزای کار می توانید اقدام کنید.

شما قادر به انجام همگی فرآیند ها در سفارت آفریقای جنوبی و یا کنسولگری این  کشور خواهید بود. درخواست شما باید قبل از 6 هفته از ترک کشور به آفریقای جنوبی داده می شود.

انواع  ویزای کار و سهمیه کاریابی در آفریقای جنوبی

  1. ویزای کار عمومی برای افرادی می باشد که ویزای آن ها برای مدت زمان مشخص اعتبار دارد. برای دریافت این نوع ویزای کارفرما یا شرکت به شخص پیشنهاد می کنند، قرارداد منعقد می کند و اثبات می کند که کارفرما به شما کاری را پیشنهاد داده است و شما مدارک مورد نیاز را باید ارسال کنید تا مقامات دولتی مورد بررسی قرار دهند.
  2. ویزای انتقادی، این نوع ویزا برای کارگران ماهر و حرفه ای صادر می شود به دلیل این که این ویزا به رسمیت شناخته شده است و حداقل 5 سال تجربه کاری در یک قسمت نیاز دارد.
  3. ویزای انتقال کار داخلی در آفریقای جنوبی، این ویزا برای افرادی میباشد که به دفتر های آفریقای جنوبی و یا شرکت های چند ملیتی انتقال داده شده است.

زبان های آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی به 11 زبان رسمی دارد است اما زبان انگلیسی را در کسب و کار، سیاست و رسانه ها استفاده می کنند. برای بیشتر مشاغل، شما نیاز به یک دانش خوب از زبان انگلیسی دارید و اکثرا این شغل ها، احتیاج به یک علم خوب از مدرک زبان انگلیسی دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کاریابی در آفریقای جنوبی این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان حرفه ای و ارشد ما در زمینه کاریابی در آفریقای جنوبی به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر است بابت تجربه درخشان و حرفه ای در ویزای کشور های اروپایی و کانادا و کشور آفریقای جنوبی و از ابتدا پروسه تا آخر پروسه در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *